Co se to děje?!

** 04:24 Nedávno jsme se ještě halili do roušek, šátků a dalších náhubků a pak přišlo rozvolnění a mohli jsme si tyhle hadry z huby sundat. To byl ten správnej impuls pro všechny tyhle ignoranty, co se těšili, jak vycestujou a hned si budou užívat životů, jako před tím.

Omyl vole! Už je to tady je to 15 dní, co jsme si sundali roušky a už se to děje. Lidi, co vyjeli na svou vytouženou dovolenou se vrací domů s koronavirem. Bezva, takhle to dovedeme do prdele a ne ke konci. Jako by nestačilo, že Karviná, Praha a další místa se z toho ještě nevyhrabali a už to sem pitomci tahají z ciziny.

Další pár dní starej případ zrušil dětskej tábor u Plzně, protože bylo prokázáno u dětí, že mají koronavirus!!! Výborný fakt. Chápu, že nikdo nechce bejt o prázdninách doma, ale tvl proč to kurva jeden rok nevydrží a nenechaj to jak se říká hezky česky "vyhnít".

No a aby toho nebylo málo, tak prostě hned prvních 14 dní prázdnin se nám nějak zbláznili strojvedoucí a další lidi motající se kolem dráhy, zabezpečení a tak. 4 nehody vlaků. Si tak říkam, že lidem moc svítí sluníčko na hlavu a zas jim jeblo, ale to není tak úplně pravda, protože skoro pravidelně obden chčije, takže tak přehřátý bejt nemůžou.

Už jen čekam, co bude dalšího. Jen doufám, že to nebude něco, z čeho se nevyhrabeme, to by nás sestřelilo strašně. Už takhle je ekonomika v prdeli, lidi bez práce a tak podobně.

Pak tu je android 10, kterej si dělá co chce a nenechává běžet aplikace na pozadí, aby se příliš nevybíjely baterky a tak potlačujou funkčnost aplikací. Projevuje se to třeba tak, že vypnutej telefon vás nevzbudí i když máte nastavenej budík. Dřív to fungovalo normálně, že jste si nastavili budík a vypli telefon, aby vás mrdky neotravovaly a pak telefon procitnul a vzbudil vás s tím, že se zeptal, jestli se má zapnout nebo zůstat vypnutej. Teď se prostě neprobudí, nespustí ani nic dalšího. Prostě je vypnutej a naser si. By mě fakt zajímalo, kolik lidí díky tomu zaspalo do práce a nebo měli jinej významnej problém. Jo to jsou ty moderní technologie a inovace k "lepšímu".

Dneska se fakt člověk může spolehnout jen na klasický ověřený způsoby, co fungovaly století a nedělaly chyby. Vidím to postupem času na návrat k setkávání tváří v tvář, psaní tužkou na papír, posílání dopisů a třeba nařizování si ručně natahovaných budíků. To, co se zdálo, jako přežitek bude jednou zase moderní a nebude to dlouho trvat. Stejně nás technologie jenom špehujou a nebo nám nějak komplikujou život. Třeba jedna taková technologie, co se na ní furt čeká je autonomní řízení vozidel. Fakt super, elektrický auto Tesla nabouralo na prázdným parkovišti do jediný dopravní značky, co tam byla. Přesně tohle chceš, aby s tebou auto udělalo.

No a to bude pro dnešek vše, jdu se projet na kole, když už konečně neprší.


Na Chrudimsku vykolejil osobní vlak

Na trati z Prahy na Kolín se srazily vlaky

Strojvůdce, který zemřel při srážce vlaků...

Dítě si na tábor přivezlo koronavirus