Blog: Lišák Obecney

Rozjedeme Folding at home?

** 19:44 Znáte projekt Folding@Home? Zajímavej projekt, kterej použije přebytečný výkon vašeho PC k distribuovaným výpočtům. Aktuálně se (MIMO JINÉ) používá na nějaké výpočty kvůli léku na SARS-CoV-2.

Začít můžete právě teď: https://foldingathome.org/start-folding/

Zde jen tak na okraj video od LTT:


Sobotní leháro

** 20:01 Docela chill, zase televize a seriály... Nějaký hry jsem zapařil, v AFK Aréně jsem zmydlil Arcane Labyrinth. Jinak zprávy v TV už moc nesleduju; jen tak jedním okem a na půl ucha, páč mě to už leze horem dolem. To raději koukám na Furpokalypsu.


Domácí pohoda

** 18:04 Jsem doma, převážně čučim na bednu a piju čaj s citronem. Jinak leháro, sem tam nějaký to programování a nikam se nehrnu.

Španělský ptáčky dneska nebudou

** 20:47 Ach jo, tak moc jsem se na to těšil, když už to vepřový maso zlevnili, že udělám vepřový španěláky, až nakonec neni maso.

Dobře, ale začnu od začátku. Viděl jsem reklamu na Albert akci, že je levný vepřový v celku, 110,- za kilo. Tak jsem dostal chuť, že si půjdu teda pro masíčko a udělám si ptáčky. Udělal jsem si krásnej nákupní seznam, ještě že jsou tam prej levný vajca a máslo - říkám si "ou kej, smažim tam hned zejtra na nákup."

Dnes odpoledne jsem vyrazil do Alberta a čekal jsem, že "zásoby jsou a všeho je dóstaték", jak tvrdil agent Bureš. Nakonec nebylo ani hovno na botě. Regál na maso byl prázdnej a jenom žral elektriku na to, aby vychladil ten vzduch, kterého tam jako jediného byl dostatek. Takže jsem nic nekoupil. Po cestě zpět jsem zavadil očima o řeznictví, teda spíš prodejnu masa "Zeman" a tam ani noha. Letmým pohledem jsem uviděl vyklizený regály a bylo mi to jasný. Španělský ptáčky prostě neudělám, ani kdybych se posral.

Nakonec jsem tedy (opět nejkratší cestou k domovu) navštívil místní večerku. Koupil jsem 4 pikatní klobásy (balené), kysané zelí a nějaké ty brambory. Chleba není. Ano, nakonec bude teda zelňačka. Udělám jí pořádně vostrou, přidám něco pálivýho, páč je třeba vypálit červa.

Zelňačku miluju nejvíc.

Drahá média, desinfikujete mikrofony?

** 19:11 Reportéři, každý den se pohybujete v různě "rizikových" lokalitách, potažmo mezi skupinou lidí, kteří mohou být (ale také nemusí být) nakaženi. Desinfikujete si mikrofony?

Na mikrofonu máte přeci něco jako "houbičku na nádobí" a jak z "reklam" známe, houbička na nádobí je hnijící kus pěny, kde se to množí celkem fest. A hlavně je jasný, že ty miniaturní kapičky slin, kde se virus může nacházet, se šíří nejen kašlem, ale také při běžné artikulaci. ...a ruku na srdce; lidská ústa jsou celkem dobrý inkubátor pro bacil, nemyslíte?

Tento "článek" na tomto blogu rozhodně nemá na cíl šířit nějakou paniku, ale možná by bylo dobré se nad tímto také zamyslet. Jestli si mikrofony desinfikujete a dbáte na bezpečnost svojí a hlavně lidí, které zpovídáte, je to v pořádku a máte u mě palec hore.

Nová One Man Show? 2020? No jasně!

** 15:44 Tak a je to tady zase. Kazma (alias "Nesera Navalto") to zas rozsek.

Video hýr: Jágr pomohl Kazmovi napálit Davida Copperfielda a je z toho skandál po celém světě!


Korunavirus: Odhaleny nové přízraky!

** 00:12 Pozor! V ČR se v posledních dvou dnech objevily nové přízraky Korunaviru! Mezi nově objevené přízraky patří i tzv. "febris coacervare", česky známý pod pojmem "horečka nákupní". V pozdějším stádiu, u varianty "febris obsono", jde hlavně o přehnané nakupování potravin.

Lidi, fakt nebuďte blbci a nepropadejte panice.

2020-02-28_korunavirus-nakupni-horecka-vtip-burger.jpg

Prejže neni rejže

** 21:22 Ach jo. Panika v krámech, lidi nakupujou nesmyslný zásoby žrádla a leckde už jsou v krámech k vidění jen vymetený fochy pro těstoviny a rejži; palety s moukou a balenou vodou mizí. Nákupní koronavirová hysterie: vyčerpané prodavačky a vozíky jídla za tisíce

Takže ta "česká mediální pumpa", díky který tahle panika vlastně vzniká, funguje fáááákt "dokonale". Tak se lidi proberte, tohle je přece píčovina. Kolik lidí ročně zemře na obyčejnou chřipku jenom v ČR? A kolik jich asi tak bude celosvětově? Já fakt žasnu nad tím, čeho jsou tyhle panikáři schopný. A navíc tím jenom přiživujou tuhle píčovinu.

Docela mě pobavil jeden komentář, který jsem četl na FB. Cituji: "Prosím vás objednejte si už někdo pytlík hlenů z Číny, nejlépe přes Aliexpress, tahle nejistota jestli to už je tady nebo ne je hrozná." (autor výroku to pochopitelně myslel ironicky).

A tohle mě pak už totálně rozsekalo: Chybějí roušky. Češi si je začali šít podomácku z prostěradel

No nic, buďte dobrý a vyserte se na paniku. Rouška z trenclí vám bude stejnak k hovnu. Čus.

Refl.exe


Zase ty dotace z EU, korunavirus, úderník.net

** 11:06 Ach jo. Zase ty dotace z EU v nedělní Partii na Primě. Vždyť dotace je vlastně co? A čím a jak to budeme my, češi, vracet? Protože to nejsou peníze zadarmo. Vždyť jsou to akorát prachy, kterýma se vyplácíme ďáblu. Evropsá unie je chyba v Matrixu.

Hmmm... Koruna virus. Ano, koronaviru podlehli dva lidé v Itálii a šedesát dalších onemocnělo. A teď co bude dál? Budeme se i my bát vyjít ven na ulici? Nebude toaleťák a budeme si mejt zadek ve vaně? Kdo ví... Ale už to fakt přestává bejt prdel.

Ohledně odchodu Pyro Pyromana z Úderníku, to je složitá věc z hlediska osobních vztahů nás dvou v poslední době a nerad bych to už dál nějak hlubokomyslně rozpitvával. Každopádně se tímhle ruší i FB stránka, což mě docela mrzí, ale už to z dlouhodobého hlediska asi nemělo smysl. Já jsem se to snažil urovnat - nešlo to; a já už ani nemám sílu ani chuť to nějak žehlit. That's all folks.

2020-02-22_thats-all-folks.jpg

Šikana je sviňárna

** 11:48 Matka natočila svého šikanovaného syna a spustila lavinu podpory - Ano, šikana je hrozná věc. Znám to bohužel z vlastní zkušenosti a opravdu to není nic příjemnýho. Některý věci si pamatuju dodnes. A sere mě to. Ale minulost se už změnit nedá a mě nezbejvá než se s tím srovnat.

Hard To Say I'm sorry


Sluchátka 7.1? Co to kur...?

** 13:05 Kterej kojot kdy viděl člověka s osmi ušima? Ti výrobci sluchátek jsou fakt čuňáci. Máme 2 uši, což je 2.0 (a nečekaně) STEREO. Jak jako sluchátka 7.1? Co to ku*va má znamenat? Tohle jim může snad sežrat jen totální Ten-Jehož-Jméno-Nesmíme-Nikdy-Vyslovit bez mozku. Bez mozku a s osmi ušima. A ještě se to připojuje 3-pinovým jackem = ku*va STEREO! Uzemění (0), pravej a levej drát na kanál, ty vo*... ehm... bejku!

Já ty lidi nechápu. Fakt ne. Oni raději podávají žaloby na AMD, známého výrobce počítačových procesorů, že jim lže o počtu "jader" v procesorech architektury Kaveri a dalších. Stěžují si na to, že grafické karty NVidia mají o pár desítek MB míň grafické paměti, než je psáno na krabici. Ale KU*VA všichni sečou na to, aby si uvědomili počet vlastních uší na svý palici a že jich tam prostě nemají 7+1 (tj. 8, pro ty bez mozku).

A tak mi na konec nezbývá, než abych parafrázoval Ing. Jirku Paroubka:
"Mám 8 uší měsíčně. A já se ptám, vážení přátelé: KDO Z VÁS TO MÁ?"

2019-09-22_paroubek-kdo-z-vas-to-ma.jpg

Máte zlobivý děcka? Pošlete na ně krampuse!

** 06:53 Máte zlobivý děcka? Pošlete na ně krampuse! Nejlíp toho ze seriálu "Americký táta".

american-dad-krampus.jpg


Recept na Linux

** 17:44 V hrnci si na lžíci Linuxu necháme rozpustit Linux, který zaprášíme Linuxem a za stálého míchání usmažíme Linux. K Linuxu za stálého míchání přilijeme Linux, dobře rozmícháme, přivedeme k varu, přidáme Linux s Linuxem a necháme cca 5 minut provařit. Ke konci vaření přidáme Linux a po lžičkách dle chuti Linux (cca 4-5 lžiček).

Podáváme s Linuxovým Linuxem nebo Linuxem, vařeným Linuxem nebo plátkem vařeného (dušeného) Linuxího (Linuxového) Linuxu.

2016-12-15_linux-rozbil-okna.png