Troška zamyšlení

** 02:38 Nějak se mi začínají kupit v hlavě názory na věci, co skoro každej den slyším kolem. V televizi, na internetu, v rádiu.

Začnu aktuálním tématem, které se prolíná do doby, kdy začala válka na Ukrajině. Je to migrace. Ano, v době, kdy sem začali proudit váleční uprchlíci, tak se sem s nima svezlo opět několik desítek Syrských uprchlíků. Na hranicích, kde čekali Ukrajinci na pomoc od Slováků, Poláků a i nás Čechů, tak postávaly hloučky očividně NEUKRAJINSKÝCH občanů. Aby mě zas někdo blbě nepochopil, tak je mi jasný, že stejně, jako u nás žijou a pracujou jiný národnosti, tak i na Urajině jistě pracovalo a žilo stovky možná tisíce takových. Tohle, ale co tam stálo rozhodně nebylo nic, co by Ukrajině nějak finančně nebo odvedenou prací pomohlo. A abych se dostal k tomu, co je na celé věci aktuální je to, že máme opět na hranicích se Slovenskem zavedený kontroly, protože uprchlíci a převaděči. Chápu, že to může bejt v jejich zemi na hovno, nejsem nelida, ale taky musí pochopit to, že my nejsme země, ze který si tady můžou dělat prdel a přestupní stanici. Prostě tam, kde tě přijmou, tam máš zůstat a bejt kurva vděčnej, ale to jim nic neříká a samozřejmě v Německu se maj všichni líp, dostanou větší finanční podporu atp.. Dobře vám tak a jsem strašně moc rád, že na hranicích znovu stojí policie a vojáci a střeží naše hranice. Bravo pánové, jen tak dál.

Další takový téma jsou teď inflace, nedostatek plynu a podobně. Ano, inflace je na hovno a člověk s tím prostě nějak musí žít a srovnat se s tím. Plyn a nedostatek plynu je víc na hovno, ale to, že tu nemáme plyn a ani se nepočítalo s tím, že by jsme tu nějaký zásoby měli mít, to už je známý dlouho a tudíž mě to nijak nevzrušuje. Další věc je, že si máme v domácnosti topit maximálně na 19°C. Tak určitě, já tu budu mrznout, protože vy tam nahoře neumíte vyjednat jinej plyn, jinou cestu a tak podobně. Klidně ať mě všichni lidi kolem nazývají proruskou filckou, ale já budu mít doma svých 24°C a budu se všem kolem smát do xichtu. Já totiž nevidim jedinej důvod, proč bych měl mít doma zimu. NESOUHLASÍM S TÍM, CO SE DĚJE NA UKRAJINĚ, ale nebudu se kvůli tomu omezovat a snižovat ze svých standardů. To prostě musí někdo tam nahoře vyřešit a ne se před problémem schovávat.

Stát nevydělává, stoupá nezaměstnanost v nižší platové třídě a tak firmy neodvádí dostatek financí a nebo dokonce končí, protože prostě není, kdo by dané profese nebo pozice zastával. Logicky, nebudu dělat za 10 tisíc ani za 15 tisíc a poslední dobou se nedá dělat ani za 20 tisíc a to se bavim v čistým samozřejmě. Nájem mě vyjde na 15 tisíc měsíčně včetně energií a dalších poplatků, jako jsou popelnice, světlo na chodbě, výtah, ... Vzniká otázka, kde mam vzít na jídlo, oblečení, hygienické potřeby a to už vůbec nemluvim o tom, že bych si někdy taky rád vyrazil mezi lidi do společnosti třeba na kávu, sklenku nebo nějaký to pivo. Co po nás vlastně stát jako chce? To máme neustále jenom dřít a pak prostě umřít? Nejsme stroje a stát je špatný hospodář. Skoro by se slušelo napsat VYKOŘISŤOVATEL. Z toho všeho jsem nedávno slyšel, že firmy nevydělávají státu a stát nebude mít na důchody a logicky z toho plyne, že se posune věková hranice odchodu do důchodu, aby z lidí vytřískali co možná nejvíce peněz. No jo, ale to, že posunou věkovou hranici odchodu do důchodu jim nic moc navíc nevydělá a tak člověk v mým věku (35) už nepůjde do důchodu v 63 ani 65 ani v 70 letech, ale možná o dost později a protože pak takovej důchodce dostane od státu usmrknuto cca 10 - 15 tisíc, tak dotyčnej chcípne na hlad někde pod mostem, protože do tý doby bude nájem stát 30+ a kde jsou léky a podobně. Takže prostě zase nic a zase se o sebe bude muset člověk postarat sám a zajistit se na důchod jak nejlépe umí. Smutný a doufám, že to někdo hodně rychle změní.

No a když tady rejpu do těch hoven, tak ať to pořádně smrdí, že?! Další taková věc je to, co se děje na politický scéně. TVL já tomu prostě nerozumim. Dřív jsem se v politice trochu vyznal a věděl jsem kdo kde s kým a proč, ale dneska je to jedna velká žumpa a místo toho, abych se dozvěděl, co stát udělal pro lidi a jak zajistil práci, péči a plynulý chod země, tak se dozvídám kdo koho prcal, s kým kdo prcal, za kolik a že z toho neodvedl daně. Podvody, krádeže, lži, tunelování, daňový úniky, dotační podvody, faleš, pomluvy a tahání kostlivců od každýho na každýho. Jedno takový zajímavý téma je STB. Kdo v ní sloužil jako agent, kdo v ní působil pouze jenom jako rozvědčík a kdo nařizoval a kdo realizoval. Zajímavý fakt vypovídající o tom, co kdo kdy komu a za kolik, ale jinak úplný hovno k ničemu. Jo a když už jsem v tom režimovém hovnu, tak bych zakázal KSČM a udělal komunizmus trestným stejně, jako nacizmus, fašizmus a všechny tyhle režimy, co potlačují práva lidí. Naopak bych si z toho vyzobal nějaký věci, co byly pro lidi a stát prospěšný. Práce by byla opět povinná a příživnictví by bylo opět postižitelné vězením. Každý má právo pracovat a kolikrát mu to není umožněno, protože je moc mladej nebo starej, potetovanej, vlasatej nebo holohlavej, tlustej nebo hubenej a další diskriminační píčoviny. Za každou takovou diskriminaci by firma dostala několikamilionovou pokutu. Jednoduše máš kvalifikaci a tak dostaneš odpovídající práci. Dále bych státu nařídil zajistit pracujícím lidem odvádějící daně, zdravotní a sociální - důstojné životní podmínky, což je bydlení, zdravotní péče a na sklonku funkčnosti také důstojný důchod. To jsou priority, co by měly stát zajímat a ne to, jestli někdo někdy něco v minulosti udělal a jak na něj to hovno co možná nejefektivněji vytáhnout a zrovna čistě náhodou v čase, kdy mají bejt volby. Jaká to náhoda, že?!


No a to pro dnešek stačí, mohl bych tady napsat ještě tisíc řádků o LGBT komunitě, rasizmu, xenofobii, ... no ale to by bylo na dlouho a už ani tohle nikdo pořádně číst celý nebude. Není přímo smyslem těchto řádků jenom tak se vyblejt, ale to, aby se lidi kolem zamysleli nad tím, co se to tu kurva děje a že to rozhodně není v pořádku.


Padá listí, zlaté, rudé, je ho plná zahrada. A co potom padat bude, až to listí opadá?