Psychika lidí

** 07:03 Včera jsem koukal po hodně dlouhý době na zprávy a už to jelo. Korona, korona a zas korona. Když konečně přestali s tím vymejváním mozků, tak začli s jinou masírkou.

Jak jsem napsal v nadpisu, tak se budeme dneska bavit o psychice lidí. Každej je nějakej, někdo lítostivej, někdo romantik, někdo umělec, někdo dělník a někdo řidič. Takhle bych to mohl rozepisovat do nekonečna, abych obsáhl všechny lidi, povahy a zaměstnání.

Co mi ale ani trochu nejde do hlavy je to, že tenkrát jsme si se vším tak nějak uměli poradit, hodně věcí nám bylo vysvětleno na plnou hubu nebo důrazně ukázáno. Když měl někdo nějakej problém, tak ho řešil jasně, stručně a rázně. V pozdějším věku si pak prostě člověk vypil nějakou tu lahev a pokud to nepomohlo, tak si v tichosti a o samotě pobrečel v koutě, aby ho nikdo neviděl a hlavně tím nikoho dalšího nezatěžoval a neobtěžoval.

Bohužel k mýmu zjištění je dneska stále ještě moderní dávat na odiv všem veškerý emoce, co se v nás odehrávají. Proč jako? Nikdo nemusí vědět, že mam takovej nebo jinej problém! Pokud bych se s tím chtěl svěřit, tak jedině osobě, co mi s tím dokáže přímo pomoci a nebo mi poradí, jak na to. Lidi kolem sebe šíří takový množství emocí, že jsou jima všichni kolem tak přepíčelý, že ani oni sami neví, co za emoci zrovna prožívají a pak z toho maj deprese a já nevim, co všechno ještě. Ono totiž není tak těžký manipulovat davově s emocema a psychikou, což nám dokázal už Hitler a jemu podobný. Stačí jeden takovej, co je slyšet a lidi ho poslouchaj a pak se to šíří snadno. Zahuláká, že je ve státě špatná ekonomická situace, máme se špatně, někdo nám furt krade něco od huby a najednou si to uvědomí i ten bohatej a začne hulákat taky a takhle vzniká lavinovej efekt. Najednou se 90% lidí má špatně, jsou v depresích z nedostatku a chtějí víc.

Bohužel to je ta doba. Všeho máme dostatek a ve většině případů těžkej nadbytek! Bejvala doba, kdy byly všechny tyhle věci těžce nedostatkový a nebo se to tahalo z ciziny. Pak tu jsou ještě země, kde nemaj ani posranou pitnou vodu a musí pro ní chodit několik kiláků pěšky. Ale my máme furt nějakej nedostatek, furt nám něco chybí, nemůžeme cestovat, nemůžeme do hospody.

Lidem se hroutí svět a potřebujou pomoc psychologů. Píčusové uplakaný.

Dokud mam práci, dokud mam kde bydlet, dokud mi teče voda, dokud mam co jíst - nemam kurva nedostatek a nemusim se psychicky hroutit!!!

Furt všichni pláčou, jak nějaký malý holky. To je ale tím, že maj od malička vyšlapanou cestičku a nikdy nedostali od života po tlamě. Pak je mi jasný, že tihle uplakánci to maj těžký a prožívaj peklo. Nikdy nemuseli takový věci řešit a tak neví, co s tím a jak se k tomu postavit.

Při tom je to jednoduchý, jako facka (kterou by potřebovali). Zastavim se a jedu si na papír nebo v hlavě priority podle toho, v jaký situaci se nacházim. Zhodnotím si to a podle toho se zařídim. Nepotřebuju nějakýho drblýho strejdu v brejlích, aby mi radil, co mam dělat a ještě mu za to platil, když teď mam sám hodně hluboko do kapsy. A to je další takový pro mě nepochopitelný - lidi nemaj co žrát a hroutí se z toho, ale na psychologa a psychofarmaka peníze mají. Jak je to myšlení lidí zvrácený - NA POZVRACENÍ.

Fakt se divim, jak maj lidi převrácenej morální kompas, hodnoty a priority. Zamyslete se nad sebou a zas bude všechno v pořádku. Nevyšilujte a radši se opijte o víkendu s kámošema, kámoška nebo klidně sami, ale fakt se vypláchněte, protože aspoň na chvíli přijdete na jiný myšlenky. Budete řešit jak se zbavit kocoviny a ne kraviny kolem.

Většina věcí se nás přímo netýká a ani nedotýká. Nechme řešení lidem, kterých se to týká. Nezatěžujme si zbytečně hlavu kravinama a věnujme se pro nás důležitým věcem, jako je třeba rodina!

No a aby jsme nekončili pozitivně, tak tu mam ještě jednu věc. Chápu, že ne každej podnikatel je prosperující a že nevydělává randály měsíčně a taky chápu, že pro ně je to likvidační, ale co mi nějak nejde do hlavy je to, že těm, co to doteď šlo a měli dost, tak najednou maj problém s penězma a nějak neumí vyjít. To je nikdo neučil, že maj myslet na zadní kolečka a šetřit? A mercedes pro každýho člena rodiny opravdu není šetření a dovolená na Maledivách taky ne! Řeknu vám podnikavcům a podnikatelům vychcánkům, že jsou na světě ještě pořád lidi, co se dopravujou do práce a všude kolem na kolech nebo MHD. Nemaj nový mercedesy každej rok. Prodejte je a uvidíte, že ty prachy máte a přežijete. Jo a to jsem málem zapomněl na to, že si musíte taky utáhnout opasky a nebrat si měsíčně 40 tisíc na vejplatu. Stačí vám bohatě půlka a zbyde vám pro vaše zaměstnance, který vám doteď dělali prachy a padli holou prdelí na dlažbu s váma.

No a v nejlepším se má prostě skončit, tak to balim a zas někdy na počtenou.


Malo periculosam libertatem quam quietum servitium.