Zima 2

** 20:31 Tak se nám konečně dostavila zima. No ale nějak jako v neobvyklým pořadí. Člověk by čekal něco jakože napřed přijde sníh a tak, ale ono bylo furt tak nějak hezky a najednou mrazy. Vole jako fakt super, ale ne pro mě!

Vánoce se neúprosně blíží, Alzák na nás huláká ze všech stran cosi o černým pátku a další hovna. Těhle černých pátků se po právu chytla i ČOIka, která rozdala x pokut za x tisíc, což je podle mě jedině dobře. Ty jejich podvody s cenama jsou totiž strašný. Jeden příklad za všechny je, když jsem s bejvalkou na víkend vždycky kupoval lahev bohemky a furt byla tak nějak za 125 Kč a čekali jsme na slevu na 110 - 115 Kč, ale najednou nebyla původní cena 125 Kč, ale úžasných 149,90 Kč. To je co? Úplně luxusní sleva!!! No a tak nějak podobně je to se vším a kord kolem Vánoc, kdy z lidí potřebujou nutně dostat ty miliardy.

Tohle všechno bych tak nějak ještě jako chápal, ale že na Vánoce a další takový "svátky klidu a míru" upozorňujou někdy kolem začátku října, kdy ještě v pohodě a klidu užíváme dozvuků léta, tak to mi prostě hlava nebere. Proč se kurva musíme honit už tak brzo za něčím, co nám někdo vnucuje?! Je mi z toho tak nějak divně nebo lépeřečeno na blití. Kam se vytratila tradice? Kam se vytratilo to čekání a pak to krásný překvapení? Všechen tenhle shon si pamatuju nejdříve někdy po Mikulášovi. Teď, aby jsme náhodou nezapomněli nakoupit hromadu sladkejch hoven dětem, tak se Mikuláš, anděl a čert roztejkají v regálech už někdy koncem léta. HNUS KURVA!!!

Poslední roky si tak jako říkam, že to už ani není o tom, že někdo někomu chce něčím udělat radost, ale prostě musí. Do toho všeho shonu a nesmyslů kolem se připojilo cosi, co už opravdu překračuje veškerý hranice toho, jak chápu nebo jsem chápal svátky já. Obdarovat někoho z rodiny nebo známých nějakou tou drobností nebo nějakým svým výrobkem, když se jedná o děti. To je něco, co jsem považoval za krásu Vánoc a prostě takovýho toho čistýho lidskýho chování. Dnešní doba je ale totálně mimo morální a další hodnoty a proto se jeden předhání s druhým, kdo komu koupí dražší dárek a další nechutnosti, který se mi tak strašně moc příčí, že jsem jeden čas byl ochotnej radši odjet někam do prdele s kámošema a tam se prostě a jednoduše při pohledu do hořícího krbu ožrat svařákem nebo grogem.

Z celýho tohohle shonu a sraček kolem jsem fakt dávno vyrostl a pokoupim tak nějak věci, co blízkým chci dát a hotovo. Víc se spíš těším na ty večerní procházky po městě, kdy si dáme horkou medovinu, svařák a pokecáme. No a v neposlední řadě něco, co se mi dochovalo a doufám, že ještě dlouho dochová, je to, že moc rád stavím sněhuláka. Prostě a jednoduše se obleču a jdu ven stavět, postavim ho, ozdobim klasicky uhlím, mrkví a starým rendlíkem a do ruky nesmí chybět metla nebo nějaká ta větev. To je pro mě ten správnej symbol Vánoc, klidu, pohody a míru. Jo a nesmim zapomenout na půlnoční mši na Vánoce, tam prostě musim bejt a je mi úplně u prdele, co si o tom kdo myslí a ne, nejsem věřící.

No a v nejlepším je dobrý přestat, protože bych psal zase slohovku, takže tímto se pro dnešek loučím.