Blog: Lišák Obecney

Drahá média, desinfikujete mikrofony?

** 19:11 Reportéři, každý den se pohybujete v různě "rizikových" lokalitách, potažmo mezi skupinou lidí, kteří mohou být (ale také nemusí být) nakaženi. Desinfikujete si mikrofony?

Na mikrofonu máte přeci něco jako "houbičku na nádobí" a jak z "reklam" známe, houbička na nádobí je hnijící kus pěny, kde se to množí celkem fest. A hlavně je jasný, že ty miniaturní kapičky slin, kde se virus může nacházet, se šíří nejen kašlem, ale také při běžné artikulaci. ...a ruku na srdce; lidská ústa jsou celkem dobrý inkubátor pro bacil, nemyslíte?

Tento "článek" na tomto blogu rozhodně nemá na cíl šířit nějakou paniku, ale možná by bylo dobré se nad tímto také zamyslet. Jestli si mikrofony desinfikujete a dbáte na bezpečnost svojí a hlavně lidí, které zpovídáte, je to v pořádku a máte u mě palec hore.

Nová One Man Show? 2020? No jasně!

** 15:44 Tak a je to tady zase. Kazma (alias "Nesera Navalto") to zas rozsek.

Video hýr: Jágr pomohl Kazmovi napálit Davida Copperfielda a je z toho skandál po celém světě!


Korunavirus: Odhaleny nové přízraky!

** 00:12 Pozor! V ČR se v posledních dvou dnech objevily nové přízraky Korunaviru! Mezi nově objevené přízraky patří i tzv. "febris coacervare", česky známý pod pojmem "horečka nákupní". V pozdějším stádiu, u varianty "febris obsono", jde hlavně o přehnané nakupování potravin.

Lidi, fakt nebuďte blbci a nepropadejte panice.

2020-02-28_korunavirus-nakupni-horecka-vtip-burger.jpg

Prejže neni rejže

** 21:22 Ach jo. Panika v krámech, lidi nakupujou nesmyslný zásoby žrádla a leckde už jsou v krámech k vidění jen vymetený fochy pro těstoviny a rejži; palety s moukou a balenou vodou mizí. Nákupní koronavirová hysterie: vyčerpané prodavačky a vozíky jídla za tisíce

Takže ta "česká mediální pumpa", díky který tahle panika vlastně vzniká, funguje fáááákt "dokonale". Tak se lidi proberte, tohle je přece píčovina. Kolik lidí ročně zemře na obyčejnou chřipku jenom v ČR? A kolik jich asi tak bude celosvětově? Já fakt žasnu nad tím, čeho jsou tyhle panikáři schopný. A navíc tím jenom přiživujou tuhle píčovinu.

Docela mě pobavil jeden komentář, který jsem četl na FB. Cituji: "Prosím vás objednejte si už někdo pytlík hlenů z Číny, nejlépe přes Aliexpress, tahle nejistota jestli to už je tady nebo ne je hrozná." (autor výroku to pochopitelně myslel ironicky).

A tohle mě pak už totálně rozsekalo: Chybějí roušky. Češi si je začali šít podomácku z prostěradel

No nic, buďte dobrý a vyserte se na paniku. Rouška z trenclí vám bude stejnak k hovnu. Čus.

Refl.exe


Zase ty dotace z EU, korunavirus, úderník.net

** 11:06 Ach jo. Zase ty dotace z EU v nedělní Partii na Primě. Vždyť dotace je vlastně co? A čím a jak to budeme my, češi, vracet? Protože to nejsou peníze zadarmo. Vždyť jsou to akorát prachy, kterýma se vyplácíme ďáblu. Evropsá unie je chyba v Matrixu.

Hmmm... Koruna virus. Ano, koronaviru podlehli dva lidé v Itálii a šedesát dalších onemocnělo. A teď co bude dál? Budeme se i my bát vyjít ven na ulici? Nebude toaleťák a budeme si mejt zadek ve vaně? Kdo ví... Ale už to fakt přestává bejt prdel.

Ohledně odchodu Pyro Pyromana z Úderníku, to je složitá věc z hlediska osobních vztahů nás dvou v poslední době a nerad bych to už dál nějak hlubokomyslně rozpitvával. Každopádně se tímhle ruší i FB stránka, což mě docela mrzí, ale už to z dlouhodobého hlediska asi nemělo smysl. Já jsem se to snažil urovnat - nešlo to; a já už ani nemám sílu ani chuť to nějak žehlit. That's all folks.

2020-02-22_thats-all-folks.jpg

Šikana je sviňárna

** 11:48 Matka natočila svého šikanovaného syna a spustila lavinu podpory - Ano, šikana je hrozná věc. Znám to bohužel z vlastní zkušenosti a opravdu to není nic příjemnýho. Některý věci si pamatuju dodnes. A sere mě to. Ale minulost se už změnit nedá a mě nezbejvá než se s tím srovnat.

Hard To Say I'm sorry


Sluchátka 7.1? Co to kur...?

** 13:05 Kterej kojot kdy viděl člověka s osmi ušima? Ti výrobci sluchátek jsou fakt čuňáci. Máme 2 uši, což je 2.0 (a nečekaně) STEREO. Jak jako sluchátka 7.1? Co to ku*va má znamenat? Tohle jim může snad sežrat jen totální Ten-Jehož-Jméno-Nesmíme-Nikdy-Vyslovit bez mozku. Bez mozku a s osmi ušima. A ještě se to připojuje 3-pinovým jackem = ku*va STEREO! Uzemění (0), pravej a levej drát na kanál, ty vo*... ehm... bejku!

Já ty lidi nechápu. Fakt ne. Oni raději podávají žaloby na AMD, známého výrobce počítačových procesorů, že jim lže o počtu "jader" v procesorech architektury Kaveri a dalších. Stěžují si na to, že grafické karty NVidia mají o pár desítek MB míň grafické paměti, než je psáno na krabici. Ale KU*VA všichni sečou na to, aby si uvědomili počet vlastních uší na svý palici a že jich tam prostě nemají 7+1 (tj. 8, pro ty bez mozku).

A tak mi na konec nezbývá, než abych parafrázoval Ing. Jirku Paroubka:
"Mám 8 uší měsíčně. A já se ptám, vážení přátelé: KDO Z VÁS TO MÁ?"

2019-09-22_paroubek-kdo-z-vas-to-ma.jpg

Máte zlobivý děcka? Pošlete na ně krampuse!

** 06:53 Máte zlobivý děcka? Pošlete na ně krampuse! Nejlíp toho ze seriálu "Americký táta".

american-dad-krampus.jpg


Recept na Linux

** 17:44 V hrnci si na lžíci Linuxu necháme rozpustit Linux, který zaprášíme Linuxem a za stálého míchání usmažíme Linux. K Linuxu za stálého míchání přilijeme Linux, dobře rozmícháme, přivedeme k varu, přidáme Linux s Linuxem a necháme cca 5 minut provařit. Ke konci vaření přidáme Linux a po lžičkách dle chuti Linux (cca 4-5 lžiček).

Podáváme s Linuxovým Linuxem nebo Linuxem, vařeným Linuxem nebo plátkem vařeného (dušeného) Linuxího (Linuxového) Linuxu.

2016-12-15_linux-rozbil-okna.png

Dokolečka dokola

** 16:45 Jedu si takhle z práce tramvají a jelikož jsem přestoupil, pohodlně jsem se usadil v tramvaji a čekal až to začne. Ok, dveře se zavírají, tramvaj se rozjíždí a najednou PRRRD! Měla ject rovně ale najednou prudce zatočila doleva. Nepřehodila se výhybka, tak jsme si dali s celou tramvají ještě jedno kolečko na točně. Tak stane se, no. Stát se to ale ráno, kdy lidi spěchaj do práce, tak mě asi vomejou.

A teď ještě něco z tanků. Docela dobrá prdel je to.


Úpravy na našem Blogu

** 23:58 Čus. Tak po dlouhé době zase napíšu něco já. Udělali jsme několik stylistických změn na blogu. První věcí, které si každý hned všimne, je změna barvy pozadí, které jsme na Vaše četné žádosti trochu zatmavili. Další změna spočívá ve změně fontu, který je na stránkách použitý. Zvolili jsme takový spíš knižní formát, který je čtivý. V neposlední řadě jsme změnili styl obtékání textu, takže nyní se celé odstavce rozpínají do vlastních polí (justify). Také texty článků už nejsou nadále šedivé, ale jsou uvedeny v černé barvě, což také podporuje čitelnost.

Sdílejte s námi vaše další názory na zlepšení na našich FB stránkách: https://www.facebook.com/udernik.net/

Děkujeme.

Volby do Evropského parlamentu 2019

** 13:58 Tak jsem dneska ve 12:55 byl volit. Proč? Protože pak mám alespoň takovej ten maloměšťáckej pocit, že jsem součástí něčeho většího. A koho? Piráty. Proč? Protože makaj a maj na to koule. Hlavně je to mladá progresivní strana. Už je taky docela na čase, aby to vzala do rukou mladší generace. Hlavně se mi taky líbí jejich přístup k IT a digitalizaci. Nová doba vyžaduje nové zdroje a nová řešení.

EU-TROLL.jpg

Jako jasně, mohl jsem to vytrollit a zvolit třeba "Ano, vytrollíme europarlament", ale fakt nezahodím svůj hlas jenom pro nějakou prdel. Nicméně, tady je ten vytrollenej rozhovor v ČT.

Nebo třeba ten "Tvůj kandidát", to je taky dobrá trollovina. A jedinej kandidát Daniel Konečný (né Nekonečný, ale Konečný). Konečník? Konečná. Video zde.


Taky bych rád vypíchnul volební kalkulačku. Né že bych na to dal, mě tam vyšlo už ani nevím co na prvním místě, Piráti mi vyšli myslím na čtvrtým místě a to beru.


Výměna ministrů? Kolikrát ještě?

** 06:14 Dneska se to zase bude střídat. Oni to tam střídaj jako fusekle, vždyť to už neni možný. To snad není jeden měsíc, kdy by se nešachovalo s ministrama. Já fakt nevim co tam za pohanku dokouřili, ale to musel bejt vážně silnej matroš. A taky zas ten Babiš - jak jen kope kolem sebe. Nojo, tonoucí se stébla chytá, ale tenhle by potřeboval celej seník. Nebo ty větve co má na čapím hnízdě. Ach jo, česká politika je prostě špína.

Jinak dneska asi zajdu na nějaký to pivko když je zítra ten day off, tak nakonec proč ne.

2019-04-30_zeman-pohanku.jpg

** Update 17:07 Tyvole, to je gól... "Plachta, která nyní pařížský chrám chrání před rozmary počasí, je provizorní. Do letošního léta by ji měla nahradit nová konstrukce, na které bude podle listu Le Monde fotografie staré olověné střechy, již zničil požár." Odkaz >>

Oni budou vyhazovat prachy za plachtu s fotkou starý střechy? To jako proč? To chtějí aby to zezhora nevypadalo blbě? Tohle já fakt nechápu, taková kravina...