Patka na RM Torrent 90 2019

** 23:07 Do nedávna jsem si myslel, že je to o dost jednodušší, ale prodejci a servisáci mě z toho vělmi rychle vyvedli.

Dneska jsem celý dopoledne lítal jak kokot po cyklo prodejnách a sháněl náhradu za již zmiňovanou zlomenou patku. Trošku to zkrátím, protože jinak by to vyprávění bylo na celovečerák a možná kousek delší

Přišel jsem do prodejny, kde si normálně nechávám servisovat kola od doby, co jsem ještě měl svýho chatrnýho a stařičkýho FELTa a ptal jsem se na tu patku. Bylo mi řečeno, že tuhle zrovna nemaj a že jestli chci, že mi jí objednaj. S díky jsem odmítl a šel jsem lovit dál po obchodech. Druhej obchod se mi vysmál s tím, že maj náhradní díly jenom na jejich značku a že neexistuje, aby tam měli díly od jiných výrobců. Jasně, rozumim, konkurenční boj a tak dále. Pokračoval jsem hledáním informací na netu a pak jsem šel po konkrétních prodejnách, kde měli napsáno, že prodávaj a servisujou RM. Nalítl jsem tam a pán na prodejně se zrovna věnoval mladýmu klukovi, kterej si vybíral zřejmě svou první pořádnou helmu na kolo dle svých preferencí a tak podobně. No nechal jsem je vyřešit si to a mezi tím jsem tak okukoval kola značky Scott a přemejšlel, kterýho dementa napadlo na ně napálit cenovky od 77 do 170+ tisíc. Doprdele za to je jetý auto!!!

No a během prohlížení si kol, který nikdy nebudu sedlat se mi za ramenem ozvalo: "Dobrý den, jak můžu pomoci?". Otočil jsem se za hlasem, pozdravil jsem a ukázal jsem chlapíkovi patku, co bych jako nutně potřeboval. Další, co mě slušně informoval o tom, že nemaj a že se budu muset obrátit na jinou prodejnu a k tomu přidal info, na kterou. Jo, ještě pořád jsou lidi normální. Poděkoval jsem a odešel na zmíněnou prodejnu.

Došel jsem tam a tam taky neměli. Grrrrr!!! To už mi pomaličku docházely nervy a začla ve mě vřít krev. Udržel jsem se a vyslechl jsem si, že jí můžou objednat a ve středu vyzvednout. V hlavě se mi honily myšlenky typu, že nejsem debil a objednat si jí na netu umim taky. No ale kdyby to nebyla ona, tak to budu blbě reklamovat a na prodejnu můžu zajít vždycky. Vzal si na mě kontakt a bylo vyřízeno.

No ale u tohohle posledního jsem byl trošku dýl, protože jsme se pustili do debaty o tom, jak je možný, že takovýhle díly nejsou nikde skladem, když je to první věc, co se zkurví, když přehazka dostane jebu při pádu nebo se na ní vyvine větší tlak, než by mohla snést. Je to totiž první a poslední záchrannej díl před poškozením samotný přehazky a tak se očekává, že bude potřeba čas od času vyměnit za novej. Na to mi řekl, že by museli mít jenom kus skladu s patkama, protože na každou značku, model a ročníkovej model je patka jiná. To jsem už nevydržel a zeptal jsem se jako totální debil, jestli jako RM Torrent 90 a třeba RM Blizz 70 maj rozdílný patky a třeba jestli se liší i rokem výroby. Odpověď byla přesně taková, jakou jsem slyšet nechtěl. Ano, v podstatě každej kus má jinou patku a všechno je to vlivem inovací a bla bla bla. No nasrání se stupňovalo, ale tak co se dá dělat.


Čekat se prej vyplácí, ale není to mou dominantou, čekat moc neumim ...