Cyklofašizmus a další debility od "kolegů"

** 20:21 Není to tak dlouho, co nám začala oficiálně sezóna a hned ze startu mě prostě musí někdo nasrat. Nejen, že autisti kolem mě lítaj větší, než povolenou rychlostí, ale do toho ještě kolem mě proletí tak blízko, že kdybych jenom sundal ruku z řidítka, tak se klidně dotknu zrcátka. No prostě humus nejvyššího kalibru.

Tohle všechno od autistů tak nějak chápu a nemam s tím nějakej větší problém a hlavně jsem si zvykl. Co mě ale nebetyčně sere je netolerance ze strany chodců a dalších "cyklistů". Najezdim na kole celkem dost kilometrů denně a tak se setkávám s různýma dementama, co zapomněli, že přednost zprava a podobně se učí už na začátku autoškoly. Když už jsem ale nakousl nekolegialitu, tak myslim hlavně ze strany "cyklistů", i když se jim tak někdy nedá vůbec říkat. Cyklozmrd, cyklofašista anebo drátěná veš, to všechno na ně a jejich ignoranci sedí daleko přesněji.

Jedu si tak poklidně za bratrem po cyklostezce a najednou kopeček, tak si podřadim a šlapu, co mi nohy stačí. Pohodka vpravo a nic neřešim, když najednou se proti mě v plnej rychlosti vyřítí cyklozmrd a má co dělat, aby to vůbec ubrzdil a nesedřel si plášť až na duši - KOKOT!!! Hrklo ve mě jako svině a zbytek cesty jsem čekal, kde se zjeví další podobnej vyjebanec, kterej si myslí, že mu patří ta cesta celá.

Další taková epizoda sama pro sebe jsou kombinovaný cyklostezky s chodníkem. Lidi si neustále neuvědomují, že maj tu širší část chodníku pro sebe a pro nás cyklisty je ten užší pruh. Věčně někoho vyhazuju na jeho stranu a hrozně se diví, že si nárokuju svůj prostor tam, kde mam bejt. Další taková neřest je jízda v protisměru. Ano, i my cyklisti máme jasně danej směr jízdy a občas se stane, že se ocitneme v protisměru. Někdy je to nevědomost a někdy lenost, ale když už kurva nejedu ve svým směru, tak neomezuju ty, co jedou správně a už vůbec si na ně neotvíram držku!!!

Na začátku každý takový kombinovaný stezky je cedule s vyobrazenýma lidma na bruslích, kolech a další prostě pohybující se panáčci a pod tím vším je nápis BUĎME K SOBĚ OHLEDUPLNÍ. Jasně, pokud jste matka s kočárkem nebo jinak psychicky narušenej jedinec, tak je za ohleduplnost považováno to, že máte psa na volno, dítě na volno, kočárek v jedný ruce, cígo nebo telefon v tej druhej a optimálně jste roztažený po celý šířce, aby jste dali jasně najevo, že v tej palici máte totálně VYMRDÁNO!!!


To je pro dnešek asi zase všechno