Blog: stěhování

Stěhování na čtvrtou (kolej)

** 21:46 Pamatujete, jak jsme dne 11.7.2017 stěhovali celou firmu jinam? No tak hádej co... Dne 24.2.2019 jsme si dali repete. Takže opět stěhování kravin, tuny bordelu a více než 12 hodin v prdeli. A to nepočítám to, jak to na novým místě ještě budeme zabydlovat atd. Prostě humus.

Přijde mi, že ta firma jde čím dál tím víc do prdele. Chce to inovace, rozvoj, aktualizace, vývoj nových věcí, invenci; prostě nápady na to, jak to zachránit. Podle mě to ještě zachránit jde, ale je třeba začít s čistým štítem, platit účty včas a prostě hrát tuhle "hru" fér. Pak se může i z týhle hnusný housenky stát majestátní motýl.

Hodně věcí, který to sráží na kolena je spolu nějakým způsobem svázaných a bez jedné nejde zlepšit druhou a naopak. Ale to se snadno řekne; hůř se to řeší. Ono to řešení totiž moc jednoduchý nebude. Někdy je totiž strašně málo "chtít" a musí se prostě makat. Bude to složitý a nějak se to musí překlenout. Jen to snad nedopadne tak, že vydělaný prachy budou prostě jen dál mizet "kdesi" a účty budou opět viset v luftu, tam někde v dáli, tam kde jsou položky "po splatnosti".

~ V podnikání nemůžete čekat, až bouřka přejde; je nutné naučit se tančit v dešti. ~

Stěhování na třetí (kolej)

** 19:54 Nesnáším stěhování kanclu. Každej se jenom hádá, všichni jsou nasraný protože tahaj tuny kravin co jsme měli už dávno vyhodit a celkově panuje nálada na hovno.

Odvezlo se toho 2 plný dodávky, narvaný k prasknutí. Odhadem jsme za dnešek odtahali asi 5 tun kravin. A jak už to tak bývá, šlo to z malýho prostoru do ještě menšího. Takže dilema "jak to tam narvat" bylo hned na světě. Asi jinej vesmír. Ale nakonec se to tam tak nějak i vešlo, ale bude s tím ještě mraky práce.

A to ještě není všechno. Na novým místě není internet. Já fakt netuším, jak budeme bez internetu vůbec fungovat. Zvlášť když jsme firma, která bez netu neudělá vůbec, ale jako že VŮBEC nic. No, na zítřek jsem hodně zvědavý, až budeme řešit net a věci kolem toho. Jestli to vůbec rozchodíme. Potřebujeme celkem slušnou linku, stabilní jako kráva a hlavně - veřejnou, statickou IP.

Dneska jsem ale utahanej jako splachovadlo od hajzlu, jsem vyřízenej jak žádost, hotovej jak porce ve školní jídelně a zrušenej jak výtahy bez vnitřích dveří. Prostě totálka jak po bouračce v rychlosti 180km/h do protihlukový stěny.

Snad to zítra v nových prostorách nějak vytuníme a zvládneme to. Taky nám ve starých kanclech zbylo ještě pár desítek serverů, který prostě půjdou k likvidaci, nebo se uskladní někde externě. Hlavně mě sere ten net.