Blog: Pyro Pyroman

Povedenej den

** 18:38 Tak jsem dneska málem zaspal do práce, ale pohoda. Všechno jsem stihl a tak jsem nemusel nic vysvětlovat. Pak byla klasická práce skladníka a tak jsem se neměl moc nad čím pozastavit, byla i sranda.

V 11 přišla vejplata, tak byl hned ten den hezčí a asi půl hodiny na to přišla smska, že mam opravený kolo a že si ho můžu vyzvednout. No konečně jsem si řekl a hned ten den byl ještě o kousek hezčí.

Konečně mam svoje kolo doma a pokud nebude nějaký debilní počasí, tak se hned zase bude jezdit, dokud to jde. Těšil jsem se jak malej. Vypadá to pěkně, tak jsem spokojenej a uklidněnej, že mam zas svýho mazla doma a mam se na co dívat. Dneska už na kolo nejdu, jsem správně utahanej, tak to necham na zejtra, kdy nebudu muset po práci už nic a tak si hezky vyjedu na nějakej vejlet.

Pro dnešek zas vše.

Je mi to třeba?

** 18:31 Dneska jsem opět volal do servisu, jestli už mam kolo hotový nebo co a opět jsem slyšel něco, co jsem nechtěl. Bylo mi řečeno, že se stále čeká na dráty a že by snad měly dorazit dneska odpoledne. To už není ani k smíchu, ale jen k tupýmu pohledu někam do dáli a čirýmu zoufalství. Já už fakt nevim, co mam dělat.

Zejtra tam jdu osobně a pokud to nebudu mít hotový, tak udělam to, co jsem chtěl udělat dneska a to, že odstoupim od smlouvy a jednoduše si kolo vezmu zpět. Nebudu čekat dva tejdny, než se ten neschopnej kokot usmyslí, že mi udělá kolo. Tohle je fakt vrchol diletantsví.

Jinak v práci furt to samý a člověk tak nějak zabíhá do starých dobrých kolejí a prostě maká. Začínám se trochu nudit a nevim, co dělat. Na netu furt to samý a venku nic moc počasí. Postupně se sem sune zima a za chvíli to bude úplně zabitý.

Lepší snad nekomentovat. Čus.

Úterý

** 20:16 Dnes je úterý a já stále nemam hotový kolo. Zejtra po práci tam jdu a beru si ho zpět hotový nebo ne. Už je mi to jedno. Termín zněl do pátku a kdybych si v pátek nezavolal, tak bych to ani nevěděl, že neměl dráty a musel je objednat.

Takže takhle ne a normálně regulérně odstoupim od smlouvy. Chápu sice, že toho mají moc, ale tak to měl říct a ne ze mě dělat debila. 7 pracovních dní tam leží někde moje kolo a mě právě dneska došla trpělivost.

Kolo už si tam nikdy nedám na servis a i kdybych měl jet přes celý město a pak pěšky zpátky, tak MMR E-bike s.r.o.NIKDY!!!.

Tím končím dnešní report.

Neděle 2

** 15:00 Neděle je od slova nedělat a proto jsem dnes douklidil celej byt a teď si vařim oběd. K obědu bude vepřovej gulášek s bramborem a tak. Klasika jednoduchý jídlo a zasytí. Venku je tak nějak počasí na procházku, ale já prostě pěšky chodit nechci. Chci na kolo a to nejde, takže budu ladit věci v bytě a pak budu asi relaxovat nebo nevim.

Prostě den, kdy není moc co dělat, tak asi budu jezdit kamiony a pak k večeru to vidim, že si půjdu odlovit jednu biltemu.

Why not & 9/11

** 10:18 Tak jsem si včera v práci říkal, kdy mi konečně přijde SMSka od servisáka, že mam opraveno. Když furt nic a bylo skoro pozdě odpoledne a blížil se konec směny, tak jsem byl lehce nervózní a zavolal jsem tam.

No na druhým konci to zvedl příjemnej chlapík, ale neměl pro mě vůbec dobrou zprávu. Prej servisák neměl dráty na výplet, tak se musely objednat a prej budu mít kolo v pondělí nebo úterý. Tak jsem mu slušně poděkoval za info a rozloučil se.

V hlavě jsem byl totálně nasranej, protože jsem chtěl o víkendu vypadnout na kolo, ale když to nejde, tak to nejde a nedá se nic dělat. Pro příště budu moudřejší a napřed se všech servisáků budu ptát, jestli všechny ty věci mají, než tam dám kolo. Nechci už znovu čekat celej tejden na opravu a ještě bejt bez kola na víkend.

To mě zas přivádí na myšlenku, že bych měl urychlit šetření a pořídit si tu silničku, abych měl doma vždycky aspoň jedno kolo a nemusel tu jen tak sedět a čumět. Jo, mohl bych se jít projít, ale to mě moc neba, protože to tu znam a sednout si na vlak a tak podobně na to není zas počasí. Furt je to nějaký zatažený a tak se docela obávám toho, že bych zrovna byl někde v lese a zmoknul.

No a to je pro dnešek asi zas všechno. Jen jsem se chtěl podělit o to, jak servisák (NE)funguje.

Jo a dneska je to přesně 20 let, co se zřítily budovy WTC po nárazu letadel. Spekulovat o tom, jestli to byl domácí nebo cizí terorizmus, nebudu. Prostě a jednoduše tragédie. Co mě osobně zaráží je to, že díky volbám a covidu se o tom nikde nepíše. Zajímavý.

Víkend a další nasrání

** 19:29 V pátek jsem jel k bráchovi s tím, že si konečně umeju kolo a do toho se ještě ozval Lišák s tím, že bych se mohl stavit večer na pivko. Odsouhlasil jsem, ale netušil jsem, že se tak zaseknu a že pak už se mi nikam po tmě nebude chtít a navíc jsem si dal pivko a tak jsem nechtěl cokoliv riskovat.

Zůstal jsem u něj celej víkend, protože jsem byl nějakej vyfluslej z kola a jel jsem až v neděli domů.

Dneska jsem si hezky po práci dojel na poštu, kde na mě čekal už od pátku ráfek a pak jsem letěl hned do servisu, aby mi to prostě udělali. A tady už se dostáváme k tomu nasrání. Servisák je odpornej slizkej píčus, co si myslí nevim co. Vždycky, když vidim, jak se tváří, tak mam sto chutí ho tak plesknout, že by se mu ta huba srovnala. Zachovávám dekorum a podávám mu ráfek se slovy, že tady to má a může na tom začít makat. Samozřejmě nepochopil express a suvereně mi řekl, že nejdřív v pátek. To už jsem to nevydržel, dekorum stranou a jak jsem se nadechl, tak jsem mu od plic řekl, že je to nejhorší servisák s nejdelším časem oprav a že když chci něco express a míním si za to klidně připlatit, tak to chci do druhýho dne nebo nejpozději ten další a že na ten jeho otrávenej xicht se taky zrovna dvakrát dobře nekouká a je zjevný, že moje základní požadavky jsou pro něj obtěžující. Tohle celý si vyslechl i vedoucí nebo majitel prodejny, kterej se toho hned chytil a z celýho incidentu prej vyvodí následky.

Takže kolo bude poflusaný a na hovno udělaný. No co, vapka to jistí. Taky jsem řekl, že když už tam jsem, tak si tam to kolo nechám udělat, ale že to bylo naposledy a radši pojedu přes celý město, než se ještě někdy dívat na ten jeho kyselej xicht. Já debil mu tam chci nechat prachy navíc a on hází xichty. Druhej servisák to je jiný kafe, tam jsem mu minule jen za přeměření řetězu a doufoukání vidle nechával 200 na kafe a to nic nechtěl. Nedělá mi problém ocenit příjemnej přístup.

No takže od teď budu všechno tahat jinam a tenhle vocas si může třeba nasrat. Nemluvim o tom, že podle něj bych čekal na ráfek tejden a takový ty kecy kolem. Já ho ve čtvrtek objednal a v pátek byl tady. No a pak ještě chystám další změny na kole. Bude trošku tuning na raketu. Silnička, kterou jsem si tak nějak naplánoval se nějak nekoná, tak počkáme ještě pár měsíců a pak. Mezi tím si udělam radost a zainvestuju do ráfků a nábojů od DT Swiss a čtyřpístových brzd Jen tak si vysypu z kapsy 12K A to nemluvim o sedačce a karbonových řidítkách.. to je dalších 5K

No mam toho v plánu moc a peněz málo. Jo a ještě se mi zalíbily rukavice od značky 100% - další talíř mínus

Tady to asi ukončim. Čus.

OMG!!!

** 14:30 Nedávno jsem přišel na to, že mam prasklej ráfek na zadním kole. Rupnul u niplu a snaží se vyrvat ven. Kdyby to někoho zajímalo, tak je to WTB SX19 29". Začal jsem teda googlit ráfky a samozřejmě, že jsem se podíval i na tenhle, abych tak nějak věděl, co je to zač a kolik taková sranda stojí. K mému velkému překvapení jsem se dočetl, že ten ráfek stojí 350 Kč. Jo a fakt je to taková levná s**čka, ale to by mi ani tak nevadilo, jelikož do teď mi sloužil v pohodě, až teda na jedno centrování, ale tak to se prostě občas musí u všech ráfků.

Jezdim na tom, protože se s tím nic neděje, ale už si nedovolim s tím někde skočit nebo tak a do terénu se radši nepouštim vůbec. Dneska jsem se konečně dostal taky do servisu a zas prostě klasika, že jo. Nevim, jestli mam. Nevim, jestli to půjde. Je to zaprasený. Musel bych hledat a objednat. No prostě další nechuť něco dělat na kole, který jsem nekoupil u nich, ale na to už jsem zvyklej. Takže to dopadlo tak, že si objednam ráfek někde jinde a pak si to u nich necham udělat a nebo si najdu úplně jinej servis, protože se tam na ty xichty nemůžu už ani dívat.

Dobrý bylo taky, jak se na to podíval a ještě mi s klidem řekne, že se na tom dá jezdit a že viděl daleko horší. Jen prej musim jezdit opatrněji a přenášet váhu víc na předek a nebo jít do pedálů. Vtipný vole! To bych blil. To ještě servisák vůbec nepochopil to, že chci na stávající nábu naplést ten novej ráfek. Asi si myslel, že mu budu plnit kapsu i za novou nábu a já nevim, co ještě všechno. Prostě vyplesklej diletant.

No takže jsem si našel jinej a asi i lepší ráfek, ale je tam nějaký jiný označení a tak si nejsem jistej, jestli mi to pak nebude dělat nějakej bordel nebo tak. Normálně mam označení 622x19, ale u toho novýho je 622x19C a já prostě nikde nemůžu najít, co je to "C". Poslal jsem teda dotaz na prodejce s tím, že jsem uvedl i stávající ráfek a čekam na odpověď.

Do tý doby se čeká a uvidíme a budu si jezdit jenom tak jako rekreačně. Zejtra si povíme něco o rozestupu 1,5 metru a chování řidičů na silnici. Bude to zas peprný!


Acta non verba

Dlouhej víkend

** 19:02 Tak se nám pomalu blíží konec dlouhýho víkendu, kterej byl nakonec víc super, než jsem si myslel, že bude. Počasí tak nějak dopadlo, bylo hezky a odehrály se obvyklé aktivity.

Původně měla bejt zima a hnusně, ale nějak se to posunulo a tak jsme tu měli sluníčko a příjemných 12 - 15°C. Na kešky došlo i nedošlo, protože proutky na pomlázky a kopřivy na nádivku. By se jeden picnul. Místo dlouhýho volna má člověk dlouhý trápení tyhle kraviny sehnat. Nehledě na to jsem se docela hezky projel na kole a našel jsem zase nový místa, kam se dá na kole zajet a bejt tam relativně sám a v klidu. Ještě je to ve stínu stromů, takže taky super. Člověk čistě náhodou zjistí, že přibylo mrtě cyklostezek a ani o tom neví. Musí napřed zabloudit.

Na dnešek hlásili nějaký to foukání a taky že jo. Fouká celej den jak jeblý, ale až teď k večeru to dotáhlo napřed déšť a teď taky pár sněhových vloček. Doufám, že slibovanej vítr v noci odejde a bude zas nějak normálně, protože fakt se nechci na cestu do práce zase nabalovat i když je mi jasný, že makání v triku jako minulej tejden asi není to, co mě tenhle tejden čeká. Ještě, že bude tak krátkej.

Včera jsem si protestantsky dal na zahrádce jedný nejmenovaný hospody pivko a byla to fakt slast. Všichni bez roušek, protože jedli nebo pili samozřejmě. Seděli u sebe rodiny a ti, co nebyli s nikým, tak postávali stranou s rozestupem větším, než nařizuje vláda. Vládo, nejsem stádo ovcí ani opice, aby jsme museli poslouchat, co nařizuješ. Navíc je vás tam banda a jeden s druhým neumí mluvit natož se domluvit. No tak jsme si to domluvili sami a děláme to podle sebe. Navíc nám bylo řečeno, že máme chodit ven na čerstvý vzduch, tak jsme uposlechli.

Ku spokojenosti všech bylo vše v pořádku a v poklidu proběhl i zbytek dne.

Tak čau víkende a zejtra do háku!

Klaus

** 00:31 Tak k nám včera dorazil Santa v plnej palbě a fučel tak moc, až s sebou přitáhl i déšť a kroupy. Prostě masakr, celej den foukalo, že se nedalo chodit po volným prostranství a když už jsme se rozhodli ukončit lov kešek a jít domů, tak z nebe začalo doslova srát. Jinak se to ani popsat nedá, když vám do xichtu rychlostí větru lítá listí, prach, kapky deště a pak hned na to kroupy. Fakt to bylo výživný.

Po tom, co jsem došel domů komplet mokrej a vyfoukanej, tak jsem se nezmohl na nic jinýho, než horkou sprchu a čajík s medem. Prostě kombo jak blázen. Chvílema na mě padala taková ta únava, že kdybych se zabalil do deky, tak bych do vteřiny spal.

Mimo jiné v pátek jsme měli v práci takovej masakr, že kolega se nervově sesypal a chvíli nebyl schopnej ani mluvit a tak. Normálně mi přišlo, že mu přeskočilo, protože jeho nepřítomnej pohled kamsi do blba byl dostatečně výmluvnej. Dal si cígo, najedl se a pak už byl relativně dobrej, ale stejně. Moc nechápu, že si někdo může něco tak připouštět a nechat se totálně vykolejit.

Já mam v tyhle chvíle tendenci se sebrat a jít na cígo, ale během toho normálně komunikuju a pak na cígu přemejšlim, jak to udělat. Pak se vrátim z cíga a rovnou vim, co jdu dělat a jak.

No ale každej jsme jinej.


...

Sobota

** 09:16 Dneska je to všechno nějaký divný. Místo toho, abych se v klidu prospal a pak vyrazil ven, tak jsem byl už v 8 vzhůru a nic se mi nechce.

Venku sice svítí sluníčko, ale je tam dost kosa, takže se nic moc neděje a nikdo nikam nejde. Navíc je tu každej vysranej z toho lockdownu, takže je zalezlej doma a nudí se k smrti. Fakt jako super. Kdyby nebyla taková zima, tak bych dávno letěl někam na kole.

Pátek jak párek

** 16:47 Tvl to byl dneska zase den. Už nevim, jako co jsem zaměstnanej. Jestli jsem skladník nebo pracovní saportu nebo co. Prostě asi holka pro všechno.

Ráno to začlo luxusně. Cesta do práce pomalá, protože zas chcalo nebo co a prostě jsem nechtěl bejt mokrej až na zátylku. Přijedu a tam skoro nikdo na placu, tak jsem si zaparkoval kolo a jdu si hodit batoh do kanclu. No tam samozřejmě všichni nasáčkovaný u rychlovarky a třepali se jak feťák na dojezdu. Ranní káva musí bejt, to je jasný. Bez ranní kávičky, nemakaj mi ručičky. Navíc co by to bylo za den bez dělnický snídaně (kafe, cígo).

Tak jsme hromadně všichni vylezli ven a chystali se na práci. Během toho přišla kolegyně ze saportu, že jí někdo píše maila, že chce pěstovat bylinky hydroponicky. Následoval výbuch smíchu, ale tak proč ne. Nechali jsme ho při tom a poradili mu hnojku, kterou mimochodem taky chtěl poradit. Už vidim tu dvoumetrovou bazalku.

Mezi tím se nakupily objednávky, takže bylo co balit a pohoda, takže jsme se zas tak nenudili. Tenhle stav trval asi tak do oběda a pak už jsme se všichni těšili domů a ještě se k tomu všemu tak hrozně zkurvilo počasí, že se nedalo bejt ani venku na cigáru. Prostě fakt vydařenej začátek víkendu. Počasí bude stát za hovno i během víkendu, takže to moc na kešky nevypadá, ale kdo ví.

No a to je asi dneska zas všechno. ciao.

No tvl

** 22:51 Tak se nám na chvíli zas sešel čas něco napsat.

Poslední dobou toho je nějak moc a prostě to nedávám časově, fyzicky ani jinak. Psychicky jsem relativně v pohodě, ale jenom díky tomu, že se nám na chvíli o dost zlepšilo počasí. Tyhle dva dny v tejdnu, co bylo hezky jsem využil k jízdě na kole. Užil jsem si to jak nikdy, ale zjistil jsem, že s tou fýzou na tom nejsem po zimě úplně nejlíp a tak budu muset začít makat a rozjezdit se.

No ale do toho všeho na mě trochu padá jarní únava a tak jsem z práce vždycky zralej akorát políbit polštář a pak nic nestíhám, protože ještě musim vařit a tak. Prostě všechno hned a hovno z toho. Psycho!!! Zejtra jdeme na kešky a pak si večer vyleju palici, jako už dlouho ne. Každej nějak ventiluje tyhle stresy a já přes lahev dobrý whisky.

No a to je dneska radši všechno, protože jinak bych se tu rozpovídal o vládě, jejich nařízeních a to bych tu byl ještě ráno a nikdo by to stejně nečetl.

Tak čus a zas někdy..

Bestie z východu

** 20:06 Ha ha ha. Asi tak nějak bych ocenil to, co popisovali, že přijde. Čekal jsem podle varování fakt mrazy kolem -15°C, ale ono ne. Stále jen -7°C a nějakých 20 cm sněhu. To je jako ta bestie?

Tohle je klasická zima a není na ní nic divnýho. Pamatuju tenkrát, když jsme šli Lishackem nějakých 200 metrů na pumpu pro cíga a venku bylo -17°C. To byla kosa, že štípala do tváří a lepila nosní dírky k sobě. Tohle, co je tady je nuda.

Už vůbec nechápu, co se to děje řidičům, že stále neumí na sněhu jezdit a stále bouraj a stále jsou každou zimu překvapený, že ta bílá sračka napadla a že to na ní světe div se klouže. Stejně překvapený jsou taky silničáři a stále se diví, že musí brát noční směny, aby silnice byly na ráno, kdy jezdí nejvíc aut čistý. Kurva je to každej rok, tak co se furt diví?! Já se pro změnu divím, že oni se diví

No a podle radaru sice ještě pár dní bude zima, ale nic, co by se nedalo přežít a musela by se z toho dělat taková mediální bublina. No i když radši budu poslouchat o zimě jak v Ruským filmu, než o tej koronasračce. Jen doufám, že to komouši uhrajou a nenechaj zbytek posranců, aby jim schválili další prodloužení nouzovýho stavu. Je to zbytečný a jak už jeden z nich prohlásil, tak stejně opatření nefungujou.

No a jinak dneska mi to hodně dobře cestou do práce klouzalo. Samozřejmě, že jsem jel na kole.

Souběh nesouběžností

** 01:51 Tak jsem tu zas i když to nikoho dávno nezajímá a asi to už ani nikdo nečte.

Stejně tu ale něco napíšu, aby kdyby náhodou. Budu sem psát častěji, protože teď se toho bude docela dost dít. Jinak mám vyměněnou přehazovačku a když už v tom byl, tak vyměnil borec i lanko a to jsem si o to ani neříkal, protože jsem na to v tom všem prostě a jednoduše zapomněl. Udělal to automaticky a udělal to všechno dobře. Navíc jsem měl vůli v nábách a tak jsem mu říkal, aby se na to mrknul. Mrknul na to a říkal, že ty středy jsou zralý na repas, tak ho pak po dohodě i udělal. Zatím vše drží a maká jak má.

Už aby bylo teplo a mohl jsem lítat v přírodě. Tohle zkurvený počasí mě ubíjí jak nic na světě. Chci se slunit někde v přírodě a mít všechno na párku. Nedávno jsem prodělal asi jarní deprese nebo něco takovýho. Byl jsem náladovej a takovej sám sobě protivnej. Pár dní na to zasvítilo sluníčko a tak jsem se o pauze šel vyslunit a hned bylo všechno jinak a hned jsem byl veselejší.

Docela jsem zvědavej na tu bestii z východu nebo jak nazvali tu bouři nebo co se to sem vlastně žene.

V práci klasickej frmol a tak. Co víc sem jako psát.


ende

Zase?

** 02:03 Jo, zase si dáme nějaký zprávy a komentáře k nim. Mimo jiné přišla přehazka a nějaký píčovinky na geocaching.

Nebudu ve sněmovně vystupovat v roušce - To si fakt jako dělaj prdel už. Za naše peníze tam budou dělat píčoviny, rvát se a dohadovat se o tom, co budou nebo nebudou. My máme kurva roušky 8 hodin na hubě v práci a ještě v krámu, frontách, na zastávkách, protože se nudili a nařídili to a tenhle píčus si nechce brát roušku? Namontoval bych to na nějakej zákon o ochraně veřejného zdraví a normálně imunita pryč a pokutu. Dále by putoval píčusek na pracák.

Praktiky z východu, je to magor - Jedna jebka proamerická a druhá proruská. Třetí se směje s paní Hitlerovou za rohem a zakazujou buřty, pomazánkový másla a podobně. Kurva jaký praktiky z východu?! Co je tohle za sortování? Na západě se nikdo nepere? Nikdo nemá temperament, aby byl prudkej? Co na jihu? Tam taky nic? Magor je ten, co má problém s Ruskem ;)

Nouzový stav se prodlouží do 14. února - Prosím prodlužte ho jednorázově do 1.4. a 2.4. ukončete. Tohle už je taková fraška, že se tomu všichni jenom smějou.

Vůni hnoje i kohoutí kokrhání je třeba chránit - Přesně tak. Uchovávejte dětem v hlavách venkov. Není nic lepšího, než se ráno probudit za kokrhání kohouta a jít si krásně do vedlejší vesnice nebo místní sámošky nakoupit. Vedle je kravín, takže si dojdeš pro mlíko, pokud ho sami nedodávaj ve skle do tý sámošky. Prostě venkov, místo, kde se k sobě ještě lidi umí chovat slušně a kurvárny se pamatujou. ZACHOVAT!!!

Česko se pro Němce stane vysoce rizikovou zemí - Vážení, strčte si celý vaše slavný neonacistický Německo do prdele!!! Postavte si kolem vaší země zeď a chcípněte si tam!!! Od doby, co se spálila nacistická standarta a zbejvající se přebarvily na modro se žlutýma hvězdičkama, je to zas to samý. Okupace, příkazy, zákazy a jelikož jsme si dovolili se bránit a se spojencema jim zničit zemi, tak si natiskli svojí umělou měnu a nutí nás, aby jsme ji používali a aby jsme se zadlužovali. Pak jim tady platíme x miliard jenom na úrocích a podobně. Lidi prosím, už dost těhle sraček. Navíc 50% německého zdravotního personálu se odmítlo očkovat, ale my jsme riziko! Já osobně bych se taky nenechal, ale neserte se do nás!

Vesnické krámky pomohou informovat - No ty píčo! Jako fakt bude COOP neboli Jednota rozdávat důchodcům letáky? To jsme se dočkali. Komunistická propaganda míří do vesnic. Letáky, ampliony a komouš je zase na koni. Gratulace, z jedný strany nácek vyhrožuje a z druhý komouš rozdává letáky. CHCE SE MI ZVRACET.


No a to je pro dnešek asi všechno nebo se fakt pobleju. Samá lež, podvod nebo někdo něco někomu. Humus. A to nemluvim o tom, že Snapdragon dal na trh procesor 870 jako totální novinku a že prej lepší asi už nebude, ale kdo není dement, tak dávno ví, že je venku Snapdragon 888 Hups