To nevymyslíš

** 07:02 Náš velkovezír Venca už má v hlavě asi totálně vymrdáno a vůbec neví, co dělá. Nedokáže sehnat lidi a lidi, co mu marodí nebo zrovna odešli jsou prej stále ve hře a další nemá.

Naše firma sype PA (personální agentura), která nám dodává ukrajinský dělníky 160 Kč čistýho na hlavu a na hodinu a oni nemaj lidi, který by nám teď hned dali. No tak je asi pak vcelku logický, že se musim poohlídnout někde jinde, v jiný agentuře a lidi dodat. V současnosti nám marodí 3 lidi a u dvou se neví, co bude + 2 ukrajinci jsou na měsíc doma kvůli vízům, což je mezi náma taky nějaká krátká doba, ale o polských vízech a jiných vymrdávkách s úřadama se nebudem vůbec bavit. Takže ve finále je nám potřeba minimálně 5 ženských na mlíkařinu a 4 chlapi na maso.

To byl úvod do toho, co že se to vlastně včera odehrálo. Napsal bych to dřív, ale byl jsem tak nasranej a unavenej, že jsem nebyl schopnej ani udržet oči. No ale k ději samotnýmu. Přijel jsem do práce (na kole samozřejmě, furt jezdim) neobvykle brzy v 9:15 a šel jsem se podívat, jak na tom jsou po pátečním extempore, kdy si nechali skoro půlku expedice na pondělí. No první jsem vletěl do rybárny a nevěřil vlastním očím, když na rozestavěných klecích nebyly ještě ani nalepený štítky a zboží, co má bejt normálně dávno rozházený v klecích stále leží na zapáskovaných paletách, který se tam válí od 3:30 ráno. Jsem si tak v rychlosti prokalkuloval, co je a co není hotový a říkal jsem si, že se tam vlastně válí nerozházený všechno zboží, co postupně najíždí celej den.

Extrém vole. Měl jsem dost smíšený pocity, chvíli jsem se smál, chvíli mi bylo do breku a chvíli jsem měl vztek, protože jsem věděl, že bez toho, abych jim pomohl, tak se nikam nehnem a expedice se nepustí, protože nebude kam dodávat ta pojebaná mlíkařina. No šel jsem si na uklidněnou zapálit a přemejšlel jsem, kde vlastně začít a jak si udělat work plán. No dokouřil jsem, počápnul jsem rukavice a šel dělat. Začal jsem na jedný straně a šel systematicky co nejvíc do jádra. No můj úsek byl hotovej a zbejvala tzv. "rybárna", kde se toho za hodinu nic moc nezměnilo, protože tam maj ty pojebaný saláty a další sračky do regálů a to je zamrdávka na hodinu samo o sobě. Najednou jsme byli, jak mravenci a až jsme se skoro sami sobě pletli pod nohy, což bylo docela komický. Když ve dvou nestíhaj nic a najednou je nás tam 6 a běháme tam s bednama s masem a každá má cca 25+ kg. No a člověk se ani nenaděje a je hotovo, úspěch a můžeme začít dělat svojí práci. Ano, tohle nebyla naše práce, naše práce je tenhle tejden expedice a ne naskladňování.

V 11:30 jsme měli hotovo všechno, co mělo bejt hotovo v 10:00. Šli jsme si zapálit a sotva jsme dokouřili první cígo, tak přišel ten krypl velkovezír Venca a né aby poděkoval za odvedenou práci, ale jediný co z něj vypadlo bylo, že je drcnuto a že můžeme expedovat. Kolegu slováka, jako by střelil do prdele vyletěl a zahulákal: "co takhle poděkovat za práci navíc ty chrapoune jebnutej?!". To určitě velkovezír Venca slyšel, ale jako vždycky to vyjebanej posránek nechal bez odezvy. No ono se mu to jednou vrátí a až se naserem a dáme si tejden volna, tak mu to snad dojde, že tam nemá lidi a když už mu lidi dělaj práci navíc, tak by se slušelo poděkovat, když neumí zaplatit. Každej jinej zaměstnavatel normálně za přesčasy platí a nebo když něco nutně chce nad rámec. On ne, žádný díky chlapi, žádný lowe na pívo nebo cíga. Prostě buran, co si myslí, že je to takhle v pořádku.

No jinak v 9 hodin teprv dodělali svojí práci, co si nechali z pátka, takže není divu, že jsme přišli ne do svýho, ale jejich bordelu a udělali jsme napřed jejich práci a pak ještě poslušně svojí. Končil jsem po 8 a půl hodinách a dneska to tak udělam znova. Prostě si musí uvědomit, že nám chybí lidi a že to takhle dál nejde. Minulej tejden jsme dvakrát dodělávali expedici ráno po protisměně a včera tenhle masakr, takže proč to neudělat stejně, aby si taky svoje užili a dementa konečně trklo, že by mohl dodat lidi. Smluvně máme dáno jasně kolik hodin máme udělat a tak se toho hodláme striktně držet. Už dost přesčasům za mrskej peníz, už dost laskavostem a podobným dobře myšleným aktivitám. My jsme mu u prdele, takže není co řešit.


Příště si napíšeme už snad něco lepšího i když je mi jasný, že trable jiných lidí jsou zajímavější. Lidi jsou svině a jsou prostě škodolibý, I já!