Wolt a další věci

** 03:04 Je to už fakt hromada let, co se mi líbí americký messengeři a jejich komunita a takový to kamarádství kolem. Jezdí si po městě a doručují balíčky nebo malý nákupy a tak podobně. Jsou na vzduchu na kole a je jim vlastně fajn, protože nějaká ta koruna za to taky je. Podle toho, co maj za kola, tak bych to viděl, že to nebude asi málo. Ona taková silnice za 80+K v individuálu to je panečku svezení.

Osobně jezdím rád a dálky a baví mě to, když mam nějakej cíl. No a proto jsem začal pátrat po tom, co bych jako mohl dělat za podobnou práci, abych za to vození se na kole vydělával peníze. Původní plán byl založit si firmu a převážet věci po městě z bodu A do bodu B. Express hned a ještě ten den doma u někoho. Jako nápad to nebyl špatnej, ale asi by se to nevyplatilo tolik, aby to zaplatilo nájem a podobně. Najednou jsem začal vídat víc a víc Wolt kurýrů na kolech. Říkal jsem si, že to by mě taky bavilo. Sice ta kostka na zádech je něco hroznýho, ale tak jako co, nějak se to vozit musí. Na to si prostě zvyknu, komunikativní jsem, jezdit na kole mě baví a když to vydělá, tak jsem prostě trefil jackpot!

Dostavil jsem se na živnostenský úřad s tím, že si chci založit živnost a že nevim, jestli ten formulář mam vyplněný správně. Paní byla ochotná, dopsali jsme pár věcí a bylo hotovo. Zaplatil jsem poplatek 1K a teď čekám 5 prac. dnů a měl bych dostat IČO a nějaký to osvědčení o tom, že jsem OSVČ. Tak se na to těším a pak se hned nahlásím Woltu, aby jsme dořešili smlouvu a další podrobnosti. No a pak by měla začít ta správná show.

Mezi tím jsem si udělal na kole pravidelnou údržbu a všechno jede hladce a tiše. Jsem naprosto spokojenej.