Testovací vejžblept, aneb oprava serveru a sítě

** 10:43 Čus jak sviňa. Dnešní ráno bylo celkem na prd, páč hned odpověď na noční ticket, že chyba v resolvingu mých domén není na straně DNS Subregu, ale nejspíš někde jinde. Mno. Tak jsem teda začal pátrat.

Tááákže... Při tomhle pátrání se mi podařilo kompletně "odstavit" celou mojí síť. Tak jsem shodil server na držku úplně a opravoval jsem chybu v síti, při které se mi prostřelovalo DNS ven a vnitřní síť byla odříznutá. Celou dobu byl ten zakopaný pes v Mikrotiku, páč byl blbě nastavený od doby, kdy tady chcípnul net u providera a já jsem se v tom "hrabal".

Tu chybu jsem nakonec našel a opravil a pro jistotu jsem zaříznul incomming port pro DNS. Nahodil jsem server, restartoval jsem routerboard a najednou ty moje resolvery můžou volně dýchat. Jo a ještě jsem taky zjistil, že už asi rok mi tady chcípali sekundární resolvery kvůli chybě v configu zón v bindu.

Když už jsem se hrabal v serveru, předělal jsem generátor konfigurace pro apache (trochu jsem to "učesal"), dodělal jsem pár automatizací, zkontroloval jsem aktualizace a backup... Měl jsem v tom za tu dobu už docela bordel, no co si budem, žejo...