Alzák se mě bojí? ...nebo mě trollí?

** 15:10 Zasranej zelenej kemr. Ano. I tak by se to dalo napsat a všem by to bylo hned jasný. Jenže ty hnusové zašli až za hranu toho, co ještě jako spotřebitel dokážu unést a tohle prostě musí ven. Sorry všem zaměstnancům Alzy, který tam odvádí skvělou práci.

K Vánocům jsem Pyrovi koupil 120 GB SSDčko u Alzáka, páč jsem mu chtěl udělat smajlíka na ksichtě a taky mě sralo že se mu to pomalu načítá. Ten disk byl v pohodě, tak jsem si řekl, že si koupím stejný, akorát že větší, 480 GB SSDčko. (když už, tak už...)

Teď ale nastává to jádro celého problému a v podstatě i celé této kauzy, kterou řeším už cca 14 dní. Docházelo totiž k nevysvětlitelnému přetížení mého 480GB SSD disku na 100% i v klidovém stavu a nebylo mi jasné proč se tak děje. Nakonec jsem po dlouhé době hledání podobných issues na netu našel Kingston SSD Manager, který mi vyhledal aktualizaci FirmWare a nainstaloval jí. Tahle aktualizace FW tuhle chybu na disku opravila (což i bylo v jejím popisu). Takže: "problem has been solved"? No, nevím...

Ok, opravil jsem si to sám, Alza mi o tom neřekla ani hovno - jen že disk můžu reklamovatdo nějakého 5.1.2019 a okamžitě dostanu nový. Nechápu proč mi to psal nějaký maď... totiž slovák, který mi psal něco o cenách v €urech. Takže? Hovno hovno, slavný soude! Alza tohle prostě neuchopila za správný konec a mimozemšťánek se teď nejspíš topí dost ve sračkách.

Kdyby mi ti hlupáci řekli hned ze začátku, že si mám aktualizovat FW na tom disku, tak bych tohle vůbec neřešil, udělal bych to a bylo by ticho. Jenže oni né, oni se na to prostě vysrali. To jsou odborníci, co? To jsou ale profíci, viď? Můj kolega z práce to napsal dobře: "na alze jsem ještě žádnýho specialistu nepotkal oni to jenom prodávají, stačí když se občas podíváš na ty diskuze pod produktama, nic o tom neví."

Před chvilkou mi napsali maila (je to ve screenech dole pod článkem). To má být jako co? Takže si mám dokupovat ke každé věci nějakou posranou prodlouženou záruku na okamžitý replacement zboží? Jenom protože Alza není schopná informovat spotřebitele o produktech, které prodává? Tohle je snad jenom sranda, nebo...?

Tahle kauza se asi povleče ještě nějakou dobu, protože já prostě potřebuju znát oficiální stanovisko od alza.cz a nenechám si srát na hlavu, protože takhle se to prostě nedělá. Prodali mi SHIT a já jsem z toho hovna musel udělat funkční produkt svépomocí (chápej - aktualizací FW). O výsledcích budu průběžně informovat.

Kingston SSD zdravi na 99 procent.png SSD-blbne-2018-12-31_A.png SSD-blbne-2018-12-31_B.png SSD-blbne-alza-odpoved-2019-01-12_A.png