Nevim nadpis

** 02:50 Jsou věci. Věci, co bych rád ukázal, řekl, napsal, sdílel a pak jsou věci, co nechci nebo nemůžu prostě a jednoduše odprezentovat ani kdybych věděl, že to nerozpoutá šílený věci. No a pak jsou tu věci, do kterých je vám všem hovno a i kdybych je někdy řekl nebo napsal, tak to je prostě něco, co nedáte. Nepochopíte podstatu nebo prostě nebudete schopný to vůbec pochopit, protože máte nastavený myšlení jinak, než já. Krom toho v neposlední řadě mě osobně váš názor ani nezajímá, protože prostě nechci. Občas mam chvilky, kdy prostě jenom tak něco pustim mezi lidi a chci slyšet jenom ticho.

Někdy si přijdu jako pták na stromě a pohlížim na lidi jako oni na toho ptáka. Sedim si tak a prostě něco říkam a přitom mi nikdo nerozumí, ale třeba dotyčnýho zaujme intonace s jakou to říkam. To je přesně ono o čem mluvim - člověk jde po lese a slyší ptáky zpívat. On cosi říká, ale rozumí mu jen ti další ptáci, co jsou nalazený na stejný vlně. Stejně tak je to mezi lidma. Někdo si stěžuje, někdo se raduje, někdo něco chce nebo potřebuje, ale rozumí mu jen určitá skupina lidí a stejně tak to maj i ptáci nebo já to tak aspoň vnímám.

No a někdy je prostě nejlepší jenom tak někam vyrazit do přírody a na nic se neptat a nic neříkat. Tiše sledovat svoje okolí kolikrát vypoví daleko víc, než když by jsme přišli a násilím z člověka nebo věci páčili, co se děje. Všechno se nějak projevuje a není třeba se na to ptát.

Malej pátek a věci v práci

** 16:47 Tak dneska je tu malej pátek a jsem za to fakt hrozně rád, protože jsem utahanej, jako kotě. Nějak mě to poslední dobou unavuje a zřejmě je to tím, že nesvítí sluníčko a nemam kde brát energii a na co se vlastně těšit. Sice ještě pořád jezdim na kole, ale tak spíše z povinnosti, než že by se mi chtělo. Na druhou stranu mě to ale furt baví a jak jsem řekl, tak budu jezdit do prvního sněhu nebo ledovky na silnici, protože hubu si fakt nabít nepotřebuju.

V práci se teď děje takových věcí, že by jeden ztratil hlavu. Většina čechů končí, protože prostě finanční situace je neúnosná a neustále je na nás kladeno víc a víc práce a peníze navíc nikde. No ale to by nebylo to nejhorší, co se tu děje. Nedávno jak se rozhodla většina lidí skončit, tak to "tatánek" neunesl psychicky a začal do všeho kopat a byl vzteklej. Nejlepší závěr je to, že jsem se dozvěděl, že mu byl uznán pracovní úraz a v knize úrazů je zapsáno, že při sestupu z palety si zvrtnul kotník, takže ta jeho nasranost vybitá kopáním do věcí kolem mu byla zaplacena marodkou za 100%, což je nechutný a navíc ještě pojistnej podvod. Chce se mi blejt. Normální člověk tam nemá zastání a musí si všechno vydupat, ale jak máte správný jméno, tatínka podnikovýho právníka a jste ve firmě od založení, tak jde všechno. Ještě když si vzpomenu na ty kecy typu "jako by ses u mě někdy měl špatně...", tak bych mu dal pěstí, že bych mu roztřískl hlavu na kečup. Ještě teď ve mě vře krev a to si na to jenom vzpomenu. No ale to je jedno, další taková věc je, že k nám nastoupili dva ukrainci a docela dobře dělali, ale dneska jsme se dozvěděli, že jeden je těžkej alkáč a že dělali na ubytovně bordel a rvali se a chlastali. To jsme se dozvěděli ale až po tom, co nám čtvrtej den nedošli do práce. Po tomhle všem byli vyhoštěný zpět domů a sbohem. Dostali jsme za ně náhradu a tak snad to bude brzy umět a bude makat, aby jsme nějak přežili ty zkurvený svátky.

Taky jak jezdim kolem domů a podobně, tak jsem si všiml, že lidi už zas do oken cpou světýlka a dělaj vánoční výzdobu. To bych kurva blil jak jsou ty lidi dementní. V krámech už to jede měsíc a lidi podle toho blbnou taky. Musim říct, že jsem měl svátky rád, ale od doby, co se lidi takhle chovají, tak je nenávidim a jsem rád, když můžu bejt zalezlej doma a neřešit tyhle hovna. Budu je řešit, až na to bude čas a né měsíc a kousek dopředu jenom proto, aby si na mě někdo nahonil peníze.

Hry z Widows Store

** 20:02 Vyzkoušel jsem pár her z Windows Store, abych konečně mohl říct, že celý ten Store je absulně na prd. Mrkvošit "mažong" jsem měl hotový asi za 3 hodiny, což mě fakt nepotěšilo. Mají tam denní výzvy, ale ty se stále opakujou a když získáš za celý měsíc diamantovou medaili (to je ta, kterou získáš hned po tý zlatý), tak se nic nestane. Další měsíc si dáš trapný repete a nic novýho tě nečeká. Já jsem myslel že tam alespoň vymyslí jiný typy her než jen sbírat kameny do určitého počtu tahů, posbírat všechny zlaté kameny, nebo třeba na čas nahrát požadovaný počet bodů / kamenů (dvojic). Největší nudou pak je typ hry, kdy se musí vyčistit celé pole; tzn. že posbíráš celý to "pexeso" z kamenů a je už úplně jedno za jaký čas ten "level" dokončíš.

Další omyl ve hře ze Store je třeba ten Pinbal. Kam se ta kravina hrabe na klasickou hru pinbal, která byla ve "Windows 98 Plus!" a která je také součástí Windows XP... Vzhled podobný, hratelnost nulová, zvukové efekty totálně na prd. Vyvolalo to ve mě nasranost a tak jsem to se slzou v oku (asi průvan, nebo z nostalgie) vypnul a hbytě odinstaloval do věčných lovišť.

Na trochu delší dobu mně zaujala MMO-RPG hra "Order & Chaos 2". Jako hra je to pekná, ale na to ovládání si člověk ze začátku musí zvyknout (jako WoWko to fakt neni, i když si to na to hraje). Je to free-pajšl-shit, takže na začátku budeš rád, že si vyexpíš na pokraj 10týho levelu a víc ani ťuk. Další expení ti to dovolí až příští den. To znamená, že další den už uděláš jenom na level 12 a na 13 už tě to nepustí, dokud si nekoupíš takový debilní kameny, což stojí v přepočtu asi 15 Kč za kámen. K tomu doplnění nějakýho Vergonu nebo čeho jich musíš mít 10. Navíc ty kameny jsou na hovno vlastně. Jenom jim tím dáš prachy abys mohl hrát dál rychlejš. To mě hodně sere, když jsem to už rozehrál a nikde o tomhle ve Store nepsali ani čárku. A to jsem četl podmínky vydavatele dost pečlivě. Ona se mi totiž podobná situace nestala poprvé.

A víš ty co? Když si budu chtít zahrát free-2-play MMO-RPG hru, tak si raději zapařím Guild Wars 2. Má to lepší základnu hráčů a nejsou tam jenom samý lamy, který si dají na tebe following (že tě sledujou automaticky tam kam se hneš a "expí" s tebou, aniž by ti pomohli sekat nepřátelský nestvůry).

Zkrátka; plnohodnotný hry, který na Windows Store nejsou, jsou ty nejlepší. A oni možná ví proč.

Situace je jednoduchá. Hodně vydavatelů zneužívá kanál Windows Store na to, aby zviditelnila vlastní "nahovno" aplikace a doufají, že se ve skupině "zdarma*" chytnou. Naproti tomu, ty zajetý značky, jako je třeba GW2, nebo WoW, AION, atd... Ty se tam neobjeví proto, protože mají vlastní distribuční kanál, vlastní politiku distribuce a nepotřebují posírat hráče tak moc, že by je nutili do jakýchkoliv investicí.

Závěrem: Nejlepší free-2-play MMO-RPG hry jsou ty, který lze dohrát i bez toho aby hráč platil "mikroplatby".


Sobotní kuchtění a tak

** 23:41 Tak jsem si dneska dopolko uvařil hovězí gulášek a polovička udělala domácí knedlík. No prostě lahůdka jak sviň. Zbytek dne jsem udělal úplný hovno. Jediná aktivita, co jsem vyvinul byla ta, že jsem si zajel do alberta pro flašku tullamorky a zas chlastam. Do toho hraju neustále Eurotruck Simulator 2. Hodiny a hodiny jezdim sem tam s nákladem pro trochu peněz. Vytunil jsem si Volvo FH16 750 Globetrotter XL a řádim.

Vošouchy (bramboráky)

** 18:43 Vošouchy k večeři? Proč ne? Alespoň se pořádně nacpu a nebudu se budit v noci hladovej, jako skoro pokaždý když se málo najim. Nojo, jsem furt hladovej jako vlk.

Neměl jsem moc surovin, ale nakonec jsem to nějak spatlal a je to vynikající. Nastrouhal jsem tam 3 velký, opravdu velký brambory, 3 velký stroužky česneku, asi tak polévkovou lžíci majoránky (), relativně hodně soli, trošku mlíka, lžíci strouhanky a lžíci hl. mouky (nepřehánět). Občas dávám i trochu mletý sladký papriky a vajíčko, ale to je teď jedno.

No a těsto hotový. Žádnou vědu v tom nehledej. Už se to jenom osmaží a je to. Prostě prd prd a bramboráky jsou na stole.

Pracovní neděle, aneb web na prd

** 18:23 Dělal jsem dneska od odpoledne na nějakých úpravách webů do práce. Jeden docela šel, ten druhý byl ale peklo. Nechápu, proč někdo pro web použije PHP a nakonec ho vlastně ani nepoužívá. Sskoro samý statický stránky, odkazy taky statický; k tomu 4 jazykové verze včetně ruštiny, což fakt nedávám... Tak jsem do všech stránek (ve všech jazykových verzích) doplňoval odkazy na ruštinu, což bylo fakt peklo - nehorázný.

Nejraději bych celý ten web přepsal, zachoval bych jenom styl a naprogramoval bych to od základu znova. Vždyť to ani nepoužívá databázi! Je to něco strašnýho; když je potřeba upravit najednou všechny texty na všech stránkách a k tomu ve všech jazykových verzích, tak se to musí upravovat soubor po souboru. Kdyby to alespoň bylo napsaný nějak logicky správně a čistě... Jenže tam jsou někde použité TABy, někde zase mezery, odsazení je úplně špatně (a v každém souboru je to úplně jinak), takže ukrutnej bordel v kódu. Každej soubor musíš luštit jako křížovku, abys vůbec našel právě to místo, který chceš upravit.

Ono to tak ale nakonec asi stejně dopadne, že to prostě předělám. Ono se jedná totiž o stránky, který je třeba docela často upravovat. Upravuje se to podle sezóny, podle toho jak je na tom trh, jaký jsou zrovna akce ve městě atd. Takže minimálně jednou za čtvrt roku je třeba tam něco upravit. Navíc to teď ani není sjednocené = různé jazyky mají různé obrázky a rozvržení stránek; prostě to nemá hlavu patu.

Tak jak to je teď, se web prostě nedělá. Sice chápu že to bylo napsaný skoro před deseti lety, ale už v tý době bych to už sám napsal líp. Ono, lepit tam další a další záplaty a opravovat všechen text přímo v kódu není vůbec ideální. PHP je celkem slušnej a výkonnej kus SW, kterej když se nevyužije ani pro takovýhle základní a primitivní věci, tak jde všechno do kopru. On je taky hlavně problém, že časem se v tom nikdo ani nevyzná (když to před tím psalo prase). Nikdo už vlastně pořádně neví kam jaký odkazy vedou. Nakonec, i ten Google z toho nutně musí bejt magor a proto to možná neindexuje na horních pozicích, ale "bůhvíkde". Takže jakýkoliv SEO je na hadry.

2017-11-05_two-types-of-people.jpg

Víkend na vesnici

** 16:47 Tak jsem si po dlouhej době užil to ticho, žádnej stres a místní pohodičku. Byl jsem s kolegou z práce na chatě v Podbořanském Rohozci, který je od Plzně cca 60 km. Užil jsem si to tam fakt parádně, byli jsme v místní mini hospodě, kam se vešlo všeho všudy asi 50 lidí + procházející výčepní. Nalezli tam nějaký starší, který vytáhli kytary a začli pěkně po našem hrát a zpívat, což už se tak moc nevidí. Popili jsme místní pivo Rohozec 11°, který bylo fakt dobrý a zachutnalo po pár prvních locích. Dali jsme 7 kousků a pak jsme se odebrali domů. V noci mrzlo, vymetený nebe a nádherně osvěcoval vymetenou oblohu úplněk, kterej byl fakt úžasnej, jak byl blízko (nízko). Druhej den byla mlha, že člověk neviděl na špičku nosu a zima jak v prdeli. Teplota celej den nepřelezla 4°C, což nám znemožnilo cosi dělat na zahradě, ale museli jsme bejt doma a přikládat do kamen, aby bylo na spaní aspoň trochu teplo.

Víkend to byl krásnej a fakt jsem si ho užil na plno. Pobavili jsme se o chlapských věcech a tak podobně, jak se to dělá, když je pánská jízda. Probrali jsme i pracovní věci, který si jen tak neřekneš, protože na to nemáš v práci čas a po práci je každej rád, že tam odtud zmizel a nechce o práci ani slyšet.

Těším se na to, až bude jaro a podobně a budem tam moct znovu vyrazit a užít si poněkud lepší počasí, aby se dalo sedět venku a popíjet pivko v pohodě a ne u toho mrznout.

Úplněk

** 18:16 Nojo, je zase úplněk. Alespoň to tak vypadá. No, po pravdě bude až zítra někdy v 6 ráno, ale serepes... No, ale jak se píše na wikipedii: "Úplněk je považován za nejmagičtější fázi měsíce. Vlkodlaci se obvykle právě o úplňku mění do zvířecí podoby. Magické rituály je často nutné provést právě za úplňku."

O vlkodlacích také pojednává jeden článek na wikipedii: "Vlkodlak či lykantrop je v evropských mýtech a folklóru člověk měnící se ve vlka, případně v hybrid člověka a vlka. Příčina tohoto statutu bývá různá, například kletba, specifické okolnosti narození nebo pokousání jiným vlkodlakem. Lidé měnící se ve zvířata, včetně vlků, jsou známi i v mimoevropských kulturách, většinou se jedná o šamany či čaroděje."

Dále se tam můžeme dočíst: "Nejstarší doklady o víře v lidi měnící se ve vlky pochází z antiky. V raném novověku byli vlkodlaci spojováni s čarodějnictvím. Později v gotickém románu 19. století a pulpové literatuře počátku 20. století jsou prezentováni také zpravidla negativně. Později se vlkodlaci objevovali zpravidla ve fantasy a horroru a vznikl současný populární obraz vlkodlaka. Spolu s ním se také začalo ve fantastice používat slovo lykantrop pro lidi měnící se v jiné druhy zvířat."

Mě osobně tyhle mýtický stvoření vždycky svým způsobem nějak přitahovaly. Nevím proč.

2017-11-03_Werewolf-from-Skyrim.png

Quiche - aneb prostě "kyš jako párek"

** 14:59 Quiche (kyš) je vlastně slanej koláč s náplní ze sejra, masa (můžou tam bejt prej i mořský plody (blé)) a zeleninky. Quiche můžeš podávat buď teplej nebo studenej (blé). Pochází to prej z Francie, ale je populární i jine. Třebas jako žrádlo na párty (podobně jako pizza). To aby ti bylo jasný, o co vlastně jde.

Už z úvodu je jasný, že to není nic pro lidi trpící alergií na laktózu. Naproti tomu třeba takoví laktofilové si v tom určitě najdou zalíbení. A co do správného kyše patří? To se vlastně ani moc neví. Jediný co zůstává stejný, je jeho základ, což je v podstatě slaný koláčový těsto (hl. mouka, máslo, sůl, vejce, mlíko /nebo/ smetana). Pak už je prakticky na tobě, co tam prdneš. Akorát by neměl chybět ten sejra a nějaký to masíčko. Klidně i slanina; tu bych tam dal já. Spíš bych asi používal nějaký uzeniny, než syrový maso. Jestli jste vegetariáni, tak to můžete udělat i se zeleninkou, místo klasickýho sejra lze použít vhodnej tofu sejra; prostě se řiďte pravidlem "co dům dal". Jen bacha aby to nedopadlo tak, jako když Pejsek a Kočička pekli dort. Prostě si tam dej to, o čem víš, že ti chuťově k sobě pasuje.

Je snad jasný, že kyš je v posdstatě taková přehnaná pizza, kde její ingredience výrazně (množstevně) převažují nad těstem.

Dobrou chuť.

Zasviněná košile od latexu

** 19:38 Sakra, to se mi ještě nikdy nestalo. Opravoval jsem si ruku pro masku Beasta a prostě mi nějakým způsobem káplo trochu tekutého latexu na košili. Vůbec ani nevím jak se to tam mohlo dostat, ale je to tam. To je prostě košile za 700 kaček na vyhození. Teda né úplně, ono to možna půjde sloupnout, ale fakt nevím.

Takže zase veselo...

Sreaming na druhou (možná i na třetí)

** 19:32 Streamovat vlastní televizní signál v uzavřeným okruhu na síti + být jako zdroj celýho signálu, to není zrovna to, co bych si přál na vlastní síti provozovat. Každopádně už jsem v testovacím provozu a snad to bude alespoň trochu stabilní. Příkon toho stroje je asi 170 Watt (střední míra odběru), což vychází na 500 Kč/měs. Další náklady za provoz jsou minimálně polovina kapacity linky internetu, což je 200 Kč/měs. Dalších 500 až 800 Kč/měs. sežere poplatek za zdrojový signál.

Není to žádnej med a doufám, že za to dostanu alespoň 1500 Kč/měs. Ono taky není moc dobrý to domlouvat takhle na rychlo a na koleni. Zítra uvidíme, co se z toho vyvrbí. Moc se mi to nelíbí, ten server tady hučí jako kráva a při představě že mi tady bude hučet dalšího půl roku minimálně, to není moje představa klidného nočního spánku.

Klasická sobota

** 12:15 Tak tu máme zase víkend a já odpočívám. Dneska je už sice neděle, když to píšu, ale to mi vůbec nevadí. Žral jsem, chlastal a celej den pařil WoT (tanky) a expil všechno co se dalo. Večer chcalo a dneska (neděle) fučí vítr jako kráva. Hlásili něco o orkánu a tak, takže se nedivim, ale je to krajně nepříjemný, když mám kolem baráku samý stromy. Všechno, víc nevim a nepovim

Cosi s čímsi

** 22:34 Vaření je někdy úplná věda, dnešek nevyjímaje. Ukuchtil jsem si takzvané "cosi s čímsi", což je obdoba oblíbeného "co dům dal". Tedy jen s tím rozdílem, že si na to věci předem nakoupíte. A o co tedy vlastně jde? Cosi s čímsi je v podstatě rýže (může být i libovolná těstovina) zalitá omáčkou podobné té, kterou dávám na špagety. Prostě rejže s "majdou". (to je ale debilní slovo, co?). V podstatě jsem tam naházel i fazole, kukuřici, protlaky, trochu masa, cibule, česnek, kořeníčko, chilli nesmí chybět. :D

Nu což... Sežral jsem to a bylo to vynikající.

Stresy a dohady

** 22:27 Dneska je asi čas na další poplakání nad děním v práci. Tak dneska to konečně podal poslední z normálních lidí, takže jsme oficiálně o 3 čechy chudší a vánoce na krku. Kunda marodí a ještě dlouho bude, povoláním syn taky cosi simuluje a bude marodit nejspíš do konce roku, vymrdánek vychcanej co prej údajně má něco s ramenem doma vesele hraje hry na kompu a má v prdeli, co se v práci děje. Suma sumárum tam budem 3 češi a 3 ukrainky. 10 lidí prostě chybí a nikoho to nějak moc netrápí. Dneska jsme měli s vedoucím debatu o tom, že by jsme rádi věděli proč nám zmizly peníze a taky jsme nakousli téma, že by nám mohli přidat a lidi by neodcházeli. Blbý dva litry na vejplatě do plusu nás dělí od otročiny. Nikoho to moc netankuje, takže uvidíme, jak se bude tvářit na to, že tam budu jen dle smluvních závazků a navíc ani hovno. Nepomůže mu ani klečení na kolenou a ani sliby bůh ví čeho. Buď se pochlapí a dá na ruku peníze a posléze do vejplaty nebo nasrat. Já nebudu dělat otroka za 16 tisíc jenom proto, že on si neumí sehnat lidi. Jednoduchý. No ale řekl, že se můžeme podívat do papírů, kde si podepisujeme hodiny a tak a že si to můžeme spočítat a taky to udělam, aby věděl, že si nenecham nasrat na hlavu. Ono dostat jeden měsíc 18 tisíc a druhej 14,7 je docela rozdíl. V obou měsících jsem měl tejden dovolený a stejně hodin a položek a tak by mělo bejt jasný, že by ty vejplaty měly bejt identický, ne?! No říkal, že má všechny papíry, tak si nechám vytisknout oba a budem porovnávat. Jak zjistím, že mě sekli o prachy, tak je budu chtít hned doplatit, žádný do vejplaty, protože to se daní a já je znovu danit nechci, nejsem debil. Cash or bullet, understand me?! Sucker!

Pevný disk v řiti! ...a život jde dál

** 20:16 Včera mi začal odcházet jeden z vysloužilých pevných disků. Data zkopírovány bokem a teď probíhá nulování, formátování, nulování, extended testy, nulování, formátování, stress-test, nulování, form... Prostě mu chci dát pořádnou čočku, než ho opět označím za použitelný. Alespoň jako off-line záloha druhé generace by ještě mohl sloužit.

To jsou totiž všechny ty podělaný externí boxy na pevný disky, kde ten disk ve výsledku jenom trpí a to úplně nehorázným způsobem snižuje jeho životnost. Jako, nemám nic proti boxíkům na malý 2.5" disky, ty jsou ještě OK, ale disk do šachty 3.5" prostě do externích boxů nepatří! Když si to tak vezmete, tak stačí o jeden palec větší plotny, to si vynásobte 3.14159 (π) a pak... Zkrátka si spočítejte rozdíl v působení vibrací na o palec větším disku a je jasný, že 3.5" disk nutně musí mít stabilní upevnění, nesmí se za chodu rychle překlápět (když to uděláš hodně rychle, tak se kousnou ložiska a disk je neopravitelný)...

Prostě disk 3.5" jako externí nepřipadá v úvahu. Tečka. Kupte mi křečka.

2017-10-26_krecek-na-drogach.jpg

** Update 21:02 Jen tak pro zajímavost jsem si hodil titulek tohodle postu na překladač... To fakt nevím, co si bude google myslet.

2017-10-26_hard-disk-in-anus.png