Blog: Wlezley Lishack

Vošouchy (bramboráky)

** 18:43 Vošouchy k večeři? Proč ne? Alespoň se pořádně nacpu a nebudu se budit v noci hladovej, jako skoro pokaždý když se málo najim. Nojo, jsem furt hladovej jako vlk.

Neměl jsem moc surovin, ale nakonec jsem to nějak spatlal a je to vynikající. Nastrouhal jsem tam 3 velký, opravdu velký brambory, 3 velký stroužky česneku, asi tak polévkovou lžíci majoránky (), relativně hodně soli, trošku mlíka, lžíci strouhanky a lžíci hl. mouky (nepřehánět). Občas dávám i trochu mletý sladký papriky a vajíčko, ale to je teď jedno.

No a těsto hotový. Žádnou vědu v tom nehledej. Už se to jenom osmaží a je to. Prostě prd prd a bramboráky jsou na stole.

Pracovní neděle, aneb web na prd

** 18:23 Dělal jsem dneska od odpoledne na nějakých úpravách webů do práce. Jeden docela šel, ten druhý byl ale peklo. Nechápu, proč někdo pro web použije PHP a nakonec ho vlastně ani nepoužívá. Sskoro samý statický stránky, odkazy taky statický; k tomu 4 jazykové verze včetně ruštiny, což fakt nedávám... Tak jsem do všech stránek (ve všech jazykových verzích) doplňoval odkazy na ruštinu, což bylo fakt peklo - nehorázný.

Nejraději bych celý ten web přepsal, zachoval bych jenom styl a naprogramoval bych to od základu znova. Vždyť to ani nepoužívá databázi! Je to něco strašnýho; když je potřeba upravit najednou všechny texty na všech stránkách a k tomu ve všech jazykových verzích, tak se to musí upravovat soubor po souboru. Kdyby to alespoň bylo napsaný nějak logicky správně a čistě... Jenže tam jsou někde použité TABy, někde zase mezery, odsazení je úplně špatně (a v každém souboru je to úplně jinak), takže ukrutnej bordel v kódu. Každej soubor musíš luštit jako křížovku, abys vůbec našel právě to místo, který chceš upravit.

Ono to tak ale nakonec asi stejně dopadne, že to prostě předělám. Ono se jedná totiž o stránky, který je třeba docela často upravovat. Upravuje se to podle sezóny, podle toho jak je na tom trh, jaký jsou zrovna akce ve městě atd. Takže minimálně jednou za čtvrt roku je třeba tam něco upravit. Navíc to teď ani není sjednocené = různé jazyky mají různé obrázky a rozvržení stránek; prostě to nemá hlavu patu.

Tak jak to je teď, se web prostě nedělá. Sice chápu že to bylo napsaný skoro před deseti lety, ale už v tý době bych to už sám napsal líp. Ono, lepit tam další a další záplaty a opravovat všechen text přímo v kódu není vůbec ideální. PHP je celkem slušnej a výkonnej kus SW, kterej když se nevyužije ani pro takovýhle základní a primitivní věci, tak jde všechno do kopru. On je taky hlavně problém, že časem se v tom nikdo ani nevyzná (když to před tím psalo prase). Nikdo už vlastně pořádně neví kam jaký odkazy vedou. Nakonec, i ten Google z toho nutně musí bejt magor a proto to možná neindexuje na horních pozicích, ale "bůhvíkde". Takže jakýkoliv SEO je na hadry.

2017-11-05_two-types-of-people.jpg

Úplněk

** 18:16 Nojo, je zase úplněk. Alespoň to tak vypadá. No, po pravdě bude až zítra někdy v 6 ráno, ale serepes... No, ale jak se píše na wikipedii: "Úplněk je považován za nejmagičtější fázi měsíce. Vlkodlaci se obvykle právě o úplňku mění do zvířecí podoby. Magické rituály je často nutné provést právě za úplňku."

O vlkodlacích také pojednává jeden článek na wikipedii: "Vlkodlak či lykantrop je v evropských mýtech a folklóru člověk měnící se ve vlka, případně v hybrid člověka a vlka. Příčina tohoto statutu bývá různá, například kletba, specifické okolnosti narození nebo pokousání jiným vlkodlakem. Lidé měnící se ve zvířata, včetně vlků, jsou známi i v mimoevropských kulturách, většinou se jedná o šamany či čaroděje."

Dále se tam můžeme dočíst: "Nejstarší doklady o víře v lidi měnící se ve vlky pochází z antiky. V raném novověku byli vlkodlaci spojováni s čarodějnictvím. Později v gotickém románu 19. století a pulpové literatuře počátku 20. století jsou prezentováni také zpravidla negativně. Později se vlkodlaci objevovali zpravidla ve fantasy a horroru a vznikl současný populární obraz vlkodlaka. Spolu s ním se také začalo ve fantastice používat slovo lykantrop pro lidi měnící se v jiné druhy zvířat."

Mě osobně tyhle mýtický stvoření vždycky svým způsobem nějak přitahovaly. Nevím proč.

2017-11-03_Werewolf-from-Skyrim.png

Quiche - aneb prostě "kyš jako párek"

** 14:59 Quiche (kyš) je vlastně slanej koláč s náplní ze sejra, masa (můžou tam bejt prej i mořský plody (blé)) a zeleninky. Quiche můžeš podávat buď teplej nebo studenej (blé). Pochází to prej z Francie, ale je populární i jine. Třebas jako žrádlo na párty (podobně jako pizza). To aby ti bylo jasný, o co vlastně jde.

Už z úvodu je jasný, že to není nic pro lidi trpící alergií na laktózu. Naproti tomu třeba takoví laktofilové si v tom určitě najdou zalíbení. A co do správného kyše patří? To se vlastně ani moc neví. Jediný co zůstává stejný, je jeho základ, což je v podstatě slaný koláčový těsto (hl. mouka, máslo, sůl, vejce, mlíko /nebo/ smetana). Pak už je prakticky na tobě, co tam prdneš. Akorát by neměl chybět ten sejra a nějaký to masíčko. Klidně i slanina; tu bych tam dal já. Spíš bych asi používal nějaký uzeniny, než syrový maso. Jestli jste vegetariáni, tak to můžete udělat i se zeleninkou, místo klasickýho sejra lze použít vhodnej tofu sejra; prostě se řiďte pravidlem "co dům dal". Jen bacha aby to nedopadlo tak, jako když Pejsek a Kočička pekli dort. Prostě si tam dej to, o čem víš, že ti chuťově k sobě pasuje.

Je snad jasný, že kyš je v posdstatě taková přehnaná pizza, kde její ingredience výrazně (množstevně) převažují nad těstem.

Dobrou chuť.

Zasviněná košile od latexu

** 19:38 Sakra, to se mi ještě nikdy nestalo. Opravoval jsem si ruku pro masku Beasta a prostě mi nějakým způsobem káplo trochu tekutého latexu na košili. Vůbec ani nevím jak se to tam mohlo dostat, ale je to tam. To je prostě košile za 700 kaček na vyhození. Teda né úplně, ono to možna půjde sloupnout, ale fakt nevím.

Takže zase veselo...

Sreaming na druhou (možná i na třetí)

** 19:32 Streamovat vlastní televizní signál v uzavřeným okruhu na síti + být jako zdroj celýho signálu, to není zrovna to, co bych si přál na vlastní síti provozovat. Každopádně už jsem v testovacím provozu a snad to bude alespoň trochu stabilní. Příkon toho stroje je asi 170 Watt (střední míra odběru), což vychází na 500 Kč/měs. Další náklady za provoz jsou minimálně polovina kapacity linky internetu, což je 200 Kč/měs. Dalších 500 až 800 Kč/měs. sežere poplatek za zdrojový signál.

Není to žádnej med a doufám, že za to dostanu alespoň 1500 Kč/měs. Ono taky není moc dobrý to domlouvat takhle na rychlo a na koleni. Zítra uvidíme, co se z toho vyvrbí. Moc se mi to nelíbí, ten server tady hučí jako kráva a při představě že mi tady bude hučet dalšího půl roku minimálně, to není moje představa klidného nočního spánku.

Cosi s čímsi

** 22:34 Vaření je někdy úplná věda, dnešek nevyjímaje. Ukuchtil jsem si takzvané "cosi s čímsi", což je obdoba oblíbeného "co dům dal". Tedy jen s tím rozdílem, že si na to věci předem nakoupíte. A o co tedy vlastně jde? Cosi s čímsi je v podstatě rýže (může být i libovolná těstovina) zalitá omáčkou podobné té, kterou dávám na špagety. Prostě rejže s "majdou". (to je ale debilní slovo, co?). V podstatě jsem tam naházel i fazole, kukuřici, protlaky, trochu masa, cibule, česnek, kořeníčko, chilli nesmí chybět. :D

Nu což... Sežral jsem to a bylo to vynikající.

Pevný disk v řiti! ...a život jde dál

** 20:16 Včera mi začal odcházet jeden z vysloužilých pevných disků. Data zkopírovány bokem a teď probíhá nulování, formátování, nulování, extended testy, nulování, formátování, stress-test, nulování, form... Prostě mu chci dát pořádnou čočku, než ho opět označím za použitelný. Alespoň jako off-line záloha druhé generace by ještě mohl sloužit.

To jsou totiž všechny ty podělaný externí boxy na pevný disky, kde ten disk ve výsledku jenom trpí a to úplně nehorázným způsobem snižuje jeho životnost. Jako, nemám nic proti boxíkům na malý 2.5" disky, ty jsou ještě OK, ale disk do šachty 3.5" prostě do externích boxů nepatří! Když si to tak vezmete, tak stačí o jeden palec větší plotny, to si vynásobte 3.14159 (π) a pak... Zkrátka si spočítejte rozdíl v působení vibrací na o palec větším disku a je jasný, že 3.5" disk nutně musí mít stabilní upevnění, nesmí se za chodu rychle překlápět (když to uděláš hodně rychle, tak se kousnou ložiska a disk je neopravitelný)...

Prostě disk 3.5" jako externí nepřipadá v úvahu. Tečka. Kupte mi křečka.

2017-10-26_krecek-na-drogach.jpg

** Update 21:02 Jen tak pro zajímavost jsem si hodil titulek tohodle postu na překladač... To fakt nevím, co si bude google myslet.

2017-10-26_hard-disk-in-anus.png

Nespavost

** 04:11 Poslední dobou mám problém s tím, abych v noci usnul. Pak ale prochrápu klidně i nějakých 16 hodin ve dne a vzbudím se zas večer. Už nevím co s tím mám dělat. Asi si zajdu k doktoru, páč tohle není normální. Mám v hlavě nějaký "hypochondrický" teorie o tom, že buď mi selhávají játra a ledviny, nebo že to je náběh na cukrovku. Ani nevíš jak bych byl rád, kdyby to nakonec byla jenom nějaká prkotina, kterou vyřeší obyčejná pilulka z lékárny za pár kaček.

QBasic aneb "wayback"

** 19:45 Trochu jsem si tenhle víkend hrál s QBasic na tom CPU Intel Atom (jak na něm mám MS-DOS 6.22 a Win 3.11 CZ) Docela jsem zavzpomínal na starý dobrý bezstarostný časy, kdy jsem si po škole sednul k PC a programoval jsem různý hovadinky. Nejdřív v QBasic, později v Turbo Pascalu 7, ale to by bylo na jinou kapitolu. Možná se k Pascalu taky někdy z nostalgie vrátím, abych si to osvěžil.

V tom QBasu jsem si udělal program který zobrazuje šum jako z televize, prostě takovej černobílej noise generátor (4 barvy - černá, šedá tmavá, šedá světlá, bílá). Pak jsem si udělal selektor na menu v textovém režimu. Dál jsem se pokusil o generování fraktálu, což se docela povedlo. Ale ta DOS grafika 640x480 není nic moc.

Čas od času je to zvláštní pocit, vrátit se k některým starším programovacím jazykům. Hlavně mě fascinuje assembler a všechny ty kraviny kolem COM atd.

Piráti? Sakra proč ne?!

** 00:00 Sakra nechápu, proč slýchám o Pirátech ze strany "SPD" samý hnusnosti. A ono to nepramení jenom od nich, ono se to valí internetem jako lavina. Každej kretén, kterej má klávesnici, prostor a ví o tom naprostý kulový, má hned pocit, že se k tomu musí "vyjádřit"; přitom jenom tupě kopíruje názory ostatních ovcí, který prostě "jdou" dál s davem slepců.

Nakonec z toho vznikne blábol typu poplašné zprávy, ve které jsou Piráti najednou nežádoucí komoditou; jsou očerňováni nepodloženým tvrzením a další ovce tomu slepě věří, aniž by si ověřili fakta.

Má otázka zní, vážený dave ovcí: "Umíte otevřít oči a dívat se na věci takové, jaké skutečně jsou?"

~ Volím Piráty, protože Bartoš má na hlavě drony! ~

bartos-ma-na-hlave-drony.jpg

R.I.P. Carl

** 22:35 Ahoj, vím že už nejsi mezi námi, ale přesto ti píšu tento vkaz na tvojí poslední cestu; tam do nebe. Vždycky budeš mít místo v mém srdci i když jsme občas měli neshody. Budeš mi hrozně moc chybět. Je hrozně těžký bejt mladej, protože časem pozoruju jen jak mi umírají moji kamarádi, přátelé a moji nejbližší. Žalem se mi teď úplně svírá hrdlo a přes slzy skoro už ani nevidím na klávesnici.

Zažili jsme hodně srandy a smíchu; rád budu vzpomínat na všechno dobrý, co jsme prožili. Vzpomínám si na elekrtonické součástky, které jsi mi dal. Do dnes mám od tebe ten logický čítač, kam jsem jenom dosadil dva číslicové LCD displaye a fungovalo to. Udělal jsem si z toho počítadlo otevírání dveří u mého pokoje.

Taky si vzpomínám na to malé staré rádio do kapsy, to je super. Bohužel už nevím kde je, ale možná ho ještě někde ve sklepě najdu. Nejlepší byla ta veliká krabice s odporama (rezistory). Celé hodiny po večerech jsem trávil jejich měřením a tříděním. Nakonec ale taky nevím, kde všechno tohle skončilo. Možná mi to někdo vyhodil, nevím.

Dostal jsem od tebe tu malou modrou plechovou ruskou televizi, ta fungovala úžasně. Jednou jsem jí ale půjčil kamarádovi co v té době bydlel na ubytovně, stejně tak jsem mu půjčil starý notebook EScom EB-Mate (286) z roku 1985 (dneska by měl cenu tak 50 tisíc); nic z toho mi pak on už nevrátil. Je to hrozná škoda, ale už s tím asi nic neudělám, protože ty věci jsou už dávno někde pryč.

Víš, nikdy jsme si nenašli čas na společnou řeč, jako chlapi, a to mě teď mrzí ze všeho nejvíc. Mohlo to upevnit naše vztahy a možná bych dostal odpovědi na otázky, na které bych se teď rád chtěl ptát. Někdy mám ten pocit, že i tys se mnou chtěl spousta věcí probrat a já jsem ti nedal ani příležitost. Věř nebo ne, mrzí mě to a moc.

Na závěr bych si snad dovolil jen jeden můj oblíbený citát, protože vždycky to před námi už někdo řekl líp; a když to nemůžeme překonat, tak toho alespoň využijme:

~ Za chvíli zemřu, ale můj duch se povznese nad hmotný stav; zničí se mé tělo, ale můj duch nikoliv. ~ Sókratés

Jsme zpět

** 13:31 Zdar! Možná jste si všimli, že doména pár dní nešla. Trochu jsem zapomněl na její prodloužení včas, takže jsem to pak musel řešit na poslední chvíli. #SorryJako

2017-10-18_sorry-jako-hitler.jpg

Pátek jako párek

** 15:53 Pátek. K večeři domácí gulášovka typu "co dům dal", páč prostě není plnohodnotná, když máš jenom zbytek sekaný, brambory a párek. V práci nepráci zas nic, el boss nechal v praze všechny DDR3 RAMky co jsme měli skladem na servisu, takže FAKT "PARÁDA". No jestli mi pak bude volat o dovolený až tam příští týden pojede nahodit server kde nebudou RAMky, tak už ho fakt pošlu do prdele. Ten člověk má prostě v hlavě nasráno, to už jinak nejde!

Ale co se budu rozčilovat, že? Brzy už snad bude jiná a lepší práce, tak můžu ject trochu chillout. Hlavně před dovolenou bych se měl trochu vyklidnit, abych nebyl zbytečně v nervech. Hlavně si nedělat z takových indiviuí moc těžkou hlavu, oni na to dojedou sami. Jen aby mě pak nepomlouval jako pomlouvá všechny co od něj utekli. Ať už šlo o Haufta, Lillinga, jeho bráchu, nebo třeba Honzu. Všechny nakonec tak moc pomluvil, že je téměř s podivem že vyvázl bez žaloby. Každopádně teď už vím, že pravda je úplně, ale úplně někde jinde. On si to přibarvuje podle toho jak se mu to hodí; lže, Lže a LŽE! V životě jsem snad nepotkal víc falešnýho člověka. Při tom je to strašná škoda... To se ale zase moc nasrávám, chce to klid a nohy v teple, jak říkávala babička.

Dovča s furríkama mi snad zvedne náladu; těším se tam jako každej rok, tentokrát tam budu už po čtvrtý. Vždycky si tam dám pár piv a je tam super grilovačka. Greylion je výborný grill-master. Snad nebude grilovat kočku nebo vlka. Jo vlka budu mít možná tak já, když budu vysedávat venku na zápraží na lavičce. Ono totiž na konci září není vůbec žádný teplo.

** Update 18:36 Na večír jsem si koupil za poslední peníze dvoje nejlevnější cigára a pár dvoulitrových butilek s pivek . Zahraju si k tomu tanky (Tančíííím) a snad už konečně do-ex-pím tu ruskou tier IV abych měl dost zkušáků na tier V (myslím že to je tank KV-1). S pětkama jsem ještě nikdy nejel, tak to bude taková moje premiéra. No, držte mi pěsti, snad se zadaří.

** Update 23:47 Rašuju jako kretén, to by snad nikdo nepochopil. Ty tanky jsou tak boží hra, že to fakt hltám po kilech.

Práce za děkuju, kafíčko a únava

** 08:34 Zdar, dneska je divnej, skoro až "nahovno" den. Jsem dost utahanej, protože fotr neumí spát normálně; on si jde lehnout hned jak odpoledne přijde domů z práce a když pak se probudí o půlnoci, začne mě budit kraválem co dělá. Je to zkrátka bezohledný prase, který za každou cenu musí dělat ostatním ze života peklo.

Ale zpět k meritu věci. Čeká mě dost náročný programování, doplnění funkce stíracích karet / kupónů a jiná zvířena v Nette / PHP. Nedostatek spánku není dobrá věc, jelikož se nemůžu soutředit tak, jak bych potřeboval. Do toho mám ještě vymyslet jak zmigrovat to prokletý KVM na Virtuozzo 7. Já to vidím tak, že to v poledne zabalím a pojedu dospat. Ono by to teoreicky šlo, kdybych nemusel dělat kolegovi "přítele na telefonu", zatím co on bude v datacentru působit jako moje "vzdálená paže". Je to trochu na palici.

Jdu si dát kafe (dnes už třetí) a až se mi zkopíruje po slimáčím netu pre-mod image webu, tak se do toho pustím. Snad to doběhne dřív, než to na mě přijde.