Blog: Pyro Pyroman

Pátek jakej nechceš

** 21:26 Dnešní šichta na skladě byla víc, než k nasrání. Většina lidí nepřišla nebo odešla v průběhu šichty a tak nás z nějakých 12 lidí zůstala půlka a v tomhle hodně malým počtu jsme dělali expedici. Fakt luxus. Místo toho, aby jsme šli domů ve dvě nebo ve tři jsme tam smrděli do půl šestý. Náš velkovezír Venca (vedoucí) si stále myslí, že nás je tam tři prdele a že se to v pohodě zvládá. Jasně vole, když nebudeš píčo ve 12 na cestě domů a na odpolední s náma jednou zůstaneš, tak budeš vidět, jak to krásně vypadá. Zmrd píčo já bych ho pleskl na tu jeho alkotlamu, že by se posral. No nebudu se dál rozčilovat a jdu se věnovat večerní zábavě a ježdění ETS2.

Nervově labilní kolega a další

** 19:51 Tak jsem si včera dovolil jít z práce dřív a jeden z kolegů aniž by se ho to týkalo, protože je na proti směně, se zase silácky projevil a prej kopal do šatní skříňky. Nechápu, co to má za smysl a jak moc musí bejt člověk dementní, aby se takhle projevoval, ale děje se to. Ničeho tím logicky nedosáhl nebo vlastně jo - ztrapnil se a ukázal se znovu jako slaboduchej jedinec s nervama v prdeli. Nevim, jestli jsem takovej salámista nebo už jsem tak otupělej vším tím děním ve všech těch pracích, ale tyhle věci mě nijak netankujou a je mi to šumák. Nic si z toho nedělam a jedu si svoje.

Jinak včera jsem si vyzvedl kolo ze servisu a byl jsem docela spokojenej. To ovšem do doby, než se mi na zadním kole opět udělala vůle VOLE!!! Kurva nevim, co jsem komu udělal, ale tyhle věci už mě docela jebou. Vyplázl jsem 2500 a furt není dořešeno. Jako neříkam, že si to nedokážu vyřešit sám, ale nechci se v tom hned vrtat, což je snad pochopitelný. Jinak jako dostal jsem svýho oře brutálně vypucovanýho a skoro jsem ho nepoznal. Leštěnka je asi v ceně. No takže ještě, než si otevřu svoje obligátní večerní pivko, tak budu muset zasednout a dotáhnout si matku dosedající na ložiska s kontra matkou. Furt mam problém si zapamatovat, jestli je ta matka kónická nebo kónusová.

No a zejtra je pátek a já vůbec nevim, co budu o víkendu dělat. Někdo hlásil cosi o tom, že má bejt mínus devět, tak asi budu zalezlej doma a budu kempit na kompu.

Nový rok a pokračování problémů s kolem

** 21:17 Tak jsem tu zas v novým roce a nic moc se nezměnilo. Jsem stále víc a víc nasranej a víc a víc věcí se řítí někam do prdele a furt ne a ne se z toho vyhrabat. V práci to stojí za hovno, protože vedoucí je dement, co neumí vůbec nic vyřešit. Prachy stojej za hovno a tak bych mohl hovnovat až do konce roku. No ale, aby to nebylo jen o tom negativním, tak trošku pozitiv to má. Novej rok jsem prožil v rodinném kruhu i když jak se to vezme.

Silvestr byl super a byl jsem z toho fakt nadšenej. Další dny šly tak nějak v novým duchu a myslel jsem si, že to bude relativně ok, ale to jsem se hodně spletl. Jeden krásnej večer v pátek jsem se rozhodl, že se půjdu projet na kole, jako obvykle, abych se vyvztekal a trošku se unavil. Sotva jsem vyjel od baráku, tak se mi povedlo řetězem poskákat asi pět zubů a jak jsem sjel nohou ze šlapky, tak jsem si pěkně hluboko sedřel patu. Toho jsem si napřed vůbec nevšiml, ale čeho jsem si všimnul, bylo to, že jsem zamotal přehazovačku do drátů. Nasranej jsem se vrátil domů a zahodil jsem kolo do kouta, kde jsem zvyklej kolo nechávat.

Takhle mi kolo stálo na místě asi tejden a když jsem konečně zabral nějaký peníze, tak jsem se rozhodl, že kolo vezmu k doktorovi. U cyklo doktora jsem popsal problém a že chci, aby se mi na to podíval. Závadu jsem popsal jak se stala. Vyjel jsem, přeskočil mi řetěz a zamotal jsem přehazku do drátů, takže chci novou přehazku, zkontrolovat výplet, vyměnit řetěz, vyměnit brzdový špalíky, vyměnit na zadním kole osu, vyměnit komplet lanka, bowdeny a celý to krásně seřídit do dokonalosti.

Doktor se na mě podíval a říká dobrý no, tak to sepíšeme a domluvíme se co a jak. Sepsal diagnózu a pak vzal speciální nástroj na měření vytahanosti řetězu, kdy nemohl pořádně ani zasunout a s vytřeštěnýma očima mi sdělil, že ten řetěz je těžce v hajzlu, když tam ta měrka ani nejde nasunout. No dále mě informoval, že ta osa bude muset bejt objednaná a že jako do kdy bych si představoval návrat svého oře do stáje. Tak jsem ho to nechal spočítat a při sdělení, že mě to vyjde na 2500 kopanců českých jsem mu řekl, že déle jak do pátku čekat nehodlám.

Sepsáno, potvrzeno jsem přenechal oře doktoru a odcházím domů nasranej, ale zároveň trochu uklidněnej, že budu moct brzy zas brázdit silnice a lesní cesty na něčem, co se bude konečně zas podobat kolu. No tak na doježdění dobrý a pak půjde do světa a pořídim si svoje vysněný vozítko TREK Roscoe 8 r.v. 2019 v ceně 31.000 Kč. Mimo jiné jsem měl možnost tuhle parádu testovat a sedlat jak na silnici, tak v terénu a byl jsem fakt kurevsky nadšenej. Lepší už to bejt asi ani nemůže, ale nasypat do kola třicet papírů je takovej randál, že to budu ještě hodně dlouho pociťovat. Ale tak co, je to investice do něčeho, co mě bude vozit každej den a chci to, protože mě cyklistika začala znovu neskutečně bavit.

Jinak tohle kolo už si necham pojistit proti krádeži a označit neviditelnýma značkama, aby kdyby náhodou, tak jsem měl nějakou šanci, že se mi vrátí. To ale neznamená, že ho necham schválně jenom tak někde povalovat. Hezky si ho budu hejčkat a kdo mi na něj bez dovolení hrábne, tak ho normálně zamotam do drátů a projedu se s ním na nějakým brutálním horským trailu. To je asi blbost, ale dolámat ručně bych dotyčnýho mohl.


Zatím asi vše důležitý, co jsem zažil za těch pár dní v novým roce. Pokračování opět někdy příště.

Sirény za padlé horníky

** 12:05 Tak si právě sirény odhoukaly svoje na počest padlým horníkům. Mimo to hned jak dozněly sirény, tak začalo šíleně foukat, pršet a padají kroupy. Teď se i mohutně zahřmělo. Teplota 10°C.

Vánoce a tak

** 03:16 Máme tu za moment Vánoce a pro všechny kolem je to prostě čas, kdy maj jako jedinou povinnost udělat hroznej zmatek ve všem a prostě stresovat. Já to mam na salámu, prostě volno a klídek. Odpočinek, prodlouženej víkend a podobně. Vůbec si z toho nedělam hlavu.

No a jak si z toho nedělam hlavu a jsem neustále tak v chillu, tak na mě lidi divně koukaj a ptaj se, co mam v plánu na Vánoce, že se nestresuju. No a na to jim s klidem odpovídám, že budu svátky klidu a míru trávit s rodinou. Budem koukat na pohádky a já si k tomu všemu budu ucucávat horký kakao z pulitráku a těžce relaxovat, prostě všechno tak jak má bejt.

Nedávno jsem si ale vzpomněl na to, jak jsme si s bráchou v pokoji stavěli bunkry z peřin a tak podobně a tak jsem se tak zasněně pousmál nad tím, co jsme jako děcka dělali. Prostě a jednoduše, kdo nestavěl bunkry z peřin a nebyl tam zalezlej půl dne, tak neměl žádný dětství. No jo, dneska už máme svoje léta a úplně jiný starosti, ale i tak si prostě najdem čas na blbnutí a nebo jen tak pochillovat.

No a jelikož to kolega Lishack nevydržel a provařil dárek pro mě, tak ho mam rovnou v kompu. Dostal jsem 120 GB SSD disk a už parádně slouží. Tímto chci ještě jednou poděkovat. Jsem vážně hodně spoko :-) Ode mě zas dostane pumpičku na kolo (kterou věčně nemá ), světla na kolo, aby byl vidět a viděl a pokud nebude zlobit, tak ještě tacháč, aby věděl, kolik toho najezdil.

No a už mi nezbejvá nic jinýho, než vám všem popřát klidný svátky, veselý Vánoce, bohatýho ježíška v rodinném kruhu a pokud možno šťasnej Novej rok bez zranění od pyrotechniky, bez opití do němoty. Hlavně buďte s někým, koho máte rádi a buďte na sebe hodní.

Bláznivý počasí

** 03:07 Jo, je to tak. Prostě počasí je fakt bláznivý. Jeden dva dny mrzne a pak hned na to máme tři dny plusový teploty. Například předevčírem byly 3°C, včera 6°C a teď ráno čerstvě ve 3 hodiny ráno je 9°C. Nechápu to, Vánoce zas budou na blátě nebo co. No uvidíme, co nám to přinese. A co všechen ten shon kolem Vánoc? Fuck off, nohy na stůl, neuklízim, nic nedělam.


Prej Vánoce čas klidu míru a lidi na sebe maj bejt hodný a tak. Hahahaha!

Vánoční období

** 17:44 Vánoce a čas kolem nich by měl bejt čas pohody, klidu, rodinných setkání a plnění dětských přání. Místo toho mám ale pocit, že to je čas nervozity, spěchu a takových těch správných depresí z toho, kde sehnat prachy na dárky, vyřídit půjčky a pak jak se to bude splácet a tak. Nejen, že se z Vánoc stal hroznej byznys a nechutnej kýč, ale už i lidi dělaj nechutnosti. Místo toho, aby bylo všechno, jako tenkrát, že se lidi rádi viděli a donesli si nějakou malinkou pozornost, tak maj tendenci nakupovat dárky za desetitisíce, aby mohli mít pocit, že dostatečně obdařili někoho, na kom jim vlastně ani moc nezáleží.

Ani nemluvim o tom, že se dětem kupují mobilní telefony, tablety, počítače a další elektronický nesmysly. My jsme byli rádi, když jsme mohli chodit ven a zabavili jsme se prostě spolu. I ve dvaceti letech jsme stavěli sněhuláky a vytvářeli jsme si skluzavky a podobně - ano, v tu dobu jsme měli už u sebe lahev poslední záchrany s rumem, ale to nic nemění na tom, že jsme byli venku a bavili jsme se společně.

Dnešní generace se baví jenom na FB a když se mají potkat osobně, tak na sebe hledí a neví o čem by si povídali. Je to smutný, že lidi spolu neumí komunikovat a pak to podle toho vypadá i doma na svátky. Každej přijde, rychle rozbalí dárky a zas táhne dál nebo si sedne a čumí do mobilu. Já jsem asi stará škola a je mi úplně jedno, co si o tom kdo myslí. Pro mě je nejlepší si sednout k televizi, dát si horký kakao a uzobavajíc cukroví sledovat český pohádky. Později jít ven na prochajdu nebo prostě jenom tak před barák a kochat se krajinou.

Tyhle obyčejnosti a krásy svátečního období neodvratitelně mizí a každej další řeší jenom jak honem něco ještě musí. Mam to na salámu, já si nazdobim stromeček, napeču řízky a tak kolem, co se sluší a patří. Pak si dám tu prochajdu po místním okolí a budu relaxovat.

Lidi relaxujte taky, neplašte se, nic nikomu nikam ještě neuteklo a ani neuteče.


BTW.: nezapomněli jste zapálit první svíčku na věnci?

Počasí

** 14:38 Tak tohle už fakt nechápu. Včera a dneska mráz, že bych se posral a fakt jsem si uvědomil, že na zimu nejsem vůbec připravenej ani vybavenej. Prostě jsem takovej ten jarní a podzimní typ, kdy se dá vylézt v triku, ale sem tam je to na mikinu, ale není mráz a furt mokro. Dneska ráno mráz a v poledne prší, mrzne, padá zmrzlej déšť a všude mokro a klouže to jak svině. Kousek z našeho kraje je kalamita a auta stojej. Fakt k posrání.

To je pro dnešek vše a někdy příště si povíme, co se odehrálo a co se plánuje a tak podobně.

Zavřen před Billou

** 17:21 Tak si tak jedu pro pívo a najednou čumim a zavřený dveře. Lidi nemohli ani ven ani diovnitř. Čekám, co bude a po nějaký době se konečně otevřely dveře a mohli jsme si jít všichni hromadně nakoupit a lidi, co měli už nakoupeno mohli jít konečně domů. Po cestě k vytouženému pivu jsem si všiml, jak se ostraha, policajti a nějakej člověk - nejspíš zloděj dohadují mezi dveřmi do skladu. Pak mi to konečně došlo, že kvůli tomu bylo zavřeno, aby nemohl utéct. I takhle může občas být zpestřena cesta pro pívo.

O5 PČR před barákem 2

** 01:02 No tak jsem to krásně zakřikl. Jezdím si tak kamčáky s kolegama z firmy a najednou mi docela rychle pod oknem projede cosi bílýho. Říkam si, že to nebude asi nic divnýho, že to tady zná a najednou slyším docela dobrou ránu. Nevěnoval jsem tomu pozornost, protože jsem měl zrovna rozkecáno a rozjetou zakázku, ale pak se najednou objevila zase PČR v oktávce a pak dopravka v transportéru, tak jsem se sebral a šel jsem se podívat, co že se to vlastně stalo.

No na místě si to fotila PČR a tak jsem si rychle udělal taky nějaký ty fotky, aby bylo na co koukat.

No a jelikož je tu furt pojebaná cenzura všude, tak fotky nebudou.

O5 PČR před barákem

** 01:49 Tak si tak posloucham a sleduju dokument o Černobylu a najednou vidim zase policejní auto před barákem. Říkam si, co se to zase děje, že jsou tady policajti a tak jsem si sundal sluchátka a posloucham. Bohužel jim nebylo nějak moc rozumět, ale mluvili cosi a šli vedle ke vchodu a tam se zdrželi cca 15 minut. No začínam si myslet, že to tu není tak klidný, jako zhruba před dvouma rokama, co jsem se sem nastěhoval. Za jedinej měsíc tu byli policajti už potřetí. Napřed tu honili motorkáře, pak tu byli kvůli sousedům z nejvyššího patra a teď zase něco. Docela by mě zajímalo, co se tu dělo takovýho, že zase musely vyjet na místo 3 auta. Pokaždý, co se tu něco děje, tak hned 3 auta, jako by tu naháněli kdo ví koho.

Jinak je tu celkem klid a pohoda, ale situace pomalu a jistě poslední měsíce houstne. Všímam si toho taky díky tomu, že kdykoliv se večer nebo v noci jdu projet na kole nebo si jenom jdu pro cigára na pumpu, tak jsem lustrovanej. Ono je to možná díky tomu, že nedaleko jsou ubytovny a tam se děje neustále něco. Ubytovny plný poláků, maďarů, rumunů, cikánů, vietnamců a v neposlední řadě všech možných národností z východního bloku. Nebudu vůbec tvrdit, že češi tam nejsou, jsou tam taky a taky umí udělat bordel, aby si zas někdo nemyslel, že jsem zaměřenej vůči cizincům. Je sice pravda, že všechna tahle svoloč je mi těžce proti srsti a trochu víc, když dělaj bordel a nechodí do práce. Na to navazuje debata se sousedem, kterej hlásil cosi o tom, že tu obchází partičky rumunů (nejspíš) a vybíraj sklepy a já nevim co ještě. Tyhle informace jsou celkem podložený, protože o blok pod náma vybraly sklepy a byla tu početná hlídka policajtů včetně psů, kdy si kriminalisti dělali fotky, sbírali otisky a pachovky.

No snad se tady nebude dít nic horšího, než se děje teď, protože není asi nic horšího, než se nemoct cítit bezpečně v místě bydliště. Nejsem nějakej srábek vyhublej, ale tak znáte to - nikdy nevíte na koho narazíte, co se mu honí palicí a jakou zbraň u sebe má.

Samozřejmě, abych nezapomněl, tak PČR patří velkej dík za to, že dohlíží na bezpečnost v našich ulicích a nikdy nejsou daleko, kdyby je někdo skutečně potřeboval. Jejich hlídková činnost se za poslední rok zněkolikanásobila a tak je menší pravděpodobnost, že by se tu stalo něco horšího, než jen drobný krádeže nebo sem tam nějaká ta hospodská strkanice.

PS: Ten ujíždějící motorkář, co se mi prohnal pod oknem byl nakonec chycenej kousek odsud a bylo zjištěno, že nevlastnil ŘP a motorka, na který jel byla kradená. Proto měl asi tak naspěch a proto taky tak moc riskoval a snažil se ujet. Zase o jednoho piráta míň.

Noční cosi

** 22:53 Včera večer se tu zas dělo několik zajímavých věcí. Lítaly tady motorky a auta, což by nebylo nic moc zajímavýho, ale cca za hodinu už to bylo podstatně zajímavější. Projelo tu několik dost silných aut a nejely nijak pomalu. Náhle na to byl slyšet vrtulník, což by člověka nějak nevyvedlo z míry, protože vrtulník záchranky tu sem tam v noci proletí, ale tohle byl vrtulník PČR a svítil na zem a kroužil tu furt dokola cca hodinu. To už bylo dost zajímavý na to, abych začal pátrat po tom, co se tak moc zajímavýho děje, že na to nasadili vrtulník, ale i dnes večer ještě furt nic není venku a tak se můžu jen domnívat o co asi šlo.

Každopádně mě to přivádí k zamyšlení nad tím, co všechno nám už přijde normální a nezajímavý a naopak co nás ještě dokáže zaujmout natolik, že tomu věnujeme všechnu pozornost.

A to je pro dnešek zase vše.

Souhrn 2

** 02:15 Tak jsem tu zase s nějakýma těma štěkama ze života obyčejnýho skladníka. Událo se toho strašně moc a vlastně dohromady nic moc. No, ale aby jsem to dlouho neokecával, tak se do toho pomalu pustíme.

Minulej tejden byl strašnej, protože jsem si brutálně rozjebal spánkovej režim a přežíval jsem na kofeinu a díky odpolednímu spánku. To znamená, že jsem se nafutroval kafem a nějak jsem přežil šichtu a pak jsem přišel domů a šel rovnou spát a pak jsem se vzbudil večer a zas kafe a čumákovat do rána, než budu moct jít na šichtu a tak to bylo furt dokola. Modlil jsem se, aby už konečně byl víkend a mohl jsem se bez stresů vyspat do růžova. Povedlo se, ale nesrovnal jsem si režim a tak jsem to protáhl do dalšího tejdne, kterej probíhá právě teď, kdy místo toho, abych si šel lehnout o půlnoci a do rána naspal svých 8 hodin, tak to zas je celý dojebaný. Pondělek vypadal asi tak, že jsem šel spát v 5 ráno a v 9 vstával. Úterý bylo dost podobný s rozdílem, že jsem šel spát ve 4 a zas vstával v 9. Středa vypadala líp, protože jsem se přinutil trochu dřív a šel jsem v půl třetí ráno spát a vstávačka je jasná. No a dneska už je čtvrtek a zas tu čumim do kompa nakafovanej tak, že jinej by měl po každým mým kafi trojtej infarkt a vezli by ho do špitálu rychlou. Už vidim, jak budu o víkendu nepoužitelnej.

Od spánku se přesunem do práce, kde se hned v pondělí dělo něco málo zajímavýho. Přijdu si tak na směnu a kolegyně seděla venku a brečela. Ptám se jí, co se stalo a ona mi odvětila, že dostala výpověď. Čuměl jsem jak puk, nechápal jsem za co a tak. Rozpovídala se a říkala, že jí končí zkušebka a mluvila s vedoucím o tom, jestli jí proudlouží smlouvu nebo co bude. Řekl, že ještě neví a podobný kecy. V pondělí měla přijít na pátou do práce, ale nějak se jí povedlo přijít v půl devátý a to byl asi poslední hřebík do rakve. Prostě jí dal výpověď, ale to by bylo pochopitelný, protože měla měsíc nazpět nějaký období, kdy prostě neměla k práci, co by chtěla a tak seděla venku a čekala třeba dvě hodiny na náčiní, aby mohla pracovat. No ale to by nebyl takovej problém. Jako větší problém vidím spíš to, že jí údajně měl sdělit jako důvod výpovědi, že se nedokázala začlenit do kolektivu nebo spíše, že jí kolektiv nepřijmul. To jako fakt? Ano, byla svoje a chovala se tak nějak divně, ale s nikým neměla nějakej konflikt, kterej by měl takovou váhu, aby mohl něco takovýho říct, jako důvod k výpovědi.

Ukrajinky v práci se rozčilujou, že cosi s hodinama a já nevim co. Do toho všeho se přidalo to, že agentura, která je zaměstnává jim neplatí vejplatu, ale postupně je výplácí jenom formou záloh, což je jaksi nemyslitelný, když náš zaměstnavatel peníze posílá včas a všem v plné výši, tak nevim, co se tam děje. Jedno, co je viditelný a jasný je to, že ty lidi nemaj chuť do práce, nechce se jim dělat nic navíc a tak prostě dělaj jenom to nutný, co se po nich chce a víc ani ránu. Nedivim se, dělam to taky a to mam normálně vejplatu pravidelně v plný výši a přes to všechno si dělam jenom to, co musim a víc mě nezajímá. Jde tam o to, že vedení nějak moc nechce komunikovat o platech a tak, přidávaj práci navíc, ale peníze nějak navíc asi nejsou. Byla kvůli tomu docela ostrá debata, protože prostě nikdo nebude dělat nic navíc bez motivace.

No a to je prozatím všechno, protože krom toho, že chodim do práce i z práce utahanej jak vůl, tak se nic moc neděje. Jenom prostě nestíham to, co bych chtěl a všechno se nějak moc sere. Budu si muset udělat zas nějakej pořádek v tom, co je primární a co se může nechat na později.

Chystam ještě dlouhej článek nebo několik o tom, jak jsme s kolegou Lishackem zadupali x projektů a nedotáhli do konce spoustu domluvených věcí. Neříkam, že všechno je to společná chyba, ale v některých případech tomu tak bylo. Proč tomu tak bylo a o čem to bylo? O tom příště.

Noční mazec

** 02:39 Sedim si tak u kompa a v klídku si poředělávam atomizér a najednou slyším sirény. Sundal jsem si pravý sluchátko a slyším je blíž a blíž a takový hučení, jako když jedou hasiči. Koukam, co se kde děje a najednou mi pod oknem proletí motorkář a švihne to hned na trávník a za ním tři policejní auta. Mazec, honička na vlastní oči. Docela se divim, že měl tu odvahu vletět sem do tý slepý uličky a ještě k tomu na trávník, kde je pískoviště, stromy a lavičky.

Ujel a ještě dlouho bylo slyšet, jak se za ním honí, ale doufám, že tohle vyfetovaný hovado chytí a dostane pořádnej klepec. Navíc to vypadá, že to nebyl místní týpek, protože tady kroužil a kličkoval jak zajíc. Kdyby byl místní, tak by věděl kudy kam a jak se jim rychle vytratit. Ono odsud na výpadovku na Prahu je to asi dvě křižovatky a pak už jenom dlouhá rovná pryč, kde by to mohl s klidem mastit tři kila a pak už by ho těžko chytli.

No takže občas i takhle vypadá zdánlivě poklidné ráno.

Nasranej

** 16:49 Tak si tak v pohodě končim v práci a zjistim, že mam povolenou kliku na kole. Volam servisáka (bratra), aby dojel s tím klíčem a že to dotáhnu a pohodka. Dotáhnul jsem, pokecali jsme a pak jel k nám na oběd a já v závěsu na kole.

Pohodička celou cestu domů, až na poslední vcelku rychlej úsek, kde se přede mě nasral jinej cyklista a jenom zdržoval, ale tak já už jsem neměl kam spěchat. No a v jedný z posledních zatáček jsme se míjeli s dalšíma cyklistama, který sice jeli u čáry, ale furt ve svým pruhu a za sebou, takže by se bejvalo nic nestalo, kdyby kokot přede mnou nedostal nějakej stres a nezmatkoval. Uhnul prudce do strany a zabrzdil na fleku, takže jsem neměl šanci se mu vyhnout ani nic, tak jsem to o něj decentně opřel.

Mam odřenou dlaň, koleno, předloktí a bolí mě docela dost zápěstí asi jak jsem na něj dopadl. Uvidíme, jak to bude vypadat ráno a když s tím nehnu, tak opět marodka.

Fakt jak je venku horko, tak lidi jednaj jak dementi. Přednosti neznaj, do křižovatek se naserou, nesvítí, neblikaj do směru, kam se chystaj a podobně. Prostě léto je katastrofální období pro líheň, těhle zmrdů, co jenom škodí.

Velkej dík za starostlivost a za zeptání, jestli jsem v pohodě těm dvoum protijedoucím chlapům. Dneska už se tyhle věci totiž moc nenosej a lhostejnost vládne světem.