Nový rok a pokračování problémů s kolem

** 21:17 Tak jsem tu zas v novým roce a nic moc se nezměnilo. Jsem stále víc a víc nasranej a víc a víc věcí se řítí někam do prdele a furt ne a ne se z toho vyhrabat. V práci to stojí za hovno, protože vedoucí je dement, co neumí vůbec nic vyřešit. Prachy stojej za hovno a tak bych mohl hovnovat až do konce roku. No ale, aby to nebylo jen o tom negativním, tak trošku pozitiv to má. Novej rok jsem prožil v rodinném kruhu i když jak se to vezme.

Silvestr byl super a byl jsem z toho fakt nadšenej. Další dny šly tak nějak v novým duchu a myslel jsem si, že to bude relativně ok, ale to jsem se hodně spletl. Jeden krásnej večer v pátek jsem se rozhodl, že se půjdu projet na kole, jako obvykle, abych se vyvztekal a trošku se unavil. Sotva jsem vyjel od baráku, tak se mi povedlo řetězem poskákat asi pět zubů a jak jsem sjel nohou ze šlapky, tak jsem si pěkně hluboko sedřel patu. Toho jsem si napřed vůbec nevšiml, ale čeho jsem si všimnul, bylo to, že jsem zamotal přehazovačku do drátů. Nasranej jsem se vrátil domů a zahodil jsem kolo do kouta, kde jsem zvyklej kolo nechávat.

Takhle mi kolo stálo na místě asi tejden a když jsem konečně zabral nějaký peníze, tak jsem se rozhodl, že kolo vezmu k doktorovi. U cyklo doktora jsem popsal problém a že chci, aby se mi na to podíval. Závadu jsem popsal jak se stala. Vyjel jsem, přeskočil mi řetěz a zamotal jsem přehazku do drátů, takže chci novou přehazku, zkontrolovat výplet, vyměnit řetěz, vyměnit brzdový špalíky, vyměnit na zadním kole osu, vyměnit komplet lanka, bowdeny a celý to krásně seřídit do dokonalosti.

Doktor se na mě podíval a říká dobrý no, tak to sepíšeme a domluvíme se co a jak. Sepsal diagnózu a pak vzal speciální nástroj na měření vytahanosti řetězu, kdy nemohl pořádně ani zasunout a s vytřeštěnýma očima mi sdělil, že ten řetěz je těžce v hajzlu, když tam ta měrka ani nejde nasunout. No dále mě informoval, že ta osa bude muset bejt objednaná a že jako do kdy bych si představoval návrat svého oře do stáje. Tak jsem ho to nechal spočítat a při sdělení, že mě to vyjde na 2500 kopanců českých jsem mu řekl, že déle jak do pátku čekat nehodlám.

Sepsáno, potvrzeno jsem přenechal oře doktoru a odcházím domů nasranej, ale zároveň trochu uklidněnej, že budu moct brzy zas brázdit silnice a lesní cesty na něčem, co se bude konečně zas podobat kolu. No tak na doježdění dobrý a pak půjde do světa a pořídim si svoje vysněný vozítko TREK Roscoe 8 r.v. 2019 v ceně 31.000 Kč. Mimo jiné jsem měl možnost tuhle parádu testovat a sedlat jak na silnici, tak v terénu a byl jsem fakt kurevsky nadšenej. Lepší už to bejt asi ani nemůže, ale nasypat do kola třicet papírů je takovej randál, že to budu ještě hodně dlouho pociťovat. Ale tak co, je to investice do něčeho, co mě bude vozit každej den a chci to, protože mě cyklistika začala znovu neskutečně bavit.

Jinak tohle kolo už si necham pojistit proti krádeži a označit neviditelnýma značkama, aby kdyby náhodou, tak jsem měl nějakou šanci, že se mi vrátí. To ale neznamená, že ho necham schválně jenom tak někde povalovat. Hezky si ho budu hejčkat a kdo mi na něj bez dovolení hrábne, tak ho normálně zamotam do drátů a projedu se s ním na nějakým brutálním horským trailu. To je asi blbost, ale dolámat ručně bych dotyčnýho mohl.


Zatím asi vše důležitý, co jsem zažil za těch pár dní v novým roce. Pokračování opět někdy příště.