Místo zločinu Plzeň - seriál ČT 2014

** 06:14 Nedávno jsem v televizi viděl spot o tom, že budou vysílat kriminálku z Plzně a tak jsem si říkal, že by to mohlo bejt zajímavý. Nemám úplně čas na to sledovat seriály v televizi v jejich danej čas a tak jsem samozřejmě nahlídl do archívu a našel jsem si to tam. Pustil jsem si první díl a hned ve 28. minutě jsem si to musel zastavit a pořádně se zadívat.

To, že konečna autobusu číslo 30 nikdy nevypadala tak jak je na videu a že tam rozhodně nejsou poblíž ani baráky, co tam ukazujou, to bych ještě překousl, ale že autobus má jen číslo 30 divným fontem na svítící tabuli bez názvu konečný stanice, to už přehlídnout nejde. Další takovou pěstí na voko je označovač jízdenky, kterej je typickej pro Prahu, my jsme měli vždycky jenom děrovací štípátka a pak nově, ale přes to současně stroje s displejem, co jízdenky tiskly, když jste si v trafice nekoupili klasickou jízdenku.

Nevim kolik to dá práce a jestli se to s městem dá domluvit, ale počítal jsem trochu s tím, že si někdo ze štábu dá tolik práce, aby ty místa byly jasně z Plzně a bylo to pro diváky taky třeba zavzpomínáním na místa, kde roky nebyl, ale přes to všechno si je dobře pamatuje.

Škoda no, tyhle detaily mi to celý kazí a nevim, jestli se budu dívat na další díly. I ta vila, kde byla první oběť vraha v Plzni nikde není a to ani v okrajový části.

PS: no a v následujícím samostatném textu si povíme, co mam zas za trápení s kolem a jak moc je personál servisu neschopnej, diletantní a nevybavenej.


„Je lepší položit otázku a vypadat hloupě pět minut, než se vůbec nezeptat a být hloupý celý život.“