Blog: Pyro Pyroman

Nadpisy, titulky a další

** 07:23

Nebude máslo ani mléko. Včely vymírají. Denně se cpou řepkou a zase řepkou, říká Mikeš - no tak já nevim jak vy páni redaktoři, blogeři nebo co to jste za pisálky, ale někdo by vám měl dát pár facek. Spojit v jednom nadpisu krávy a včely to je fakt dobrý, navíc to zní, jako by mlíko vyráběly včely. Je vidět, že to kocour Mikeš rozumí jak koza petrželi.

Jenom takovej krátkej posměšek nad tím, jak všechno upadá.

Krátká úvaha

** 06:27 Nedávno jsem kdesi četl článek o vyjádření poklony a uznání ženám. Byly tam takový ty typický kecy o tom, jakou přináší hroznou oběť. Jak si kvůli nám mění jméno, jak se kvůli nám stěhujou, jak se kvůli nám vzdávaj koníčků a tak podobně. Pak přišla klasika ve formě těhotenství a že co pro nás musí vydržet za bolest a pak že se staraj o naše potomky, že kvůli tomu skoro ani nespí a další hovadiny.

Nikdo už ale nevidí, že ženy nás nutí do manželství. Nikdo už nevidí, že víc jak polovina žen si dítě doslova vyžebrá. Nikdo už nevidí, že to není jenom o tý ženský. Že ten chlap musí makat jako magor, aby připravil hnízdo. Že chlap se o ženskou stará, podává jí věci, protože ona se s pupkem skoro ani ke stolu neohne, že jí div že ne na rukou nosí, protože ví, že ona to prostě nezvládne, dělá domácí práce. Každej normální chlap dělá domácí práce, ale tak teď jich dělá podstatně víc, než když se dala práce rozdělit, že? Jo a když už jsme u těch povinností, co máme a co nás teprv čekaj, tak bych rád řekl, že na prvním místě je to, že vás ženský vozíme do nemocnice, jsme u porodu i když to stojí randál a pak si vás vezeme domů. Tam se nevyspíme, protože naše společný dílo neustále vříská, protože si roztahuje plíce. Každou chvíli je to naše dílo posraný, protože ho krmíte jenom mlíkem, taky bych se posral pít jenom mlíko Takže se vlastně ve finále vůbec nevyspíme do práce, protože mimino furt vříská, vrní, hejbe se, funí, prská a každá normální matka na to reaguje a jak vyletí z postele nebo sebou cukne, tak vás samozřejmě vzbudí. Takže chodíme do práce nevyspalí a vypadáme spíš jako zombíci a ještě se po nás chtěj výkony. Tohle udělej, tamto udělej, malýho přebal, malýho podej, malýho vykoupej, malýho dej spát a pak se mi věnuj, protože porodem tvýho potomka pitomče vášeň nekončí a ty se mi budeš hezky věnovat a spát si jdi kdy chceš a v práci funguj jak chceš, jsi chlap, něco vydržíš ne?!

No tak tohle byl jenom krátkej výčet jakej na to mam názor a že ne všechno je o ženský a že ne za všechno ji musíme ctít, uznávat a vyzdvihovat, co pro nás všechno neudělala. My na tom máme podobnej díl práce a jak se říká: "každá práce má to svoje". Jo, nerodíme a každej nám furt vpaluje do xichtu, jak by jsme si měli vyzkoušet porodní bolesti a takový ty kecy. Příroda to tak zařídila a rodí prostě ženy, tak držte pysk a bude všechno dobrý. Díky bohu, že nejsem žena.

Jo a děti, když tam nad tím přemýšlím asi ani nechci a nebo jako to mam nastavený teď, normální, velký, mluvící a už se o sebe starající


R.I.P. Stephen Hawking zemřel, bylo mu 76 let

Zase další week end

** 19:48 Tak je tu zas konec dalšího víkendu. Stál za hovno. Byla to zase nuda, v pátek ožíračka, v sobotu jsem byl nějakej na hovno. Žaludek na vodě, nechutenství, nuda. Prostě a jednoduše všechno špatně. Dneska den začal docela hezky, ale pak se to zas nějak zatáhlo nebo co a člověk je pak akorát nasranej. Sice bylo teplo, ale tak furt to ještě není ono, sluníčko už hřeje a má docela sílu, ale spíše čerpám energii, než abych jí investoval do porací, který jsem měl udělat už dávno. No takže klasika chill a nasrat. Zejtra do práce a vůbec se tam netěšim, ale tak musí se tam, aby byly lowáky. Za pár dní vejplata a snad bude líp.

Konec dovolený

** 04:04 Tak dnešním dnem mi oficiálně končí moje dovolená. Né, dělam si prdel. Byl jsem marod, ale více či méně jsem využil tento čas, kdy jsem musel bejt doma k tomu, abych doma udělal spoustu věcí, na který normálně nemam čas a nebo ani chuť. Takže jsem si doma za ty 3 tejdny hezky odpočinul, zrelaxoval jsem se a teď je čas se vrátit do pracovního režimu.

Pracovní režim je jedna věc, která mě hrozně sere. Jsem takovej ten typ člověka, co normálně strašně rád lenoší a musí mě něco hodně nadchnout, abych se prostě sebral a šel z pohodlí domova někam ven nebo fakt něco dělat. Jsem volnomyšlenkář se smyslem pro pořádek a povinnosti. Blbost co? Taky si říkam, ale mam to tak. Jsem rozdvojená osobnost v tom zdravým slova smyslu. Nejsem na venek hodnej a uvnitř bestie, i když kdo vlastně ví. Myslel jsem to tak, že prostě rád lenošim, ale tenhle proodpočívanej čas dokážu zase "systému" tak nějak vrátit a dřít do padnutí. Jsem normální člověk jako každej jinej. Každej někdy nemá chuť, sílu nebo náladu vůbec něco dělat a pak jsou tu dny, kdy bych udělal všechnu práci za všechny lidi a vůbec mi to nevadí. To mi připomíná, že něco v tom smyslu mě už v pondělí čeká. Bude se makat.

No a pak jsou tu další věci, jako že se nám nevim jak ale přehoupl čas do měsíce března. Březen je vlastně měsíc, kdy si už tak nějak chystáme lehčí oblečení a všichni už jsou tak nějak jarně naladěný. Já to mam trochu složitější a pro mě je jaro někdy leden nebo únor. Složitější to mam z toho hlediska, že jak pěstuju chilli papričky, tak pro mě všechna práce, růst a starosti začínají dřív a proto mam i jaro jakoby dřív. Jsem obrovskej milovník všeho rostoucího, květoucího, vonícího a hlavně barevnýho. Zima je pro mě takovej ten čas, kdy nic nemá svojí normální barvu a všechno je tak nějak nudný, šedý, bílý a podobně. No ale jak začnu sázet, tak najednou za pár dní přijde to vyklíčení a první zelenkavá barva a vlastně novej život, kterej ve mě evokuje něco, jako bych se znovu narodil. Čerpám z těch rostlin pomyslnou energii, dělá mi to dobře na mysl, že už je čas se probudit a něco tvořit. Už se vážně nemůžu dočkat, až budou parky zelený, lesy voňavý a louky plný krásných barevných květin a bylin. Bylinky nesbírám a většinu z nich ani nepoznám, ale to mi vůbec nevadí. Jako člověku, co rád fotí a nebo jen tak někde sedí a relaxuje tohle bohatě stačí, jenom to vidět.

S tím, že už by se mělo začít oteplovat a venku by mělo bejt tak nějak příznivě, začínáme i s kolegou Lishackem uvažovat, co všechno budeme a nebudeme dělat. Minulej rok jsme se na kolech jenom rozhejbávali, i když jsme upálili pěkných pár kilometrů, ale stále to ještě nebylo úplně ono. Letos by jsme rádi i nějaký delší vejlety a někam na zajímavý místa, kde jsme třeba ještě nikdy nebyli. Jasně, nejde hned na začátku po několika letech jezdit kdo ví jak daleko, protože člověk neodhadne, co všechno si může dovolit a vejlety jak na kolech, tak pěšky by měly být o tom, že si to člověk co nejvíce užije a ne, že pak bude zbytek víkendu skuhrat, že je celej rozbitej a že má třeba svalovou horečku nebo podobně. Ale zároveň to není ani o tom obejít si tady známej okruh, ktereh má dohromady 5 km a jít zas domů. To kdybych chtěl dělat, tak bych sednul na vlak, dojel na místo, udělal si prochajdu a jel zas vlakem domů, ale to je přesně to co nechci, chci si dát do těla, chci se částečně zničit, ale příjemně a zakončit to třeba večer posezením s přáteli u pivka nebo nějak podobně. Prostě si užívat, že je (nyní spíš teprv bude) venku hezky.

Vyváženost

** 02:22 Tak jako celkem nedávno se mi začalo docela dařit. Omarodil jsem a tak jsem šel na neschopenku a užívam si ještě těch pár posledních dní pohodky, než zas vtrhnu do práce. No ale s tím, jak jsem doma, tak se mi povedlo pár věcí, o kterých se mi tu moc nechce povídat, ale tak ono se to nakonec ukáže. Co mě ale hrozně nasralo, je to, že mi prohodili směnu, takže místo toho, abych byl prostě spokojenej, tak musim na směnu s lidma, co mi vůbec nesedí a nemam si s nima vlastně co říct. Fakt jako docela u nás přemejšlí prdelí a já budu trpět jako debil za něco, za co vlastně ani nemůžu. No co, nějak se to udělá a nějak budu dál fungoval, ale tohle se mi vůbec nelíbí, že mi vlastně 3 dny před koncem marodky někdo jen tak oznámí, že jsem byl přesunut na druhou směnu. Fuck off, nebudu řešit.

Jinak jen tak mezi řečí jsem si vysadil nějaký semínka chilli papriček a docela jedou. Některý se moc netváří a jsou spíš takový divný, ale ty další už se snaží a vypadá to, že by z nich něco mohlo bejt a za ty jsem hrozně moc rád. Těším se na úrodičku a jak budu moct podarovat všechny známý, co si ulítávaj na pálivých a extra pálivých věcech.

Další taková ne moc zajímavá novinka je to, že jsem si konečně koupil nový brzdový špalíky a vyměnil si je. Kolo mi teď brzdí jak blázen a párkrát jsem se hodně lekl, protože jak jsem byl zvyklej na ty sjetý a skoro nebrzdící, tak teď stačí jenom škrtnout o páčku a stojim na fleku. Jediný, co mi ještě chybí vyřešit, tak musim dát kolo do servisu a nechat si ho kompletně seřídit, promazat a dotáhnout, co má bejt dotažený. Bude to první servis a tak jsem strašně zvědavej, na kolik mě tahleta sranda vyjde.

Souhrn

** 12:52 Tak nějak jsem měl v hlavě, co sem zase nableju a o co všechno se podělim, ale je toho tolik, že nevim, kde začít a tak to vezmem nějak popořadě, aby v tom nebyl guláš.

V práci máme novou várku dementních ukrajinských opic, co se tváří, že všemu rozumí, ale musíš jim všechno říkat každej den znovu, protože si to dementi fakt nepamatujou a nebo ti nerozumí, ale na všechno kejvou jak ten populární pejsek na palubovce. Jinak jako docela dobrý, dělaj tak nějak každej trochu a ve výsledku je to znatelná celkem dobře odvedená práce.

Kolega, co tam u nás byl od začátku to fakt zapíchl a sere na to, takže si postupně vybírá dovolenou a tak nějak směřuje ke konci. No chybět nám nebude, protože protekční vymrdánky nemáme rádi a každej je branej podle odvedený práce a aktivního nasazení, což on teda nemá ani jedno. Někdo by mohl namítat, že nevidíme tu odvedenou práci za těch 9 let, ale na to nikdo nekouká. Každýho vždycky zajímá jenom ta daná chvíle nebo den. Co bylo minulej tejden jako by se nestalo a je to správnej přístup. Na co si vyčítat, že v pondělí někdo tahá víc, než v pátek a podobný hovna. Každej jsme nějakej a nikdo není celej tejden výkonnej na 100%, tak to prostě je, jsme jenom lidi a jsme unavený nebo zas přetejkáme energií. Na to navazuje informace o tom, že se k nám vrátil kolega, co odešel před Vánocema a už zas tahá a maká jako před tím. Navíc je s ním sranda a tak nějak celkově jsme se na něj těšili a zlepšilo nám to o hodně náladu. Dokonce nás začlo bavit tahat. Prostě a jednoduše, když je v práci pohoda, tak je všechno jednodušší a příjemnější.

No a další věc je, že jsme si s mladou objednali sluchátka Genius HS-G560 na alze a výsledek je fakt katastrofální. Moje sluchátka maj prohozený repráky nebo jak to popsat. Když testuju v systému zvuky, tak levá je prohozená s pravou. Na hudbu a poslech blbostí bych to překousnul, ale u filmů by byla dobrá schíza slyšet, že letí třeba bobardéry zleva a oni by najednou vyletěly zprava. Asi bych to málo nechápal. No ale pryč od záměny stran, to je jen u mých sluchátek, ale oboje hrajou tak potichu i když je volume vymaxovaný, že jsem se rozhodl je vrátit v době 14 dní bez udání důvodu. Udávat důvod budu, ale aby bylo jasný, že ho ze zákona udávat nemusim. Celej tejden jsem se k tomu nedostal, takže dneska asi na to vletim, aby byla nějaká prdel a budu chtít peníze zpět, za který koupim sluchátka jiný a budu doufat, že to nebude stejná mrdka a budou pořádně hrát. Jetšě jsem si koupil laserovou myš A4tech X7 a ta maká bez chyby a má dost příjemnej povrch díky kterýmu neklouže v ruce. To byl zase třeba povedenej nákup.

Zbytek v nějakým dalším souhrnu nebo tak, sem by se to už nevešlo. Čáwes.

Shit

** 16:48 Tak je to tady. Toho, čeho jsem se nejvíce obával, tak se stalo. Kolega a člověk, co náš sklad společně s vedoucím otvíral, tak podal v úterý oficiálně výpověď a končí. Když už to i ten největší tahoun vzdá, tak to o něčem vypovídá. Tahle loď se potápí zkurveně rychle a já mam pocit jako by nám vedoucí ještě dělal větší a větší díry do trupu. No nebudu to dál rozvádět, protože jsem ještě moc nasranej a nebyl bych objektivní a tenhle článek by byl plnej vulgarit a skákal bych z jednoho bodu na druhej. Tohle je prozatím vše a za nějakej ten den se zas ozvu se snad utříděnýma myšlenkama.

Jinak se nám docela oteplilo a konečně se dá jezdit do práce na kole bez drkotání zubama. Z práce jsem si to hezky mastil plnou rychlostí a konečně jsem byl zas ve svým živlu.

Další mozkovej výblitek

** 12:11 Když už jsem se tak hezky rozepsal, tak si ještě nemůžu odpustit další zmínění o pracovních podmínkách a strastích, co musim řešit skoro denně v práci.

Minulou odpolední směnu jsme toho měli tolik, že dokonce i sám zástupce řidičů nás prosil o to, aby jsme expedici dokončili kompletně, aby řidiči vyjeli včas a nemuseli tam ráno čekat na to, než se expedice dokončí ranní směnou. To už jsem byl fakt nasranej a řekl jsem na rovinu, že to nebude zadarmo a že za to něco chci, protože to je neustále dokola a je nás na expedici málo lidí a pokud chce výkony navíc, tak se musí trošku snažit nás motivovat. Dohodli jsme se, že donese flašku chlastu, protože mi nemůže započítat finanční odměnu jelikož nespadáme přímo pod něj.

Potahal jsem, donutil jsem lidi, aby tam zůstali se mnou a dodělali jsme to. Doděláno bylo a donesl i slíbenou flašku, což je od něj v pořádku a projev jasný ochoty něco udělat, ale fakt nechápu, proč by měl tyhle věci řešit vedoucí dopravy a neřeší to náš vedoucí skladu nějakou motivací. Zůstali jsme v práci o dvě hodiny déle každý den a doufám, že to bude v pásce zapsáno skutečně, jako přesčasy, protože jinak bude hrozný zle. Nic to ale nemění na tom, že už nebudu dělat šaška, když se k nám takhle chovaj a budu si plnit pouze svoje hodiny. Už ani hodinu navíc, nikdy!!!

Pak se mi lidi diví, že popravim každej víkend dvě lahve whisky, abych vypnul aspoň o víkendu mozek.

Srací volno ala velkej problém

** 11:30 Jak už jsem nakousl v minulým úderu, tak jsem si vzal dva dny dovolenou na zotavenou. No dneska mi přišla od vedoucího krásná SMSka: "Takhle se dovolená nevybírá. Za leden je to již 4. den náhle hlášené dovolené. Kdyby se takto choval každý, tak to můžeme zabalit. Je to naposled, příště budu chtít neschopenku. Už mi vaše náhlé zdravotní problémy na zakázku vadí." No tohle prostě neměl dělat, protože to mě fakt nasral a rozžhavil do běla, hnul žlučí a já nevim co všechno. Prostě mě tak strašně nasral, že jsem se neudržel a musel jsem mu odpovědět stejně rázně, aby si nemyslel, že si nechám nasrat na hlavu. Moje odpověď zněla následovně: "Příště si hold zajdu k doktoru a budu doma 3 dny na neschopence! Zdravotní problémy na zakázku si vyprošuju, chovam se k vám s úctou a když potřebujete přesčas, tak vám vždy vyhovím, ale asi je to málo a vám to stále nestačí. Hold se člověku někdy udělá z jídla zle a není schopnej dojít do práce, aby odváděl výkony, co si sám představuje jako dostatečné. Už v pondělí jsem v práci běhal na záchod co deset minut. Až zítra přijdu, promluvíme si o tom osobně."

Takže i takhle může vypadat vděčnost zaměstnavatele za vámi odvedené výkony, přesčasy a ochotu řešit věci nad rámec povinností. Nejvíc mě asi nasral tím, jak napsal "náhlé zdravotní problémy na zakázku". Asi si podle něj vedu nějakej plánovací kalendář, kdy mi bude blbě nebo budu mít sračku. Jasně, že to přijde náhle a nečekaně nebo ty snad máš naplánováno, kdy budeš mít sračku?! Demence na pochodu, fakt. Lidi používejte tu gumovku, co máte mezi ušima.

No a aby věděl do příště, jak se má chovat a že drzost se nevyplácí (kord u lidí, co mu vydělávaj peníze a vlastně ho tím živí a celej ten jeho aparát), tak od zejtra hezky všechno jenom v rámci smlouvy a ujednaných podmínek. Odmakam 8 a půl hodiny a jdu do hajzlu a je mi úplně u prdele co nebo kdo z toho bude mít za problém a jak ho bude řešit. Já jsem jenom skladník s pracovní dobou 8 a půl hodiny, tím pro mě veškerý povinnosti a všechno, co jsem byl ochoten a schopen obětovat firmě končí. Všude je to stejný a furt narážíme na starý dobrý pravidlo: "za dobrotu na žebrotu" nebo "každý dobrý skutek je po zásluze potrestán", že???

Souhrn a novinky

** 11:07 Tak kolem nás prolítl minulej rok a zastavili jsme se až v roce novým, kterej je teda hodně divokej hned ze startu. Novej rok jsem oslavil komorně v rodinném kruhu s flaškou dobrý whisky, takže jako pohodka a nemam si na co stěžovat.

Jediný, co mě dost sere je to, že je furt počasí jak na houpačce a nedá se pořádně bejt venku. Docela bych jezdil na kole i po práci, než jen do a z práce, ale tak co se dá dělat. Je zima a to se prostě všechno sere, furt zamračeno, sněží, prší, ... Včera bylo deštivo, ale chvílema se to střídalo se sluníčkem, tak to nebylo tak hrozný.

Včera jsem si byl vyzvednout svůj druhej telefon z reklamace, kde jsem zjistil, že je opraven a pohodka, tak jsem ho věnoval matce, jako opožděnej dárek k vánocům, aby nemusela furt manipulovat s tím sračkoidním ťamťungem, kterej stál skoro stejně, ale technologií se rovná kuličkovýmu počítadlu.

No a skoro na konec se dostáváme jako obvykle k pracovní nepohodě. Nepohoda je to od doby, co prostě v listopadu skončila většina spolehlivých a pracovitých čechů. Zbyla nám tam ukrainská spodina společnosti, která nerozumí česky, nechce rozumět a když jim něco řekneš, tak dostaneš zjebáno stylem, že jim netřeba rozkazovat, že si to budou dělat podle sebe. No tak jo, tak si to dělejte podle sebe a já na to seru. Rozhodně to ale ani nebudu poslouchat a už vůbec nebudu po vás ten bordel expedovat, prostě nasrat! Když vás to tak baví, tak si to podle sebe i expedujte. Já dostávám denně zmrdáno za to, že je něco blbě a už mě to nebaví, prostě od teď bude nová univerzální odpověď "NEOTRAVUJ". Klidně všem a je mi jedno kdo jaký má postavení, když to nikdo neřeší.

Nedávno k nám nastoupila češka a vedoucí jí nasliboval 22 tisíc čistýho. kokot, KoKoT, KOKOT!!! Sotva si hrábla na dvanáct, protože to pořádně neumí a neví co a jak. Logicky se sebrala a šla do hajzlu s tím, že nedostál závazků.

No a dostáváme se ke konci. Já jsem si dal hezky dva dny sracího volna a hned je to problém. Ano, chápu, že to je problém, když tam je 5 čechů včetně mě a 4 ukrainci na obě směny při stejných objemech objednávek, ale tak to kurva musí někdo řešit a sehnat lidi. Nemůže z nás kokot sedřít kůži a když se mu řeklo, že stačilo vyhádat zvednutí platů a lidi by nešli pryč, tak se hrozně divil a dělal, že to slyší prvně.

Teď jsem se v pondělí dozvěděl, že člověk, co tam maká od začátku tak si hledá jinou práci a byl na pohovoru kdesi jinde. Já mam hejblata už dlouho a hodně vážně přemejšlim, že bych se zdekoval za lepším. To však znamená, že kolega z mojí směny jde hned po mě, protože řekl, že tam sám dělat nebude, že to už jednou zažil a nikdy víc. No a pak ten kolega, co šel na pohovor má k sobě logicky taky člověka a ten už chtěl jít v prosinci, takže kam až to kurva zajde?! Já osobně si myslim, že mým odchodem se spustí lavina a tenhle sklad může rovnou zavřít, protože tam nikdo nezbyde. Dobře mu tak, když neposlouchá, co po něm lidi chtějí pro udržení pořádku a práceschopnosti.

Škoda slov

** 00:59 Tak jsem tu zas a mam tu pár informací, jak jsem byl v pátek nasranej jak svině. Začátek směny se jevil celkem dobře a dělali jsme všichni tak, aby bylo včas hotovo. Ve 12 se sebrala první banda a šla domů, ve 14 se sebrali ukrainci a táhli domů. Do konce šichty zbejvalo ještě dost práce a času, ale bylo málo lidí a začal jsem vidět komplikace. No netrvalo to dlouho a byl jsem v práci jedinej čech a zbytek byli ukrainci, co nově nastoupili a tak nic neumí a byli jenom přítěží. Nasadil jsem si sluchátka a pustil si hodně nahlas metal a začal dělat za dva. Do toho přišel vedoucí a přál nám hezký svátky a takový ty podobný sračky.

Ani nevim jak, ale pak pro mě čas nehrál žádnou roli a prostě jsem dřel jak magor. Najedou konec a já byl rád, že jsem si mohl oddychnout. Jenže jak jsem byl utahanej, tak jsem si musel na chvilku sednout a dejchat jinak bych asi vybuchl vzteky. Jak je kurva možný, že si jde vedoucí klidně domů a klidně nám přeje klidný svátky, když do píči ví, že tam budeme do bůh ví kdy a že to tam potáhnu s novýma lidma, který jsou dobrý tak na sbírání papíru. Do píči to jako fakt myslí vážně? Mezi svátkama očekává, že nastoupim do práce a budu dál fungovat jako by se nic nestalo. Hodlám mu to velmi znepříjemnit a bude se kurva hodně divit.

Mam totiž potvrzeno, že pro mě je místo v Německu a že můžu nastoupit po novým roce. Zbejvá se jen dohodnout, zajet tam a vyjednat poslední detaily. Hodně se těšim na to, až vedoucímu jebnu na stůl výpověď s okamžitou platností a odejdu. Nebudu se sebou nechávat orat. Vydělam si víc a budu daleko spokojenější, než v tejhle pakárně.


Jsem dělník a největší strach mam ze dvou věcí. 1. že mi dojdou cigarety, 2. že dostanu kafe bez kofeinu.

Nasranost maximálního kalibru

** 18:18 Tak dneska se fakt dařilo jako svině. Najížděl jeden dodavatel za druhým, což by bylo za normálních okolností super a neměl bych ani půl slova námitek, ale když se vám do toho připlete maďarská opice, co si myslí, že ví všechno nejlíp a začne vám manipulovat s paletama a prostorem jak se mu hodí do krámu, tak to je na přesdržku. No chvíli jsem sledoval, co dělá a pak jsem to už psychicky nevydržel a totálně jsem ty palety přetahal tak, aby to mělo nějakej skladovací a odběrovej systém. Čuměl jak debil a pak když jsem měl namixovanou paletu, co se musela prostě rozdělit na naše krámy a krámy vedle klukům, tak se mi do toho začal jebat s tím, že je to všechno vedle klukům a to jsem fakt nevydržel a hrozně jsem ho vypíčoval, že když kurva nevidí a neví, co se chystam dělat, tak ať si hledí štosů, co jsem z palety sundal a nesere se mi do toho. Vyvrcholilo to tím, že jsem ho odstrčil na stranu a od plic jsem mu řekl, že jestli ho to nebaví dělat pořádně, tak ať se sebere a vrátí se do tý prdele odkud přitáhnul.

Do toho přišel vedoucí a část toho seřvání vyslechl a hned se ptal, co se děje. V rychlosti jsem mu řekl o co jde a řekl jsem, že si jdu zapálit nebo tu opici zatluču do palety a provleču skrz oka v kleci. Fakt jsem byl dost vytočenej, protože mam rád ve věcech nějakej smysl a pořádek. Vrátil jsem se z cigára a pohodka a pak ten zmrd vypatlanej něco mlel, tak jsem mu řekl, že dokud nebude na mě mluvit česky, tak ať na mě nemluví radši vůbec, že nehodlam luštit, co mi říká. Huhňá jak postiženec s rýmou a to mě fakt sere. To i ty ukrainci mluví srozumitelnějš, než tenhle kokot.

Mimo jiné je to takovej dobytek, že když se jde po šichtě převlíct do šatny, tak se tam musí půl dne větrat, protože jinak je tam vstup možnej jenom v atombordelu s plynovou maskou. Jeho stařeckej nakyslej potní smrad v kombinaci s jeho smradem z nohou je horší, jak bojovej plyn, na to by snad měl mít zbroják nebo nevim. Smrdí celej jako dobytek. Neumí si vyprat hadry a o vykoupání se nedá ani uvažovat. Asi se zmrd bojí vody nebo neví jak se používá. Ten kokot se umeje jenom když prší a to ještě omylem. Savo by zasmrádlo a podobalo by se to smradu z kanálu před deštěm. No prostě takovýho kolegu nechceš a ještě tě prudí svýma debilníma výmyslama. Zajímalo by mě, jestli má vůbec nějakou průpravu skladovacím systémem a podobně, protože tohle je jenom tažnej osel podle toho, jak se chová.

Jelikož kolega omarodil čistě náhodou zrovna v tu nejdebilnější dobu a další kolega dneska skončil úplně, tak zejtra budu dělat jenom papíry a nebudu stíhat rozhazovat bedny, takže si tam kokot smradlavej může rozjet ty jeho systémy a (ne)logický procesy a opičí "myšlenkový" pochody. Ještě, že bude pátek a já už budu jenom tak přemejšlet, jak si večer vyleju palici nějakou dobrou whisky. No a jelikož vim, co mě čeká další tejden v práci na odpolední, tak si kurva pište, že se vydunim do mrtva, abych vypnul mozek do nuly a hodně efektivně se zrestartoval.

To nechceš

** 21:16 Tak jsem zase tady, abych si poplakal. Teď před chvílí jsem se dozvěděl, že kolega je marod a tak je nás zase o jednoho méně, zejtra končí jeden z kolegů a tak jsme mínus dva lidi. Já už to fakt psychicky nedávám a brzy to zapíchnu taky. Takhle se to prostě nedá dělat, jsme těžce podstav.

Uvažuju o nabídce jednoho kámoše, že bych šel dělat do Německa a vydělával normální peníze za normální hodiny a hlavně v normálních podmínkách. Zejtra se dozvím komplet podmínky a budu hodně rychle jednat, budu volat ženský do Německa a podle toho, co se dozvim bych zejtra taky ukončil pracovní poměr a užil si svátky v klidu a pohodě.

V tomhle prostředí se mi prostě dělat nechce. Peníze přidat nechtějí a já nechci dělat za 4 lidi za jeden plat. To je snad logický ne? Ende, jdu spát.

Čerti a tak

** 19:04 Jak člověk tak nějak stárne, tak na tyhle píčoviny, jako je čert a podobně nemá moc čas, ale tak všichni to hrozně řeší, tak jsem se na to zaměřil a můžu říct, že to hodně upadlo a jestli jsem potkal jednu partičku cestou domů, tak to bylo moc. Kde jsou ty časy, kdy jsme lítali po sídláku a s čertama jsme se naháněli klidně i celou hodinu. Čerti nás třískali řetězama a různě nás vláčeli a my jsme po nich za odměnu házeli petardy a dělali jsme na ně nájezdy v tlupách, kde taky sem tam nějaký to dělo dostali, aby věděli, že na sídláku jsme páni my.

No a co se týče práce, tak to je fakt trága. Jsem nasranej, jak to tam vypadá, protože už jsme tam jenom 4 češi a zbytek jsou ukrainci, který se jenom flákaj, žerou a zašívaj se kde můžou, aby nebyli vidět. K tomu všemu tihle makáči 22. prosince končí a jedou domů, takže tam z celý bandy zůstanem na obě směny jenom 4 lidi a nebude se to ani náhodou stíhat a prostě v pátek 22. prosince to vidim na poslední šichtu. Pak se prostě a jednoduše zamkne a už tam nikdo nepřijde, protože na co jako.

Je to smutnej konec, ale tak co se dá dělat. Vedoucí má neustále čas a furt si myslí, že ještě někdo novej nastoupí a že se to nějak překlene a bude pohodka, ale my víme bezpečně, že to tak nedopadne. Já jsem dostal echo, že v Německu je práce, kde není potřeba jazyk a platí slušně, žádná agentura, ale rovnou pod firmu, kde jsou dělníci hlavně češi, takže domluva nebude složitá. Budu doufat a když se povede, tak budu spokojenej a ještě za dost velkej randál v ojro.

Zima na plný koule

** 03:58 Tak je to tu a máme tu zimu na plný koule. Poslední 3 dny i u nás v nížinách sněží a někde se to dokonce drží. Teď jsem si šel dělat pití a venku je -4°C a měsíc mi svítí do pokoje jako svině. On snad bude úplněk nebo co. Je velkej, kulatej a svítí jak blázen, ale co je zajímavý je to, že nesvítí bíle, jako vždycky, ale je do žluta.

No uvidíme, jak to bude dál vypadat s počasím, ale vůbec se mi to nelíbí. Nesnášim déšť a stejně tak nesnášim zimu a sníh. Asi jsem se měl narodit někde jižněji, protože tohle mi nepřijde jako pro mě přirozený. Přepadaj mě depky a poslední dny jsem i dost unavenej a nevyspalej. Normálně jsem vydržel až do večera, než jsem si měl jít lehnout, ale tenhle tejden jsem chodil jak mimino spát po obědě a ještě mi to nestačilo. Prostě zima zkurvená, všechno se ukládá ke spánku.

Už se fakt těšim na jaro, až zas bude všechno zelenější, všechno kvést a tak. Sluníčko bude svítit a bude venku tak nějak přijatelněji.