Tradiční jarní rituály

** 13:05 Zejtra máme poslední únorovej den a to sebou nese několik úkonů, který jsou potřeba udělat. Klasicky se nám prodlužuje den a ráno, když jedu do práce, tak je skoro vidět a podle toho se tak nějak odvíjí i nálada a tak.

V práci je to teď takový divný a nikdo vlastně neví, jak to bude. Co je ale jasný je to, že už to nikdy nebude dobrý. Parta se rozpadla a zůstalo jen to potřebné jádro. To vše sebou nese takový to dusno o tom jak co bude a kdo se kam vrtne. Teď by jsme měli mít novýho kolegu, který zastoupí stávajícího kolegu. To je něco, co si bude muset sednout, protože on neví, jaký mezi sebou máme vztahy. Snad to bude v pohodě a budu moci ještě nějakou chvíli ve firmě figurovat. Pokud by si to nesedlo, tak to bude znamenat, že si začnu hledat jinou práci a plynule přejdu do jiný.

No a klasika, která je mnou každej rok okecávaná a probíraná ze všech stran. Blíží se cyklistická sezóna a tak je potřeba dát do kupy svůj stroj, aby mi celý léto bezchybně sloužil. To zahrnuje kolo umejt, vyčistit, namazat a pak ho dát do servisu, kde si nechám odborně vyměnit brzdový kotouče a destičky. Dále výměna brzdové kapaliny, odvzdušnění soustavy, dofouknutí vidlice na požadovanou hodnotu dle váhy jezdce. Nákup cyklovybavení, jako je oblečení, světla, blikačky a podobně netřeba okecávat, protože je to samozřejmost. No a pak jsou tu poslední dva komponenty, který měnim podle potřeby v průběhu roku a to jsou pláště a řetěz.

Celá tahle servisní mašinerie, která mě čeká vyjde cca na 5000 Kč.

S teplejším počasím nás to tahá víc a víc ven, což je dobře. Není nic horšího, než bejt zalezlej doma a nic nedělat. Radši se i po práci projedu a vyčistim si hlavu projížďkou po lese na čerstvým vzduchu. To sebou nese i to, že objevim nový místa a poslední dobou se nám tu rodí víc a víc cyklostezek, takže je třeba je prozkoumat a užít si klidný jízdy mimo silnice a hustý provoz.


To je dnes zas vše.