Blog: Wlezley Lishack

Je to na draka

** 16:06 Je to na draka. Hlavně ta naše síť, která mi prostě nedá spát. Samý smyčky, někde se to vazbí, jede to jako když to nejede... Prostě mě to neuvěřitelně sere a už nevím jak na tý shitový síti, která je postavená na aktivních prvcích od HP (což je 3com rebrand), docílit stability sítě a vyladit to tak, aby to chodilo jak má.

No nic, já půjdu vymyslet něco k obědo/večeři, páč jsem dneska ještě neměl v ústech.

2018-10-03_Tried-to-catch-a-dragon_by_Vorelord.jpg
Tried to catch a dragon... ~ Vorelord

Chroničtí zavírači woken v MHD

** 17:05 Já nemám nic proti důchodcům. Ať si sedí, ať si třeba leží v uličce na podlaze a sípou, ať je třeba chytne rakovina za pětikačku do voka. Ale PROČ? PROČ sakra zavíraj vokna v tramvaji, když je hic jako prase? Ty vole, to že je ten kulatej nesmysl zaklíčovanej za mrakem, přece neznamená, že je KURVA zima! A že poprchcává? O důvod víc ty vokna otevřít aby z toho vozu nebyl zasranej skleník, kde se paří hniloba, smrdí to důchodem a taškou z Lidlu!

Jako fakt nepochopim, co tyhle lidi na životě sere víc. Je to fakt, že je stát vyřadil a vojebal na důchodu? Je to snad strach z prochladnutí? Vážně? V létě, když je 29 °C VE STÍNU?!? Jsme to snad my, co se potíme v práci a když nám to příjemě vane do ksichtu, je to prostě boží?

Takže: příště se na to vyserte a bude mi líp a všem ostaním taky. Zavírání oken v letním MHD je prostě rakovina českýho národa. Důchodec nebo ne, prostě to nechte luftovat. Větry musí prouditi!

Brush: A Fox Tale

Tohle je prostě boží.


Nezaprší a nezaprší

** 21:38 Že by konečně?

Děsnej vařák venku

** 16:14 Zas*aný vedro! ...aneb "Venku na zhebnutí jest." Sorry, tohle jsem si nemohl odpustit. Kardiaci na mrtvici, důchodci na palici, v MHD jak v peci. Takže asi tak. Jako teďka po vodpoledni už to tak strašný není; už to docela vane. Tak jen tajně doufám že proběhne nějaká průtrž sračen, ehm, teda, mračen. Vlastně nedoufám tajně, protože jsem to teď vykecal.

Jen tak mimojiný, Okamura se nejspíš učil ve škole angličtiny Bohuslava Sobotky:

Planeta vopic

** 16:05 Prej že... planeta vopic. Tak jó, no...

2018-04-21_planeta-opic.jpg

Půl roku práce konečně online

** update 20:43 Jedna z věcí, co mi nedala spát posledního cca půl roku, je konečně na světě. I když to sice není dotažený úplně do finále, hodně věcí (odhadem tak 95%) je na tom webu tak, jak to má být. Nebo tedy alespoň podle prvo-plánu (a pozdějších přepisů, jak se říká).

Jestli to bude mít úspěch, bude to jedině dobře. Jestli ne, tak asi nastane situace #sorryjako, nebo něco podobnýho. Formulace některých textů se mi zdá přinejmejším trochu kostrbatá. Ve snaze tlačit co nejvíc "srozumitelné" informace zákazníkům za každou cenu, se z toho pak spíš stává propletenec nesmyslů a protislov. Tento stav pak vrcholí v bodě, kdy si i nejlepší jurdři a lingvisté raději hodí mašli, než aby se snažili to jakkoliv rozlousknout, nebo pochopit.

Každopádně jsem odvedl kus práce; to snad nikdo nepopře. Hodně věcí jsem naprogramoval na pozadí; udělal jsem mezi tím mnoho systémů což celý projekt podpořilo. To ale na první pohled vidět není. Hlavně to pak nevidí ti lidé, co mi za mojí práci mají zaplatit. Je to bohužel tak, že když něco funguje, vidí jenom front-end (ksicht), takový to "klikací". To, že za tím stojí desítky a stovky hodin práce, protože aby to fungovalo, je třeba tomu udělat back-end (záda), to už je prostě nezajímá, protože to oni nevidí.

Zkrátka, je to složitá věc a doufám že se web bude lidem líbit.

** 14:46 Dneska to bylo energický...

2018-04-18_motivacni-kocka.jpg

Bezpečnostní chyby techologií Intel / AMD

** 19:05 Já už nevím co si o tom vlastně mám myslet. :-/

https://www.cnews.cz/chyba-procesory-cipsety-intel-poskozeni-firmware

Podle mě se Intel a AMD přestřeluje v tom, kdo najde u konkurence víc slabých míst. Možná je to ale dobře, třeba padnou ceny, třeba to pomůže vývoji obou značek... Ale kdo ví?

Co když je tu nějaká konspirace obou společností, aby se o nich víc psalo? Pochop: Obě ty firmy mají v podstatě duo-pol (monopol dvou firem? Něco jako Severní pól a Jižní pól?) na vývoj CPU pro osobní počítače, notebooky, tablety občas... Možná (dle mého názoru - udělejte si svůj vlastní) s rozvojem mobilních technologií začínají cítit jistý tlak v podobě úbytku obratu, prodeje, atd...

Na povrch se s raketovým nárůstem prodejů derou jiné značky, které poslední dobou tlačí ARM procesory hodně za hranu. Ať už jde o Qualcomm, Mali, nVidia nebo klasiku - Texas Instruments a Motorola.

Nečas

** 19:31 Jak je vidět, poslední dobou na nic nemám čas. Občas nemám čas ani sám na sebe, což se pak obrací v sníženou psychickou kondici. Zase se děje to co před X lety, kdy jsem se uzavíral do sebe a všem jsem se vyhýbal. Doufám že to zas nedojde do stádia depresí a podobnejch sraček; to bych fakt nerad zažil znova, protože je to pěknej hnus. Občas jsem na nervy i z dost banálních věcí a naopak před tím co může být vážný problém raději zavírám oči; nebo se snažím vyhnout konfrontaci.

Ale abych zas nepsal jenom depresivní plky a fekální toky mých myšlenek; otočme list. Asi poslední 2 měsíce jsem (ve svým volným čase) dělal na stránkách pro World of Tanks tým PZBT1 jednoho kamaráda. Díky tomu se pak podařilo získat licenci na TS3, což rozšířilo možnosti jeho využití a otevřelo to mnoho dalších "dvěří". Ale zpět k webu. Je tam hotovo asi tak sotva 20% toho co tam být má / mělo. Práce jde celkem rychle, když si vezmu že se tomu věnuju max. tak 1 ~ 2 hodiny za den.

Ještě si osahám ty OpenID loginy, to se mi bude hodit i do práce a tak... V podstatě na tom PZBT webu trénuju psaní webů a docela už mi to jde. Ono na tom zas tak moc složitých věcí není. Nejtěžší je teď pro mě udělat k webům nějakej ksicht, protože ty záda jdou naprogramovat relativně rychle. Piplačka s každým prvkem na stránce a její kompatibilitou v ostatních prohlížečích (a mobilních zařízeních) je fakt horor. Ale časem to půjde všechno hladce.

Hlavní je nezůstat stát na místě a jít stále dál, jinak člověk zakrní a pak se na ten vlak už jen těžko naskakuje zpět.

Jarní úklid

** 15:19 Uklízel jsem, jsem z toho celkem vyřízenej a vono to ještě sakra nekončí. To je fakt peklo.

Domácí rohlíky - recept

** 20:45 Zdraví vás Vláďa Fuška, pečení rohlíků není žádná hruška a já nejsem soudružka služka dobrodružka.

Né, ale teď vážně. Co budeme potřebovat?

  • 500 g hladké mouky
  • 2 ~ 3 lžičky soli
  • 60 g másla - rozehřát

Kynoucí peklo:

  • 200 ml teplé (spíš vlažné) vody
  • 1 lžička cukru
  • 10 ~ 15 g droždí

Na pomaz:

  • 1 vejce (celé, rozmíchat v hrnečku)
    • trochou mléka (cca polívkovou lžíci)

Pokud to máš, tak pecka. Do mísy hoď prositou mouku, vosol to a promíchej. Někam do hrnku (ideálně půllitr, ne-kovovej!) dej teplou vodu, rozmíchej v ní ten cukr a šoupni tomu droždí. Můžeš přidat trochu mouky, maličko, prostě tak 2 špetky.

Asi 15 minut to nech trochu nabejt, pak udělej důlek v mouce a prskni to tam. Do druhýho důlku natav to rozehřátý máslo. Kdyžtak nech kvásek trochu dojít (jak dlouho to bude chodit záleží na tom, jestli máš normální, nebo polský droždí ) a těsto zadělej.

Neboj se na to šáhnout rukama, jen ať se to hezky spojí. Vznikne celkem ťuhýk, toho se nelekej, "přiteli zadělávej, rychle hněť!" Kdyby to bylo až moc tuhý, tak + trochu vody, ale nepřehánet to s tím. Když to přeženeš s vodkou, tak halt přidáš mouku, nó. Ale abys pak nedopad jako "patláma patláma šmrdluch."

Až to budeš mít, mísu přikrej utěrkou (aby ho neofouklo) a strč to na teplý místo kynout. Budeme kynout asi hodinu ~ hodinu a půl klidně. Opět záleží na aktivitě kvásku a jestli je to z polska nebo ne.

Fajn, máš to vykynutý, tak to rozděl na 3 kousky, udělej kuličku, prdni to na vál a rozválej do tvaru kruhu. Nožem to rozděl na 4 kousky, prostě to překrojíš do kříže. Pak budeš mít takový jakoby trojuhelníčky. Rohlík utoč směrem od vnější strany kruhu doprostředka.

Takhle ti vznikne 12 rohlíků, který budeš klást na plech. Na plechu nech dokynout asi 15 ~ 20 minut a pak to důkladně potři pomazem z rozmíchanýho vejcete s trochou mlíka. Posypeš to hrubou solí, mákem, nebo kmínem.

Strč to do trouby na 200 °C, peče se 15 - 20 minut, možno i dýl. Já to nechal v troubě ještě dojít i po vypnutí, páč je mám rád křupavý.

Těhotnej?

** 20:19 Dneska je mi celej den šoufl. Ty vole, já snad budu těhotnej! Možná za to může ta konzerva co jsem včera večer měl. To je takovej humáč, já ani nevim proč si to kupuju. Kdybych si koupil radši sejra na smažák, tak bych udělal líp. Já nevím z čeho ten guláš ty debilové dělaj, prej hovězí, 32% masa. Jenže oni tam narvou i vnitřnosti, jsou tam vidět nějaký žíly, ale fakt tlustý jako prase. To se prostě nedá žrát. A za tohle chtějí 37 korun? Zloději!

IMG_9358m.jpg IMG_9359m.jpg

Jan Kantůrek zemřel

** 21:23 Tohle není fér. Fakt né. Lidi co mám rád najednou umírají. Pan Kantůrek byl úžasný člověk a jsem rád, že jsem ho mohl poznat osobně. Možná i pro to se s tím jen těžko smířím. Většího pohodáře by jste snad jen těžko hledali. Překládal Zeměplochu od Terryho Prachetta a byl prostě svůj. Jeho vyprávění nás vždycky dokázalo tak nějak povzbudit, vtáhnout do děje a rádi jsme se i zasmáli. Je hrozná škoda, že tak úžasný člověk nás opustil. R.I.P., Honzo.

Zemřel překladatel Zeměplochy Jan Kantůrek

Krize v ČT 2000/2001 - StandaShow [VIDEO]

** 21:06 Hele, kámo, ten týpek StandaShow má fakt ve věcech jasno. Hlavně mi teď připoměl dost podstatnou událost v historii ČT, za kterou vlastně platíme koncesionářský poplatky ČT (někteří i nedobrovolně) a je dobře, že na to BOBO i po ~17ti letech někdo poukazuje.

Stando, nepochybně ti patří velký dík za tenhle dechberoucí souhrn toho všeho, co se kolem ČT na přelomu let 2000/2001 odehrávalo. Na video se koukněte níže, fakt to stojí za to. Na youtube (ZDE) se pod videem dozvíte více informací jak můžete Standu podpořit. Lets GO!


Doblito

** Update 19:09 Teď jsem koukal na díl Simpsnů; myslím že teď jel poslední díl ze série 10, jak jsou v tom Japonsku. Takový debilní stereotypy o Japonsku jsem už dlouho neviděl. I když, něco na tom je, páč je to mrtě odlišná kultura a prostě se tam baví jinak, než my v Evropě a nebo třeba Simpsni v Americe. Kdo nikdy neviděl na youtube nějaký bizardní díl japonských soutěžních pořadů, ten to asi nikdy nepochopí. https://www.youtube.com/watch?v=CuRFJEBKu0Q


** 10:23 Dneska už mi bylo o poznání míň šoufl, jenže stejně jsem musel na pár hodin usednout na trůn. To mi připomíná: na záchodě nesmí být víc než dvě mouchy.