AMD mě podvedlo, aneb jak funguje Kaveri A10-7850K

** 03:32 Fajn, jsem docela nasranej. Proč? Protože jsem si v květnu 2015 koupil APU (tj. CPU ve kterým je taky GPU - grafika; takhle tomu říkají v AMD) a psali že to má 4 jádra CPU + 8 jader GPU (Radeon R7, už ale nepíšou jaký GPU to přesně obsahuje). Takže se chlubí tím, že to má 12 compute (výpočetních) jader. Ale! Ve skutečnosti jsou tam CPU jádra jenom 2 (jo, ale úžasný 4 vlákna - ha ha ha) a GPU jáder 8 (pokud tomu můžeme tedy věřit). Takže jsem ve skutečnosti koupil předraženou i5 od Intelu? Jak to mám chápat? Takže 4.500,- CZK jsou nenávratně v prdeli?

Dobře, okay... Ty dnešní CPU od AMD jsou jinde a už tedy asi pochopili, že obsírat zákazníky není dobrá volba. Ty jejich Ryzeny a Threadrippery jsou celkem fajn. I když u těch jejich threadripperů to je už dost na hraně.

Co mě sere na AMDčku dál je to, že grafickým čipům BEZ OZNÁMENÍ snížili výkon asi o třetinu. Mám RX 560, která je tedy teď předražená (asi 4.200,- CZK), protože se její výkon dá srovnat s výkonem modelů o 2 třídy níž. Tohle hodně smrdí. Podle mě už výkonem nemůžou nijak oslnit, tak vyrábí čipy podřadný aby prodali ty lepší (rozuměj = stejný jako měli před rokem) za větší peníze. Tomu se říká snižování nákladů a umělé zvyšování standardu.

Tohle co dělají je hnus, vůbec se mi to nelibí a jako skalní fanoušek AMD (od roku 1998) se tímto zříkám používání jakýchkoliv komponent od AMD!

small_kaveri-die-shot.jpg