Postřehy ze sedla #0

** 02:02 Tak jsem tu zase po delší době s pár informacema, bez kterých nejde žít.

Poslední dobou se toho seběhlo nějak moc a nebyl čas na to, abych to uspořádal do nějakýho rozumnýho článku, takže jsem měl několik konceptů a stejně se na to nedostalo. No ale to nic nemění na tom, že se stalo pár věcí, co za zmíňku určitě stojí.

Pořídil jsem si díky finanční injekci nový kolo Rock Machine Torrent 90-29 modelovej ročník 2019. Je to XCčkovej rám na 29" kolech, takže takovej rychlej trekovější speciálek na blbnutí, ale i dlouhý přesuny. Mam na něm nalítáno už 270 kiláků a můžu říct, že jsem maximálně spokojenej a lítá se mi na něm velmi dobře. Co už ale tak dobrý nebylo, byla komunikace s krámem, kde jsem si tuhle ROCKetu ojednal. Abych nepřeskakoval, tak to vezmem hezky od začátku do konce.

Objednal jsem si v úterý večer, abych měl do pátku kolo doma. Ve středu asi kolem pátý odpoledne mi volá frajer z prodejny, že jako objednávku přijali a že jako jestli to sedí. Říkam mu, že všechno sedí a že jako kdy mam kolo čekat a ona na mě vybafl cosi o tom, že pondělí nebo úterý, tak jsem ho usměrnil se slovy, že doufám, že si nemyslí, že budu tejden čekat na kolo. Odvětil mi, že má zamrdanej servis lajdákama, co si nechávaj opravovat svoje vraždy na poslední chvíli a že se musí domluvit s fachmanem, jestli se s tím nebude dát něco dělat a že si zejtra zavoláme. Celej den čekam na telefon a furt nic, tak mi to nedalo a zavolal jsem mu sám. Zvedl to a říkal, že jsem přeskočil celej pořadník a že kolo je SLOŽENÝ a SEŘÍZENÝ!!! Tak jsem mu poděkoval a pochválil jsem mu jeho servisáka a nadšenej ukončil hovor.

Jak už se říká, tak když se někdo na něco moc těší, tak to nevyjde. No málem nevyšlo. Dopravce GLS mi ráčil sdělit, že z kapacitních důvodů mi kolo nedoručí v ten den (pátek), ale až následující pracovní den. To jsem jako nemínil tolerovat, tak jsem s bráchou prokonzultoval co a jak a jelikož tam má známýho, tak jsme to vyřešili a pro kolo jsem si jel na depo. Na depu jsem zjistil, že mi frajer po telefonu z prodejny totálně lhal a že kolo je v originál krabici. Rozbalil jsem to a čumim do toho, jak to vypadá a zjistil jsem, že kola jsou nejen podhuštěný, ale sundaný z rámu a aby toho nebylo úplně málo, tak i sedlovka byla sundaná a k mýmu hodně velkýmu překvapení byly sundaný i řidítka. V tu chvíli už mě zajímalo jen jestli není někde škrábnutej rám nebo vidle a naházel jsem to do auta s doprovodem tak neslušnýho slovníku, že tomu zmrdovi muselo pískat v uších ještě celej zbytek víkendu. Je hrozná škoda, že mi ještě nedošel (proč asi, že?!) dotazník z Heureky na spokojenost. Napsal bych jim tam moc hezkou recenzi a slušně by to rozhodně nebylo. Měl jsem dokonce nutkání tomu frájovi zavolat a říct mu od plic, že jestli si takhle představuje servis a sestavení, tak by to měl zavřít a jít do prdele!!! Kolo jsem doma složil do stavu, jak mělo bejt a zjistil jsem, že přehazovačka nemá nastavený dorazy a další a další věci, se kterýma jsem se sral asi 3 hodiny, než jsem kolo dal do nějakýho jízdy schopnýho stavu. Takže takhle teda ne!!!

Jsem ale kluk šikovnej a poradil jsem si, ale ještě by to trochu chtělo a hlavně za 34.000 Kč jsem čekal trošku lepší servis od prodejce


pokračování v dalším díle..