Blog: Pyro Pyroman

Zima 2

** 20:31 Tak se nám konečně dostavila zima. No ale nějak jako v neobvyklým pořadí. Člověk by čekal něco jakože napřed přijde sníh a tak, ale ono bylo furt tak nějak hezky a najednou mrazy. Vole jako fakt super, ale ne pro mě!

Vánoce se neúprosně blíží, Alzák na nás huláká ze všech stran cosi o černým pátku a další hovna. Těhle černých pátků se po právu chytla i ČOIka, která rozdala x pokut za x tisíc, což je podle mě jedině dobře. Ty jejich podvody s cenama jsou totiž strašný. Jeden příklad za všechny je, když jsem s bejvalkou na víkend vždycky kupoval lahev bohemky a furt byla tak nějak za 125 Kč a čekali jsme na slevu na 110 - 115 Kč, ale najednou nebyla původní cena 125 Kč, ale úžasných 149,90 Kč. To je co? Úplně luxusní sleva!!! No a tak nějak podobně je to se vším a kord kolem Vánoc, kdy z lidí potřebujou nutně dostat ty miliardy.

Tohle všechno bych tak nějak ještě jako chápal, ale že na Vánoce a další takový "svátky klidu a míru" upozorňujou někdy kolem začátku října, kdy ještě v pohodě a klidu užíváme dozvuků léta, tak to mi prostě hlava nebere. Proč se kurva musíme honit už tak brzo za něčím, co nám někdo vnucuje?! Je mi z toho tak nějak divně nebo lépeřečeno na blití. Kam se vytratila tradice? Kam se vytratilo to čekání a pak to krásný překvapení? Všechen tenhle shon si pamatuju nejdříve někdy po Mikulášovi. Teď, aby jsme náhodou nezapomněli nakoupit hromadu sladkejch hoven dětem, tak se Mikuláš, anděl a čert roztejkají v regálech už někdy koncem léta. HNUS KURVA!!!

Poslední roky si tak jako říkam, že to už ani není o tom, že někdo někomu chce něčím udělat radost, ale prostě musí. Do toho všeho shonu a nesmyslů kolem se připojilo cosi, co už opravdu překračuje veškerý hranice toho, jak chápu nebo jsem chápal svátky já. Obdarovat někoho z rodiny nebo známých nějakou tou drobností nebo nějakým svým výrobkem, když se jedná o děti. To je něco, co jsem považoval za krásu Vánoc a prostě takovýho toho čistýho lidskýho chování. Dnešní doba je ale totálně mimo morální a další hodnoty a proto se jeden předhání s druhým, kdo komu koupí dražší dárek a další nechutnosti, který se mi tak strašně moc příčí, že jsem jeden čas byl ochotnej radši odjet někam do prdele s kámošema a tam se prostě a jednoduše při pohledu do hořícího krbu ožrat svařákem nebo grogem.

Z celýho tohohle shonu a sraček kolem jsem fakt dávno vyrostl a pokoupim tak nějak věci, co blízkým chci dát a hotovo. Víc se spíš těším na ty večerní procházky po městě, kdy si dáme horkou medovinu, svařák a pokecáme. No a v neposlední řadě něco, co se mi dochovalo a doufám, že ještě dlouho dochová, je to, že moc rád stavím sněhuláka. Prostě a jednoduše se obleču a jdu ven stavět, postavim ho, ozdobim klasicky uhlím, mrkví a starým rendlíkem a do ruky nesmí chybět metla nebo nějaká ta větev. To je pro mě ten správnej symbol Vánoc, klidu, pohody a míru. Jo a nesmim zapomenout na půlnoční mši na Vánoce, tam prostě musim bejt a je mi úplně u prdele, co si o tom kdo myslí a ne, nejsem věřící.

No a v nejlepším je dobrý přestat, protože bych psal zase slohovku, takže tímto se pro dnešek loučím.

Po delší době

** 17:46 S hnusným počasím tak nějak všechno utichá a člověk upadá do depresivních stavů, kdy se mu nic nechce a je rád, že je doma v teple. No ale jelikož to přišlo na můj vkus nějak rychle, tak když je venku nějak přijatelně, tak pořád mam nutkání vypadnout ven a toulat se přírodou nebo jen tak městem.

Pěšky chodim jen v krámu a práci a tak když je čas a nálada, tak se obleču a vypadnu na kolo a jezdim. Teď už to není na žádný dálky, ale spíš se jenom tak projíždim po okolí a třeba lovim kešky nebo prozkoumávám místa, kde jsem nikdy nebyl. Jako další zábavu jsem v poslední době objevil takový to lítání po městě. Jezdim tak nějak bez cíle z místa na místo jenom, abych se hejbal a neseděl zbytečně doma.

Mezi neopomenutelný novinky patří třeba to, že jsem si pořídil zas nějakej ten hadr na sebe a hlavně jsem se konečně dokopal k tomu, abych si pořídil termo hadry. Nakoupil jsem v ALPINE PRO a musim říct, že jsem spokojenej. Triko hřeje, svetromikina taky a termogatě jsou taky super, ale to si necham, až bude fakt brutální zima, protože netrpím tím, že by mi byla zima na nohy.

Kolo maká jak má, ale když nezimuju, tak je třeba se o něj trochu víc starat. Mazat, čistit a tak kolem. Nevim kde, ale povedla se mi udělat na zadním kole docela pěkná osma. Asi jsem si někde nehezky skočil nebo co. No to nevadí, stejně jsem si chtěl kupovat lepší ráfky. Jediný dilema, co mam už dlouho, je to, jestli mam hodit 2500 Kč do lepších ráfků od WTB a nebo se mam plácnout přes kapsu a vysypat skoro 5000 Kč za ráfky DT Swiss. Pořád je to o tom, že mam 120 kg a sem tam se mi povede vletět do lesa nebo si skočit nějakej ten obrubník a nebo jebnout kolem o zem, tak bych rád něco, co nebudu muset aspoň rok hlídat nebo centrovat.

No a když už se o to kolo tak staram a každej den mi slouží, tak jsem se ho naučil komplet servisovat a naučil jsem se další důležitou věc - NIKDY NA DÍLECH, MAZADLECH A NÁŘADÍ NEŠETŘETE !!!

Ono totiž těch pár korun, co ušetříte vynásobte pěti a připočítejte práci a máte to dražší, než byste to rovnou jebli do servisu.


To je pro dnešek zas všechno, snad zejtra zas něco bude. Blíží se Vánoce a tak.

Nemoc 2

** 03:19 Každej rok mě na jaře a na podzim potkává marodka. Snažim se tomu vyhejbat, oblíkám se, otužuju se, nejezdim v MHD. No a přes to všechno prostě marodim, jako každej jinej normální člověk. Rýmička, kašlíček a tak podobně. Na jaře angína a na podzim chřipka.

Je to tejden, co jsem si to zase vybral, ale proč o tom vlastně píšu. Normálně jsem byl v pohodě a nebylo mi vůbec nic. Pondělí až středa jsem vůbec netušil, co se na mě chystá.

Pak přišla do práce pizda z kanclu, která v klidu rozhlašovala, že má chřipku a je v práci. Snažil jsem se jí vyhejbat, co to šlo, ale úplně to nejde no. Furt tam všude kolem sebe chrchlala a tak mi bylo dost jasný, že dřív nebo později to na mě prskne a lehnu. Co čert nechtěl, stalo se. Nejhorší je na tom ale to, že frajerka ze sebe dělá dámičku, furt se baví o hadříkách, vejletech a já nevim o čem všem, ale o vychování jí asi nikdo nic neřekl. Neumí si svině ani dát ruku před hubu, když zrovna prská bacily kolem sebe.

Došel jsem k doktorce, kde mi řekla, že to mam v krku hezký a rovnou mi napálila antibiotika a šel jsem. Druhej den mi bylo zle jak psovi, horečka střídala zimnici a probouzel jsem se na to, že mam totálně propocenou postel. Ještě, že mam letiště a můžu se vyvalit na druhou půlku. To ale nic nemění na tom, že se musí člověk převlíkat včetně postele a to je vopruz, když je vám na hovno a jste rádi, že ležíte.

No a abych to nějak dlouze neokecával, tak dnešním dnem začíná druhej tejden marodky a pak se asi uvidí, protože je mi docela dobře a nechci se válet doma. Zároveň to ale nechci podcenit jako minule a jít do práce dřív, protože pak jsem za další dva tejdny šel marodit znovu.

No a to je zase všechno. Čuuuus.

Servis kola

** 16:25 Ne, nebojte se, nic tak hroznýho se neděje. Bavili jsme se minule, že jsem byl v servisu ohledně křupání ve středovým složení a místo řešení jsem si nechal aspoň přeměřit řetěz, kdy mi bylo řečeno, že 200 km a výměna, že je lehce za půlkou. No nechal jsem to zatím bejt a v neděli jsem si řetěz objednal a dneska došel, tak jsem se pustil do výměny.

Jsem ale debil a vůbec mi nedošlo, že budu muset roznejtovávat. Ano, nemam sice celistvej řetěz, ale power lock systém, co nejde už rozdělat, tak jsem sice starej řetěz rozštípl kombinačkama na hulváta, ale pak mi došlo, že mam novej řetěz delší asi o 5 článků a že stejně ho budu muset roznejtovat o přebytečný články. No nedalo se nic dělat a odběhl jsem kousek od baráku do prodejny. Ne do tý, co jezdim furt, protože je mi jasný, že by na mě zas čuměli přes prsty, že si něco chci dělat sám a nenasypu jim do kapsy několik stovek za deset minut práce. Sehnal jsem nýtovač na řetěz a odešel jsem spokojenej domů, kde jsem si zkrátil řetěz, nasadil power lock spojku a při zmačknutých brzdách šlápl do pedálu, při čemž došlo k zamknutí a pevnýmu spojení řetězu. Super, hotovo, odmastit, setřít do sucha a nakápnout spešl olejem, znovu utřít přebytečnej olej a bordel a vyřešeno.

Kdybych nepočítal cestu pro nýtovač, tak jsem byl se vším za 15 minut hotovej. Tohle celý vyústilo v to, že mam další nářadí doma a ušetřil jsem 700 Kč.

Od doby, co mam nový kolo, tak už jsem se ho naučil celý servisovat sám, přibylo mi několik kusů nářadí a nepotřebuju servis k ničemu. Jediný, do čeho se ještě nemam odvahu pustit je výměna oleje ve vidli, rozebrat a promáznout hlavový složení, kterým prochází trubka od vidlí a ústí v představec a řidítka. Tak snad jednou.


To je dneska opět vše, nedejte se okrádat a vše, co zvládnete sami také sami dělejte!

Novinky 3

** 07:10 Ještě jenom v rychlosti pár novinek.

Nedávno jsem začal řešil křupání, cvakání, lupání nebo jak to nazvat. Všechno tohle se odehrávalo ve středu kola, kde jsou kliky. Byl jsem to řešit v servisu, ale tam mi týpek jako oznámil, že už měsíc a půl čeká na ten ořech na systém "dub" od SRAMu.

Nasral jsem se a ve středu jsem si objednal ořech (stahovák na středový složení), momentovej klíč, spešl vazelínu na středy a ložiska, abych to teda udělal sám, když v servisu nejsou schopný sehnat si nářadí a nebo se jim to nechce dělat. To mě přivádí k tomu, že jsem vyplázl 1500 Kč a můžu si to servisovat sám místo toho, abych za každej servis dal 800 Kč. Takže ve finále mam věci za 1500 Kč na furt a nemusim kolo nikam tahat a čekat, než se někdo uráčí.

V pátek dorazil ořech a vazelína, v pondělí pak momentovej klíč. Už v pátek jsem si to vyservisoval, abych měl klid. Sice jsem to musel dotáhnout klasickou půlpalcovou ráčnou "na pocit", ale i tak jsem si vyservisoval a měl jsem kolo zas plně funkční. To znamená, že i kdybych to dělal, až v pondělí, tak jsem na všechno čekal 5 dní a měl jsem to doma. V servisu údajně čekají měsíc a půl - výbornej servis, bych blil !!!

Vážně by mě zajímalo, jestli se mu to jenom nechtělo dělat nebo ten stahovák fakt nemá a čeká na něj. No co, teď už mě to nemusí zajímat.

Jediný, co mě ještě čeká je výměna řetězu, oleje ve vidlích a brzdový destičky, ale to už si dám někam jinam, protože tenhle servis je sice blízko, ale ten přístup k zákazníkovi je prostě na hovno.


Das ist alles

Postřehy ze sedla #4

** 06:38 V neděli jsem se vracel na kole domů a vůbec se mi nechtělo a navíc jsem měl před sebou 55 km se čtyřma stoupákama. Ty stoupáky jsou prostě smrtelný a nějak nejsem schopnej furt je vytrénovat tak, abych se u toho nezadejchal. V tom mě předjížděl týpek na kole, do kopce! V duchu jsem si říkal, že je to dobrej magor, ale tak co, každej podle sebe.

Párkrát jsme se ještě předjeli. Už mi to nedalo a zeptal jsem se kam jede. Řekl, že jede stejným směrem, jako já a tak jsme se zakecali a jeli jsme spolu. Po cestě jsme se ještě zastavili na pivko a tam jsme měli dost času probrat kola, vybavení a zjistil jsem, že ten týpek vlastně bydlí kousek ode mě a řeší stejnej problém, co mam dlouhodobě i já - prostě nemáme s kým jezdit. Rodina, děti, práce nebo jiný koníčky a pak nikdo nemá čas vyjet na kole. Domluvili jsme se, že si vyměníme čísla a když bude čas, tak se svoláme a pojedeme nějakou palbu. Celá ta cesta byla o poznání příjemnější a i když jsme furt dupali v tempu.

I při tom docela svižným tempu jsme si stihli pokecat a zasmát se nad určitýma věcma. Cesta utíkala a jelo se fakt dobře, ale pak jsem píchnul. Kurva to prostě člověk nechce - kamínek ostrej jak hovado ve tvaru žraločího zubu zapíchnutej v plášti. Jako kdybych jel po silnici, jak jsem chtěl, tak by se to nestalo, ale co už. Zjistil jsem, že jsem nevybavenej a tak jsem se obrátil s žádostí o pomoc na svýho novýho parťáka. Měl lepení a pumpičku, což bylo v poho. Zalepili jsme a pokračovali jsme v cestě i když na jiným tlaku, než jsem zvyklej. Dojezdově to ale nevadí.

No takže z toho celýho jsem nadšenej, že mam novýho cyklokámoše a příhoda, co se stala, mě donutila dojet do krámu a koupit duše, lepení a pumpičku. Stahováky na pláště mam už dávno, takže zbejvalo jenom zkompletizovat a hodit do batohu, což jsem udělal a už jsem na furt vybavenej a doufám, že mě v brzký době nepotká další defekt.


Pro dnešek zas vše a nepodceňujte přípravu a vybavenost!!!

Postřehy ze sedla #3

** 11:10 Včera večer jsem se byl projet na kole. Sháněl jsem nějaký věci, co budu v nejbližší době potřebovat a tak jsem se toulal po celým městě. Jel jsem dokonce až na druhou stranu, protože vím, že tam tu konkrétní věc mají. Sehnal jsem a frčel jsem směr domov přes Kaufland, kde jsem si koupil kus masa na rajskou, kterou jsem měl v plánu vařit.

Už cestou zpět jsem se musel několikrát pozastavit nad tím, co ty lidi dělaj a jak se chovaj. Je to tím, že byl pátek? Není to náhodou už tak automatický, že se to děje každej den?

V téměř každý ulici je cyklostezka na chodníku, super! Někde je obousměrná a někde je jenom jednosměrná a pak najdu druhej směr naproti přes silnici. Všechno by bylo dost v pohodě, kdybych nebyl jebnutej detailista, kterej byť nemusí, tak se snaží dodržovat nějaký pravidla. Když mam namalovaný kolo a šipku ve směru jízdy, tak nepojedu přece v protisměru, ne? A když už se mi stane, že zabloudim do protisměru, tak nejsem roztaženej přes celej pruh, ale uhnu co nejvíc ke straně, aby ten, co jede ve správným směru nebyl omezenej. Není to tak dávno, co jsem tu psal o ceduli na začátku cyklostezek spojených s chodníkem, kde je jasně napsáno "BUĎME K SOBĚ OHLEDUPLNÍ" a vyobrazeno, že se tam můžou vyskytovat lidi na kolech, děti s míčem atd..

Jedu si a když už jsem konečně přestal kroutit hlavou nad tím, že lidi normálně jezdí protisměrem, tak se přede mnou objevila holčina na koloběžce. Patří vůbec koloběžka na cyklostezku? Do cyklopruhu? Nebo je jenom moje doměnka, že normálně může na chodník? Navíc, když jsem na kole kolik je předepsaná, doporučená nebo dokonce omezená rychlost na cyklostezce? Můžu letět, co to dá, nebo musim dodržovat nějaký pravidla? Obvykle se nestane, že by někdo letěl na kole na cyklostezce přes 30 km/h, ale když je z kopce, tak se snadno dostanu na 45 - 55 km/h. Můžu vůbec takovou rychlostí jet? V dnešní době je spousta elektrokol, který díky motoru a nohám jezdce v klidu dosahujou rychlosti kolem 60 - 70 km/h. Je to ještě legální?

No od otázek a úvah se přesunu do Kauflandu, kde jsem si koupil to zmiňovaný maso, ale zase jsem nenašel koření v pyramidkách, který jsem chtěl do tý rajský. Sedl jsem na kolo a jel jsem směr domov, že se zastavim někde jinde a při nejhorším si koupim to koření zvlášť a pak to přecedim, aby to tam nebylo. Jedu přes náměstí ulicí, kde mimo MHD a cyklistů nemá auto co dělat (dodatková tabulka). První na mě vykukuje značka STOP, protože se křižujeme s tramvají, pohodka, zastavim, rozhlídnu a jedu dál. První přechod dobrý nikde ani noha a pak je kus silnice, než přijedu k dalšímu přechodu. Najednou vidim chlapa tak kolem 40 let, jak je otočenej hlavou kamsi do prdele a vstupuje mi do vozovky mimo přechod a ani se nedívá, že mi vlastně vstupuje bez rozhlídnutí do silnice. Brzdy nebrzdy už jsem to prostě nestačil a vrazil jsem do něj! Ne přímo protože jsem si lehce uhnul vlevo, ale drbnul jsem do něj loktem a ne málo. Tohle byla pěkná srážka! Zařval jsem na něj "čum aspoň, když lezeš do silnice!!!". Omlouval se a sám byl očividně dost vyplesklej z toho, co udělal a co se vlastně stalo. Zastavil jsem a ptal se ho, jestli je v pohodě a on, že jo a ještě jednou se omlouval. Vysvětlil jsem mu dost uštěpačným způsobem, že vlezl do silnice a kdyby jsme se srazili v 50 km/h, že by nás to bolelo oba a že kvůli takovým nepozornostem se stávaj největší nehody. Styděl se, bylo to vidět, ale co je to platný, když já jsem měl v hlavě jedinou myšlenku, jak jsem mu mohl způsobit zranění a on mě taky, nehledě na poškození kola samotnýho.

Vyjel jsem teda z náměstí a pokračoval jsem po cyklopěší stezce domů s očekáváním, že se nic dalšího nestane, protože tam s tím ty lidi počítají, že je tam velkej pohyb cyklistů i ostatních lidí. Matky s kočárkama, lidi se psama atp.. No to jsem se zase bohužel spletl, protože tahle cesta je rovná a má docela dobrej povrch, tak se na ní dá jet dost rychle. Když jsem tam měl nějakých 35 km/h, tak mi najednou odnikud vběhl do cesty pes! Kurva kde se tady vzal pes?! Nedobrzdil jsem úplně, jak bych chtěl a prostě jsem psa nabral na bok. Nic velkýho jenom ťukanec, ale pes docela čuměl a najednou tam byla i majitelka, která se mi strašně omlouvala. Měla za ruku chycenou dceru, tak jsem pochopil, že neměla čas se na plno věnovat i psovi, ale proč byl na volno moc nechápu. Ptala se, jestli jsem v pořádku, tak jsem odvětil, že jo a jestli je v pohodě i pes, protože i když to nebyl kdo ví jakej náraz, tak stejně k němu došlo. Pes byl v poho, já taky a tak jsem pokračoval v cestě domů. Dál už se nic nestalo, NAŠTĚSTÍ.

Docela se mi ale do hlavy dere myšlenka, jestli by nebylo lepší dávat větší pozor a věnovat se svýmu okolí, než se pak omlouvat. Omluva je v tom lepším případě jediný, co člověk může udělat, když udělá chybu, ale není to zmizík. Omluva přece nesmázne všechno! Budiž tyhle incidenty lidem ponaučením. Já mam takhle díky lidem několikrát denně infarktový stavy, ale moje pumpa je už zvyklá. Jen čekám, kdy už to nedá.

Tyhle věci jsou ještě relativně v pohodě. Dospělej se oklepe a pes to taky nějak dá, pokud ho nenaberu na plno a nezpůsobim mu nějaký to zranění, ale co nechápu jsou volně bez dozoru pobíhající děti. U nás je tu jeden úsek, kde se běžně pohybujou děti a jejich matky jsou naprosto v klidu a nijak je neusměrní a to se bavíme o normální silnici v zástavbě, kde je vedle chodník! No pro dnešek dost negativizmů a hororových scén.


Brzy zas na počtenou a dávejte na sebe a svoje blízké či zvířata POZOR!!!

To nevymyslíš

** 07:02 Náš velkovezír Venca už má v hlavě asi totálně vymrdáno a vůbec neví, co dělá. Nedokáže sehnat lidi a lidi, co mu marodí nebo zrovna odešli jsou prej stále ve hře a další nemá.

Naše firma sype PA (personální agentura), která nám dodává ukrajinský dělníky 160 Kč čistýho na hlavu a na hodinu a oni nemaj lidi, který by nám teď hned dali. No tak je asi pak vcelku logický, že se musim poohlídnout někde jinde, v jiný agentuře a lidi dodat. V současnosti nám marodí 3 lidi a u dvou se neví, co bude + 2 ukrajinci jsou na měsíc doma kvůli vízům, což je mezi náma taky nějaká krátká doba, ale o polských vízech a jiných vymrdávkách s úřadama se nebudem vůbec bavit. Takže ve finále je nám potřeba minimálně 5 ženských na mlíkařinu a 4 chlapi na maso.

To byl úvod do toho, co že se to vlastně včera odehrálo. Napsal bych to dřív, ale byl jsem tak nasranej a unavenej, že jsem nebyl schopnej ani udržet oči. No ale k ději samotnýmu. Přijel jsem do práce (na kole samozřejmě, furt jezdim) neobvykle brzy v 9:15 a šel jsem se podívat, jak na tom jsou po pátečním extempore, kdy si nechali skoro půlku expedice na pondělí. No první jsem vletěl do rybárny a nevěřil vlastním očím, když na rozestavěných klecích nebyly ještě ani nalepený štítky a zboží, co má bejt normálně dávno rozházený v klecích stále leží na zapáskovaných paletách, který se tam válí od 3:30 ráno. Jsem si tak v rychlosti prokalkuloval, co je a co není hotový a říkal jsem si, že se tam vlastně válí nerozházený všechno zboží, co postupně najíždí celej den.

Extrém vole. Měl jsem dost smíšený pocity, chvíli jsem se smál, chvíli mi bylo do breku a chvíli jsem měl vztek, protože jsem věděl, že bez toho, abych jim pomohl, tak se nikam nehnem a expedice se nepustí, protože nebude kam dodávat ta pojebaná mlíkařina. No šel jsem si na uklidněnou zapálit a přemejšlel jsem, kde vlastně začít a jak si udělat work plán. No dokouřil jsem, počápnul jsem rukavice a šel dělat. Začal jsem na jedný straně a šel systematicky co nejvíc do jádra. No můj úsek byl hotovej a zbejvala tzv. "rybárna", kde se toho za hodinu nic moc nezměnilo, protože tam maj ty pojebaný saláty a další sračky do regálů a to je zamrdávka na hodinu samo o sobě. Najednou jsme byli, jak mravenci a až jsme se skoro sami sobě pletli pod nohy, což bylo docela komický. Když ve dvou nestíhaj nic a najednou je nás tam 6 a běháme tam s bednama s masem a každá má cca 25+ kg. No a člověk se ani nenaděje a je hotovo, úspěch a můžeme začít dělat svojí práci. Ano, tohle nebyla naše práce, naše práce je tenhle tejden expedice a ne naskladňování.

V 11:30 jsme měli hotovo všechno, co mělo bejt hotovo v 10:00. Šli jsme si zapálit a sotva jsme dokouřili první cígo, tak přišel ten krypl velkovezír Venca a né aby poděkoval za odvedenou práci, ale jediný co z něj vypadlo bylo, že je drcnuto a že můžeme expedovat. Kolegu slováka, jako by střelil do prdele vyletěl a zahulákal: "co takhle poděkovat za práci navíc ty chrapoune jebnutej?!". To určitě velkovezír Venca slyšel, ale jako vždycky to vyjebanej posránek nechal bez odezvy. No ono se mu to jednou vrátí a až se naserem a dáme si tejden volna, tak mu to snad dojde, že tam nemá lidi a když už mu lidi dělaj práci navíc, tak by se slušelo poděkovat, když neumí zaplatit. Každej jinej zaměstnavatel normálně za přesčasy platí a nebo když něco nutně chce nad rámec. On ne, žádný díky chlapi, žádný lowe na pívo nebo cíga. Prostě buran, co si myslí, že je to takhle v pořádku.

No jinak v 9 hodin teprv dodělali svojí práci, co si nechali z pátka, takže není divu, že jsme přišli ne do svýho, ale jejich bordelu a udělali jsme napřed jejich práci a pak ještě poslušně svojí. Končil jsem po 8 a půl hodinách a dneska to tak udělam znova. Prostě si musí uvědomit, že nám chybí lidi a že to takhle dál nejde. Minulej tejden jsme dvakrát dodělávali expedici ráno po protisměně a včera tenhle masakr, takže proč to neudělat stejně, aby si taky svoje užili a dementa konečně trklo, že by mohl dodat lidi. Smluvně máme dáno jasně kolik hodin máme udělat a tak se toho hodláme striktně držet. Už dost přesčasům za mrskej peníz, už dost laskavostem a podobným dobře myšleným aktivitám. My jsme mu u prdele, takže není co řešit.


Příště si napíšeme už snad něco lepšího i když je mi jasný, že trable jiných lidí jsou zajímavější. Lidi jsou svině a jsou prostě škodolibý, I já!

Nejvíc ráno

** 19:04 Včera po výstupu s tím vyjebaným kolegou se to tak nějak posralo všechno a nestihlo se vyexpedovat.

Místo toho, abych si v klidu nachystal papíry, klece a pak si šel udělat kafe a vychutnal si k tomu nějaký to cígo, tak jsem se dozvěděl, že si mam vzít čtečku a hned jít dodělávat expedici po odpolední směně. Výborný vole, koukl jsem do papírů, abych měl přehled o tom, kolik toho na mě zbylo a už jsem byl nasranej. Zbyly tam dvě linky (cca 20 krámů) a jedinej čůrák v dohledu, kterej to udělá, jsem byl já!

Nasranej jsem se sebral a šel jsem otročit za ty líný píčuse, co si neumí ani dodělat svojí práci. No co, něco jsem si vydělal navíc a tak jsem byl uklidněnej tím, že mi vlastně běží peníze za hodiny, příplatek za noční + peníze za položky, takže vlastně spoko Asi o hodinu později se začal slejzat zbytek posádky, tak jsme to doklepli a pak jsme si teprv mohli začít dělat svojí práci. Logicky, až po tom, co jsme přemístili všechny palety s najetým zbožím na místo, kde nám to nebude překážet.

Udělali jsme to a mezi tím vedoucí a jeho zástupkyně byli nucený dělat práci za nás, což bylo více, než potěšující. Konečně taky kancelářský krysy něco dělaly rukama. Vedoucí sem tam něco udělá, což je normálka, ale ta pizda není zvyklá dělat rukama a taky to xichtama dávala patřičně najevo. Nedalo mi to a musel jsem si rejpnout. Prostě jsem šel kolem a zastavil jsem se a koukal. Po otázce, na co koukam jsem odvětil, že konečně něco dělá rukama a šel jsem dál. Byla rudá vzteky a něco zahlásila, tak jsem se znovu zastavil, otočil a prohlásil, že to klidně udělam, že si může místo mě vzít čtečku a jít makat. To už nevydržela a začala hulákat, že to není její práce a další podobný kecy. Počkal jsem, až se vykecá a zahlásil jsem, že je to to jediný, co umí, protože se čtečkou stejně neumí a že by byla na place k hovnu a šel jsem si po svý práci. Kdyby mohla bouchla by jak supernova, píča tupá.

Je o mě celkem známý, že nesnášim neschopný lidi ve vedoucí funkci a když na mě někdo chce dělat ramena, tak musí mojí práci umět dělat líp, než já a pravidelně se zapojovat, když je potřeba a ne jen hulákat na lidi. Hulákat umí každej tupec a nejvíc vždycky huláká ten, co o tom ví hovno. To mi připomíná poslední výstup s ní, kdy na mě cosi hulákala, tak jsem jí zjebal na dvě doby, že na mě nebude hulákat, že není mýho nic. Zařvala, že jak se to s ní bavim, že je zástupce vedoucího. Zařval jsem na ní zpátky přes celou chodbu, že je stejný hovno, jako jsem já a všichni kolem, že mam jednoho jedinýho přímýho nadřízenýho a to je vedoucí a pouze v případě jeho nepřítomnosti je pak ona zastupující vedoucí pracovník a že ani v tom případě pro mě není nic, než další neschopná kancelářská krysa!

Zažil jsem totiž i ředitele celýho super nebo hypermarketu, kterej sundal kravatu, nahodil modráky a šel tahat balíky s vodou! Tomu říkam vedoucí, kterýho jsem schopnej respektovat a vycházet mu kdykoliv a jakkoliv vstříc. Nesnášim povýšenost od lidí, co na to nemaj absolutně nárok a neodvádí manuální nebo jinak prospěšnou práci.

Po tomhle všem bordelu jsme si nachystali s kolegou klece, papíry a najeli jsme na svou klasickou pracovní náplň. Po zbytek dne už byla pohodka i když v deset dopoledne už jsem byl tak domrdanej, že jsem sotva lezl a koukal. Chtělo se mi šíleně spát, ale dal jsem to a zdřímnul jsem si až doma. Doufám, že zejtřek bude víc v pohodě a nebudem muset ráno honem dodělávat práci po druhý směně.

Vychcanej, línej a potrestanej "kolega"

** 21:47 Dneska ten den začal fakt suprově. Nejen, že celej den tak nějak pochcávalo, což nikomu na náladě nepřidalo, ale pak se ještě milostivě dostavil do práce kolega s totálně vygumovaným mozkem.

Přišel jsem do práce klasicky na půl čtvrtou, kdy jsem si udělal svoje věci, co dělam každej den. Papíry, rychlovky a přijmout první zboží od dodavatele a tak. To probíhá tak, že se ty palety najebou ke kolegovi do druhý části haly a nechá se to tam ležet do poslední chvíle, protože tam na to má místo. Mě tam stojej linky a nemam to kam dát, tak proto. No a aby tam měl víc prostoru, tak jsem mu vyndal všechny červený bedny a dal si je k sobě dopředu. S úmyslem, že bude dost místa a mohlo by to bejt pro něj fajn.

No to jsem se hodně spletl. Nic nebylo fajn, nic nebylo dobře a píčus začal svůj výstup lobotomizovanýho jedince trefenýho minimálně třema mrtvicema přes gumovku k tomu! Na chvíli jsem se zastavil a čuměl jsem, co to jako dělá, abych si tak nějak ujasnil, co se mu asi odehrává v tej jeho palici. Když jsem viděl, co dělá a jak naschvál dává paletu do cesty dodavateli, aby si nemohl nabrat palety a červený bedny, tak jsem se nasral a dostal pojeb, jak malej smrad se slovy, že je to vypatlanej vymrdanec bez mozku a že mu to dam patřičně sežrat.

Jak jsem řekl, tak jsem udělal. Hned na start dostal k sobě na plac 8 palet s jeho zbožím, takže byl tak zajebanej, že nemohl z toho svýho prostoru ani ven. Hned, jak se mu uvolnilo místo byť o jednu paletu, tak jsem mu tam nasral další dvě a takhle to pokračovalo celej den dokud jsem měl co mu dávat. Nemá mě prostě srát. Já jsem to s ním od rána myslel dobře a místo toho mě takhle hned nasral a dělal naschvály. Oplaceno dostatečně!

To ještě není konec. Ten zmrd nemá totiž páteř a chová se jak poslední koště a do toho je línej jak vandrák. Pracovat se mu nechce, vyhejbá se čemukoliv, co jenom vzdáleně připomíná práci nebo něco, co prostě musí. Šel si dokonce stěžovat za vedoucím, že mu nikdo nepomůže a že to sám dělat nebude. Vedoucí samozřejmě o tej jeho ranní sviňárně věděl, tak na to moc nereflektoval, ale přes to všechno za náma došel, že to jako chápe, ale trošku by jsme mu pomoct mohli. Tak jsem mu řekl, že v klidu dokouřim a pak mu teda i když nerad půjdu pomoct. Zdůraznil jsem ale, že pomoct a ne to udělat za něj. Souhlasně přikývnul a šel si po svý práci.

Dokouřil jsem a šel teda pomoct, ale jak jsem už řekl, tak pomoct. Takže jsem se ploužil po placu a pomáhal. Bylo vidět, jak mu to píčusovi není po chuti, protože moc dobře věděl, že moje přítomnost pro něj není nic dobrýho a že si po očku pohlídam, aby se neflákal a že ve chvíli, kdy se jen na chvíli zastaví, tak se sbíram a jdu klidně ven na cígo a seru na něj. Sotva jsme doházeli, tak přijeli další dva dodavatelé a ten zmrd se sebral a bez jakýchkoliv okolků si šel zapálit a sral na to. Tak jsme se na něj vysrali s mezizastávkou u vedoucího, kde jsme ho obeznámili s tím, co udělal, jsme šli na cígo taky. Pak jsme si udělali svůj díl práce a jeho v tom nechali, aby si to uvědomil, že takhle teda NE!

Jeho výstup pokračoval tím, že když byla připravená expedice a měl se vyexpedovat zbytek zboží, tak si klidně na hodinu sedl na jídelnu a svačil. Zakončil to klasicky tím, že si na dalších dvacet minut sednul ven na cígo, kde ho vychytal vedoucí a za pořádnýho řevu mu vysvětlil, že jestli nezačne makat, tak se může sebrat a jít do prdele, že takový lemply tam nepotřebuje. Po tom, co velmi pomalu dokouřil, se milostivě sebral a šel něco dělat, ale bylo vidět, jak schválně dělá hodně pomalu, aby toho udělal co možná nejmíň.

Když to vedoucí viděl, tak se nasral a řekl, že mu strhne veškerý prémie a rudej nasráním odešel do kanclu. Cestou jsme se potkali, tak jsem mu sdělil, že za takový kurvárny, co dneska dokázal vyrobit zejtra nehnu prstem a nepomůžu mu hodit ani jednu bednu. Kolega, co tam s ním bude prohlásil, že takhle se chovat nebude a že mu to dá patřičně sežrat, takže se na ráno těším.

No a aby toho nebylo málo, tak jsem si odpoledne lehnul s tím, že za dvě hodinky mě probere budík a vstal jsem místo v pět skoro v půl desátý večer. Bomba vole. To byl a zejtra bude den!!!


Pro dnešek vše.

Chytré hodinky, sporttestery, fitness náramky, atd.

** 22:26 Poslední dobou se kolem mě zase začíná množit takový to počítání kroků a podobně. Neříkam jako, že to není dobrá věc, ale na sporty a ne, aby si člověk hlídal každej zasranej krok, co udělá. Ještě se tím všichni chlubí, jako by ušli maraton nebo podobnej masakroidní úsek. Všichni chodíme, všichni jezdíme na kole, všichni plaveme nebo co ještě to všechno umí měřit, ale jako nemyslim si, že by toho bylo tolik, aby to stálo za měření a už vůbec ne se s tím chlubit.

Jak jsem napsal, tak pro výkonnostní sportovce nebo pro lidi, co to myslí s tím sportování vážně je to super pomůcka, jak si pohlídat třeba spálení kalorií a třeba tepovou frekvenci. Tam to fakt má smysl. No ale taky si nějakej takovej člověk nepořídí sračku za pár stovek nebo něco přes tisíc korun, ale bude se koukat po něčem hodně přesným s velkou výdrží baterky a tak se bude hejbat někde kolem 3500+.

Já jsem konkrétně hodně na kole a proto jsem si říkal, že bych si pořídil nějaký ty chytrý hodinky, co by mi přímo zaznamenávaly trasu, vzdálenost, převýšení, spálený kalorie, tepovku a tak podobně. Nejlíp mi z toho vyšly Garmin Fenix 5, ale ta cena mě docela odrazuje, protože se to neustále pohybuje někde kolem 8300 Kč.

No uvidíme, zatím na ně nemam a nechci tolik investovat, ale mam to v takovým tom seznamu přání do budoucna.


No a to je pro dnešek zas všechno, chystam další výblitek, ale nějak už nejsem schopnej dneska psát, moc piva nebo co

Tejden dovolený fuč!

** 23:48 Ne jen víkendy, ale i dovolená jsou z Číny - dlouho nevydrží. No co, sere pes. Ještě mam tejden dovolený a nějak ho musim využít na odpočinek nebo něco tomu podobnýho.

Vracel jsem se nedávno domů a docela notnej kousek od baráku, kdy už jsem se viděl ve sprše a pak popíjejíc domácí ledovou kávu, jsem píchnul. Vole já byl nasranej jak svině, protože ono je to fakt kus a jako tlačit kolo přes skoro celý město je docela masakr. Lidi na mě čuměli, jako kdyby nikdy nepíchli a každej se tak debilně pousmíval. Nechápu, co je na tom vtipnýho a zároveň nechápu, proč jsem si já debil nevzal náhradní duši a pumpičku s sebou.

To nic nemění na tom, že jsem stejně chtěl pláště měnit, protože ty WTB 29" Nine Line jsou hrozný sračky a navíc taky už byly sjetý "na textil". Né, tak hrozný to nebylo, ale nějaký 3 mm tam ještě byly, ale to je stejně k hovnu. Navíc ty pláště měly nálítáno úctyhodných 3200 km. Smekám, ale málem jsem smeknul sám sebou na zem, když mě ty pláště vůbec nedokázaly podržet na lehce prašný cestě a suverénně jsem si driftnul.

No takže jsem si dotlačil kolo domů a jelikož jsem byl upocenej, nasranej a neměl jsem náladu, tak jsem kolo opřel na svoje místo a nechal ho bejt. Došel jsem si udělat kávu a mezi tím, co se louhovala (ve frenchpressu) jsem si dal rychlou sprchu a pak už jsem si jen slil kávu a šel si sednout ke kompu na cígo. Po tomhle krásným relaxu na nervy jsem se ještě naobědval a pak jsem si ještě stihl čistě povlíct postel a uklidit nářadí, který se válelo všude kolem po zemi.

Prostě a jednoduše se mi do toho nechtělo a oddaloval jsem to, co to šlo. Nakonec jsem se ale odhodlal a udělal jsem to. Klasika byla s nápisem ROTATION, no jasně, že jsem ten zasranej plášť nandal obráceně. Sundal jsem ho a nandal správně, znovu nafoukal duši, poskákal, aby si to všude sedlo jak to má bejt a pak jsem to šel nandat na kolo. Když už jsem byl v tom, rovnou jsem vyměnil i druhý kolo a bylo hotovo. Šel jsem to projet a byl jsem spoko. Jo ještě jsem to tu asi nepsal, mam obuto na Schwalbe smart sam 29 x 2,25 s kevlarovým bokem bez drátu!!!

Všechno maká, jak má a zase můžu lítat, což se mi dneska dvakrát povedlo a jsem příjemně unavenej. Jediněj problém je to, že zas začínaj bolet úpony nad kolenem. Minule to bylo pravý a dneska je to levý. Nevim, nemam pocit, že bych ty nohy nějak přepínal nebo tak něco.

Stímhle postěžováním si se zas loučím..

Víkend následovanej dovolenou

** 13:47 Tak je to tu! Konečně mam zaslouženej víkend a hned po něm mam 14 dní dovolenou. Hurááá! Nebudu se dlouze rozepisovat o tom, co mam v plánu, protože to pak nikdy nevyjde, ale první tejden budu relaxovat a courat se pěšky a druhej tejden bych rád věnoval cyklistice, konkrétně asi na jižní Moravě.

To mi připomíná jedno krásný a krátký video, kde se jedna dáma vyjadřuje k cyklistice velmi přímo Video ZDE

Někdy si říkam to samý, ale za tu příjemnou únavu to fakt stojí a lezu na kolo znovu a znovu.


No a to je pro dnešek asi zase všechno, cyklistice zdar!

Logistika, informování a další sračky

** 23:52 Dneska jsem si měl vyzvednout objednanou patku a tak jsem frajerovi na prodejnu pro jistotu volal, abych tam nejel zbytečně a dobře jsem udělal. Bylo mi sděleno, že jí tam ještě nemaj a že maj nějakej problém s dopravou. Prej si mam přijít zejtra.

Ponaučení pro příště, objednej si to VOLE!!! Druhej den bych to měl doma a mohl bych už na svej mašině makat a dávat jí do kupy. Jsem nasranej víc a víc, nasráním vidim rudě.

Kupodivu jsem se choval slušně a neposlal jsem ho hned po telefonu do prdele, ale zejtra, až jí půjdu vyzvednout a nebude tam, tak mu řeknu, ať si jí zarámuje a pověsí do dílny, že už o ní nemam zájem.

Nechápu, jak může mít takovej velkej prodejce problémy s logistikou! Navíc jsem si musel volat sám, protože bych se jinak nedozvěděl, že jí nemaj a jel tam zbytečně. Je doprdele takovej problém zvednout telefon, omluvit se a říct, že to ještě nemaj?!

Další takovej vomrd je s dopravcem GLS (General Logistics Systems)! Nechával jsem si přes ně doručovat tohle teď nemocný kolo a bylo mi napsáno v SMS, že z kapacitních důvodů mi nebude zásilka doručena ten den, ale až následující pracovní. Dobře, chápu, že ta krabice je velká a nemusela se vejít. Brácha přes kámoše vykomunikoval, jestli je na depu a jeli jsme pro něj. Když jsme tam dojeli, tak na dvoře stály 3 dodávky a ve skladu se lidi nudou kopali do prdele. Tak moc mi to nemohli doručit, fakt super.

No a nedávno jsem si objednával rukavice Mechanix. Jedny už jsem měl a sloužily rok a kousek, tak jsem si je objednal znovu, proč taky ne. To jsem ale debil zapomněl na to, co už mi jednou GLS provedli a vybral jsem si je pro doručení rukavic znovu. Když mi však přišla jejich obvyklá výmluvná SMS, že z kapacitních důvodů mi nebude ten den zásilka doručena, tak se mi to rychle vybavilo! Co to kurva doprdele je za sračku?! Obálka s jedním párem rukavic, kterou hodíš vedle sebe na sedačku zabírá nějakou kapacitu nebo nákladní prostor?!

Docela by mě zajímalo, co všechno se za pojem KAPACITNÍ DŮVODY u týhle firmy dá schovat. Mam na jazyku hned několik slov - LENOST, NEOCHOTA, NEZÁJEM a to jsem ještě mírnej, slušnej a tolerantní..

Počkal jsem si a rukavice si nechal doručit, protože jsem je hned nepotřeboval, ale od GLS si už nenechám nikdy nic doručovat a pokud obchod nebude mít v nabídce jinýho dopravce, tak radši vyberu i jinej obchod.


Nerozčiluj se, praskne ti cévka a budeš tahat nohu!!!

Patka na RM Torrent 90 2019

** 23:07 Do nedávna jsem si myslel, že je to o dost jednodušší, ale prodejci a servisáci mě z toho vělmi rychle vyvedli.

Dneska jsem celý dopoledne lítal jak kokot po cyklo prodejnách a sháněl náhradu za již zmiňovanou zlomenou patku. Trošku to zkrátím, protože jinak by to vyprávění bylo na celovečerák a možná kousek delší

Přišel jsem do prodejny, kde si normálně nechávám servisovat kola od doby, co jsem ještě měl svýho chatrnýho a stařičkýho FELTa a ptal jsem se na tu patku. Bylo mi řečeno, že tuhle zrovna nemaj a že jestli chci, že mi jí objednaj. S díky jsem odmítl a šel jsem lovit dál po obchodech. Druhej obchod se mi vysmál s tím, že maj náhradní díly jenom na jejich značku a že neexistuje, aby tam měli díly od jiných výrobců. Jasně, rozumim, konkurenční boj a tak dále. Pokračoval jsem hledáním informací na netu a pak jsem šel po konkrétních prodejnách, kde měli napsáno, že prodávaj a servisujou RM. Nalítl jsem tam a pán na prodejně se zrovna věnoval mladýmu klukovi, kterej si vybíral zřejmě svou první pořádnou helmu na kolo dle svých preferencí a tak podobně. No nechal jsem je vyřešit si to a mezi tím jsem tak okukoval kola značky Scott a přemejšlel, kterýho dementa napadlo na ně napálit cenovky od 77 do 170+ tisíc. Doprdele za to je jetý auto!!!

No a během prohlížení si kol, který nikdy nebudu sedlat se mi za ramenem ozvalo: "Dobrý den, jak můžu pomoci?". Otočil jsem se za hlasem, pozdravil jsem a ukázal jsem chlapíkovi patku, co bych jako nutně potřeboval. Další, co mě slušně informoval o tom, že nemaj a že se budu muset obrátit na jinou prodejnu a k tomu přidal info, na kterou. Jo, ještě pořád jsou lidi normální. Poděkoval jsem a odešel na zmíněnou prodejnu.

Došel jsem tam a tam taky neměli. Grrrrr!!! To už mi pomaličku docházely nervy a začla ve mě vřít krev. Udržel jsem se a vyslechl jsem si, že jí můžou objednat a ve středu vyzvednout. V hlavě se mi honily myšlenky typu, že nejsem debil a objednat si jí na netu umim taky. No ale kdyby to nebyla ona, tak to budu blbě reklamovat a na prodejnu můžu zajít vždycky. Vzal si na mě kontakt a bylo vyřízeno.

No ale u tohohle posledního jsem byl trošku dýl, protože jsme se pustili do debaty o tom, jak je možný, že takovýhle díly nejsou nikde skladem, když je to první věc, co se zkurví, když přehazka dostane jebu při pádu nebo se na ní vyvine větší tlak, než by mohla snést. Je to totiž první a poslední záchrannej díl před poškozením samotný přehazky a tak se očekává, že bude potřeba čas od času vyměnit za novej. Na to mi řekl, že by museli mít jenom kus skladu s patkama, protože na každou značku, model a ročníkovej model je patka jiná. To jsem už nevydržel a zeptal jsem se jako totální debil, jestli jako RM Torrent 90 a třeba RM Blizz 70 maj rozdílný patky a třeba jestli se liší i rokem výroby. Odpověď byla přesně taková, jakou jsem slyšet nechtěl. Ano, v podstatě každej kus má jinou patku a všechno je to vlivem inovací a bla bla bla. No nasrání se stupňovalo, ale tak co se dá dělat.


Čekat se prej vyplácí, ale není to mou dominantou, čekat moc neumim ...