Home Office

** Upadte 22:17 V tývce dávaj film 60 sekund. Není to sice můj nejoblíbenější film, ale rozhodně patří mezi ty, na které se rád podívám znovu. Stále ale považuji ze nejlepší "autařský" filmy sérii Rychle a zběsile. To mi připomělo, že dne 30.11.2016 to budou 3 roky, kdy při automobilové nehodě nešťasně zahynul Paul Walker (představitel postavy Briana O'Connera). Jen připomínám, že se málem nedotočil (tehdy roztočený) film Rychle a zběsile 7. V některých záběrech ho ale nahradil jeho bratr v kombinaci s úpravami pomocí počítačové grafiky (CGI). Osud si někdy nevybírá. R.I.P. Vzpomínáme, uctíváme, nezapomeneme.

** Update 20:14 Tak to si už vážně dělaj srandu. Kudla do zad demokracie a svobodě slova, je to, co navrhuje (spolu s dalšími) Zdenda Ondráčkojc. Pro ty, co neví vo co kurva gou - týká se to znovuzavedení tresného činu hanobení prezidenta ČR. Nicméně, sami si přečtěte rozhovor s tím bolševičůrákem a obrázek si udělejte sami. Upozornil mě na to příspěvek Ufouna (více zde).

2016-11-18_hovno-vytvari-jen-poctiva-prace-kscm.jpg

** Update 19:23 Ty reklamy na prohlížeč od Seznamu jsou tak stupidní a nepravdivý, že by to měl nekdo zakázat. Je to tak děravý, že jde například rozesílat spamy a instalovat takřka cokoliv metodou false-flag. Má to nejspíš i blbě postavený SSL když to jde jednoduše zachytávat. A co třeba XSS lahůdky, nebo takový špek s MIME - při fejkování to shodí celý prohlížeč. Zde vyvstává celkem oprávněná otázka: "Jak může tak malinká firma vyvíjet webový prohlížeč?" Google Chrome má například milon funkcí ve zdrojáku. Ještě že Seznam nedělá operační systém. A doufám, že o tom ani neuvažují. Důvod je také velmi jednochý. Například operační systém Windows má dneska přes miliardu funkcí a jedná se o nejkompexnější kus zdrojového kódu v oblasti software na Zemi. Je to jen náhoda? Já na náhody nevěřím (stejně jako nevěřím na leprikóny, skřítky a nafukovací mořský panny).

** 12:37 Páč včera byl ten svátek, tak dneska mám domácí kancl. Jen kdyby mě neboleli záda jako čert , to by bylo fajn. Zatím je klid, až na nahození pár VPS po expiraci, řešení PTR/SPF záznamů pro google mail a jedna obnova hesla. Dneska budu trochu čistit starý věci, máme tam toho nechutně moc. Dlouho jsme to neudržovali, což se podepsalo právě i na rychlosti odezvy databází atd. Taky se těším až vyzkouším ten nový OpenVZ RHEL 7, mohl bych se do toho opřít už dnes. Uvidím jak půjde ta debordelizace a jestli mi na to zbyde čas v nějakou relativně rozumnou hodinu.

Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu posrat, potřebujete počítač. ~ Murphyho zákony