Hry z Widows Store

** 20:02 Vyzkoušel jsem pár her z Windows Store, abych konečně mohl říct, že celý ten Store je absulně na prd. Mrkvošit "mažong" jsem měl hotový asi za 3 hodiny, což mě fakt nepotěšilo. Mají tam denní výzvy, ale ty se stále opakujou a když získáš za celý měsíc diamantovou medaili (to je ta, kterou získáš hned po tý zlatý), tak se nic nestane. Další měsíc si dáš trapný repete a nic novýho tě nečeká. Já jsem myslel že tam alespoň vymyslí jiný typy her než jen sbírat kameny do určitého počtu tahů, posbírat všechny zlaté kameny, nebo třeba na čas nahrát požadovaný počet bodů / kamenů (dvojic). Největší nudou pak je typ hry, kdy se musí vyčistit celé pole; tzn. že posbíráš celý to "pexeso" z kamenů a je už úplně jedno za jaký čas ten "level" dokončíš.

Další omyl ve hře ze Store je třeba ten Pinbal. Kam se ta kravina hrabe na klasickou hru pinbal, která byla ve "Windows 98 Plus!" a která je také součástí Windows XP... Vzhled podobný, hratelnost nulová, zvukové efekty totálně na prd. Vyvolalo to ve mě nasranost a tak jsem to se slzou v oku (asi průvan, nebo z nostalgie) vypnul a hbytě odinstaloval do věčných lovišť.

Na trochu delší dobu mně zaujala MMO-RPG hra "Order & Chaos 2". Jako hra je to pekná, ale na to ovládání si člověk ze začátku musí zvyknout (jako WoWko to fakt neni, i když si to na to hraje). Je to free-pajšl-shit, takže na začátku budeš rád, že si vyexpíš na pokraj 10týho levelu a víc ani ťuk. Další expení ti to dovolí až příští den. To znamená, že další den už uděláš jenom na level 12 a na 13 už tě to nepustí, dokud si nekoupíš takový debilní kameny, což stojí v přepočtu asi 15 Kč za kámen. K tomu doplnění nějakýho Vergonu nebo čeho jich musíš mít 10. Navíc ty kameny jsou na hovno vlastně. Jenom jim tím dáš prachy abys mohl hrát dál rychlejš. To mě hodně sere, když jsem to už rozehrál a nikde o tomhle ve Store nepsali ani čárku. A to jsem četl podmínky vydavatele dost pečlivě. Ona se mi totiž podobná situace nestala poprvé.

A víš ty co? Když si budu chtít zahrát free-2-play MMO-RPG hru, tak si raději zapařím Guild Wars 2. Má to lepší základnu hráčů a nejsou tam jenom samý lamy, který si dají na tebe following (že tě sledujou automaticky tam kam se hneš a "expí" s tebou, aniž by ti pomohli sekat nepřátelský nestvůry).

Zkrátka; plnohodnotný hry, který na Windows Store nejsou, jsou ty nejlepší. A oni možná ví proč.

Situace je jednoduchá. Hodně vydavatelů zneužívá kanál Windows Store na to, aby zviditelnila vlastní "nahovno" aplikace a doufají, že se ve skupině "zdarma*" chytnou. Naproti tomu, ty zajetý značky, jako je třeba GW2, nebo WoW, AION, atd... Ty se tam neobjeví proto, protože mají vlastní distribuční kanál, vlastní politiku distribuce a nepotřebují posírat hráče tak moc, že by je nutili do jakýchkoliv investicí.

Závěrem: Nejlepší free-2-play MMO-RPG hry jsou ty, který lze dohrát i bez toho aby hráč platil "mikroplatby".