OMG!!!

** 14:30 Nedávno jsem přišel na to, že mam prasklej ráfek na zadním kole. Rupnul u niplu a snaží se vyrvat ven. Kdyby to někoho zajímalo, tak je to WTB SX19 29". Začal jsem teda googlit ráfky a samozřejmě, že jsem se podíval i na tenhle, abych tak nějak věděl, co je to zač a kolik taková sranda stojí. K mému velkému překvapení jsem se dočetl, že ten ráfek stojí 350 Kč. Jo a fakt je to taková levná s**čka, ale to by mi ani tak nevadilo, jelikož do teď mi sloužil v pohodě, až teda na jedno centrování, ale tak to se prostě občas musí u všech ráfků.

Jezdim na tom, protože se s tím nic neděje, ale už si nedovolim s tím někde skočit nebo tak a do terénu se radši nepouštim vůbec. Dneska jsem se konečně dostal taky do servisu a zas prostě klasika, že jo. Nevim, jestli mam. Nevim, jestli to půjde. Je to zaprasený. Musel bych hledat a objednat. No prostě další nechuť něco dělat na kole, který jsem nekoupil u nich, ale na to už jsem zvyklej. Takže to dopadlo tak, že si objednam ráfek někde jinde a pak si to u nich necham udělat a nebo si najdu úplně jinej servis, protože se tam na ty xichty nemůžu už ani dívat.

Dobrý bylo taky, jak se na to podíval a ještě mi s klidem řekne, že se na tom dá jezdit a že viděl daleko horší. Jen prej musim jezdit opatrněji a přenášet váhu víc na předek a nebo jít do pedálů. Vtipný vole! To bych blil. To ještě servisák vůbec nepochopil to, že chci na stávající nábu naplést ten novej ráfek. Asi si myslel, že mu budu plnit kapsu i za novou nábu a já nevim, co ještě všechno. Prostě vyplesklej diletant.

No takže jsem si našel jinej a asi i lepší ráfek, ale je tam nějaký jiný označení a tak si nejsem jistej, jestli mi to pak nebude dělat nějakej bordel nebo tak. Normálně mam označení 622x19, ale u toho novýho je 622x19C a já prostě nikde nemůžu najít, co je to "C". Poslal jsem teda dotaz na prodejce s tím, že jsem uvedl i stávající ráfek a čekam na odpověď.

Do tý doby se čeká a uvidíme a budu si jezdit jenom tak jako rekreačně. Zejtra si povíme něco o rozestupu 1,5 metru a chování řidičů na silnici. Bude to zas peprný!


Acta non verba