Sirény v noci

** 22:39 Ano, je to tak. Náš HZS je natolik neohleduplnej, že i po desátý hodině večer si v klidu dovolí spustit sirény na plný kule a svolat se k poplachu. Pamatuju si dobu, kdy jsem ještě bydlel na druhý straně města a po desátý večer zakázali HZS prostě a jednoduše houkat. Blikejte a jeďte, ale nehoukejte - lidi spí a vstávají do práce.

Kolikrát mě vzbudily auta HZS, jak jela po hlavní z kopce dolů a celou cestu houkali, jako by jeli kdo ví k čemu. Tohle bych ale chápal furt víc a mávnul nad tím rukou, než to, co se děje tady a teď.

Klasická siréna, co slýcháme každou první středu v měsíci při zkoušce sirén, se tu najednou ve 22:15 (ve 22:39 opět, ale z větší dálky) rozezní a huláká na celý okolí bez ohledu na to, že tu jsou lidi, co vstávaj brzy do práce nebo spící děti. Navíc tahle siréna by měla bejt zakázaná používat k vyhlášení výjezdu HZS k zásahu. Ono je fakt hodně nepříjemný, když se rozezní hodně dobře známej tón požárního poplachu a pak se ozve požární poplach, požární poplach - volání hasičů, požární poplach!

Když už se tahle siréna rozezní, tak čekám nějakej brutální požár o rozloze několika set metrů nebo požár nějakých nebezpečných chemických látek!!! Kord, když mam kousek za prdelí obrovskej areál ŠKODA, kde se dělají transformátory a mohl zahořet olej do nich nebo jiná podobná chemikálie.

Někdo z města nebo kdo má na starost IZS, by měl zapojit trochu hlavu a najít schůdnější řešení!!!

Navíc nevim, koho to napadlo, ale poslední dobou slyším novej typ sirény a ten je teda dost strašidelnej a abych pravdu řekl, když jsem ho slyšel prvně, tak jsem se fakt lekl, co se ve Škodovce stalo a co tam hoří nebo uniklo - nebylo mi tehdy vůbec do smíchu.

NOVÝ TÓN SIRÉNY - Do tohohle novýho tónu ještě huláká klasická siréna, která jenom podtrhuje vážnost situace a až na konci se člověk dozví, že se svolávaj hasiči k výjezdu. Vážně moc super pocit !!!


A to je z dnešního nasranýho zápisu vše. Buďte zdrávy, tupý krávy.