Servis kola

** 16:25 Ne, nebojte se, nic tak hroznýho se neděje. Bavili jsme se minule, že jsem byl v servisu ohledně křupání ve středovým složení a místo řešení jsem si nechal aspoň přeměřit řetěz, kdy mi bylo řečeno, že 200 km a výměna, že je lehce za půlkou. No nechal jsem to zatím bejt a v neděli jsem si řetěz objednal a dneska došel, tak jsem se pustil do výměny.

Jsem ale debil a vůbec mi nedošlo, že budu muset roznejtovávat. Ano, nemam sice celistvej řetěz, ale power lock systém, co nejde už rozdělat, tak jsem sice starej řetěz rozštípl kombinačkama na hulváta, ale pak mi došlo, že mam novej řetěz delší asi o 5 článků a že stejně ho budu muset roznejtovat o přebytečný články. No nedalo se nic dělat a odběhl jsem kousek od baráku do prodejny. Ne do tý, co jezdim furt, protože je mi jasný, že by na mě zas čuměli přes prsty, že si něco chci dělat sám a nenasypu jim do kapsy několik stovek za deset minut práce. Sehnal jsem nýtovač na řetěz a odešel jsem spokojenej domů, kde jsem si zkrátil řetěz, nasadil power lock spojku a při zmačknutých brzdách šlápl do pedálu, při čemž došlo k zamknutí a pevnýmu spojení řetězu. Super, hotovo, odmastit, setřít do sucha a nakápnout spešl olejem, znovu utřít přebytečnej olej a bordel a vyřešeno.

Kdybych nepočítal cestu pro nýtovač, tak jsem byl se vším za 15 minut hotovej. Tohle celý vyústilo v to, že mam další nářadí doma a ušetřil jsem 700 Kč.

Od doby, co mam nový kolo, tak už jsem se ho naučil celý servisovat sám, přibylo mi několik kusů nářadí a nepotřebuju servis k ničemu. Jediný, do čeho se ještě nemam odvahu pustit je výměna oleje ve vidli, rozebrat a promáznout hlavový složení, kterým prochází trubka od vidlí a ústí v představec a řidítka. Tak snad jednou.


To je dneska opět vše, nedejte se okrádat a vše, co zvládnete sami také sami dělejte!