Novinky 3

** 07:10 Ještě jenom v rychlosti pár novinek.

Nedávno jsem začal řešil křupání, cvakání, lupání nebo jak to nazvat. Všechno tohle se odehrávalo ve středu kola, kde jsou kliky. Byl jsem to řešit v servisu, ale tam mi týpek jako oznámil, že už měsíc a půl čeká na ten ořech na systém "dub" od SRAMu.

Nasral jsem se a ve středu jsem si objednal ořech (stahovák na středový složení), momentovej klíč, spešl vazelínu na středy a ložiska, abych to teda udělal sám, když v servisu nejsou schopný sehnat si nářadí a nebo se jim to nechce dělat. To mě přivádí k tomu, že jsem vyplázl 1500 Kč a můžu si to servisovat sám místo toho, abych za každej servis dal 800 Kč. Takže ve finále mam věci za 1500 Kč na furt a nemusim kolo nikam tahat a čekat, než se někdo uráčí.

V pátek dorazil ořech a vazelína, v pondělí pak momentovej klíč. Už v pátek jsem si to vyservisoval, abych měl klid. Sice jsem to musel dotáhnout klasickou půlpalcovou ráčnou "na pocit", ale i tak jsem si vyservisoval a měl jsem kolo zas plně funkční. To znamená, že i kdybych to dělal, až v pondělí, tak jsem na všechno čekal 5 dní a měl jsem to doma. V servisu údajně čekají měsíc a půl - výbornej servis, bych blil !!!

Vážně by mě zajímalo, jestli se mu to jenom nechtělo dělat nebo ten stahovák fakt nemá a čeká na něj. No co, teď už mě to nemusí zajímat.

Jediný, co mě ještě čeká je výměna řetězu, oleje ve vidlích a brzdový destičky, ale to už si dám někam jinam, protože tenhle servis je sice blízko, ale ten přístup k zákazníkovi je prostě na hovno.


Das ist alles