Blog: Pyro Pyroman

Cyklofašizmus a další debility od "kolegů"

** 20:21 Není to tak dlouho, co nám začala oficiálně sezóna a hned ze startu mě prostě musí někdo nasrat. Nejen, že autisti kolem mě lítaj větší, než povolenou rychlostí, ale do toho ještě kolem mě proletí tak blízko, že kdybych jenom sundal ruku z řidítka, tak se klidně dotknu zrcátka. No prostě humus nejvyššího kalibru.

Tohle všechno od autistů tak nějak chápu a nemam s tím nějakej větší problém a hlavně jsem si zvykl. Co mě ale nebetyčně sere je netolerance ze strany chodců a dalších "cyklistů". Najezdim na kole celkem dost kilometrů denně a tak se setkávám s různýma dementama, co zapomněli, že přednost zprava a podobně se učí už na začátku autoškoly. Když už jsem ale nakousl nekolegialitu, tak myslim hlavně ze strany "cyklistů", i když se jim tak někdy nedá vůbec říkat. Cyklozmrd, cyklofašista anebo drátěná veš, to všechno na ně a jejich ignoranci sedí daleko přesněji.

Jedu si tak poklidně za bratrem po cyklostezce a najednou kopeček, tak si podřadim a šlapu, co mi nohy stačí. Pohodka vpravo a nic neřešim, když najednou se proti mě v plnej rychlosti vyřítí cyklozmrd a má co dělat, aby to vůbec ubrzdil a nesedřel si plášť až na duši - KOKOT!!! Hrklo ve mě jako svině a zbytek cesty jsem čekal, kde se zjeví další podobnej vyjebanec, kterej si myslí, že mu patří ta cesta celá.

Další taková epizoda sama pro sebe jsou kombinovaný cyklostezky s chodníkem. Lidi si neustále neuvědomují, že maj tu širší část chodníku pro sebe a pro nás cyklisty je ten užší pruh. Věčně někoho vyhazuju na jeho stranu a hrozně se diví, že si nárokuju svůj prostor tam, kde mam bejt. Další taková neřest je jízda v protisměru. Ano, i my cyklisti máme jasně danej směr jízdy a občas se stane, že se ocitneme v protisměru. Někdy je to nevědomost a někdy lenost, ale když už kurva nejedu ve svým směru, tak neomezuju ty, co jedou správně a už vůbec si na ně neotvíram držku!!!

Na začátku každý takový kombinovaný stezky je cedule s vyobrazenýma lidma na bruslích, kolech a další prostě pohybující se panáčci a pod tím vším je nápis BUĎME K SOBĚ OHLEDUPLNÍ. Jasně, pokud jste matka s kočárkem nebo jinak psychicky narušenej jedinec, tak je za ohleduplnost považováno to, že máte psa na volno, dítě na volno, kočárek v jedný ruce, cígo nebo telefon v tej druhej a optimálně jste roztažený po celý šířce, aby jste dali jasně najevo, že v tej palici máte totálně VYMRDÁNO!!!


To je pro dnešek asi zase všechno

Postřehy ze sedla #2

** 03:58 No a na závěr těhle rozepsaných bezobsahových sraček jsem cejtil vůči lidem povinnost sdělit, že jsem se opět vrátil ke Geocachingu, kterej jsem tenkrát dělal docela aktivně, ale pak nějak nebyl čas a tak podobně.

Dokonce mam pocit, že jsem se na to vykašlal jenom proto, že jsem ztratil přístup k účtu, kde jsem měl fyzicky odlovených asi 400 kešek. Proto jsem si zaregistroval účet novej a znovu se vracím do let, kdy jsem hledal kešky. Koho by to zajímalo, tak zatím lovim jen tradiční a až později se budu zabejvat multikeškama, mysterkama, letter boxama, virtuálama a dalšíma.

Dokonce jsem si stáhnul appku přímo od Geocaching.com a po další finanční injekci jsem si zaplatil celoroční prémiovej účet nebo jak se tomu nadává, takže vidím konečně všechny kešky kolem sebe a mělo by to snad ještě přesněji zaměřovat a ukazovat, tak uvidíme.

Zatím mam odloveno 62 tradiček, tak snad to nebude dlouho trvat a bude tam kilečko. Samozřejmě, když to jde a není to někde debilně hluboko v lese a nebo nějakým nepřístupným terénu, tak se snažim všechno objezdit na kole. Jde to pak rychlejš a stihnu jich někdy i víc jak 7 za den.

U jedný z posledních jsem měl docela vítr, protože jak jsem přijel z druhý strany, tak jsem si všiml včelího úlu. Nebyl to zrovna super pocit slyšet tam to bzučení a vidět ty potvory lítat všude kolem. No ale bez nich to nejde a nebyl by med, kterej mimochodem totálně zboňuju do čaje nebo jenom tak na chleba s máslem.

Jinak tenhle tejden mam dovolenou, tak si to řádně užívam a snažim se co nejvíc odpočívat a mentálně relaxovat. Až se vrátim zas do práce, tak mi velkovezír Venca zas nableje do hlavy ty podle něj strašně důležitý sračky a já budu muset dělat, jak mě to hrozně zajímá. To se ještě naposled docela hustě předvedl a o tom si taky napíšeme, ale až někdy nevim, teď už na to skoro nevidim a chce se mi strašně chrápat.


Seriál ČERNOBYL - Oni už fakt neví, co do tý černý placky dát, aby na to lidi museli čumět a zalepili jim na chvíli hubu, než zas začnou hulákat, že na co si to platí, když tam nic není. Navíc podle traileru půjde o pěknou sračku - radši dokument a to utrpení si dokážu tak nějak v hlavě dokreslit sám, než abych se díval na špatný masky a herecký výkony!

Češi podceňují astma! - Jasně vole, den astmatu a dobrý, ale jak se sám otestovat?! Kurva ta TV HOVNA už fakt neví, jak těm lidem nasrat do hlavy. Jsem astmatik od narození a léčení je zdlouhavý a musí se pravidelně docházet k plicnímu doktoru na spirometrii a další a další procesy. Není to jen tak a navíc by se měli lidi léčit jen lékama od doktora a ne sami !!! V první řadě by si lidi měli hlídat alergie, protože neléčená alergie může přejít v záněty průdušek a později i třeba v slabé nebo silné astma, to už záleží na tom, kam až se to nechá zajít. Buďte zdrávy, tupé krávy!!

Postřehy ze sedla #1

** 03:06 Jezdim si tak podle navigace a cestuju tím našim malým krajem a zjišťuju, že cyklostezky jsou příjezdovky k hospodářským stavením a polnostem. Jeden velkej hnus k poblití a ještě se tím hrdě chlubí a dávaj tam ty jejich žlutý cedulky s číslem, jako by se jednalo o nějakou dálnici nebo co. Asi se nechali inspirovat dálnicí D1.

Přenastavil jsem si navigaci na silniční kolo, byť teda silniční nemam a hned jsem měl konečně pocit, že jedu po něčem, čemu se dá říkat s klidem silnice, stezka nebo normální cesta. Jsem spoko a jezdim tuhle konkrétní trasu už jenom jako silniční kolálista. S tím jsou spojený samozřejmě zase strasti s řidičema aut, který absolutně nejsou schopný nebo ochotný respektovat mě na silnici a nenechávaj mezi náma skoro žádnej rozestup. No ale nebudu křivdit těm, co se mi krásně obloukem vyhejbaj a používají u toho i blinkr. Nejvíc mě asi překvapujou kamioňáci, který se mi vyhnou vždycky ukázkově a nemaj s tím žádnej problém - jó. hold profík se pozná!

Zase ale jako radši využívam lesní cesty, cyklostezky a turistický stezky značený, kde mam klid a nemusim se stresovat, že by mě někdo srazil. Navíc se projedu krásnou přírodou a na čerstvým vzduchu.

No a z poslední jízdy mam takovej docela úsměvnej zážitek. Jedu z kopce dolů a metu si to slušných 55 km/h a najednou si napravo všimnu srnky. Rozběhla se jak kdyby jí někdo střelil do prdele a mazala stejnou rychlostí souběžně se mnou. Říkal jsem si tak v duchu: "hlavně mi tam ty kurvo nevběhni, protože tohle by nedopadlo dobře". Blížil jsem se do spodní části, kde je lávka a tak si přibržďuju a co se nestalo, ta kurva srnka udělala dva skoky přes cestu a nalevo ode mě hodila v pangejtu takový salto, že jsem vyprskl smíchy a zařval jsem na ní: "to máš za to ty kurvo!" Pokračoval jsem dál v cestě, ale tohle mít natočený, tak už bych to dávno cpal na youtube a další socka sítě, protože tohle mě fakt pobavilo. Dál už se nic zajímavýho nestalo.

Cestou domů jsem měl menší konflikt s arogantním čůrákem v Audi A6 Avant, kterej stál na "přechodu". Nešlo přímo o přechod, ale o místo určené k přecházení a jelikož je to spojka pro cyklopěší stezku, tak tam fakt neměl co dělat. Dostal hroznej diktát o tom, jakej je to čůrák a zmrd a že by se měl probrat. Zkoušel na mě takový ty kecy, že co jezdim na kole po chodníku, ale to samozřejmě neuspěl a po tom, co jsem mu ukázal na značku, tak mu nějak došly slova. Po tomhle prokrvujícím rozhovoru jsem spokojeně pokračoval po cyklostezce směr domov. No a dál se zase nic nedělo, jenom jsem potkal na kole souseda z baráku, taky vášnivýho kolálistu, kterýho jsem předjel do kopce a mastil dál.

Prostě a jednoduše řidiči na nás serou a je jim totálně u prdele, že jsme součástí silničního provozu a že by na nás měli brát taky trochu ohled. Minimálně na nás cyklisty, kteří se snažíme jezdit normálně a nijak extra nevyčníváme. Na cyklozmrdy, drátěný vši a další verbeš(ž) ať jsou klidně bezohledný, ti si to zaslouží.


a v dalším díle si povíme, jak jsem se vrátil ke starý zapomenutý zábavě

Postřehy ze sedla #0

** 02:02 Tak jsem tu zase po delší době s pár informacema, bez kterých nejde žít.

Poslední dobou se toho seběhlo nějak moc a nebyl čas na to, abych to uspořádal do nějakýho rozumnýho článku, takže jsem měl několik konceptů a stejně se na to nedostalo. No ale to nic nemění na tom, že se stalo pár věcí, co za zmíňku určitě stojí.

Pořídil jsem si díky finanční injekci nový kolo Rock Machine Torrent 90-29 modelovej ročník 2019. Je to XCčkovej rám na 29" kolech, takže takovej rychlej trekovější speciálek na blbnutí, ale i dlouhý přesuny. Mam na něm nalítáno už 270 kiláků a můžu říct, že jsem maximálně spokojenej a lítá se mi na něm velmi dobře. Co už ale tak dobrý nebylo, byla komunikace s krámem, kde jsem si tuhle ROCKetu ojednal. Abych nepřeskakoval, tak to vezmem hezky od začátku do konce.

Objednal jsem si v úterý večer, abych měl do pátku kolo doma. Ve středu asi kolem pátý odpoledne mi volá frajer z prodejny, že jako objednávku přijali a že jako jestli to sedí. Říkam mu, že všechno sedí a že jako kdy mam kolo čekat a ona na mě vybafl cosi o tom, že pondělí nebo úterý, tak jsem ho usměrnil se slovy, že doufám, že si nemyslí, že budu tejden čekat na kolo. Odvětil mi, že má zamrdanej servis lajdákama, co si nechávaj opravovat svoje vraždy na poslední chvíli a že se musí domluvit s fachmanem, jestli se s tím nebude dát něco dělat a že si zejtra zavoláme. Celej den čekam na telefon a furt nic, tak mi to nedalo a zavolal jsem mu sám. Zvedl to a říkal, že jsem přeskočil celej pořadník a že kolo je SLOŽENÝ a SEŘÍZENÝ!!! Tak jsem mu poděkoval a pochválil jsem mu jeho servisáka a nadšenej ukončil hovor.

Jak už se říká, tak když se někdo na něco moc těší, tak to nevyjde. No málem nevyšlo. Dopravce GLS mi ráčil sdělit, že z kapacitních důvodů mi kolo nedoručí v ten den (pátek), ale až následující pracovní den. To jsem jako nemínil tolerovat, tak jsem s bráchou prokonzultoval co a jak a jelikož tam má známýho, tak jsme to vyřešili a pro kolo jsem si jel na depo. Na depu jsem zjistil, že mi frajer po telefonu z prodejny totálně lhal a že kolo je v originál krabici. Rozbalil jsem to a čumim do toho, jak to vypadá a zjistil jsem, že kola jsou nejen podhuštěný, ale sundaný z rámu a aby toho nebylo úplně málo, tak i sedlovka byla sundaná a k mýmu hodně velkýmu překvapení byly sundaný i řidítka. V tu chvíli už mě zajímalo jen jestli není někde škrábnutej rám nebo vidle a naházel jsem to do auta s doprovodem tak neslušnýho slovníku, že tomu zmrdovi muselo pískat v uších ještě celej zbytek víkendu. Je hrozná škoda, že mi ještě nedošel (proč asi, že?!) dotazník z Heureky na spokojenost. Napsal bych jim tam moc hezkou recenzi a slušně by to rozhodně nebylo. Měl jsem dokonce nutkání tomu frájovi zavolat a říct mu od plic, že jestli si takhle představuje servis a sestavení, tak by to měl zavřít a jít do prdele!!! Kolo jsem doma složil do stavu, jak mělo bejt a zjistil jsem, že přehazovačka nemá nastavený dorazy a další a další věci, se kterýma jsem se sral asi 3 hodiny, než jsem kolo dal do nějakýho jízdy schopnýho stavu. Takže takhle teda ne!!!

Jsem ale kluk šikovnej a poradil jsem si, ale ještě by to trochu chtělo a hlavně za 34.000 Kč jsem čekal trošku lepší servis od prodejce


pokračování v dalším díle..

Pátkosobota

** 11:35 Včera vstávačka do práce, což je na pátek normál. Kouknu z okna a tam lehkej deštík, tak jsem říkal to je dobrý, to dám. Omyl vole. Vyjel jsem a sotva 200 metrů od baráku jsem dostal takovej nářez od krup, že jsem nevěřil vlastním očím. Když tahle pětiminutová smršť přestala a vzpamatoval jsem se z tohohle útoku na mou osobu, tak se to opakovalo a dostal jsem další nářez od krup. Do práce jsem přijel totálně prochcanej, ale fakt tak moc, že jsem hadry na sobě mohl skutečně ždímat a vody to kurva nebylo vůbec málo.

Když jsem se konečně převlíkl do suchýho, co jsem si duchaplně zabalil do batohu, tak jsem mohl jít makat. To jsem ale netušil, že nám budou 3 lidi chybět a že se sedřeme jak koně. Skončili jsme v 18 hodin totálně rozjebaný na hadry a všichni už mleli z posledního. Úplně bylo na těch lidech vidět, že je pátek a že už to nedávaj. Ani já jsem to nedával a když jsem se doma chtěl ohnout k rozvázání bot, tak jsem si přišel, jako nějakej důchodce. No ale za odměnu jsem to prolil Tullamorkou s novou Pepsi wild cherry a jako musim konstatovat, že to je kurevská dobrota.

O půlnoci jsem si šel lehnout, protože jsem na kompa skoro ani neviděl. Sobota, čili dnešek je docela zajímavej den, protože jsem se probudil v půl šestý a byl jsem celkem odpočatej. No a když je člověk odpočatej, tak není nic lepšího, než aby začal makat na něčem, co už dlouho odkládal. Proto jsem se hned bez průtahů pustil do přesazování chilli papriček a pak jsem ještě zvládl vyčistit nejbližší okolí stolu od bordelu, kterej už tady fakt zabíral dost místa. Odbordelizace bude ještě pokračovat, ale dal jsem si pauzu na kávičku a cigárko, bez který si dost dobře nedokážu představit začátek dne. Dneska jsem to jen trochu posunul, protože jsem ještě čekal na donášku koblih k snídani.

Po snídani jsem se zasekl na nějakých těch klasických administrativních úkonech, co nikdo nikdy nechce dělat, ale jednou za čas se to prostě musí. No a to je asi z dnešního dne všechno, protože se mi nikam nechce a ani počasí to dost dobře neumožňuje. Ono totiž od chvíle, co jsem rozlepil oči, tak jenom prší, prší a zas prší. Na zejtra nám slibujou 18°C a místy i 20, ale nějak nechápu, ke to chtěj vzít. Ono jak furt jenom chčije a chčije, tak bych to viděl na mizerných 14°C a tím skončíme.

No a to je pro dnešek asi zase všechno a jdeme se mrknout na nějaký ty zprávy.


Garmin MARQ - Tak tyhle hodinky vypadají hodně dobře, ale ruku na srdce, kdo z normálních lidí si kurva koupí tak drahý hodinky? Proč všechno, co je nějak dobrý a spíš by to prospělo k užitku střední vrstvě je určeno jenom pro zbohatlíky?! Ano, můžu si našetřit, ale za 41 nebo 68 tisíc si představuju trošku jiný věci, než jen jedny hezký a šikovný hodinky.

Radioaktivita z Černobylu nás zabíjí ještě dnes - No a ještě dlouho nás zabíjet bude. Jako co lidi čekaj od takový monstrózní katastrofy?! Někdy mi přijde, že se furt divíme zjevným věcem jak malý Jardové. Není pak divu, že se na nás čecháčky furt pohlíží jako na opice, co před tejdnem slezly ze stromu.

Itálie zakázala neočkovaným dětem chodit do jeslí a školek - Správně!!! Každej normální člověk byl kurva očkovanej a nikdo se ho na nic neptal. I já jsem očkovanej a jsem naprosto v pořádku a nemám nějaké zdravotní následky, jak to dneska všichni ezodementi a sluníčkáři zveličujou a všechny kolem sebe varujou. Vůbec se úřadům nedivim, protože aby nějaká sluníčková píča se svým vetřelcem ohrožovala zdraví dětí kolem, se mi taky nelíbí.

Demence nepolevuje!

** 22:42 Ano, demence nepolevuje a asi nikdy nepoleví úplně, protože to, co se mi děje v posledních dnech hraničí s normálností.

Včera si tak poklidně jedu na kole z práce a kousek od baráku, kde normálně jezdim fakt svižně jsem málem sestřelil malou holčičku. Pozor, chyba nebyla na mojí straně. Jezdim jak hovado a riskuju, ale vždy pouze svoje zdraví a velmi dbám na to, abych nikomu nezpůsobil zranění a když už není zbytí, tak jen sobě. No ale aby jsme se dostali k tomu, co se stalo. Jedu po silnici, která navazuje na parkoviště a volně přechází v cyklo-pěší stezku a v dálce vidim vpravo na chodníku matku a vlevo u plotu vidím malou holčičku, jak čumí kamsi do zahrady nebo co to tam je. Instinktivně přibržďuju a sunu se co nejvíc k pravý straně vozovky, abych měl prostor pro případný manévrování. Už jak se blížim, tak vidim a slyším, jak matka volá na svojí dceru, která je od ní celý 3 metry, při čemž se holčička automaticky otáčí a bez rozhlídnutí běží za hlasem matky, která ještě všechno vylepšila protipříkazem STŮJ. Jasně, že nezastavila! Hrklo ve mě a s brzdama strhávam kolo vlevo, odkud holčička běží za matkou a když jsem úspěšně neohrozil ani sebe ani dítě, tak jsem radši dupl do pedálu a s kroucením hlavy pokračoval dál v cestě a zahulákal jsem si až za rohem.

Nechápu to, ale začínám v tom mít vcelku jasno. Matky napříč generacema a místem pobytu po porodu prostě zdebilní a maj v palici totálně vymrdáno! Jediná inteligentní buňka, co měli do tý doby v těle byla opravdu spermie a pokud to jejich ratolest přežije, tak možná to byla ta druhá! Kurva do píči, když nemám dítě po ruce a nebo ho dokonce za tu ruku nedržím, tak na něj dohlížím a nenechám ho volně pohybovat po vozovce!!! Kurva je to silnice a i když je to v zástavbě, tak tam jezdí auta, motorky, cyklisti a další hejblátka, co vám debilním matkám rozjebou to vaše ňuňátko na sračku během vteřiny!!! Když je dítě zabraný NIKDY NA NĚJ NEVOLEJTE !!! Nevolá se na děti, protože automaticky běží za hlasem a stejně tak se vy tupý krávy nevolá na psa, když vběhne do silnice!!! Naučte se to doprdele už konečně!!!

No a celý tohle drama dneska vyšperkoval KOKOT PROFESIONÁL v popelářským voze, kterej stál těsně za zatáčkou celej v protisměru. Píčo jak já byl nasranej! Dostal takových jmen a vynadal jsem mu do zkundyxichtů a podobných nadpřirozených přirození. Když jsem si dal mezi nadávkama přestávku na nadechnutí, tak na mě uhodil otázkou: "a co mám dělat, když tu vyvážim popelnice?". To už jsem vážně vybouchl a ukázal jsem mu na záliv jako kráva a se slovy, že je to zkurvenej debilní céčkař s profesákem a stojí jak zmrd v protisměru, že by se měl probrat a vrátit papíry, že je nebezpečnej všem kolem. Blábolil cosi o tom, že jsem nějakej chytrej, tak jsem ho poslal do píči s radou do života, aby se naučil předpisy a jel jsem dál do práce, protože bych jinak dojel pozdě a to se mi nechtělo.

Takže i tak může vypadat dva dny po sobě jdoucí drama. Cyklisti to maj prostě s lidma kolem těžký. Škoda, že nemam kameru, hned by byl na tubě i s tou píčou.


Dáte letos přednost vlastním paprikám? - Jako každej rok jsem nasadil semena paprik a těším se, co mi z nich vyleze. Jediný, co mě sere je to, jak tenhle článek pojednává o výsevu a další informace jsou taky matoucí či zavádějící. Nejlepší je prostě vzít Jiffy tablety a vysévat do nich po jednom kuse a pak dávat do kelímků od piva a až je prorostlej pořádným kořenovým systémem, tak do finálního květináče nebo do země a dál pokračovat normálně. Není na tom nic složitýho. Navíc autor článku je vypatlanec, když si dovolí tvrdit, že doba klíčení je ovlivněná pouze teplotou okolí. Doba klíčení má mnoho proměnných a jednou z nich je třeba i druh papriky (annuum, pubescens, chinense, ...) každej totiž klíčí jinak dlouho a dalším faktorem je třeba i stáří a způsob uskladnění semen.

Počasí se zbláznilo!

** 04:25 Jak je zřejmý z nadpisu, tak se nám brutálně zbláznilo počasí. Nejen, že nám furt fouká šílenej vítr a tahá s sebou všechny sračky, co se ve vzduchu jenom můžou vyskytovat, ale ještě poškozuje stromy, domy a další majetek. Včera jsem jako normálně vstal a chystal se do práce. Než odcházim, tak se obvykle kouknu z okna, abych měl představu do čeho jdu a jak se případně dooblíct. Když jsem viděl že chčije, tak jsem říkal, že dneska to na kolo nevidim a s nasraným výrazem na tváři a pochmurnou náladou jsem hodil batoh na záda a vyběhl na tak strašně nenáviděný MHD.

Venku psycho a apokaliptický počasí. Černý nebe, vítr táhl mraky rychlostí, co se jen tak nevidí a do toho jak fučelo, tak chcalo a sotva jsem odešel od baráku tak začalo i sněžit! Než jsem došel na zastávku, tak jsem byl komplet mokrej a připadal jsem si jak zmoklej pes. Říkal jsem si dobrý vole máš náhradní mikinu v batohu, tak se převlečeš a zas bude fajn. Uklidněnej vlastní vybaveností a připraveností na to, že u nás může nejen chcát, ale i srát jsem pokračoval směr rachota. Dojel jsem a dával jsem si svoje pravidelný cigárko, kdy se počasí jak naschvál vyjasnilo a svítilo sluníčko. Stále za doprovodu větru, ale už se nic moc nedělo, ani nepršelo ani nesněžilo. Tak jsem byl nasranej a říkal jsem si, že si ze mě počasí dělá prdel a dalo mi školení. Ono kdybych půl hodinky počkal, tak bych pohodlně mohl jet na kole a už bych pak nemusel po práci zase na to zasraný a nenáviděný MHD.

Jinak se nic moc zajímavýho nestalo a tak se zas vrhnem na nějakou tu kritiku informací z domova i ze světa.

Bez proudu zůstává 13 tisíc domácností - Jako neříkam nic, byl to mazec a ještě podle mě bude. Energetici přislíbili rychlé opravy, ale víme, jak to v minulosti bylo. Necháme se překvapit, jestli se kvalita práce změnila a budou zas všichni v pohodě pod proudem - za zmíňku stojí, že výpadky elektriky jsou pro dnešní dobu elektronickou smrtelný i já jsem pocítil úzkost z toho, že nejde net a nemůžu si nabít telefon.

Lesy ČR sčítají škody po orkánu Eberhard - Jasně, dalo se to čekat, že po takovým fičáku bude hodně polomů a dalších škod. Doufám, že lesáci a majitelé soukromých lesů se na to zase a jako obvykle nevyserou a nenechaj to tam ležet. Část dřeva a kusy polomů, co nepůjdou použít na nábytek a další dřevěný věci by měli za odvoz a zpracování nabídnout lidem. Stejně nechápu, na co dělaj normálně prořezy a pak to nechaj půl roku válet u cesty a hnít. Doufám také, že do turistické a cyklistické sezóny bude vše uklizený a nebudem muset přeskakovat padlý stromy a nebo se brodit větvičkama.

Nemocnice není vězení - Jasně, víme o co se jedná a nebudeme to rozpatlávat. Jen chci říct, že stejně jako řidičáky, tak i zbrojáky by neměli mít lidé starší určitýho věku a další neschopní se racionálně, rychle a bezpečně rozhodovat o tom, co je ještě normální a co už ne. Nemocnice není vězení, ale jatka taky ne!!! To se maj rodinný příslušníci pacientů, sestřiček, bratrů a doktorů bát nějakýho jebnutýho dementa, že je tam postřílí, protože se mu zrovna chce nebo za to, že nedostane péči, jakou si on zrovna představuje?! Vole proberte se! Rámy do vstupu a ochranku k nim. Svět je nebezpečný místo a ozbrojenej je každej druhej. Zbraně do nemocnice prostě nepatří, tam se chodí lidi léčit a tečka, ŽÁDNEJ PROSTOR K DISKUZI.

Veledíla brutalismu - Nejsem znalec umění a ani jeho směrů, ale některý věci by se měly zakázat. Zaujala mě budova "Mäusebunker" - jsem chvíli myslel, že vylovili a zasadili do krajiny bitevní křižník Bismarck.


No a to by pro dnešk asi stačilo zase, ne?

Jaro?

** 23:14 Update https://plzen.rozhlas.cz/co-znamena-neprodlene-oznacit-jizdenku-o-se-pre-studentka-s-plzenskou-mhd-7771092 - Vole zase se mi chce blejt kurva!!! Zmrdi zasraný. Užil jsem si s revizorama svoje, zaplatil řádově něco přes 100 tisíc korun na pokutách, který byly oprávněný, protože jsem jel skutečně bez jízdenky, ale proč, když se někdo prodírá davama lidí a jízdenku si označí, je hned považovanej za černýho pasažera?! Nechápu to, to mam jako nastoupit a mávat lístkem nad hlavou a hulákat, že si nemůžu štípnout, aby bylo všem jasný, že chci, ale fakt to kurva nejde?! Lidi jsou dementní, neuhnou, maj sluchátka v uších a neslyší naše slušné "s dovolením", rád bych si štípnul. Pro dementy, my z Plzně štípeme lístky, neoznačujeme jízenky! Doufám, že to holčina vyhraje a všechny soudní výlohy a náhradu škody za vzniklé potíže a vyřizování zaplatí dotyčnej ochablej čůrák s mindrákem schovaným za pocitem moci z kousku mosazi.

Další důvod, proč nevyužívat služeb PMDP a jejich MHD. Proto radši jezdim na kole a mam klid! Kdyby se radši zabejvali vyhazováním bezďáků smrdících přes celej vagon tramvaje, než studentkou, která si ŠTÍPLA LÍSTEK o pár sekund později!!!

-----

** 22:29 Tak se nám poslední dobou docela vylepšilo počasí, až na dnešní ráno, kdy byly jen 2°C a tak jsem dooblíkl pro jistotu druhou kůži. Druhou kůží myslím mikinu, kterých není nikdy dost a kord, když se teplota zas blíží k nule. Unesl jsem jí a odpoledne už zas vyplňovala batoh, protože bylo krásných 12°C. Každej už asi ví, že jezdim do práce a z práce na kole, tak k tomu jen ve zkratce zmíním, že stále jezdím ať je mínus nebo hodně plus. Uvolnila se mi brzdová soustava, tak ještě ráno před výjezdem proběhl servis.

Ptáci řvou, kytky smrdí a je i o dost dřív vidět nehledě na to, že je déle světlo a tak se nám den zas protahuje a člověk je tak nějak aktivnější a má dost času na svoje aktivity. Jenže na mě nějak dolehla asi jarní únava a tak jsem rozbitej víc, než je zdrávo. K tomu jsem si stačil v práci při tahání beden skřípnout sval pod lopatkou a tak jsem lehce indisponován, ale tak co, nějak to přežiju a na víkend už snad bude zase dobře. Pokud by tomu tak nebylo, tak to vidim na marodku, ale nebudeme předbíhat. V tuhle chvíli to bolí, ale není to nic, co by se nějak nedalo zvládnout.

homo cykliens - člověk z doby šlapací - Dneska v novinách jsem objevil tohle a docela jsem se musel zasmát i když spíš jenom poušklíbnout. Ano, jako projekt na měsíc květen dobrý, ale já jezdim do práce na kole celej rok, každej den a to i když mrzne, sněží, prší nebo je vedro na padnutí. Nad tím by se měl člověk zamyslet, jestli není opravdu lepší jezdit i jindy, než jen v květnu, nebo když nás k tomu někdo vybízí a nabízí za to nějakou výhru.

To mě ještě k tomu článku napadlo, že jsem to ukazoval hned ráno vedoucímu a že přemejšlim, že bych se jen tak pro srandu zaregistroval. Bylo mi sděleno, že na tohle dostanu firemní razítko a že se pod to klidně podepíše, protože on sám nejlíp ví, že každej jeden den jsem přijel do práce na kole.


sportu zdar a cyklistice obzvlášť

Cyklisti se vrací na cesty (pokračování)

** 23:15 Mimo to všechno se mi právě dneska stalo, že jsem projížděl městem a řešil jsem nějaký věci. Musel jsem chtě nechtě sem tam projet po silnici a tak podobně, jak tomu bejvá.

Co jsem ale totálně nepochopil bylo to, když jsem jel po silnici a mínil jsem jet rovně, tak se vedle mě nasral nějakej totální vymrdanec a kokot a najednou mi začal křížit cestu a bez blinkru odbočovat vpravo. Dostal docela pěkný jména a kdybych měl dost času a náladu, tak bych se za nim rozjel a něco bych mu od plic řekl. To je přesně to chování, který nesnášim a proč se bojim na silnici s těma autistama jezdit. Jsou to vypatlanci a myslí si, že jim ten kus betonu patří.

No a tímto dnešním příběhem o tom, jak se lidi chovají a ještě ani nezačla sezona, bych to ukončil.

~ Jezděte opatrně, na každýho někde někdo čeká a zřejmě byste dotyčnýmu mohli chybět. ~

Cyklisti se vrací na cesty

** 22:20 Tak se nám poslední dny zase udělalo docela hezky a přes den máme solidní teploty akorát na kolo a projížďky. Už bylo na čase, protože všechen ten sníh a mráz už mi docela dost lezl na nervy. Neustále jsme měli to hnusný, ocelově šedivý nebe, kdy člověk nevěděl, jestli se má oblíct, slíct nebo co vlastně a jestli nebude za minutu po sluníčku sněhová vánice jak svině. Dobrý, jako člověk se nějak přizpůsobí, ale není to ono. Přecijen je pozitivnější, když mi svítí sluníčko do xichtu a předá mi nějakou tu energii a chuť do života.

Co mě ale poslední dobou docela irituje, je to, že na nás cyklisty nikdo nebere ohled. Ostatně jako na motorkáře. Docela mi vadí, že musim sem tam sdílet s autistama silnici, oni na to totálně serou a normálně kolem mě projíždí, jako bych tam vůbec nebyl. Přitom vyhláška jasně stanovuje, jakej prostor mezi náma má bejt. Jasně, nejde to vždycky dodržovat, protože jsou místa, kde se sotva vyhnou dva osobáky sami sobě, ale doprdele, když je tam místo na tři auta vedle sebe, tak snad není problém mě objet s mírným odstupem ne?!

Další věc, co mě sere (a není to prvně, co se s tím setkávám) je to, že chodci na sdíleném cyklo-pěším chodníku, kde každej máme svůj pruh, se nám do toho našeho furt někdo sere. Přijde mi nejenže se chodci neumí slušně chovat, ale neumí ani obrázky namalovaný na zemi. Dobrý, když tam jde dospělej a sere na to, tak si pomyslím něco o prdeli a jakej je to dement, ale když vidim matku nebo otce s dítětem, jak si to štrádujou cyklopruhem a úplně klidně jsou schopný tě okřiknout, že co si to dovoluješ jet po chodníku, tak to mi přijde docela přes čáru. Obvykle zabrzdím a dotýčnému / dotyčné sdělím, že jsme na společným chodníku a že jestli neumí ani pojebaný obrázky, tak by se neměli dál rozmnožovat, protože těm dětem nemají co předat za vědomosti. Nechápu, co je tak těžký na pochopení společnýho prostoru, kde cyklopruh má metr a pěší dva i více metrů. Asi malej životní prostor nebo totální ignorace něčeho, jako je spolužití a tolerování čehokoliv jinýho, než je dotyčnej zasranej jedinec. Každej, kdo má v prdeli díru, si myslí, že je něco víc a že si může dovolit cokoliv na světě. HOVNO, prostě to dělat nebudeš a pokud ano, tak začnu vymáhat svoje práva, jako jsem to udělal posleně, kdy frajer, co se mi sral do cyklopruhu dostal loktem šťouchanec.

Jsme zpět a budem řádit! Je nás rok od roku více a bude nás stále přibejvat dokud ty vaše upachtěný pěší nesmysly nepohltíme úplně.

Tím neříkám, že budu dělat kdo ví jaký naschvály a schválně jezdit po pěším chodníku, kde nemam co dělat. Pokud ale mi budeš dupat po cyklostezce a nebo cyklopruhu, budu se domáhat svýho prostoru. Je to tam k tomu určený a tak toho budu využívat! Nechci se srát s autama v jednom pruhu a bát se o život, nebo někoho jen tak bezmyšlenkovitě omezovat. Proto budu využívat cyklostezek! Dokonce mam pocit, že mi to ukládá zákon nebo nějaká vyhláška.

Další věc je to, že za nás ohleduplný a uvědomělý cyklisty bych rád řekl, že nelítáme jak hovada, ale jezdíme normálně. Vám to přijde, že jedeme hrozně rychle a technika nám to dneska vcelku umožňuje, ale i tak jelikož jsme rychlejší a jedem na něčem, tak PŘEDVÍDÁME a máme rychlejší rozhodování, než vy, co se ploužíte po svých. Na závěr snad jen to, že pokud už neumíte chodit po chodníku vlevo, jak nás to maminky učily od malička, tak když nás vidíte, nesnažte se honem něco napravit. Zůstaňte, kde jste a nechte nás v klidu projet. My se vám vyhnem a jedeme v klidu dál i když si o vás nemyslíme žádný hezký věci, tím si buďte jistí. Nadávkama, urážkama a podobnýma výlevama vaší "geniality" nic nevylepšíte a maximálně se vám může stát, že cyklista zastaví a hezky od plic vám něco řekne a buďte si jistí, že nic hezkýho to fakt nebude. Budete se stydět a když na to bude vhodný místo a příležitost, tak vás někdo strašně ztrapní před partnerkou nebo vašim dítětem, což asi nikdo nechce.

No a na úplnej konec, protože jsem se nechal unést a rozepsal jsem se jak dlouho ne, bych chtěl poprosit o trochu zájmu. Jsme taky jenom lidi a když upadnem, taky nás to bolí a taky krvácíme, ale kolikrát to nejsme schopni říct. Nepřekračujte nás, neobcházejte nás, zeptejte se, jestli jsme v pořádku, jestli nechcem pomoct. Nemusíme si vždy za zranění sami, stejně jako v dopravě. Všude se najde někdo, kdo to zaviní a třeba ujede nebo si toho vůbec nevšimne, že jsme upadli. My na vás nekašlem a když vás vidíme, tak zpomalujeme, aby se vám nic nestalo - udělejte občas to samý, zpomalte a všímejte si dění kolem sebe. Nečumte furt do těch telefonů, jste venku na vzduchu a máte si užívat krásy přírody, telefon znáte ze všech stran.

Den v týdnu druhej

** 14:15 Dneska ráno jsem si vstal jak pán vyspinkanej do růžova. Pohodka, klasika cígo do koutku a relax, než je čas se oblíct a mazat do práce. Dokouřeno a jdu si udělat pití, najednou čumim a na teploměru -7°C. Promnul jsem si oči, jestli dobře vidim a ono se nic nezměnilo, tak jsem se šel oblíct a přihodil jsem na sebe i čepici a palestinu na hubu. Sotva jsem vyjel, tak jsem se proklínal, že jsem vůbec vylejzal z postele, protože taková kosa je na kole ještě jednou taková a fakt mi nebylo vůbec do zpěvu.

Dojel jsem do práce a dávam si venku cígo, když v tom se objeví vedoucí a hlásí mi, že jeden kolega, co se s ním nebavim za to, jakej je zmrd, tak že psal v půl desátý večer, že jde ráno k doktoru, že je marod. Zajímavý, že je někdo jeden den naprosto v pohodě, nepopotahuje, nekašle ani nic a najednou je smrtelně nemocnej, že nemůže dojít do práce. Zmrdečkovi se jenom nechce tahat, protože se tam s ním nikdo nebaví a tak se tam nudí a podporuje to jeho nechucus pracus, kterej u něj poslední dobou přerůstá v něco, co odsuzuje i ten největší lempl a netáhlo u nás.

Mě je to jedno, protože i když jsme na jedný směně, tak na mojí práci to nemá žádnej dopad. Já si dělam svoje a jeho si nevšímam a vzhledem k tomu, že mam k ruce dobrýho kolegu, kterej tahá jak buldozer, tak jsme došli k tomu, že jak toho zmrda, co si furt něco vymejšlí, tak i toho druhýho lempla, kterej dneska jen tak mimochodem byl u doktora, nepotřebujeme a vystačíme si společně naprosto v pohodě. Udělali jsme, co jsme museli a ještě nám v klidu zbylo dost času na to, aby jsme si dali kávu a zakouřili si. Jo to je tak, když se lidi uměj domluvit a zorganizovat si práci včetně proložení zábavou.

Pohoda se proměnila s desátou hodinou zase v práci a tak jsme šli makat a neřešili jsme žádný sračky. Mam z dneška dobrej pocit a jsem dokonce schopnej a ochotnej říct, že mě to bavilo víc, než jindy s těma dvouma dementama na šichtě. Cesta domů byla zase ledová jak svině a přijel jsem lehce ztuhlej. Udělal jsem si višňovej čaj a teď už se budu jen válet u ETS 2 a čekat na večer, než bude čas jít spát.

Asi deprese

** 19:19 Včera a dneska na mě dolehlo cosi. Nevim, jestli už jsem moc starej nebo moc unavenej životem a všema těma sračkama kolem sebe nebo co, ale něco na mě padá. Stresy, deprese, nálady na hovno a výbuchy vzteku. Ano, částečně za to můžou lidi kolem mě, ale taky jsem se přistihl, že když se nudim a moc přemejšlim, tak si tyhle stavy navozuju uměle sám. No asi se mozek nudí a chce něco dělat, tak vymejšlí kraviny.

Je mi celkem jasný, že za to všechno taky může to zkurvený počasí. Furt je zima, furt prší nebo padá ta bílá píčovina, klouže to nebo je zataženo a sluníčko není vidět, jak je tejden dlouhej. Teď sice bylo dva dny po sobě krásně sluníčko, ale do toho mrzlo a ještě byl nějakej sníh a klouzalo to, tak to bylo takový na nervíky. Nehlědě na to, že mi to sluníčko ale docela pěkně zvedlo náladu, jak vylezlo. Hned mi bylo tak nějak líp.

Mimo to všechno máme zítra v 6:15 ráno úplněk, takže proto jsem taky tak nervní a furt se mi něco nezdá. Uvidíme ráno, až pojedu do háku jak to bude vypadat a jestli mě nebudou muset z kola odsekávat.

Pátek jakej nechceš

** 21:26 Dnešní šichta na skladě byla víc, než k nasrání. Většina lidí nepřišla nebo odešla v průběhu šichty a tak nás z nějakých 12 lidí zůstala půlka a v tomhle hodně malým počtu jsme dělali expedici. Fakt luxus. Místo toho, aby jsme šli domů ve dvě nebo ve tři jsme tam smrděli do půl šestý. Náš velkovezír Venca (vedoucí) si stále myslí, že nás je tam tři prdele a že se to v pohodě zvládá. Jasně vole, když nebudeš píčo ve 12 na cestě domů a na odpolední s náma jednou zůstaneš, tak budeš vidět, jak to krásně vypadá. Zmrd píčo já bych ho pleskl na tu jeho alkotlamu, že by se posral. No nebudu se dál rozčilovat a jdu se věnovat večerní zábavě a ježdění ETS2.

Nervově labilní kolega a další

** 19:51 Tak jsem si včera dovolil jít z práce dřív a jeden z kolegů aniž by se ho to týkalo, protože je na proti směně, se zase silácky projevil a prej kopal do šatní skříňky. Nechápu, co to má za smysl a jak moc musí bejt člověk dementní, aby se takhle projevoval, ale děje se to. Ničeho tím logicky nedosáhl nebo vlastně jo - ztrapnil se a ukázal se znovu jako slaboduchej jedinec s nervama v prdeli. Nevim, jestli jsem takovej salámista nebo už jsem tak otupělej vším tím děním ve všech těch pracích, ale tyhle věci mě nijak netankujou a je mi to šumák. Nic si z toho nedělam a jedu si svoje.

Jinak včera jsem si vyzvedl kolo ze servisu a byl jsem docela spokojenej. To ovšem do doby, než se mi na zadním kole opět udělala vůle VOLE!!! Kurva nevim, co jsem komu udělal, ale tyhle věci už mě docela jebou. Vyplázl jsem 2500 a furt není dořešeno. Jako neříkam, že si to nedokážu vyřešit sám, ale nechci se v tom hned vrtat, což je snad pochopitelný. Jinak jako dostal jsem svýho oře brutálně vypucovanýho a skoro jsem ho nepoznal. Leštěnka je asi v ceně. No takže ještě, než si otevřu svoje obligátní večerní pivko, tak budu muset zasednout a dotáhnout si matku dosedající na ložiska s kontra matkou. Furt mam problém si zapamatovat, jestli je ta matka kónická nebo kónusová.

No a zejtra je pátek a já vůbec nevim, co budu o víkendu dělat. Někdo hlásil cosi o tom, že má bejt mínus devět, tak asi budu zalezlej doma a budu kempit na kompu.

Nový rok a pokračování problémů s kolem

** 21:17 Tak jsem tu zas v novým roce a nic moc se nezměnilo. Jsem stále víc a víc nasranej a víc a víc věcí se řítí někam do prdele a furt ne a ne se z toho vyhrabat. V práci to stojí za hovno, protože vedoucí je dement, co neumí vůbec nic vyřešit. Prachy stojej za hovno a tak bych mohl hovnovat až do konce roku. No ale, aby to nebylo jen o tom negativním, tak trošku pozitiv to má. Novej rok jsem prožil v rodinném kruhu i když jak se to vezme.

Silvestr byl super a byl jsem z toho fakt nadšenej. Další dny šly tak nějak v novým duchu a myslel jsem si, že to bude relativně ok, ale to jsem se hodně spletl. Jeden krásnej večer v pátek jsem se rozhodl, že se půjdu projet na kole, jako obvykle, abych se vyvztekal a trošku se unavil. Sotva jsem vyjel od baráku, tak se mi povedlo řetězem poskákat asi pět zubů a jak jsem sjel nohou ze šlapky, tak jsem si pěkně hluboko sedřel patu. Toho jsem si napřed vůbec nevšiml, ale čeho jsem si všimnul, bylo to, že jsem zamotal přehazovačku do drátů. Nasranej jsem se vrátil domů a zahodil jsem kolo do kouta, kde jsem zvyklej kolo nechávat.

Takhle mi kolo stálo na místě asi tejden a když jsem konečně zabral nějaký peníze, tak jsem se rozhodl, že kolo vezmu k doktorovi. U cyklo doktora jsem popsal problém a že chci, aby se mi na to podíval. Závadu jsem popsal jak se stala. Vyjel jsem, přeskočil mi řetěz a zamotal jsem přehazku do drátů, takže chci novou přehazku, zkontrolovat výplet, vyměnit řetěz, vyměnit brzdový špalíky, vyměnit na zadním kole osu, vyměnit komplet lanka, bowdeny a celý to krásně seřídit do dokonalosti.

Doktor se na mě podíval a říká dobrý no, tak to sepíšeme a domluvíme se co a jak. Sepsal diagnózu a pak vzal speciální nástroj na měření vytahanosti řetězu, kdy nemohl pořádně ani zasunout a s vytřeštěnýma očima mi sdělil, že ten řetěz je těžce v hajzlu, když tam ta měrka ani nejde nasunout. No dále mě informoval, že ta osa bude muset bejt objednaná a že jako do kdy bych si představoval návrat svého oře do stáje. Tak jsem ho to nechal spočítat a při sdělení, že mě to vyjde na 2500 kopanců českých jsem mu řekl, že déle jak do pátku čekat nehodlám.

Sepsáno, potvrzeno jsem přenechal oře doktoru a odcházím domů nasranej, ale zároveň trochu uklidněnej, že budu moct brzy zas brázdit silnice a lesní cesty na něčem, co se bude konečně zas podobat kolu. No tak na doježdění dobrý a pak půjde do světa a pořídim si svoje vysněný vozítko TREK Roscoe 8 r.v. 2019 v ceně 31.000 Kč. Mimo jiné jsem měl možnost tuhle parádu testovat a sedlat jak na silnici, tak v terénu a byl jsem fakt kurevsky nadšenej. Lepší už to bejt asi ani nemůže, ale nasypat do kola třicet papírů je takovej randál, že to budu ještě hodně dlouho pociťovat. Ale tak co, je to investice do něčeho, co mě bude vozit každej den a chci to, protože mě cyklistika začala znovu neskutečně bavit.

Jinak tohle kolo už si necham pojistit proti krádeži a označit neviditelnýma značkama, aby kdyby náhodou, tak jsem měl nějakou šanci, že se mi vrátí. To ale neznamená, že ho necham schválně jenom tak někde povalovat. Hezky si ho budu hejčkat a kdo mi na něj bez dovolení hrábne, tak ho normálně zamotam do drátů a projedu se s ním na nějakým brutálním horským trailu. To je asi blbost, ale dolámat ručně bych dotyčnýho mohl.


Zatím asi vše důležitý, co jsem zažil za těch pár dní v novým roce. Pokračování opět někdy příště.