Blog: Pyro Pyroman

Novinky 3

** 07:10 Ještě jenom v rychlosti pár novinek.

Nedávno jsem začal řešil křupání, cvakání, lupání nebo jak to nazvat. Všechno tohle se odehrávalo ve středu kola, kde jsou kliky. Byl jsem to řešit v servisu, ale tam mi týpek jako oznámil, že už měsíc a půl čeká na ten ořech na systém "dub" od SRAMu.

Nasral jsem se a ve středu jsem si objednal ořech (stahovák na středový složení), momentovej klíč, spešl vazelínu na středy a ložiska, abych to teda udělal sám, když v servisu nejsou schopný sehnat si nářadí a nebo se jim to nechce dělat. To mě přivádí k tomu, že jsem vyplázl 1500 Kč a můžu si to servisovat sám místo toho, abych za každej servis dal 800 Kč. Takže ve finále mam věci za 1500 Kč na furt a nemusim kolo nikam tahat a čekat, než se někdo uráčí.

V pátek dorazil ořech a vazelína, v pondělí pak momentovej klíč. Už v pátek jsem si to vyservisoval, abych měl klid. Sice jsem to musel dotáhnout klasickou půlpalcovou ráčnou "na pocit", ale i tak jsem si vyservisoval a měl jsem kolo zas plně funkční. To znamená, že i kdybych to dělal, až v pondělí, tak jsem na všechno čekal 5 dní a měl jsem to doma. V servisu údajně čekají měsíc a půl - výbornej servis, bych blil !!!

Vážně by mě zajímalo, jestli se mu to jenom nechtělo dělat nebo ten stahovák fakt nemá a čeká na něj. No co, teď už mě to nemusí zajímat.

Jediný, co mě ještě čeká je výměna řetězu, oleje ve vidlích a brzdový destičky, ale to už si dám někam jinam, protože tenhle servis je sice blízko, ale ten přístup k zákazníkovi je prostě na hovno.


Das ist alles

Postřehy ze sedla #4

** 06:38 V neděli jsem se vracel na kole domů a vůbec se mi nechtělo a navíc jsem měl před sebou 55 km se čtyřma stoupákama. Ty stoupáky jsou prostě smrtelný a nějak nejsem schopnej furt je vytrénovat tak, abych se u toho nezadejchal. V tom mě předjížděl týpek na kole, do kopce! V duchu jsem si říkal, že je to dobrej magor, ale tak co, každej podle sebe.

Párkrát jsme se ještě předjeli. Už mi to nedalo a zeptal jsem se kam jede. Řekl, že jede stejným směrem, jako já a tak jsme se zakecali a jeli jsme spolu. Po cestě jsme se ještě zastavili na pivko a tam jsme měli dost času probrat kola, vybavení a zjistil jsem, že ten týpek vlastně bydlí kousek ode mě a řeší stejnej problém, co mam dlouhodobě i já - prostě nemáme s kým jezdit. Rodina, děti, práce nebo jiný koníčky a pak nikdo nemá čas vyjet na kole. Domluvili jsme se, že si vyměníme čísla a když bude čas, tak se svoláme a pojedeme nějakou palbu. Celá ta cesta byla o poznání příjemnější a i když jsme furt dupali v tempu.

I při tom docela svižným tempu jsme si stihli pokecat a zasmát se nad určitýma věcma. Cesta utíkala a jelo se fakt dobře, ale pak jsem píchnul. Kurva to prostě člověk nechce - kamínek ostrej jak hovado ve tvaru žraločího zubu zapíchnutej v plášti. Jako kdybych jel po silnici, jak jsem chtěl, tak by se to nestalo, ale co už. Zjistil jsem, že jsem nevybavenej a tak jsem se obrátil s žádostí o pomoc na svýho novýho parťáka. Měl lepení a pumpičku, což bylo v poho. Zalepili jsme a pokračovali jsme v cestě i když na jiným tlaku, než jsem zvyklej. Dojezdově to ale nevadí.

No takže z toho celýho jsem nadšenej, že mam novýho cyklokámoše a příhoda, co se stala, mě donutila dojet do krámu a koupit duše, lepení a pumpičku. Stahováky na pláště mam už dávno, takže zbejvalo jenom zkompletizovat a hodit do batohu, což jsem udělal a už jsem na furt vybavenej a doufám, že mě v brzký době nepotká další defekt.


Pro dnešek zas vše a nepodceňujte přípravu a vybavenost!!!

Postřehy ze sedla #3

** 11:10 Včera večer jsem se byl projet na kole. Sháněl jsem nějaký věci, co budu v nejbližší době potřebovat a tak jsem se toulal po celým městě. Jel jsem dokonce až na druhou stranu, protože vím, že tam tu konkrétní věc mají. Sehnal jsem a frčel jsem směr domov přes Kaufland, kde jsem si koupil kus masa na rajskou, kterou jsem měl v plánu vařit.

Už cestou zpět jsem se musel několikrát pozastavit nad tím, co ty lidi dělaj a jak se chovaj. Je to tím, že byl pátek? Není to náhodou už tak automatický, že se to děje každej den?

V téměř každý ulici je cyklostezka na chodníku, super! Někde je obousměrná a někde je jenom jednosměrná a pak najdu druhej směr naproti přes silnici. Všechno by bylo dost v pohodě, kdybych nebyl jebnutej detailista, kterej byť nemusí, tak se snaží dodržovat nějaký pravidla. Když mam namalovaný kolo a šipku ve směru jízdy, tak nepojedu přece v protisměru, ne? A když už se mi stane, že zabloudim do protisměru, tak nejsem roztaženej přes celej pruh, ale uhnu co nejvíc ke straně, aby ten, co jede ve správným směru nebyl omezenej. Není to tak dávno, co jsem tu psal o ceduli na začátku cyklostezek spojených s chodníkem, kde je jasně napsáno "BUĎME K SOBĚ OHLEDUPLNÍ" a vyobrazeno, že se tam můžou vyskytovat lidi na kolech, děti s míčem atd..

Jedu si a když už jsem konečně přestal kroutit hlavou nad tím, že lidi normálně jezdí protisměrem, tak se přede mnou objevila holčina na koloběžce. Patří vůbec koloběžka na cyklostezku? Do cyklopruhu? Nebo je jenom moje doměnka, že normálně může na chodník? Navíc, když jsem na kole kolik je předepsaná, doporučená nebo dokonce omezená rychlost na cyklostezce? Můžu letět, co to dá, nebo musim dodržovat nějaký pravidla? Obvykle se nestane, že by někdo letěl na kole na cyklostezce přes 30 km/h, ale když je z kopce, tak se snadno dostanu na 45 - 55 km/h. Můžu vůbec takovou rychlostí jet? V dnešní době je spousta elektrokol, který díky motoru a nohám jezdce v klidu dosahujou rychlosti kolem 60 - 70 km/h. Je to ještě legální?

No od otázek a úvah se přesunu do Kauflandu, kde jsem si koupil to zmiňovaný maso, ale zase jsem nenašel koření v pyramidkách, který jsem chtěl do tý rajský. Sedl jsem na kolo a jel jsem směr domov, že se zastavim někde jinde a při nejhorším si koupim to koření zvlášť a pak to přecedim, aby to tam nebylo. Jedu přes náměstí ulicí, kde mimo MHD a cyklistů nemá auto co dělat (dodatková tabulka). První na mě vykukuje značka STOP, protože se křižujeme s tramvají, pohodka, zastavim, rozhlídnu a jedu dál. První přechod dobrý nikde ani noha a pak je kus silnice, než přijedu k dalšímu přechodu. Najednou vidim chlapa tak kolem 40 let, jak je otočenej hlavou kamsi do prdele a vstupuje mi do vozovky mimo přechod a ani se nedívá, že mi vlastně vstupuje bez rozhlídnutí do silnice. Brzdy nebrzdy už jsem to prostě nestačil a vrazil jsem do něj! Ne přímo protože jsem si lehce uhnul vlevo, ale drbnul jsem do něj loktem a ne málo. Tohle byla pěkná srážka! Zařval jsem na něj "čum aspoň, když lezeš do silnice!!!". Omlouval se a sám byl očividně dost vyplesklej z toho, co udělal a co se vlastně stalo. Zastavil jsem a ptal se ho, jestli je v pohodě a on, že jo a ještě jednou se omlouval. Vysvětlil jsem mu dost uštěpačným způsobem, že vlezl do silnice a kdyby jsme se srazili v 50 km/h, že by nás to bolelo oba a že kvůli takovým nepozornostem se stávaj největší nehody. Styděl se, bylo to vidět, ale co je to platný, když já jsem měl v hlavě jedinou myšlenku, jak jsem mu mohl způsobit zranění a on mě taky, nehledě na poškození kola samotnýho.

Vyjel jsem teda z náměstí a pokračoval jsem po cyklopěší stezce domů s očekáváním, že se nic dalšího nestane, protože tam s tím ty lidi počítají, že je tam velkej pohyb cyklistů i ostatních lidí. Matky s kočárkama, lidi se psama atp.. No to jsem se zase bohužel spletl, protože tahle cesta je rovná a má docela dobrej povrch, tak se na ní dá jet dost rychle. Když jsem tam měl nějakých 35 km/h, tak mi najednou odnikud vběhl do cesty pes! Kurva kde se tady vzal pes?! Nedobrzdil jsem úplně, jak bych chtěl a prostě jsem psa nabral na bok. Nic velkýho jenom ťukanec, ale pes docela čuměl a najednou tam byla i majitelka, která se mi strašně omlouvala. Měla za ruku chycenou dceru, tak jsem pochopil, že neměla čas se na plno věnovat i psovi, ale proč byl na volno moc nechápu. Ptala se, jestli jsem v pořádku, tak jsem odvětil, že jo a jestli je v pohodě i pes, protože i když to nebyl kdo ví jakej náraz, tak stejně k němu došlo. Pes byl v poho, já taky a tak jsem pokračoval v cestě domů. Dál už se nic nestalo, NAŠTĚSTÍ.

Docela se mi ale do hlavy dere myšlenka, jestli by nebylo lepší dávat větší pozor a věnovat se svýmu okolí, než se pak omlouvat. Omluva je v tom lepším případě jediný, co člověk může udělat, když udělá chybu, ale není to zmizík. Omluva přece nesmázne všechno! Budiž tyhle incidenty lidem ponaučením. Já mam takhle díky lidem několikrát denně infarktový stavy, ale moje pumpa je už zvyklá. Jen čekám, kdy už to nedá.

Tyhle věci jsou ještě relativně v pohodě. Dospělej se oklepe a pes to taky nějak dá, pokud ho nenaberu na plno a nezpůsobim mu nějaký to zranění, ale co nechápu jsou volně bez dozoru pobíhající děti. U nás je tu jeden úsek, kde se běžně pohybujou děti a jejich matky jsou naprosto v klidu a nijak je neusměrní a to se bavíme o normální silnici v zástavbě, kde je vedle chodník! No pro dnešek dost negativizmů a hororových scén.


Brzy zas na počtenou a dávejte na sebe a svoje blízké či zvířata POZOR!!!

To nevymyslíš

** 07:02 Náš velkovezír Venca už má v hlavě asi totálně vymrdáno a vůbec neví, co dělá. Nedokáže sehnat lidi a lidi, co mu marodí nebo zrovna odešli jsou prej stále ve hře a další nemá.

Naše firma sype PA (personální agentura), která nám dodává ukrajinský dělníky 160 Kč čistýho na hlavu a na hodinu a oni nemaj lidi, který by nám teď hned dali. No tak je asi pak vcelku logický, že se musim poohlídnout někde jinde, v jiný agentuře a lidi dodat. V současnosti nám marodí 3 lidi a u dvou se neví, co bude + 2 ukrajinci jsou na měsíc doma kvůli vízům, což je mezi náma taky nějaká krátká doba, ale o polských vízech a jiných vymrdávkách s úřadama se nebudem vůbec bavit. Takže ve finále je nám potřeba minimálně 5 ženských na mlíkařinu a 4 chlapi na maso.

To byl úvod do toho, co že se to vlastně včera odehrálo. Napsal bych to dřív, ale byl jsem tak nasranej a unavenej, že jsem nebyl schopnej ani udržet oči. No ale k ději samotnýmu. Přijel jsem do práce (na kole samozřejmě, furt jezdim) neobvykle brzy v 9:15 a šel jsem se podívat, jak na tom jsou po pátečním extempore, kdy si nechali skoro půlku expedice na pondělí. No první jsem vletěl do rybárny a nevěřil vlastním očím, když na rozestavěných klecích nebyly ještě ani nalepený štítky a zboží, co má bejt normálně dávno rozházený v klecích stále leží na zapáskovaných paletách, který se tam válí od 3:30 ráno. Jsem si tak v rychlosti prokalkuloval, co je a co není hotový a říkal jsem si, že se tam vlastně válí nerozházený všechno zboží, co postupně najíždí celej den.

Extrém vole. Měl jsem dost smíšený pocity, chvíli jsem se smál, chvíli mi bylo do breku a chvíli jsem měl vztek, protože jsem věděl, že bez toho, abych jim pomohl, tak se nikam nehnem a expedice se nepustí, protože nebude kam dodávat ta pojebaná mlíkařina. No šel jsem si na uklidněnou zapálit a přemejšlel jsem, kde vlastně začít a jak si udělat work plán. No dokouřil jsem, počápnul jsem rukavice a šel dělat. Začal jsem na jedný straně a šel systematicky co nejvíc do jádra. No můj úsek byl hotovej a zbejvala tzv. "rybárna", kde se toho za hodinu nic moc nezměnilo, protože tam maj ty pojebaný saláty a další sračky do regálů a to je zamrdávka na hodinu samo o sobě. Najednou jsme byli, jak mravenci a až jsme se skoro sami sobě pletli pod nohy, což bylo docela komický. Když ve dvou nestíhaj nic a najednou je nás tam 6 a běháme tam s bednama s masem a každá má cca 25+ kg. No a člověk se ani nenaděje a je hotovo, úspěch a můžeme začít dělat svojí práci. Ano, tohle nebyla naše práce, naše práce je tenhle tejden expedice a ne naskladňování.

V 11:30 jsme měli hotovo všechno, co mělo bejt hotovo v 10:00. Šli jsme si zapálit a sotva jsme dokouřili první cígo, tak přišel ten krypl velkovezír Venca a né aby poděkoval za odvedenou práci, ale jediný co z něj vypadlo bylo, že je drcnuto a že můžeme expedovat. Kolegu slováka, jako by střelil do prdele vyletěl a zahulákal: "co takhle poděkovat za práci navíc ty chrapoune jebnutej?!". To určitě velkovezír Venca slyšel, ale jako vždycky to vyjebanej posránek nechal bez odezvy. No ono se mu to jednou vrátí a až se naserem a dáme si tejden volna, tak mu to snad dojde, že tam nemá lidi a když už mu lidi dělaj práci navíc, tak by se slušelo poděkovat, když neumí zaplatit. Každej jinej zaměstnavatel normálně za přesčasy platí a nebo když něco nutně chce nad rámec. On ne, žádný díky chlapi, žádný lowe na pívo nebo cíga. Prostě buran, co si myslí, že je to takhle v pořádku.

No jinak v 9 hodin teprv dodělali svojí práci, co si nechali z pátka, takže není divu, že jsme přišli ne do svýho, ale jejich bordelu a udělali jsme napřed jejich práci a pak ještě poslušně svojí. Končil jsem po 8 a půl hodinách a dneska to tak udělam znova. Prostě si musí uvědomit, že nám chybí lidi a že to takhle dál nejde. Minulej tejden jsme dvakrát dodělávali expedici ráno po protisměně a včera tenhle masakr, takže proč to neudělat stejně, aby si taky svoje užili a dementa konečně trklo, že by mohl dodat lidi. Smluvně máme dáno jasně kolik hodin máme udělat a tak se toho hodláme striktně držet. Už dost přesčasům za mrskej peníz, už dost laskavostem a podobným dobře myšleným aktivitám. My jsme mu u prdele, takže není co řešit.


Příště si napíšeme už snad něco lepšího i když je mi jasný, že trable jiných lidí jsou zajímavější. Lidi jsou svině a jsou prostě škodolibý, I já!

Nejvíc ráno

** 19:04 Včera po výstupu s tím vyjebaným kolegou se to tak nějak posralo všechno a nestihlo se vyexpedovat.

Místo toho, abych si v klidu nachystal papíry, klece a pak si šel udělat kafe a vychutnal si k tomu nějaký to cígo, tak jsem se dozvěděl, že si mam vzít čtečku a hned jít dodělávat expedici po odpolední směně. Výborný vole, koukl jsem do papírů, abych měl přehled o tom, kolik toho na mě zbylo a už jsem byl nasranej. Zbyly tam dvě linky (cca 20 krámů) a jedinej čůrák v dohledu, kterej to udělá, jsem byl já!

Nasranej jsem se sebral a šel jsem otročit za ty líný píčuse, co si neumí ani dodělat svojí práci. No co, něco jsem si vydělal navíc a tak jsem byl uklidněnej tím, že mi vlastně běží peníze za hodiny, příplatek za noční + peníze za položky, takže vlastně spoko Asi o hodinu později se začal slejzat zbytek posádky, tak jsme to doklepli a pak jsme si teprv mohli začít dělat svojí práci. Logicky, až po tom, co jsme přemístili všechny palety s najetým zbožím na místo, kde nám to nebude překážet.

Udělali jsme to a mezi tím vedoucí a jeho zástupkyně byli nucený dělat práci za nás, což bylo více, než potěšující. Konečně taky kancelářský krysy něco dělaly rukama. Vedoucí sem tam něco udělá, což je normálka, ale ta pizda není zvyklá dělat rukama a taky to xichtama dávala patřičně najevo. Nedalo mi to a musel jsem si rejpnout. Prostě jsem šel kolem a zastavil jsem se a koukal. Po otázce, na co koukam jsem odvětil, že konečně něco dělá rukama a šel jsem dál. Byla rudá vzteky a něco zahlásila, tak jsem se znovu zastavil, otočil a prohlásil, že to klidně udělam, že si může místo mě vzít čtečku a jít makat. To už nevydržela a začala hulákat, že to není její práce a další podobný kecy. Počkal jsem, až se vykecá a zahlásil jsem, že je to to jediný, co umí, protože se čtečkou stejně neumí a že by byla na place k hovnu a šel jsem si po svý práci. Kdyby mohla bouchla by jak supernova, píča tupá.

Je o mě celkem známý, že nesnášim neschopný lidi ve vedoucí funkci a když na mě někdo chce dělat ramena, tak musí mojí práci umět dělat líp, než já a pravidelně se zapojovat, když je potřeba a ne jen hulákat na lidi. Hulákat umí každej tupec a nejvíc vždycky huláká ten, co o tom ví hovno. To mi připomíná poslední výstup s ní, kdy na mě cosi hulákala, tak jsem jí zjebal na dvě doby, že na mě nebude hulákat, že není mýho nic. Zařvala, že jak se to s ní bavim, že je zástupce vedoucího. Zařval jsem na ní zpátky přes celou chodbu, že je stejný hovno, jako jsem já a všichni kolem, že mam jednoho jedinýho přímýho nadřízenýho a to je vedoucí a pouze v případě jeho nepřítomnosti je pak ona zastupující vedoucí pracovník a že ani v tom případě pro mě není nic, než další neschopná kancelářská krysa!

Zažil jsem totiž i ředitele celýho super nebo hypermarketu, kterej sundal kravatu, nahodil modráky a šel tahat balíky s vodou! Tomu říkam vedoucí, kterýho jsem schopnej respektovat a vycházet mu kdykoliv a jakkoliv vstříc. Nesnášim povýšenost od lidí, co na to nemaj absolutně nárok a neodvádí manuální nebo jinak prospěšnou práci.

Po tomhle všem bordelu jsme si nachystali s kolegou klece, papíry a najeli jsme na svou klasickou pracovní náplň. Po zbytek dne už byla pohodka i když v deset dopoledne už jsem byl tak domrdanej, že jsem sotva lezl a koukal. Chtělo se mi šíleně spát, ale dal jsem to a zdřímnul jsem si až doma. Doufám, že zejtřek bude víc v pohodě a nebudem muset ráno honem dodělávat práci po druhý směně.

Vychcanej, línej a potrestanej "kolega"

** 21:47 Dneska ten den začal fakt suprově. Nejen, že celej den tak nějak pochcávalo, což nikomu na náladě nepřidalo, ale pak se ještě milostivě dostavil do práce kolega s totálně vygumovaným mozkem.

Přišel jsem do práce klasicky na půl čtvrtou, kdy jsem si udělal svoje věci, co dělam každej den. Papíry, rychlovky a přijmout první zboží od dodavatele a tak. To probíhá tak, že se ty palety najebou ke kolegovi do druhý části haly a nechá se to tam ležet do poslední chvíle, protože tam na to má místo. Mě tam stojej linky a nemam to kam dát, tak proto. No a aby tam měl víc prostoru, tak jsem mu vyndal všechny červený bedny a dal si je k sobě dopředu. S úmyslem, že bude dost místa a mohlo by to bejt pro něj fajn.

No to jsem se hodně spletl. Nic nebylo fajn, nic nebylo dobře a píčus začal svůj výstup lobotomizovanýho jedince trefenýho minimálně třema mrtvicema přes gumovku k tomu! Na chvíli jsem se zastavil a čuměl jsem, co to jako dělá, abych si tak nějak ujasnil, co se mu asi odehrává v tej jeho palici. Když jsem viděl, co dělá a jak naschvál dává paletu do cesty dodavateli, aby si nemohl nabrat palety a červený bedny, tak jsem se nasral a dostal pojeb, jak malej smrad se slovy, že je to vypatlanej vymrdanec bez mozku a že mu to dam patřičně sežrat.

Jak jsem řekl, tak jsem udělal. Hned na start dostal k sobě na plac 8 palet s jeho zbožím, takže byl tak zajebanej, že nemohl z toho svýho prostoru ani ven. Hned, jak se mu uvolnilo místo byť o jednu paletu, tak jsem mu tam nasral další dvě a takhle to pokračovalo celej den dokud jsem měl co mu dávat. Nemá mě prostě srát. Já jsem to s ním od rána myslel dobře a místo toho mě takhle hned nasral a dělal naschvály. Oplaceno dostatečně!

To ještě není konec. Ten zmrd nemá totiž páteř a chová se jak poslední koště a do toho je línej jak vandrák. Pracovat se mu nechce, vyhejbá se čemukoliv, co jenom vzdáleně připomíná práci nebo něco, co prostě musí. Šel si dokonce stěžovat za vedoucím, že mu nikdo nepomůže a že to sám dělat nebude. Vedoucí samozřejmě o tej jeho ranní sviňárně věděl, tak na to moc nereflektoval, ale přes to všechno za náma došel, že to jako chápe, ale trošku by jsme mu pomoct mohli. Tak jsem mu řekl, že v klidu dokouřim a pak mu teda i když nerad půjdu pomoct. Zdůraznil jsem ale, že pomoct a ne to udělat za něj. Souhlasně přikývnul a šel si po svý práci.

Dokouřil jsem a šel teda pomoct, ale jak jsem už řekl, tak pomoct. Takže jsem se ploužil po placu a pomáhal. Bylo vidět, jak mu to píčusovi není po chuti, protože moc dobře věděl, že moje přítomnost pro něj není nic dobrýho a že si po očku pohlídam, aby se neflákal a že ve chvíli, kdy se jen na chvíli zastaví, tak se sbíram a jdu klidně ven na cígo a seru na něj. Sotva jsme doházeli, tak přijeli další dva dodavatelé a ten zmrd se sebral a bez jakýchkoliv okolků si šel zapálit a sral na to. Tak jsme se na něj vysrali s mezizastávkou u vedoucího, kde jsme ho obeznámili s tím, co udělal, jsme šli na cígo taky. Pak jsme si udělali svůj díl práce a jeho v tom nechali, aby si to uvědomil, že takhle teda NE!

Jeho výstup pokračoval tím, že když byla připravená expedice a měl se vyexpedovat zbytek zboží, tak si klidně na hodinu sedl na jídelnu a svačil. Zakončil to klasicky tím, že si na dalších dvacet minut sednul ven na cígo, kde ho vychytal vedoucí a za pořádnýho řevu mu vysvětlil, že jestli nezačne makat, tak se může sebrat a jít do prdele, že takový lemply tam nepotřebuje. Po tom, co velmi pomalu dokouřil, se milostivě sebral a šel něco dělat, ale bylo vidět, jak schválně dělá hodně pomalu, aby toho udělal co možná nejmíň.

Když to vedoucí viděl, tak se nasral a řekl, že mu strhne veškerý prémie a rudej nasráním odešel do kanclu. Cestou jsme se potkali, tak jsem mu sdělil, že za takový kurvárny, co dneska dokázal vyrobit zejtra nehnu prstem a nepomůžu mu hodit ani jednu bednu. Kolega, co tam s ním bude prohlásil, že takhle se chovat nebude a že mu to dá patřičně sežrat, takže se na ráno těším.

No a aby toho nebylo málo, tak jsem si odpoledne lehnul s tím, že za dvě hodinky mě probere budík a vstal jsem místo v pět skoro v půl desátý večer. Bomba vole. To byl a zejtra bude den!!!


Pro dnešek vše.

Chytré hodinky, sporttestery, fitness náramky, atd.

** 22:26 Poslední dobou se kolem mě zase začíná množit takový to počítání kroků a podobně. Neříkam jako, že to není dobrá věc, ale na sporty a ne, aby si člověk hlídal každej zasranej krok, co udělá. Ještě se tím všichni chlubí, jako by ušli maraton nebo podobnej masakroidní úsek. Všichni chodíme, všichni jezdíme na kole, všichni plaveme nebo co ještě to všechno umí měřit, ale jako nemyslim si, že by toho bylo tolik, aby to stálo za měření a už vůbec ne se s tím chlubit.

Jak jsem napsal, tak pro výkonnostní sportovce nebo pro lidi, co to myslí s tím sportování vážně je to super pomůcka, jak si pohlídat třeba spálení kalorií a třeba tepovou frekvenci. Tam to fakt má smysl. No ale taky si nějakej takovej člověk nepořídí sračku za pár stovek nebo něco přes tisíc korun, ale bude se koukat po něčem hodně přesným s velkou výdrží baterky a tak se bude hejbat někde kolem 3500+.

Já jsem konkrétně hodně na kole a proto jsem si říkal, že bych si pořídil nějaký ty chytrý hodinky, co by mi přímo zaznamenávaly trasu, vzdálenost, převýšení, spálený kalorie, tepovku a tak podobně. Nejlíp mi z toho vyšly Garmin Fenix 5, ale ta cena mě docela odrazuje, protože se to neustále pohybuje někde kolem 8300 Kč.

No uvidíme, zatím na ně nemam a nechci tolik investovat, ale mam to v takovým tom seznamu přání do budoucna.


No a to je pro dnešek zas všechno, chystam další výblitek, ale nějak už nejsem schopnej dneska psát, moc piva nebo co

Tejden dovolený fuč!

** 23:48 Ne jen víkendy, ale i dovolená jsou z Číny - dlouho nevydrží. No co, sere pes. Ještě mam tejden dovolený a nějak ho musim využít na odpočinek nebo něco tomu podobnýho.

Vracel jsem se nedávno domů a docela notnej kousek od baráku, kdy už jsem se viděl ve sprše a pak popíjejíc domácí ledovou kávu, jsem píchnul. Vole já byl nasranej jak svině, protože ono je to fakt kus a jako tlačit kolo přes skoro celý město je docela masakr. Lidi na mě čuměli, jako kdyby nikdy nepíchli a každej se tak debilně pousmíval. Nechápu, co je na tom vtipnýho a zároveň nechápu, proč jsem si já debil nevzal náhradní duši a pumpičku s sebou.

To nic nemění na tom, že jsem stejně chtěl pláště měnit, protože ty WTB 29" Nine Line jsou hrozný sračky a navíc taky už byly sjetý "na textil". Né, tak hrozný to nebylo, ale nějaký 3 mm tam ještě byly, ale to je stejně k hovnu. Navíc ty pláště měly nálítáno úctyhodných 3200 km. Smekám, ale málem jsem smeknul sám sebou na zem, když mě ty pláště vůbec nedokázaly podržet na lehce prašný cestě a suverénně jsem si driftnul.

No takže jsem si dotlačil kolo domů a jelikož jsem byl upocenej, nasranej a neměl jsem náladu, tak jsem kolo opřel na svoje místo a nechal ho bejt. Došel jsem si udělat kávu a mezi tím, co se louhovala (ve frenchpressu) jsem si dal rychlou sprchu a pak už jsem si jen slil kávu a šel si sednout ke kompu na cígo. Po tomhle krásným relaxu na nervy jsem se ještě naobědval a pak jsem si ještě stihl čistě povlíct postel a uklidit nářadí, který se válelo všude kolem po zemi.

Prostě a jednoduše se mi do toho nechtělo a oddaloval jsem to, co to šlo. Nakonec jsem se ale odhodlal a udělal jsem to. Klasika byla s nápisem ROTATION, no jasně, že jsem ten zasranej plášť nandal obráceně. Sundal jsem ho a nandal správně, znovu nafoukal duši, poskákal, aby si to všude sedlo jak to má bejt a pak jsem to šel nandat na kolo. Když už jsem byl v tom, rovnou jsem vyměnil i druhý kolo a bylo hotovo. Šel jsem to projet a byl jsem spoko. Jo ještě jsem to tu asi nepsal, mam obuto na Schwalbe smart sam 29 x 2,25 s kevlarovým bokem bez drátu!!!

Všechno maká, jak má a zase můžu lítat, což se mi dneska dvakrát povedlo a jsem příjemně unavenej. Jediněj problém je to, že zas začínaj bolet úpony nad kolenem. Minule to bylo pravý a dneska je to levý. Nevim, nemam pocit, že bych ty nohy nějak přepínal nebo tak něco.

Stímhle postěžováním si se zas loučím..

Víkend následovanej dovolenou

** 13:47 Tak je to tu! Konečně mam zaslouženej víkend a hned po něm mam 14 dní dovolenou. Hurááá! Nebudu se dlouze rozepisovat o tom, co mam v plánu, protože to pak nikdy nevyjde, ale první tejden budu relaxovat a courat se pěšky a druhej tejden bych rád věnoval cyklistice, konkrétně asi na jižní Moravě.

To mi připomíná jedno krásný a krátký video, kde se jedna dáma vyjadřuje k cyklistice velmi přímo Video ZDE

Někdy si říkam to samý, ale za tu příjemnou únavu to fakt stojí a lezu na kolo znovu a znovu.


No a to je pro dnešek asi zase všechno, cyklistice zdar!

Logistika, informování a další sračky

** 23:52 Dneska jsem si měl vyzvednout objednanou patku a tak jsem frajerovi na prodejnu pro jistotu volal, abych tam nejel zbytečně a dobře jsem udělal. Bylo mi sděleno, že jí tam ještě nemaj a že maj nějakej problém s dopravou. Prej si mam přijít zejtra.

Ponaučení pro příště, objednej si to VOLE!!! Druhej den bych to měl doma a mohl bych už na svej mašině makat a dávat jí do kupy. Jsem nasranej víc a víc, nasráním vidim rudě.

Kupodivu jsem se choval slušně a neposlal jsem ho hned po telefonu do prdele, ale zejtra, až jí půjdu vyzvednout a nebude tam, tak mu řeknu, ať si jí zarámuje a pověsí do dílny, že už o ní nemam zájem.

Nechápu, jak může mít takovej velkej prodejce problémy s logistikou! Navíc jsem si musel volat sám, protože bych se jinak nedozvěděl, že jí nemaj a jel tam zbytečně. Je doprdele takovej problém zvednout telefon, omluvit se a říct, že to ještě nemaj?!

Další takovej vomrd je s dopravcem GLS (General Logistics Systems)! Nechával jsem si přes ně doručovat tohle teď nemocný kolo a bylo mi napsáno v SMS, že z kapacitních důvodů mi nebude zásilka doručena ten den, ale až následující pracovní. Dobře, chápu, že ta krabice je velká a nemusela se vejít. Brácha přes kámoše vykomunikoval, jestli je na depu a jeli jsme pro něj. Když jsme tam dojeli, tak na dvoře stály 3 dodávky a ve skladu se lidi nudou kopali do prdele. Tak moc mi to nemohli doručit, fakt super.

No a nedávno jsem si objednával rukavice Mechanix. Jedny už jsem měl a sloužily rok a kousek, tak jsem si je objednal znovu, proč taky ne. To jsem ale debil zapomněl na to, co už mi jednou GLS provedli a vybral jsem si je pro doručení rukavic znovu. Když mi však přišla jejich obvyklá výmluvná SMS, že z kapacitních důvodů mi nebude ten den zásilka doručena, tak se mi to rychle vybavilo! Co to kurva doprdele je za sračku?! Obálka s jedním párem rukavic, kterou hodíš vedle sebe na sedačku zabírá nějakou kapacitu nebo nákladní prostor?!

Docela by mě zajímalo, co všechno se za pojem KAPACITNÍ DŮVODY u týhle firmy dá schovat. Mam na jazyku hned několik slov - LENOST, NEOCHOTA, NEZÁJEM a to jsem ještě mírnej, slušnej a tolerantní..

Počkal jsem si a rukavice si nechal doručit, protože jsem je hned nepotřeboval, ale od GLS si už nenechám nikdy nic doručovat a pokud obchod nebude mít v nabídce jinýho dopravce, tak radši vyberu i jinej obchod.


Nerozčiluj se, praskne ti cévka a budeš tahat nohu!!!

Patka na RM Torrent 90 2019

** 23:07 Do nedávna jsem si myslel, že je to o dost jednodušší, ale prodejci a servisáci mě z toho vělmi rychle vyvedli.

Dneska jsem celý dopoledne lítal jak kokot po cyklo prodejnách a sháněl náhradu za již zmiňovanou zlomenou patku. Trošku to zkrátím, protože jinak by to vyprávění bylo na celovečerák a možná kousek delší

Přišel jsem do prodejny, kde si normálně nechávám servisovat kola od doby, co jsem ještě měl svýho chatrnýho a stařičkýho FELTa a ptal jsem se na tu patku. Bylo mi řečeno, že tuhle zrovna nemaj a že jestli chci, že mi jí objednaj. S díky jsem odmítl a šel jsem lovit dál po obchodech. Druhej obchod se mi vysmál s tím, že maj náhradní díly jenom na jejich značku a že neexistuje, aby tam měli díly od jiných výrobců. Jasně, rozumim, konkurenční boj a tak dále. Pokračoval jsem hledáním informací na netu a pak jsem šel po konkrétních prodejnách, kde měli napsáno, že prodávaj a servisujou RM. Nalítl jsem tam a pán na prodejně se zrovna věnoval mladýmu klukovi, kterej si vybíral zřejmě svou první pořádnou helmu na kolo dle svých preferencí a tak podobně. No nechal jsem je vyřešit si to a mezi tím jsem tak okukoval kola značky Scott a přemejšlel, kterýho dementa napadlo na ně napálit cenovky od 77 do 170+ tisíc. Doprdele za to je jetý auto!!!

No a během prohlížení si kol, který nikdy nebudu sedlat se mi za ramenem ozvalo: "Dobrý den, jak můžu pomoci?". Otočil jsem se za hlasem, pozdravil jsem a ukázal jsem chlapíkovi patku, co bych jako nutně potřeboval. Další, co mě slušně informoval o tom, že nemaj a že se budu muset obrátit na jinou prodejnu a k tomu přidal info, na kterou. Jo, ještě pořád jsou lidi normální. Poděkoval jsem a odešel na zmíněnou prodejnu.

Došel jsem tam a tam taky neměli. Grrrrr!!! To už mi pomaličku docházely nervy a začla ve mě vřít krev. Udržel jsem se a vyslechl jsem si, že jí můžou objednat a ve středu vyzvednout. V hlavě se mi honily myšlenky typu, že nejsem debil a objednat si jí na netu umim taky. No ale kdyby to nebyla ona, tak to budu blbě reklamovat a na prodejnu můžu zajít vždycky. Vzal si na mě kontakt a bylo vyřízeno.

No ale u tohohle posledního jsem byl trošku dýl, protože jsme se pustili do debaty o tom, jak je možný, že takovýhle díly nejsou nikde skladem, když je to první věc, co se zkurví, když přehazka dostane jebu při pádu nebo se na ní vyvine větší tlak, než by mohla snést. Je to totiž první a poslední záchrannej díl před poškozením samotný přehazky a tak se očekává, že bude potřeba čas od času vyměnit za novej. Na to mi řekl, že by museli mít jenom kus skladu s patkama, protože na každou značku, model a ročníkovej model je patka jiná. To jsem už nevydržel a zeptal jsem se jako totální debil, jestli jako RM Torrent 90 a třeba RM Blizz 70 maj rozdílný patky a třeba jestli se liší i rokem výroby. Odpověď byla přesně taková, jakou jsem slyšet nechtěl. Ano, v podstatě každej kus má jinou patku a všechno je to vlivem inovací a bla bla bla. No nasrání se stupňovalo, ale tak co se dá dělat.


Čekat se prej vyplácí, ale není to mou dominantou, čekat moc neumim ...

Rock Mašina "u doktora"

** 22:38 V neděli jsem se vracel jako obvykle domů na kole. Před obcí Zhoř jsou takový krásný stoupavý serpentiny, který nenávidim ze všeho nejvíc a tak jsem se je snažil prostě vydupat co nejrychleji, abych to měl za sebou. Co čert nechtěl, šel jsem do šlapek a na sílu jsem šlapal nahoru, když najednou slyšim takovej hnusnej zvuk řetězu a pak se mi seklo kolo. Říkal jsem si to bude dobrý, srovnam řetěz a pojedu dál, ale to jsem se docela dost spletl. Řetěz byl seklej mezi největším kolečkem kazety a výpletem a do toho přehazka v dost prapodivný pozici, tak jsem se na to zaměřil a při vytahování řetězu jsem zjistil, že mam zlomenou patku!!! Zahulákal jsem na celej les MRDAT TO KURVA!!! a nezbejvalo nic jinýho, než prostě a jednoduše přejít na druhou stranu silnice a kolo tlačit.

Nevěděl jsem pořádně, kde jsem a nechtělo se mi to na telefonu hledat, protože bylo horko, jako svině a sluníčko mi pražilo do xichtu tak, že mam vypálenej obtisk pacek brejlí za okem No neklesal jsem na mysli a hned jsem točil svýho servisáka a odtahovku (bratra) v jednom. Naštěstí nebyl daleko, tak jsem byl uklidněnej, že za chvilku je tam.

No pořádně jsem si ještě ani nezakouřil na nervy a už tam byl. Sundal jsem kola a postupně se celá "mašina" naložila do kufru a jeli jsme. Pohodka jazz. Jediný, co mě teda brutálně nasralo je cena tý patky - krásných 299 Kč za kus plechu!

Doma v klidu jsem si prohlídl, co všechno bude potřeba vyměnit a co všechno jsem ještě stačil zkurvit. Naštěstí už nic.


V dalším článku si povíme o shánění patky ...

Sirény v noci

** 22:39 Ano, je to tak. Náš HZS je natolik neohleduplnej, že i po desátý hodině večer si v klidu dovolí spustit sirény na plný kule a svolat se k poplachu. Pamatuju si dobu, kdy jsem ještě bydlel na druhý straně města a po desátý večer zakázali HZS prostě a jednoduše houkat. Blikejte a jeďte, ale nehoukejte - lidi spí a vstávají do práce.

Kolikrát mě vzbudily auta HZS, jak jela po hlavní z kopce dolů a celou cestu houkali, jako by jeli kdo ví k čemu. Tohle bych ale chápal furt víc a mávnul nad tím rukou, než to, co se děje tady a teď.

Klasická siréna, co slýcháme každou první středu v měsíci při zkoušce sirén, se tu najednou ve 22:15 (ve 22:39 opět, ale z větší dálky) rozezní a huláká na celý okolí bez ohledu na to, že tu jsou lidi, co vstávaj brzy do práce nebo spící děti. Navíc tahle siréna by měla bejt zakázaná používat k vyhlášení výjezdu HZS k zásahu. Ono je fakt hodně nepříjemný, když se rozezní hodně dobře známej tón požárního poplachu a pak se ozve požární poplach, požární poplach - volání hasičů, požární poplach!

Když už se tahle siréna rozezní, tak čekám nějakej brutální požár o rozloze několika set metrů nebo požár nějakých nebezpečných chemických látek!!! Kord, když mam kousek za prdelí obrovskej areál ŠKODA, kde se dělají transformátory a mohl zahořet olej do nich nebo jiná podobná chemikálie.

Někdo z města nebo kdo má na starost IZS, by měl zapojit trochu hlavu a najít schůdnější řešení!!!

Navíc nevim, koho to napadlo, ale poslední dobou slyším novej typ sirény a ten je teda dost strašidelnej a abych pravdu řekl, když jsem ho slyšel prvně, tak jsem se fakt lekl, co se ve Škodovce stalo a co tam hoří nebo uniklo - nebylo mi tehdy vůbec do smíchu.

NOVÝ TÓN SIRÉNY - Do tohohle novýho tónu ještě huláká klasická siréna, která jenom podtrhuje vážnost situace a až na konci se člověk dozví, že se svolávaj hasiči k výjezdu. Vážně moc super pocit !!!


A to je z dnešního nasranýho zápisu vše. Buďte zdrávy, tupý krávy.

Cyklofašizmus a další debility od "kolegů"

** 20:21 Není to tak dlouho, co nám začala oficiálně sezóna a hned ze startu mě prostě musí někdo nasrat. Nejen, že autisti kolem mě lítaj větší, než povolenou rychlostí, ale do toho ještě kolem mě proletí tak blízko, že kdybych jenom sundal ruku z řidítka, tak se klidně dotknu zrcátka. No prostě humus nejvyššího kalibru.

Tohle všechno od autistů tak nějak chápu a nemam s tím nějakej větší problém a hlavně jsem si zvykl. Co mě ale nebetyčně sere je netolerance ze strany chodců a dalších "cyklistů". Najezdim na kole celkem dost kilometrů denně a tak se setkávám s různýma dementama, co zapomněli, že přednost zprava a podobně se učí už na začátku autoškoly. Když už jsem ale nakousl nekolegialitu, tak myslim hlavně ze strany "cyklistů", i když se jim tak někdy nedá vůbec říkat. Cyklozmrd, cyklofašista anebo drátěná veš, to všechno na ně a jejich ignoranci sedí daleko přesněji.

Jedu si tak poklidně za bratrem po cyklostezce a najednou kopeček, tak si podřadim a šlapu, co mi nohy stačí. Pohodka vpravo a nic neřešim, když najednou se proti mě v plnej rychlosti vyřítí cyklozmrd a má co dělat, aby to vůbec ubrzdil a nesedřel si plášť až na duši - KOKOT!!! Hrklo ve mě jako svině a zbytek cesty jsem čekal, kde se zjeví další podobnej vyjebanec, kterej si myslí, že mu patří ta cesta celá.

Další taková epizoda sama pro sebe jsou kombinovaný cyklostezky s chodníkem. Lidi si neustále neuvědomují, že maj tu širší část chodníku pro sebe a pro nás cyklisty je ten užší pruh. Věčně někoho vyhazuju na jeho stranu a hrozně se diví, že si nárokuju svůj prostor tam, kde mam bejt. Další taková neřest je jízda v protisměru. Ano, i my cyklisti máme jasně danej směr jízdy a občas se stane, že se ocitneme v protisměru. Někdy je to nevědomost a někdy lenost, ale když už kurva nejedu ve svým směru, tak neomezuju ty, co jedou správně a už vůbec si na ně neotvíram držku!!!

Na začátku každý takový kombinovaný stezky je cedule s vyobrazenýma lidma na bruslích, kolech a další prostě pohybující se panáčci a pod tím vším je nápis BUĎME K SOBĚ OHLEDUPLNÍ. Jasně, pokud jste matka s kočárkem nebo jinak psychicky narušenej jedinec, tak je za ohleduplnost považováno to, že máte psa na volno, dítě na volno, kočárek v jedný ruce, cígo nebo telefon v tej druhej a optimálně jste roztažený po celý šířce, aby jste dali jasně najevo, že v tej palici máte totálně VYMRDÁNO!!!


To je pro dnešek asi zase všechno

Postřehy ze sedla #2

** 03:58 No a na závěr těhle rozepsaných bezobsahových sraček jsem cejtil vůči lidem povinnost sdělit, že jsem se opět vrátil ke Geocachingu, kterej jsem tenkrát dělal docela aktivně, ale pak nějak nebyl čas a tak podobně.

Dokonce mam pocit, že jsem se na to vykašlal jenom proto, že jsem ztratil přístup k účtu, kde jsem měl fyzicky odlovených asi 400 kešek. Proto jsem si zaregistroval účet novej a znovu se vracím do let, kdy jsem hledal kešky. Koho by to zajímalo, tak zatím lovim jen tradiční a až později se budu zabejvat multikeškama, mysterkama, letter boxama, virtuálama a dalšíma.

Dokonce jsem si stáhnul appku přímo od Geocaching.com a po další finanční injekci jsem si zaplatil celoroční prémiovej účet nebo jak se tomu nadává, takže vidím konečně všechny kešky kolem sebe a mělo by to snad ještě přesněji zaměřovat a ukazovat, tak uvidíme.

Zatím mam odloveno 62 tradiček, tak snad to nebude dlouho trvat a bude tam kilečko. Samozřejmě, když to jde a není to někde debilně hluboko v lese a nebo nějakým nepřístupným terénu, tak se snažim všechno objezdit na kole. Jde to pak rychlejš a stihnu jich někdy i víc jak 7 za den.

U jedný z posledních jsem měl docela vítr, protože jak jsem přijel z druhý strany, tak jsem si všiml včelího úlu. Nebyl to zrovna super pocit slyšet tam to bzučení a vidět ty potvory lítat všude kolem. No ale bez nich to nejde a nebyl by med, kterej mimochodem totálně zboňuju do čaje nebo jenom tak na chleba s máslem.

Jinak tenhle tejden mam dovolenou, tak si to řádně užívam a snažim se co nejvíc odpočívat a mentálně relaxovat. Až se vrátim zas do práce, tak mi velkovezír Venca zas nableje do hlavy ty podle něj strašně důležitý sračky a já budu muset dělat, jak mě to hrozně zajímá. To se ještě naposled docela hustě předvedl a o tom si taky napíšeme, ale až někdy nevim, teď už na to skoro nevidim a chce se mi strašně chrápat.


Seriál ČERNOBYL - Oni už fakt neví, co do tý černý placky dát, aby na to lidi museli čumět a zalepili jim na chvíli hubu, než zas začnou hulákat, že na co si to platí, když tam nic není. Navíc podle traileru půjde o pěknou sračku - radši dokument a to utrpení si dokážu tak nějak v hlavě dokreslit sám, než abych se díval na špatný masky a herecký výkony!

Češi podceňují astma! - Jasně vole, den astmatu a dobrý, ale jak se sám otestovat?! Kurva ta TV HOVNA už fakt neví, jak těm lidem nasrat do hlavy. Jsem astmatik od narození a léčení je zdlouhavý a musí se pravidelně docházet k plicnímu doktoru na spirometrii a další a další procesy. Není to jen tak a navíc by se měli lidi léčit jen lékama od doktora a ne sami !!! V první řadě by si lidi měli hlídat alergie, protože neléčená alergie může přejít v záněty průdušek a později i třeba v slabé nebo silné astma, to už záleží na tom, kam až se to nechá zajít. Buďte zdrávy, tupé krávy!!