Blog: Pyro Pyroman

Troška zamyšlení

** 02:38 Nějak se mi začínají kupit v hlavě názory na věci, co skoro každej den slyším kolem. V televizi, na internetu, v rádiu.

Začnu aktuálním tématem, které se prolíná do doby, kdy začala válka na Ukrajině. Je to migrace. Ano, v době, kdy sem začali proudit váleční uprchlíci, tak se sem s nima svezlo opět několik desítek Syrských uprchlíků. Na hranicích, kde čekali Ukrajinci na pomoc od Slováků, Poláků a i nás Čechů, tak postávaly hloučky očividně NEUKRAJINSKÝCH občanů. Aby mě zas někdo blbě nepochopil, tak je mi jasný, že stejně, jako u nás žijou a pracujou jiný národnosti, tak i na Urajině jistě pracovalo a žilo stovky možná tisíce takových. Tohle, ale co tam stálo rozhodně nebylo nic, co by Ukrajině nějak finančně nebo odvedenou prací pomohlo. A abych se dostal k tomu, co je na celé věci aktuální je to, že máme opět na hranicích se Slovenskem zavedený kontroly, protože uprchlíci a převaděči. Chápu, že to může bejt v jejich zemi na hovno, nejsem nelida, ale taky musí pochopit to, že my nejsme země, ze který si tady můžou dělat prdel a přestupní stanici. Prostě tam, kde tě přijmou, tam máš zůstat a bejt kurva vděčnej, ale to jim nic neříká a samozřejmě v Německu se maj všichni líp, dostanou větší finanční podporu atp.. Dobře vám tak a jsem strašně moc rád, že na hranicích znovu stojí policie a vojáci a střeží naše hranice. Bravo pánové, jen tak dál.

Další takový téma jsou teď inflace, nedostatek plynu a podobně. Ano, inflace je na hovno a člověk s tím prostě nějak musí žít a srovnat se s tím. Plyn a nedostatek plynu je víc na hovno, ale to, že tu nemáme plyn a ani se nepočítalo s tím, že by jsme tu nějaký zásoby měli mít, to už je známý dlouho a tudíž mě to nijak nevzrušuje. Další věc je, že si máme v domácnosti topit maximálně na 19°C. Tak určitě, já tu budu mrznout, protože vy tam nahoře neumíte vyjednat jinej plyn, jinou cestu a tak podobně. Klidně ať mě všichni lidi kolem nazývají proruskou filckou, ale já budu mít doma svých 24°C a budu se všem kolem smát do xichtu. Já totiž nevidim jedinej důvod, proč bych měl mít doma zimu. NESOUHLASÍM S TÍM, CO SE DĚJE NA UKRAJINĚ, ale nebudu se kvůli tomu omezovat a snižovat ze svých standardů. To prostě musí někdo tam nahoře vyřešit a ne se před problémem schovávat.

Stát nevydělává, stoupá nezaměstnanost v nižší platové třídě a tak firmy neodvádí dostatek financí a nebo dokonce končí, protože prostě není, kdo by dané profese nebo pozice zastával. Logicky, nebudu dělat za 10 tisíc ani za 15 tisíc a poslední dobou se nedá dělat ani za 20 tisíc a to se bavim v čistým samozřejmě. Nájem mě vyjde na 15 tisíc měsíčně včetně energií a dalších poplatků, jako jsou popelnice, světlo na chodbě, výtah, ... Vzniká otázka, kde mam vzít na jídlo, oblečení, hygienické potřeby a to už vůbec nemluvim o tom, že bych si někdy taky rád vyrazil mezi lidi do společnosti třeba na kávu, sklenku nebo nějaký to pivo. Co po nás vlastně stát jako chce? To máme neustále jenom dřít a pak prostě umřít? Nejsme stroje a stát je špatný hospodář. Skoro by se slušelo napsat VYKOŘISŤOVATEL. Z toho všeho jsem nedávno slyšel, že firmy nevydělávají státu a stát nebude mít na důchody a logicky z toho plyne, že se posune věková hranice odchodu do důchodu, aby z lidí vytřískali co možná nejvíce peněz. No jo, ale to, že posunou věkovou hranici odchodu do důchodu jim nic moc navíc nevydělá a tak člověk v mým věku (35) už nepůjde do důchodu v 63 ani 65 ani v 70 letech, ale možná o dost později a protože pak takovej důchodce dostane od státu usmrknuto cca 10 - 15 tisíc, tak dotyčnej chcípne na hlad někde pod mostem, protože do tý doby bude nájem stát 30+ a kde jsou léky a podobně. Takže prostě zase nic a zase se o sebe bude muset člověk postarat sám a zajistit se na důchod jak nejlépe umí. Smutný a doufám, že to někdo hodně rychle změní.

No a když tady rejpu do těch hoven, tak ať to pořádně smrdí, že?! Další taková věc je to, co se děje na politický scéně. TVL já tomu prostě nerozumim. Dřív jsem se v politice trochu vyznal a věděl jsem kdo kde s kým a proč, ale dneska je to jedna velká žumpa a místo toho, abych se dozvěděl, co stát udělal pro lidi a jak zajistil práci, péči a plynulý chod země, tak se dozvídám kdo koho prcal, s kým kdo prcal, za kolik a že z toho neodvedl daně. Podvody, krádeže, lži, tunelování, daňový úniky, dotační podvody, faleš, pomluvy a tahání kostlivců od každýho na každýho. Jedno takový zajímavý téma je STB. Kdo v ní sloužil jako agent, kdo v ní působil pouze jenom jako rozvědčík a kdo nařizoval a kdo realizoval. Zajímavý fakt vypovídající o tom, co kdo kdy komu a za kolik, ale jinak úplný hovno k ničemu. Jo a když už jsem v tom režimovém hovnu, tak bych zakázal KSČM a udělal komunizmus trestným stejně, jako nacizmus, fašizmus a všechny tyhle režimy, co potlačují práva lidí. Naopak bych si z toho vyzobal nějaký věci, co byly pro lidi a stát prospěšný. Práce by byla opět povinná a příživnictví by bylo opět postižitelné vězením. Každý má právo pracovat a kolikrát mu to není umožněno, protože je moc mladej nebo starej, potetovanej, vlasatej nebo holohlavej, tlustej nebo hubenej a další diskriminační píčoviny. Za každou takovou diskriminaci by firma dostala několikamilionovou pokutu. Jednoduše máš kvalifikaci a tak dostaneš odpovídající práci. Dále bych státu nařídil zajistit pracujícím lidem odvádějící daně, zdravotní a sociální - důstojné životní podmínky, což je bydlení, zdravotní péče a na sklonku funkčnosti také důstojný důchod. To jsou priority, co by měly stát zajímat a ne to, jestli někdo někdy něco v minulosti udělal a jak na něj to hovno co možná nejefektivněji vytáhnout a zrovna čistě náhodou v čase, kdy mají bejt volby. Jaká to náhoda, že?!


No a to pro dnešek stačí, mohl bych tady napsat ještě tisíc řádků o LGBT komunitě, rasizmu, xenofobii, ... no ale to by bylo na dlouho a už ani tohle nikdo pořádně číst celý nebude. Není přímo smyslem těchto řádků jenom tak se vyblejt, ale to, aby se lidi kolem zamysleli nad tím, co se to tu kurva děje a že to rozhodně není v pořádku.


Padá listí, zlaté, rudé, je ho plná zahrada. A co potom padat bude, až to listí opadá?

sobděle

** 01:13 no jasně, je noc a já jsem moc ... unavenej :D Chtěl jsem tu cosi napsat, ale nějak mi to vypadlo z hlavy. Za pár dní si tu dáme něco delšího ;)

Wolt a další věci

** 03:04 Je to už fakt hromada let, co se mi líbí americký messengeři a jejich komunita a takový to kamarádství kolem. Jezdí si po městě a doručují balíčky nebo malý nákupy a tak podobně. Jsou na vzduchu na kole a je jim vlastně fajn, protože nějaká ta koruna za to taky je. Podle toho, co maj za kola, tak bych to viděl, že to nebude asi málo. Ona taková silnice za 80+K v individuálu to je panečku svezení.

Osobně jezdím rád a dálky a baví mě to, když mam nějakej cíl. No a proto jsem začal pátrat po tom, co bych jako mohl dělat za podobnou práci, abych za to vození se na kole vydělával peníze. Původní plán byl založit si firmu a převážet věci po městě z bodu A do bodu B. Express hned a ještě ten den doma u někoho. Jako nápad to nebyl špatnej, ale asi by se to nevyplatilo tolik, aby to zaplatilo nájem a podobně. Najednou jsem začal vídat víc a víc Wolt kurýrů na kolech. Říkal jsem si, že to by mě taky bavilo. Sice ta kostka na zádech je něco hroznýho, ale tak jako co, nějak se to vozit musí. Na to si prostě zvyknu, komunikativní jsem, jezdit na kole mě baví a když to vydělá, tak jsem prostě trefil jackpot!

Dostavil jsem se na živnostenský úřad s tím, že si chci založit živnost a že nevim, jestli ten formulář mam vyplněný správně. Paní byla ochotná, dopsali jsme pár věcí a bylo hotovo. Zaplatil jsem poplatek 1K a teď čekám 5 prac. dnů a měl bych dostat IČO a nějaký to osvědčení o tom, že jsem OSVČ. Tak se na to těším a pak se hned nahlásím Woltu, aby jsme dořešili smlouvu a další podrobnosti. No a pak by měla začít ta správná show.

Mezi tím jsem si udělal na kole pravidelnou údržbu a všechno jede hladce a tiše. Jsem naprosto spokojenej.

Kolonoskopie

** 00:46 Tak jsem tu zas po delší době s nějakým tím apdejtem.

kolo - Nedávno jsem píchnul o střep a poměrně daleko od baráku, tak jsem byl nasranej, ale byl jsem celkem i v pohodě, protože v batohu taham ledvinku, kde mam dvě náhradní duše, pumpičku a stahováky na plášť. No to jsem ale netušil, že se může stát něco takovýho, že bych třeba nesundal plášť. Čumim na to a začínám nadávat jak pes. Zkouším sundat plášť a prostě nejde, nehne se to z místa po celým obvodu a na obou stranách. Bezradnej, protože to nešlo fakt ničím nandavám kolo zpět na kolo a prostě tlačim domů. Doma kolem toho chodim a když uznám, že to prostě nejde, tak si začnu říkat, že mi to tam snad ten servisák přilepil a podobný teze. No dostal na dálku nadávek, že mu muselo dobře zvonit v uších. Tímto se na dálku zase omlouvám, protože to nebyla jeho chyba. Ano, umim uznat chybu a omluvit se, když někomu ukřivdím. On ten plášť totiž nebyl přilepenej, ale jak je tam ta drátová patka, tak dosedla tak na doraz, že to prostě nešlo za boha nijak vyndat. Nastoupily nástroje jako kladivo, šroubovák a pak i štípačky na tu drátovou patku. Myslel jsem si, že je tam jeden ocelovej drát, ale pozor ony jsou tam dokoce 4 a každej jinak tlustej. No ale povedlo se a včera sundáno a nandanej novej i s novou duší a pohoda, ale nandavání byl taky dobrej ojeb. Takže ponaučení do příště zní - pláště jedině s kevlarovou patkou VOLE!!!

nos - Čumim na sebe do zrcadla, což se moc často nestává, ale objevila se mi na-nose-kunda teda beďár a přímo na špičce. Bolí to jak svině, ale už je vymačknutej a snad brzy zmizí.

kopie - Terovej disk se mi zbláznil a začal dělat debiliny, tak jsem si musel udělat komplet kopii na druhej externí dvouterák a vynulovat ten terák a vykopat ze zálohy všechny systémový věci, aby mi neustále nezasahoval do všech operací, co probíhají na SSDčku.


„Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád.“

Požár

** 14:17 Není to tak dlouho, co se u nás v Plzni začaly objevovat požáry popelnic. Policie pátrá po pachateli, ale zatím neúspěšně.

Dneska cca ve 13:45 vypukl požár u nás na Slovanech. Zapáleny byly prolejzačky pro děti. Fakt by mě zajímalo, kterej dement má tu potřebu. No doufám, že se na něj brzy přijde a to díky kamerám, které jsou v celém okolí.

Dotyčnému nebo dotyčným přeju, aby jim někdo zlámal ruce a až se jim zahojí, tak prolejzačku opravit na vlastní náklady a znovu ruce zlámat, aby si to zapamatoval/i.

IMG-20220611-001.jpg IMG-20220611-002.jpg

kolo atd.

** 06:01 Tak jsem si dotáhnul opět dráty na kole a už to zase maká jak má. Pohodička v jedničce jsem si projel 21 km a docela mi to bodlo. Prohejbal jsem svoje utahaný tělo a byl jsem docela spokojenej, ale chtělo by to něco delšího. Problém je to, že já už to tady tak znam, že vlastně nevim kam jet a to je kolikrát ta moje brzda. Jezdil bych jako vzteklej, ale nechci se furt motat v kruhu nebo jezdit stále stejný trasy. Prostě mě to nemotivuje.

Další taková věc je to, že nemam s kým jezdit. Nikdo nemá čas nebo chuť nebo nevim. Vidim tady kolem takových part, co jezdí spolu na kolech a dělaj si vejlety. Ano, mohl bych se chytit nějaký party a jezdit s nima, ale já to mam docela těžký s tím seznamováním s novýma lidma. Jsem v tomhle taková konzerva. Navíc se ani moc nepohybuju mezi lidma, takže není moc šance se seznámit. No a pak je tu ještě jeden aspekt, kterej je pro mě z části pochopitelnej, ale taky nepochopitelnej. Většina lidí totiž jezdí na silničním kole a jezdí si ty svoje dálky. Já na horáku nedám tolik km a navíc silnice mě moc neba i když cyklostezky taky využívam.

Další taková věc, co mě vyloženě sere je to, že všichni nebo minimálně většina silničních cyklistů jsou takový ty namyšlený panáci, co maj kola za 60+ tisíc a k tomu ještě ty cyklo hadry a tretry a celkově mi přijdou takový mimo. Cyklistika je o tom, že rádi jezdíme a jsme na vzduchu a ne o tom, že budu vypadat jak cosi narvanýho ve šprcce a napodobovat závodníky. Chápu, že to má nějakou svojí etiku oblíkání, ale o tom by to bejt nemělo. Takže i když si pořídím silniční kolo, tak jediný, co na sebe navlíknu budou cyklokraťasy, ale triko si dál budu brát volný funkční z dobře savýho matroše.

No a to je zase vše. Stále se čeká na článek od Lishacka, ale to bude až někdy v příštím století.

cosi kdesi

** 21:26 Zase jsem se tu stavil, abych se tu vyblil

Není to tak dávno, co jsem si měnil ty brzdový destičky a docela se povedlo, ale mam pocit, že zadní kolo je nějaký přidřený nebo co a k tomu všemu včera mi zase povolily dráty (výplet). To je zhruba po měsíci a kousek a začínám bejt fakt nasranej, protože tohle ten mladej floutek v MMR e-bike servisu fakt neudělal dobře a já jsem mu debil ještě nechával 200 na kafe za ochotu a rychlost. No jsem poučen do příště, že fakt ani korunu navíc.

Práce se mi furt vyhejbá jak kočka vodě a tak nevim, co bude nebo nebude, ale bez práce to nejde. Něco ještě zkusim a pak začnu brát snad i fabriky a agentury nebo co. Doufám, ale že k tomu nedojde a nějakou normální práci si ještě najdu. Mám ještě pár es v rukávu.

No a aby toho všeho nebylo úplně málo a když jsme se na léto zbavili konečně covidu, tak nám sem pomalu, ale jistě začli tahat opičí neštovice, aby jsme se nenudili a aby nás opět mohli zbavit svobod a přikazovat nám, co smíme a co ne. Za chvíli tady budeme všichni zabalený ve skafandrech, aby jsme něco od někoho nedostali. Covid, ptačí chřipka, prasečí chřipka, ... to už lidi nevystraší a tak se muselo vymyslet něco jinýho a to jsou opičí neštovice, o kterých jsem nikdy v životě neslyšel a najednou je má člověk v anglii a americe a hned tejden na to to máme u nás. To je ale náhoda!

Docela by mě zajímalo, jestli jim teď vyjde to trasování, když jim to nevyšlo u covidu


NEŠUKEJTE OPICE, JE Z TOHO HIV NEBO NEŠTOVICE!

Po delší době 2

** 01:00 Situace je taková jaká je, stále nemam práci a furt rozesílám životopisy, jak smyslu zbavenej. Někdo se ozval a na pár pohovorech jsem byl, ale pak už nic. Neobtěžují se napsat, že nejsi vyhovující nebo co. Totální drzost je, když si personální napíše: "pokud vám neodpovíme do týdne, tak to berte, že s vámi nepočítáme". To jsem myslel, že spadnu z křesla a že mam kurva dobře tvarovaný herní křeslo s bočnicema, který mě podrží i kdybych kroutil vracečku ve 200 km/h.

Snažim se dál a mam domluvenej jeden pohovor, ale moc na to nespoléhám. Domluvili jsme se, ale mail s pozvánkou a upřesněním mě docela zaskočil. V předmětu "Brigáda, pozvánka na pohovor". No já ale odpovídal na práci na plnej úvazek a tak podobně. Uvidíme, co z toho vyleze a třeba je to jen nějaká chyba, ale rozhodně mu to řeknu hned na začátku celýho rozhovoru, že o brigádu nemám zájem. Tohle informování buď celou věc vysvětlí a nebo taky ukončí. Jsem spíše nakloněn tomu, aby to byl omyl a prostě se jednalo o HPP.

Mezi tím, co se tak válim doma a řešim věci, na který do teď nebyl čas, tak jsem si objednal brzdový destičky a vyměnil si je. Nemusim mít všechno ze servisu a ten úkon není tak složitej. Jediný, co se docela "bojim", je vyměnit si brzdový kotouče, protože jsem to nikdy nedělal. Seberu ale odvahu a jednou do toho půjdu, protože brzdy na kole jsou pro mě docela důležitý a není dobrý je podceňovat, ale ani není dobrý všechno cpát do servisu a zbytečně poslouchat ty arogantní kecy, že mam špinavý kolo. Tak prostě jezdim každej den a nehodlam ho každej den mejt. Nejsem žádnej manekýn a nemusim mít kolo po každý vyjížďce nablejskaný. Kotouče jsem zatím neměnil, protože ještě jedny desky vydrží a pak to udělam zas tak, jako obvykle a vyměním to komplet. Tentokrát, ale už sám a jen za cenu mýho času. Chtěl bych podotknout, že to není o tom, že bych na servis neměl, ale chci se taky vzdělat a mít radost, že jsem to zvládnul.

Válka ani Covid mě nezajímají. Válku nechci a Covid jsem prodělal dvakrát. Takže asi tak a zbytek asi nemá smysl ani komentovat. Tak zas někdy příště.

Volno nevolno

** 22:51 Tak jsem to v práci zabalil, protože to už prostě nešlo. Nedával jsem kombinaci arogance, hlouposti a totální neschopnosti. To, co se tam odehrávalo je fakt k smíchu a přesnej návod, jak nepodnikat. No ale to je jedno, je to jeho problém a možná mi ani nepřísluší to hodnotit. Musim říct, že co se týkalo jednaní a platební morálky vůči zaměstnancům, tak to bylo vždy tak nějak v pořádku. Platební morálka je v pořádku dodnes, což se dost divim a pak mi zároveň zůstává rozum stát nad ostatníma věcma. Jednání s náma bylo nadřazené, ale tak nějak slušné.

Ovšem to se dosti změnilo ve chvíli, kdy jsem byl křivě obviněn z něčeho, co jsem neudělal. Dál to tu nebudu rozpatlávat, protože to ještě možná bude mít dohru. Další, co mě utvrdilo v tom, že tam nemam co dělat je to, že po mě hulákal novej vedojc jak po malým klukovi. Takhle se to prostě nedělá, vedoucí by měl vědět, jak se má k lidem chovat a jak se s nima bavit. To se neodehrálo a tak jsem prostě šel, protože tam se mi teda rozhodně zůstávat nechtělo.

Sebral jsem se, šel jsem a pak už jsem jen doručil výpověď, aby bylo jasno, co se děje a proč se to děje. Teď čekam, co bude dál, ale je jasný, že nesedim jenom doma s rukama v klíně. Hledám si práci, rozesílám životopisy a chodím na pohovory. Uvidíme, co z toho vyleze. Věřím tomu, že se mi povede dostat se někam, kde budu spokojenej a nebudu muset řešit podobný sračky, jako to bylo tady. Mrzí mě to, protože ten kšeft je dobře rozjetej, ale zásahem jeho nevim jak to popsat, se to prostě řítí do prdele a dlouho to fungovat nebude. Mít tolik peněz, abych mohl udělat konkurenci, tak by do měsíce zavřel.

Co napsat dál. Je to těžký a furt mi to nejde do hlavy, ale tak život jde dál a já se posouvám.


NIKDY NEZPOMALUJ A UŽ VŮBEC NEZASTAVUJ NEBO ZAČNEŠ COUVAT!!!

Geocaching

** 16:25 Minulej víkend jsem byl lovit kešky. Bylo relativně hezky a tak jsem si odlovil asi 10 kousků a pohodka.

Co jsem si ale všiml je to, že spousta kešek, co mám odlovený dávno neexistuje. Nevim, jestli je to lenostní zakladatelů nebo nevhodným chováním kačerů. Je mi docela líto, že se to děje, protože spousta kešek je na místech, kam bych se normálně vůbec nedostal, protože bych o nich nevěděl.

Příroda je super a lidi by tam měli chodit, ale trošku se chovat. To mluvim jen o tom, co vidim ohledně kešek, ale daleko víc je vidět bordel v lesích a na okrajích měst. Korona vyhnala do lesů lidi, co by tam nikdy nešli a podle toho to taky vypadá.


Počasí je teď docela dost hezký a je relativně teplo a tak jsem začal lítat na kole. Přes víkend jsem jezdil a udělal jsem něco přes 60 km, ale musim říct, že mě docela dost bolí nohy. Stehna mě tahaj, až to není vůbec příjemný. Regenerace se nějak nepovedla, ale tak co už. Uvidíme, jak to bude vypadat následující dny.

Tradiční jarní rituály

** 13:05 Zejtra máme poslední únorovej den a to sebou nese několik úkonů, který jsou potřeba udělat. Klasicky se nám prodlužuje den a ráno, když jedu do práce, tak je skoro vidět a podle toho se tak nějak odvíjí i nálada a tak.

V práci je to teď takový divný a nikdo vlastně neví, jak to bude. Co je ale jasný je to, že už to nikdy nebude dobrý. Parta se rozpadla a zůstalo jen to potřebné jádro. To vše sebou nese takový to dusno o tom jak co bude a kdo se kam vrtne. Teď by jsme měli mít novýho kolegu, který zastoupí stávajícího kolegu. To je něco, co si bude muset sednout, protože on neví, jaký mezi sebou máme vztahy. Snad to bude v pohodě a budu moci ještě nějakou chvíli ve firmě figurovat. Pokud by si to nesedlo, tak to bude znamenat, že si začnu hledat jinou práci a plynule přejdu do jiný.

No a klasika, která je mnou každej rok okecávaná a probíraná ze všech stran. Blíží se cyklistická sezóna a tak je potřeba dát do kupy svůj stroj, aby mi celý léto bezchybně sloužil. To zahrnuje kolo umejt, vyčistit, namazat a pak ho dát do servisu, kde si nechám odborně vyměnit brzdový kotouče a destičky. Dále výměna brzdové kapaliny, odvzdušnění soustavy, dofouknutí vidlice na požadovanou hodnotu dle váhy jezdce. Nákup cyklovybavení, jako je oblečení, světla, blikačky a podobně netřeba okecávat, protože je to samozřejmost. No a pak jsou tu poslední dva komponenty, který měnim podle potřeby v průběhu roku a to jsou pláště a řetěz.

Celá tahle servisní mašinerie, která mě čeká vyjde cca na 5000 Kč.

S teplejším počasím nás to tahá víc a víc ven, což je dobře. Není nic horšího, než bejt zalezlej doma a nic nedělat. Radši se i po práci projedu a vyčistim si hlavu projížďkou po lese na čerstvým vzduchu. To sebou nese i to, že objevim nový místa a poslední dobou se nám tu rodí víc a víc cyklostezek, takže je třeba je prozkoumat a užít si klidný jízdy mimo silnice a hustý provoz.


To je dnes zas vše.

Pokračování

** 18:54 Tak nedávno si náš šéfisko usmyslel, že pre nám dá balící stoly na halu, kde jsme dneska mimochodem zjistili, že je 2,5°C. Bomba ne? To si tak jako přijdete do práce, kdy venku je -4,5°C a měli byste dělat v teplotě, co jsem napsal. Navlečený a nikoho nezajímá, že vám úplně zimou tuhnou ruce. No doufám, že to fakt nezrealizuje a nebudem to muset vůbec podstupovat. Teď je tam zima a v létě je tam pod tím plechem 40°C a nedá se tam vydržet. Každopádně to nic nemění na tom, že pokud se o to pokusí, tak to balim a jebu na to. V takových podmínkách odmítám dělat a myslím si, že by v tom nedělal nikdo. Kromě toho všeho chce umístit ten balící stůl na místo, kde na zem padají cihly a omítka, takže to místo je extrémně nebezpečný. No jestli chce kontrolu z inspektorátu práce, tak není problém a nebude to žádná jím zaplacená kontrola, ale normální na udání.

No ale aby jsme si nekazili víkend, kterej je před náma, tak prostě pohodka, pátek a párek. Koupil jsem si cestou z práce flašku Jamesona a bumbam. Do hospody nesmim, protože jsem si nenechal píchnout tu sračku a tak prostě chlastam doma. Ještě je tu možnost, že bych se teleportoval za Lishackem domů a pokalili by jsme spolu, ale to asi neklapne, protože nemá chlebíčky a jednohubky, takže jebat.

No a jak vidim to počasí venku, tak se to nikam moc nehejbe i když pár hezkých dnů bylo a dalo se jezdit na kole. No ale já chci prostě, aby to bylo několik hezkých dní za sebou a dalo se jezdit několik hodin v kuse. Už se fakt nemůžu dočkat, až zas budu lítat.

No tak já jdu lejt a vy se smějte ;)

Novinky novýho roku 22

** 03:59 Tak se nám ten novej rok úplně nepovedl, ale spíše jen, co se týče práce.

Náš šéfisko si nasral do bot a vše, co šlo podělal. Projebal prachy na farmě a tak musí propouštět lidi, protože vůbec nemá na vejplaty. Tím to ale vůbec nekončí. Propouští kancelářský a myslí si asi, že to budeme dělat my skladníci nebo co. Hovno kamaráde, nebudeme a nebudeme o tom diskutovat. Vyhazuješ lidi, tak to dělej za ne, vole. No a to není jediný, co nám tam poslední dobou vyrábí. Nechal si udělat kancl u nás a prej tam bude smrdět dvě hodiny denně. Je nám jasný, co tam bude dělat. Bude nás buzerovat a vymejšlet píčoviny, jako každej jinej. Další věc, co vymyslel v souvislosti s kanclem je to, že tam nebudeme smět na WC, aby jsme ho tam asi nerušili nebo co, ale to je nám u prdele a může zapomenout, že budeme všichni chodit jenom na jeden a ještě holčičí hajzl. To se jako fakt asi posral a nikdo to nebude vůbec poslouchat ty jeho výjeby dutosti. Další je to, že skříňka s mikrovlnkou a rychlovarkou skončila na chodbě před kanclem. Chodba je součástí únikovýho východu a je tam zima, takže tam těžko můžeme svačit a nemůžem si tam nikde nic ani umejt a podobně, takže nevyhovuje hygienickým požadavkům na kuchyňku. Tohle ještě bude mít dohru a nejspíš takovou, že skončí i zbytek lidí včetně mě a pak si to tam může dělat sám za těhle podmínek a šéfovat max sám sobě píčus.

Včera jsem si vzal na dnešek dovolenou, protože tam prostě nechci bejt. Nálada jak v koncentráku, všichni na sebe hází xichty a štěkaj na sebe. Prostě humus a tak jsem se šel zeptat, jestli bych nemohl dostat dovolenou a hotovo. Dostal jsem jí, pohoda a říkam to kolegovi, že tam bude dneska sám a on se hned urazil jak malá píča a hlásil tam cosi o tom, že jde marodit a takový ty píčoviny kolem. Říkam mu, ať jde marodit, že je mi to jedno a vůbec jsem nechápal, proč je na mě jako nasranej. Šel jsem do kanclu a tam jsem se dozvěděl, že je nasranej proto, že je mu nějak blbě a že kdyby mu ráno nebylo dobře, tak by byl doma. To víš, že jo, naser si. Nebudeš doma, nebudeš si dělat jen tak prodlouženej víkend a hotovo. Makej lopato, celej den sedíš u kompu a jenom píčuješ, čumíš na fuckbook a posloucháš ty svoje sračkoidní písničky nebo podcasty a směješ se na celý kolo. Takže ti asi moc blbě nebylo, když ses mohl smát a venku vtipkovat. Jsi jenom uplakaná vychcaná pička a já jsem ti smáznul plán. Dobrý co? Za mě jo. Dobře ti tak.


TO JE DNES ZASE VŠE

Středa, jo, bylo to třeba

** 15:53 Tak dneska byl den jako žádnej jinej. Přijdu do práce, udělam si kafe a jdu si ještě na cígo a tak. Pohodka, vše probíhá, jako obvykle, ale v 9 ráno se vše obrací v něco daleko zajímavějšího.

Přišla kolegyně do práce a hned v kanclu u čekání na vodu na čaj jí asi přeskočilo a prohlásila cosi ve smyslu, že "takhle se o mě určitě bavíte celou dobu, když tu nejsem" a odešla. Všichni přítomní zůstali koukat jak opařený, ale přešli to s tím, že na to už jsou zvyklí. Ona totiž naše kolegyně má pocit, že se celej den bavíme jen o ní, jak je neschopná píča a tak podobně. Chvíli byl klid a každej si dělal svoje.

Najednou slyším, jak vysává prodejnu, ale to by nebylo nic neobvyklýho. Myšlenka odešla stejně rychle, jak přišla a dál jsem se věnoval práci. Z ničeho nic vylítla, že ty stopy na koberci jsou stejně jenom ode mě, jak tam furt chodim a zas zalezla. Jdu se podívat, co se stalo, protože jsem tam dneska ještě nebyl a co jsem teda provedl. Vyhrkne na mě "no podívej se..", tak na ní tupě čumim, že co jí zas přeletělo přes dutinu lebeční a to bych nebyl já, abych neudělal nějakou kulišárnu. Se slovy, že to vysála na hovno, což byla pravda, jsem si utřel boty do koberce a šel. Hulákala na mě, že jestli si dělam prdel, ale to už jsem byl myšlenkama zas někde jinde a šel si po svým.

Uběhla asi půlhodina nebo tak nějak a mezi tím jsem makal a pak šel na kuřáckou pauzu. Vrátil jsem se a ona vyběhla z prodejny na sklad a huláká na mě, že mě zbije, že jsem konina a že takhle se k ní chovat nebudu a že se s ní budu bavit slušně a že je matka samoživitelka a že se musí starat o syna a že už má něco odžito a další psychotický výlevy. Pokračovalo to tím, že se mě nebojí a že mě klidně napálí a dál to stupňovala, až to došlo k tomu, že mi rozmlátí flašku o hlavu a tak.

Musel jsem se opřít o stůl, abych jí něco neprovedl. Po ruce jsem měl hodně věcí, co by mohlo letět jejím směrem. Hodně jsem se držel, protože furt mi hlavou běželo, že je to ženská a že jsem v práci a tak si nemůžu dovolit udělat něco, čeho bych pak litoval. V tom zahlásila něco, co mi totálně narušilo veškerou morálku a ze mě vypadlo "ještě chvíli na mě takhle hulákej a půjdeme ven, tam tě chytim za držku a uvidíš ten tanec". Očividně jí překvapilo, že nemá navrch, jak si do teď myslela a začalo ródeo. Lítala sem tam, házela věcma a tak podobně. Najednou zas vyběhla z prodejny, že na to sere a že končí, že s ní nikdo takhle zacházet nebude. Sbalila se a odjela pryč. Takže skončila a po tom, co jsme si to probrali mezi sebou, co že se to vlastně stalo, tak se situace uklidnila a vše se vrátilo k normálu. Vzduch se vyčistil a konečně tam panovala zase ta příjemná nálada bez stresů.

Tím se uzavřela zase jedna pracovní kapitola pro jednu afektovanou píču, která nebyla schopná plnit si svoje pracovní povinnosti a chodit denně do práce. Nechci jí nějak extra špinit nebo něco takovýho, ale tohle nebyla práce pro ní a hlavně ona střídala nálady rychlejš, než se střídá počasí. V jednu chvíli bylo všechno na píču a měla nervový výlevy o tom, jak jsou na ní všichni zlý a jak je život zkurvenej a za dvě vteřiny byla zas přehnaně sluníčková a všechny a všechno milovala. Trošku mam podezření na to, že je neléčená schizofrenička. Taky pak ale nechápu, jak může jezdit do práce autem. Podle mě s těmahle stava by neměla vůbec dostat papíry a pokud se nepletu, tak jednou prohlásila, že je nemá a jezdí bez nich, ale co je vlastně pravda a co ne, když to prohlásila tahle očividně narušená osoba.


„Pokud to opravdu chceš, budeš pracovat tolik, abys to získal.“

Nevim nadpis, neruš myšlenky

** 23:26 Za poslední dobu se toho seběhlo nějak moc a nějak nevim, jak to mam celý uchopit a jak se s tím poprat. Ne, že by se mě to nějak přímo dotýkalo, ale tak děje se to kolem mě, tak to vnímám a neumim si prostě zacpat uši a zvřít oči, abych to nevnímal.

V práci relativní pohoda, ale bylo mi řečeno, že prej budu dělat kromě skladníka i krysu a budu muset na kompu obstarávat objednávky a podobně. Tomu předcházela nevinná žádost o zvýšení platu, protože v tejhle práci budu za měsíc rok. Tak jsem na to prozatím kejvnul a samozřejmě, že si to nechám zaplatit a když nebude vůle, tak se zas stáhnu ke svýmu balení zásilek a budu si zas dělat to, co jsem dělal do teď.

Celkově tedy budu žádat o okamžité zvýšení platu o 2500 čistýho. 1500 za kancelařinu a 1000 za rok odvedené práce. Uvidíme, jak to dopadne a co mi na to řekne, protože úplně nedoufám, že by se to setkalo s úspěchem. To znamená, že bych dále dělal jen to, co jsem dělal do teď a kolegovi, co dělá objednávky do teď by bouchla hlava z množství a náročnosti práce.

No a dál nevim, co psát. Počasí stojí za hovno a proto už se moc na kole nejezdí, ale věřím tomu, že se ještě pár dní najde, kdy se bude dát jezdit celej den a nezmrznout u toho. Dneska jsem sklízel zbytek paprik, který byly na kytkách a nestihly dozrát. I tak jsou jedlý a budou dobrý, jen si z nich nevezmu semínka, ale to mi moc nevadí, protože si budu kupovat nový zajímavý odrůdy a dalších mam tolik, že bych s nima osadil pole. Byl jsem z toho smutnej, jak to díky počasí dopadlo, ale tak co se dá dělat. Budu doufat, že příští rok to bude lepší. I když to už jsem doufal letos a letos to bylo horší, než loni.

To je zas vše. Čus.