Počasí se zbláznilo!

** 04:25 Jak je zřejmý z nadpisu, tak se nám brutálně zbláznilo počasí. Nejen, že nám furt fouká šílenej vítr a tahá s sebou všechny sračky, co se ve vzduchu jenom můžou vyskytovat, ale ještě poškozuje stromy, domy a další majetek. Včera jsem jako normálně vstal a chystal se do práce. Než odcházim, tak se obvykle kouknu z okna, abych měl představu do čeho jdu a jak se případně dooblíct. Když jsem viděl že chčije, tak jsem říkal, že dneska to na kolo nevidim a s nasraným výrazem na tváři a pochmurnou náladou jsem hodil batoh na záda a vyběhl na tak strašně nenáviděný MHD.

Venku psycho a apokaliptický počasí. Černý nebe, vítr táhl mraky rychlostí, co se jen tak nevidí a do toho jak fučelo, tak chcalo a sotva jsem odešel od baráku tak začalo i sněžit! Než jsem došel na zastávku, tak jsem byl komplet mokrej a připadal jsem si jak zmoklej pes. Říkal jsem si dobrý vole máš náhradní mikinu v batohu, tak se převlečeš a zas bude fajn. Uklidněnej vlastní vybaveností a připraveností na to, že u nás může nejen chcát, ale i srát jsem pokračoval směr rachota. Dojel jsem a dával jsem si svoje pravidelný cigárko, kdy se počasí jak naschvál vyjasnilo a svítilo sluníčko. Stále za doprovodu větru, ale už se nic moc nedělo, ani nepršelo ani nesněžilo. Tak jsem byl nasranej a říkal jsem si, že si ze mě počasí dělá prdel a dalo mi školení. Ono kdybych půl hodinky počkal, tak bych pohodlně mohl jet na kole a už bych pak nemusel po práci zase na to zasraný a nenáviděný MHD.

Jinak se nic moc zajímavýho nestalo a tak se zas vrhnem na nějakou tu kritiku informací z domova i ze světa.

Bez proudu zůstává 13 tisíc domácností - Jako neříkam nic, byl to mazec a ještě podle mě bude. Energetici přislíbili rychlé opravy, ale víme, jak to v minulosti bylo. Necháme se překvapit, jestli se kvalita práce změnila a budou zas všichni v pohodě pod proudem - za zmíňku stojí, že výpadky elektriky jsou pro dnešní dobu elektronickou smrtelný i já jsem pocítil úzkost z toho, že nejde net a nemůžu si nabít telefon.

Lesy ČR sčítají škody po orkánu Eberhard - Jasně, dalo se to čekat, že po takovým fičáku bude hodně polomů a dalších škod. Doufám, že lesáci a majitelé soukromých lesů se na to zase a jako obvykle nevyserou a nenechaj to tam ležet. Část dřeva a kusy polomů, co nepůjdou použít na nábytek a další dřevěný věci by měli za odvoz a zpracování nabídnout lidem. Stejně nechápu, na co dělaj normálně prořezy a pak to nechaj půl roku válet u cesty a hnít. Doufám také, že do turistické a cyklistické sezóny bude vše uklizený a nebudem muset přeskakovat padlý stromy a nebo se brodit větvičkama.

Nemocnice není vězení - Jasně, víme o co se jedná a nebudeme to rozpatlávat. Jen chci říct, že stejně jako řidičáky, tak i zbrojáky by neměli mít lidé starší určitýho věku a další neschopní se racionálně, rychle a bezpečně rozhodovat o tom, co je ještě normální a co už ne. Nemocnice není vězení, ale jatka taky ne!!! To se maj rodinný příslušníci pacientů, sestřiček, bratrů a doktorů bát nějakýho jebnutýho dementa, že je tam postřílí, protože se mu zrovna chce nebo za to, že nedostane péči, jakou si on zrovna představuje?! Vole proberte se! Rámy do vstupu a ochranku k nim. Svět je nebezpečný místo a ozbrojenej je každej druhej. Zbraně do nemocnice prostě nepatří, tam se chodí lidi léčit a tečka, ŽÁDNEJ PROSTOR K DISKUZI.

Veledíla brutalismu - Nejsem znalec umění a ani jeho směrů, ale některý věci by se měly zakázat. Zaujala mě budova "Mäusebunker" - jsem chvíli myslel, že vylovili a zasadili do krajiny bitevní křižník Bismarck.


No a to by pro dnešk asi stačilo zase, ne?