Úpravy na našem Blogu

** 23:58 Čus. Tak po dlouhé době zase napíšu něco já. Udělali jsme několik stylistických změn na blogu. První věcí, které si každý hned všimne, je změna barvy pozadí, které jsme na Vaše četné žádosti trochu zatmavili. Další změna spočívá ve změně fontu, který je na stránkách použitý. Zvolili jsme takový spíš knižní formát, který je čtivý. V neposlední řadě jsme změnili styl obtékání textu, takže nyní se celé odstavce rozpínají do vlastních polí (justify). Také texty článků už nejsou nadále šedivé, ale jsou uvedeny v černé barvě, což také podporuje čitelnost.

Sdílejte s námi vaše další názory na zlepšení na našich FB stránkách: https://www.facebook.com/udernik.net/

Děkujeme.

Logistika, informování a další sračky

** 23:52 Dneska jsem si měl vyzvednout objednanou patku a tak jsem frajerovi na prodejnu pro jistotu volal, abych tam nejel zbytečně a dobře jsem udělal. Bylo mi sděleno, že jí tam ještě nemaj a že maj nějakej problém s dopravou. Prej si mam přijít zejtra.

Ponaučení pro příště, objednej si to VOLE!!! Druhej den bych to měl doma a mohl bych už na svej mašině makat a dávat jí do kupy. Jsem nasranej víc a víc, nasráním vidim rudě.

Kupodivu jsem se choval slušně a neposlal jsem ho hned po telefonu do prdele, ale zejtra, až jí půjdu vyzvednout a nebude tam, tak mu řeknu, ať si jí zarámuje a pověsí do dílny, že už o ní nemam zájem.

Nechápu, jak může mít takovej velkej prodejce problémy s logistikou! Navíc jsem si musel volat sám, protože bych se jinak nedozvěděl, že jí nemaj a jel tam zbytečně. Je doprdele takovej problém zvednout telefon, omluvit se a říct, že to ještě nemaj?!

Další takovej vomrd je s dopravcem GLS (General Logistics Systems)! Nechával jsem si přes ně doručovat tohle teď nemocný kolo a bylo mi napsáno v SMS, že z kapacitních důvodů mi nebude zásilka doručena ten den, ale až následující pracovní. Dobře, chápu, že ta krabice je velká a nemusela se vejít. Brácha přes kámoše vykomunikoval, jestli je na depu a jeli jsme pro něj. Když jsme tam dojeli, tak na dvoře stály 3 dodávky a ve skladu se lidi nudou kopali do prdele. Tak moc mi to nemohli doručit, fakt super.

No a nedávno jsem si objednával rukavice Mechanix. Jedny už jsem měl a sloužily rok a kousek, tak jsem si je objednal znovu, proč taky ne. To jsem ale debil zapomněl na to, co už mi jednou GLS provedli a vybral jsem si je pro doručení rukavic znovu. Když mi však přišla jejich obvyklá výmluvná SMS, že z kapacitních důvodů mi nebude ten den zásilka doručena, tak se mi to rychle vybavilo! Co to kurva doprdele je za sračku?! Obálka s jedním párem rukavic, kterou hodíš vedle sebe na sedačku zabírá nějakou kapacitu nebo nákladní prostor?!

Docela by mě zajímalo, co všechno se za pojem KAPACITNÍ DŮVODY u týhle firmy dá schovat. Mam na jazyku hned několik slov - LENOST, NEOCHOTA, NEZÁJEM a to jsem ještě mírnej, slušnej a tolerantní..

Počkal jsem si a rukavice si nechal doručit, protože jsem je hned nepotřeboval, ale od GLS si už nenechám nikdy nic doručovat a pokud obchod nebude mít v nabídce jinýho dopravce, tak radši vyberu i jinej obchod.


Nerozčiluj se, praskne ti cévka a budeš tahat nohu!!!

Patka na RM Torrent 90 2019

** 23:07 Do nedávna jsem si myslel, že je to o dost jednodušší, ale prodejci a servisáci mě z toho vělmi rychle vyvedli.

Dneska jsem celý dopoledne lítal jak kokot po cyklo prodejnách a sháněl náhradu za již zmiňovanou zlomenou patku. Trošku to zkrátím, protože jinak by to vyprávění bylo na celovečerák a možná kousek delší

Přišel jsem do prodejny, kde si normálně nechávám servisovat kola od doby, co jsem ještě měl svýho chatrnýho a stařičkýho FELTa a ptal jsem se na tu patku. Bylo mi řečeno, že tuhle zrovna nemaj a že jestli chci, že mi jí objednaj. S díky jsem odmítl a šel jsem lovit dál po obchodech. Druhej obchod se mi vysmál s tím, že maj náhradní díly jenom na jejich značku a že neexistuje, aby tam měli díly od jiných výrobců. Jasně, rozumim, konkurenční boj a tak dále. Pokračoval jsem hledáním informací na netu a pak jsem šel po konkrétních prodejnách, kde měli napsáno, že prodávaj a servisujou RM. Nalítl jsem tam a pán na prodejně se zrovna věnoval mladýmu klukovi, kterej si vybíral zřejmě svou první pořádnou helmu na kolo dle svých preferencí a tak podobně. No nechal jsem je vyřešit si to a mezi tím jsem tak okukoval kola značky Scott a přemejšlel, kterýho dementa napadlo na ně napálit cenovky od 77 do 170+ tisíc. Doprdele za to je jetý auto!!!

No a během prohlížení si kol, který nikdy nebudu sedlat se mi za ramenem ozvalo: "Dobrý den, jak můžu pomoci?". Otočil jsem se za hlasem, pozdravil jsem a ukázal jsem chlapíkovi patku, co bych jako nutně potřeboval. Další, co mě slušně informoval o tom, že nemaj a že se budu muset obrátit na jinou prodejnu a k tomu přidal info, na kterou. Jo, ještě pořád jsou lidi normální. Poděkoval jsem a odešel na zmíněnou prodejnu.

Došel jsem tam a tam taky neměli. Grrrrr!!! To už mi pomaličku docházely nervy a začla ve mě vřít krev. Udržel jsem se a vyslechl jsem si, že jí můžou objednat a ve středu vyzvednout. V hlavě se mi honily myšlenky typu, že nejsem debil a objednat si jí na netu umim taky. No ale kdyby to nebyla ona, tak to budu blbě reklamovat a na prodejnu můžu zajít vždycky. Vzal si na mě kontakt a bylo vyřízeno.

No ale u tohohle posledního jsem byl trošku dýl, protože jsme se pustili do debaty o tom, jak je možný, že takovýhle díly nejsou nikde skladem, když je to první věc, co se zkurví, když přehazka dostane jebu při pádu nebo se na ní vyvine větší tlak, než by mohla snést. Je to totiž první a poslední záchrannej díl před poškozením samotný přehazky a tak se očekává, že bude potřeba čas od času vyměnit za novej. Na to mi řekl, že by museli mít jenom kus skladu s patkama, protože na každou značku, model a ročníkovej model je patka jiná. To jsem už nevydržel a zeptal jsem se jako totální debil, jestli jako RM Torrent 90 a třeba RM Blizz 70 maj rozdílný patky a třeba jestli se liší i rokem výroby. Odpověď byla přesně taková, jakou jsem slyšet nechtěl. Ano, v podstatě každej kus má jinou patku a všechno je to vlivem inovací a bla bla bla. No nasrání se stupňovalo, ale tak co se dá dělat.


Čekat se prej vyplácí, ale není to mou dominantou, čekat moc neumim ...

Rock Mašina "u doktora"

** 22:38 V neděli jsem se vracel jako obvykle domů na kole. Před obcí Zhoř jsou takový krásný stoupavý serpentiny, který nenávidim ze všeho nejvíc a tak jsem se je snažil prostě vydupat co nejrychleji, abych to měl za sebou. Co čert nechtěl, šel jsem do šlapek a na sílu jsem šlapal nahoru, když najednou slyšim takovej hnusnej zvuk řetězu a pak se mi seklo kolo. Říkal jsem si to bude dobrý, srovnam řetěz a pojedu dál, ale to jsem se docela dost spletl. Řetěz byl seklej mezi největším kolečkem kazety a výpletem a do toho přehazka v dost prapodivný pozici, tak jsem se na to zaměřil a při vytahování řetězu jsem zjistil, že mam zlomenou patku!!! Zahulákal jsem na celej les MRDAT TO KURVA!!! a nezbejvalo nic jinýho, než prostě a jednoduše přejít na druhou stranu silnice a kolo tlačit.

Nevěděl jsem pořádně, kde jsem a nechtělo se mi to na telefonu hledat, protože bylo horko, jako svině a sluníčko mi pražilo do xichtu tak, že mam vypálenej obtisk pacek brejlí za okem No neklesal jsem na mysli a hned jsem točil svýho servisáka a odtahovku (bratra) v jednom. Naštěstí nebyl daleko, tak jsem byl uklidněnej, že za chvilku je tam.

No pořádně jsem si ještě ani nezakouřil na nervy a už tam byl. Sundal jsem kola a postupně se celá "mašina" naložila do kufru a jeli jsme. Pohodka jazz. Jediný, co mě teda brutálně nasralo je cena tý patky - krásných 299 Kč za kus plechu!

Doma v klidu jsem si prohlídl, co všechno bude potřeba vyměnit a co všechno jsem ještě stačil zkurvit. Naštěstí už nic.


V dalším článku si povíme o shánění patky ...

Sirény v noci

** 22:39 Ano, je to tak. Náš HZS je natolik neohleduplnej, že i po desátý hodině večer si v klidu dovolí spustit sirény na plný kule a svolat se k poplachu. Pamatuju si dobu, kdy jsem ještě bydlel na druhý straně města a po desátý večer zakázali HZS prostě a jednoduše houkat. Blikejte a jeďte, ale nehoukejte - lidi spí a vstávají do práce.

Kolikrát mě vzbudily auta HZS, jak jela po hlavní z kopce dolů a celou cestu houkali, jako by jeli kdo ví k čemu. Tohle bych ale chápal furt víc a mávnul nad tím rukou, než to, co se děje tady a teď.

Klasická siréna, co slýcháme každou první středu v měsíci při zkoušce sirén, se tu najednou ve 22:15 (ve 22:39 opět, ale z větší dálky) rozezní a huláká na celý okolí bez ohledu na to, že tu jsou lidi, co vstávaj brzy do práce nebo spící děti. Navíc tahle siréna by měla bejt zakázaná používat k vyhlášení výjezdu HZS k zásahu. Ono je fakt hodně nepříjemný, když se rozezní hodně dobře známej tón požárního poplachu a pak se ozve požární poplach, požární poplach - volání hasičů, požární poplach!

Když už se tahle siréna rozezní, tak čekám nějakej brutální požár o rozloze několika set metrů nebo požár nějakých nebezpečných chemických látek!!! Kord, když mam kousek za prdelí obrovskej areál ŠKODA, kde se dělají transformátory a mohl zahořet olej do nich nebo jiná podobná chemikálie.

Někdo z města nebo kdo má na starost IZS, by měl zapojit trochu hlavu a najít schůdnější řešení!!!

Navíc nevim, koho to napadlo, ale poslední dobou slyším novej typ sirény a ten je teda dost strašidelnej a abych pravdu řekl, když jsem ho slyšel prvně, tak jsem se fakt lekl, co se ve Škodovce stalo a co tam hoří nebo uniklo - nebylo mi tehdy vůbec do smíchu.

NOVÝ TÓN SIRÉNY - Do tohohle novýho tónu ještě huláká klasická siréna, která jenom podtrhuje vážnost situace a až na konci se člověk dozví, že se svolávaj hasiči k výjezdu. Vážně moc super pocit !!!


A to je z dnešního nasranýho zápisu vše. Buďte zdrávy, tupý krávy.

Cyklofašizmus a další debility od "kolegů"

** 20:21 Není to tak dlouho, co nám začala oficiálně sezóna a hned ze startu mě prostě musí někdo nasrat. Nejen, že autisti kolem mě lítaj větší, než povolenou rychlostí, ale do toho ještě kolem mě proletí tak blízko, že kdybych jenom sundal ruku z řidítka, tak se klidně dotknu zrcátka. No prostě humus nejvyššího kalibru.

Tohle všechno od autistů tak nějak chápu a nemam s tím nějakej větší problém a hlavně jsem si zvykl. Co mě ale nebetyčně sere je netolerance ze strany chodců a dalších "cyklistů". Najezdim na kole celkem dost kilometrů denně a tak se setkávám s různýma dementama, co zapomněli, že přednost zprava a podobně se učí už na začátku autoškoly. Když už jsem ale nakousl nekolegialitu, tak myslim hlavně ze strany "cyklistů", i když se jim tak někdy nedá vůbec říkat. Cyklozmrd, cyklofašista anebo drátěná veš, to všechno na ně a jejich ignoranci sedí daleko přesněji.

Jedu si tak poklidně za bratrem po cyklostezce a najednou kopeček, tak si podřadim a šlapu, co mi nohy stačí. Pohodka vpravo a nic neřešim, když najednou se proti mě v plnej rychlosti vyřítí cyklozmrd a má co dělat, aby to vůbec ubrzdil a nesedřel si plášť až na duši - KOKOT!!! Hrklo ve mě jako svině a zbytek cesty jsem čekal, kde se zjeví další podobnej vyjebanec, kterej si myslí, že mu patří ta cesta celá.

Další taková epizoda sama pro sebe jsou kombinovaný cyklostezky s chodníkem. Lidi si neustále neuvědomují, že maj tu širší část chodníku pro sebe a pro nás cyklisty je ten užší pruh. Věčně někoho vyhazuju na jeho stranu a hrozně se diví, že si nárokuju svůj prostor tam, kde mam bejt. Další taková neřest je jízda v protisměru. Ano, i my cyklisti máme jasně danej směr jízdy a občas se stane, že se ocitneme v protisměru. Někdy je to nevědomost a někdy lenost, ale když už kurva nejedu ve svým směru, tak neomezuju ty, co jedou správně a už vůbec si na ně neotvíram držku!!!

Na začátku každý takový kombinovaný stezky je cedule s vyobrazenýma lidma na bruslích, kolech a další prostě pohybující se panáčci a pod tím vším je nápis BUĎME K SOBĚ OHLEDUPLNÍ. Jasně, pokud jste matka s kočárkem nebo jinak psychicky narušenej jedinec, tak je za ohleduplnost považováno to, že máte psa na volno, dítě na volno, kočárek v jedný ruce, cígo nebo telefon v tej druhej a optimálně jste roztažený po celý šířce, aby jste dali jasně najevo, že v tej palici máte totálně VYMRDÁNO!!!


To je pro dnešek asi zase všechno

Volby do Evropského parlamentu 2019

** 13:58 Tak jsem dneska ve 12:55 byl volit. Proč? Protože pak mám alespoň takovej ten maloměšťáckej pocit, že jsem součástí něčeho většího. A koho? Piráty. Proč? Protože makaj a maj na to koule. Hlavně je to mladá progresivní strana. Už je taky docela na čase, aby to vzala do rukou mladší generace. Hlavně se mi taky líbí jejich přístup k IT a digitalizaci. Nová doba vyžaduje nové zdroje a nová řešení.

EU-TROLL.jpg

Jako jasně, mohl jsem to vytrollit a zvolit třeba "Ano, vytrollíme europarlament", ale fakt nezahodím svůj hlas jenom pro nějakou prdel. Nicméně, tady je ten vytrollenej rozhovor v ČT.

Nebo třeba ten "Tvůj kandidát", to je taky dobrá trollovina. A jedinej kandidát Daniel Konečný (né Nekonečný, ale Konečný). Konečník? Konečná. Video zde.


Taky bych rád vypíchnul volební kalkulačku. Né že bych na to dal, mě tam vyšlo už ani nevím co na prvním místě, Piráti mi vyšli myslím na čtvrtým místě a to beru.


Postřehy ze sedla #2

** 03:58 No a na závěr těhle rozepsaných bezobsahových sraček jsem cejtil vůči lidem povinnost sdělit, že jsem se opět vrátil ke Geocachingu, kterej jsem tenkrát dělal docela aktivně, ale pak nějak nebyl čas a tak podobně.

Dokonce mam pocit, že jsem se na to vykašlal jenom proto, že jsem ztratil přístup k účtu, kde jsem měl fyzicky odlovených asi 400 kešek. Proto jsem si zaregistroval účet novej a znovu se vracím do let, kdy jsem hledal kešky. Koho by to zajímalo, tak zatím lovim jen tradiční a až později se budu zabejvat multikeškama, mysterkama, letter boxama, virtuálama a dalšíma.

Dokonce jsem si stáhnul appku přímo od Geocaching.com a po další finanční injekci jsem si zaplatil celoroční prémiovej účet nebo jak se tomu nadává, takže vidím konečně všechny kešky kolem sebe a mělo by to snad ještě přesněji zaměřovat a ukazovat, tak uvidíme.

Zatím mam odloveno 62 tradiček, tak snad to nebude dlouho trvat a bude tam kilečko. Samozřejmě, když to jde a není to někde debilně hluboko v lese a nebo nějakým nepřístupným terénu, tak se snažim všechno objezdit na kole. Jde to pak rychlejš a stihnu jich někdy i víc jak 7 za den.

U jedný z posledních jsem měl docela vítr, protože jak jsem přijel z druhý strany, tak jsem si všiml včelího úlu. Nebyl to zrovna super pocit slyšet tam to bzučení a vidět ty potvory lítat všude kolem. No ale bez nich to nejde a nebyl by med, kterej mimochodem totálně zboňuju do čaje nebo jenom tak na chleba s máslem.

Jinak tenhle tejden mam dovolenou, tak si to řádně užívam a snažim se co nejvíc odpočívat a mentálně relaxovat. Až se vrátim zas do práce, tak mi velkovezír Venca zas nableje do hlavy ty podle něj strašně důležitý sračky a já budu muset dělat, jak mě to hrozně zajímá. To se ještě naposled docela hustě předvedl a o tom si taky napíšeme, ale až někdy nevim, teď už na to skoro nevidim a chce se mi strašně chrápat.


Seriál ČERNOBYL - Oni už fakt neví, co do tý černý placky dát, aby na to lidi museli čumět a zalepili jim na chvíli hubu, než zas začnou hulákat, že na co si to platí, když tam nic není. Navíc podle traileru půjde o pěknou sračku - radši dokument a to utrpení si dokážu tak nějak v hlavě dokreslit sám, než abych se díval na špatný masky a herecký výkony!

Češi podceňují astma! - Jasně vole, den astmatu a dobrý, ale jak se sám otestovat?! Kurva ta TV HOVNA už fakt neví, jak těm lidem nasrat do hlavy. Jsem astmatik od narození a léčení je zdlouhavý a musí se pravidelně docházet k plicnímu doktoru na spirometrii a další a další procesy. Není to jen tak a navíc by se měli lidi léčit jen lékama od doktora a ne sami !!! V první řadě by si lidi měli hlídat alergie, protože neléčená alergie může přejít v záněty průdušek a později i třeba v slabé nebo silné astma, to už záleží na tom, kam až se to nechá zajít. Buďte zdrávy, tupé krávy!!

Postřehy ze sedla #1

** 03:06 Jezdim si tak podle navigace a cestuju tím našim malým krajem a zjišťuju, že cyklostezky jsou příjezdovky k hospodářským stavením a polnostem. Jeden velkej hnus k poblití a ještě se tím hrdě chlubí a dávaj tam ty jejich žlutý cedulky s číslem, jako by se jednalo o nějakou dálnici nebo co. Asi se nechali inspirovat dálnicí D1.

Přenastavil jsem si navigaci na silniční kolo, byť teda silniční nemam a hned jsem měl konečně pocit, že jedu po něčem, čemu se dá říkat s klidem silnice, stezka nebo normální cesta. Jsem spoko a jezdim tuhle konkrétní trasu už jenom jako silniční kolálista. S tím jsou spojený samozřejmě zase strasti s řidičema aut, který absolutně nejsou schopný nebo ochotný respektovat mě na silnici a nenechávaj mezi náma skoro žádnej rozestup. No ale nebudu křivdit těm, co se mi krásně obloukem vyhejbaj a používají u toho i blinkr. Nejvíc mě asi překvapujou kamioňáci, který se mi vyhnou vždycky ukázkově a nemaj s tím žádnej problém - jó. hold profík se pozná!

Zase ale jako radši využívam lesní cesty, cyklostezky a turistický stezky značený, kde mam klid a nemusim se stresovat, že by mě někdo srazil. Navíc se projedu krásnou přírodou a na čerstvým vzduchu.

No a z poslední jízdy mam takovej docela úsměvnej zážitek. Jedu z kopce dolů a metu si to slušných 55 km/h a najednou si napravo všimnu srnky. Rozběhla se jak kdyby jí někdo střelil do prdele a mazala stejnou rychlostí souběžně se mnou. Říkal jsem si tak v duchu: "hlavně mi tam ty kurvo nevběhni, protože tohle by nedopadlo dobře". Blížil jsem se do spodní části, kde je lávka a tak si přibržďuju a co se nestalo, ta kurva srnka udělala dva skoky přes cestu a nalevo ode mě hodila v pangejtu takový salto, že jsem vyprskl smíchy a zařval jsem na ní: "to máš za to ty kurvo!" Pokračoval jsem dál v cestě, ale tohle mít natočený, tak už bych to dávno cpal na youtube a další socka sítě, protože tohle mě fakt pobavilo. Dál už se nic zajímavýho nestalo.

Cestou domů jsem měl menší konflikt s arogantním čůrákem v Audi A6 Avant, kterej stál na "přechodu". Nešlo přímo o přechod, ale o místo určené k přecházení a jelikož je to spojka pro cyklopěší stezku, tak tam fakt neměl co dělat. Dostal hroznej diktát o tom, jakej je to čůrák a zmrd a že by se měl probrat. Zkoušel na mě takový ty kecy, že co jezdim na kole po chodníku, ale to samozřejmě neuspěl a po tom, co jsem mu ukázal na značku, tak mu nějak došly slova. Po tomhle prokrvujícím rozhovoru jsem spokojeně pokračoval po cyklostezce směr domov. No a dál se zase nic nedělo, jenom jsem potkal na kole souseda z baráku, taky vášnivýho kolálistu, kterýho jsem předjel do kopce a mastil dál.

Prostě a jednoduše řidiči na nás serou a je jim totálně u prdele, že jsme součástí silničního provozu a že by na nás měli brát taky trochu ohled. Minimálně na nás cyklisty, kteří se snažíme jezdit normálně a nijak extra nevyčníváme. Na cyklozmrdy, drátěný vši a další verbeš(ž) ať jsou klidně bezohledný, ti si to zaslouží.


a v dalším díle si povíme, jak jsem se vrátil ke starý zapomenutý zábavě

Postřehy ze sedla #0

** 02:02 Tak jsem tu zase po delší době s pár informacema, bez kterých nejde žít.

Poslední dobou se toho seběhlo nějak moc a nebyl čas na to, abych to uspořádal do nějakýho rozumnýho článku, takže jsem měl několik konceptů a stejně se na to nedostalo. No ale to nic nemění na tom, že se stalo pár věcí, co za zmíňku určitě stojí.

Pořídil jsem si díky finanční injekci nový kolo Rock Machine Torrent 90-29 modelovej ročník 2019. Je to XCčkovej rám na 29" kolech, takže takovej rychlej trekovější speciálek na blbnutí, ale i dlouhý přesuny. Mam na něm nalítáno už 270 kiláků a můžu říct, že jsem maximálně spokojenej a lítá se mi na něm velmi dobře. Co už ale tak dobrý nebylo, byla komunikace s krámem, kde jsem si tuhle ROCKetu ojednal. Abych nepřeskakoval, tak to vezmem hezky od začátku do konce.

Objednal jsem si v úterý večer, abych měl do pátku kolo doma. Ve středu asi kolem pátý odpoledne mi volá frajer z prodejny, že jako objednávku přijali a že jako jestli to sedí. Říkam mu, že všechno sedí a že jako kdy mam kolo čekat a ona na mě vybafl cosi o tom, že pondělí nebo úterý, tak jsem ho usměrnil se slovy, že doufám, že si nemyslí, že budu tejden čekat na kolo. Odvětil mi, že má zamrdanej servis lajdákama, co si nechávaj opravovat svoje vraždy na poslední chvíli a že se musí domluvit s fachmanem, jestli se s tím nebude dát něco dělat a že si zejtra zavoláme. Celej den čekam na telefon a furt nic, tak mi to nedalo a zavolal jsem mu sám. Zvedl to a říkal, že jsem přeskočil celej pořadník a že kolo je SLOŽENÝ a SEŘÍZENÝ!!! Tak jsem mu poděkoval a pochválil jsem mu jeho servisáka a nadšenej ukončil hovor.

Jak už se říká, tak když se někdo na něco moc těší, tak to nevyjde. No málem nevyšlo. Dopravce GLS mi ráčil sdělit, že z kapacitních důvodů mi kolo nedoručí v ten den (pátek), ale až následující pracovní den. To jsem jako nemínil tolerovat, tak jsem s bráchou prokonzultoval co a jak a jelikož tam má známýho, tak jsme to vyřešili a pro kolo jsem si jel na depo. Na depu jsem zjistil, že mi frajer po telefonu z prodejny totálně lhal a že kolo je v originál krabici. Rozbalil jsem to a čumim do toho, jak to vypadá a zjistil jsem, že kola jsou nejen podhuštěný, ale sundaný z rámu a aby toho nebylo úplně málo, tak i sedlovka byla sundaná a k mýmu hodně velkýmu překvapení byly sundaný i řidítka. V tu chvíli už mě zajímalo jen jestli není někde škrábnutej rám nebo vidle a naházel jsem to do auta s doprovodem tak neslušnýho slovníku, že tomu zmrdovi muselo pískat v uších ještě celej zbytek víkendu. Je hrozná škoda, že mi ještě nedošel (proč asi, že?!) dotazník z Heureky na spokojenost. Napsal bych jim tam moc hezkou recenzi a slušně by to rozhodně nebylo. Měl jsem dokonce nutkání tomu frájovi zavolat a říct mu od plic, že jestli si takhle představuje servis a sestavení, tak by to měl zavřít a jít do prdele!!! Kolo jsem doma složil do stavu, jak mělo bejt a zjistil jsem, že přehazovačka nemá nastavený dorazy a další a další věci, se kterýma jsem se sral asi 3 hodiny, než jsem kolo dal do nějakýho jízdy schopnýho stavu. Takže takhle teda ne!!!

Jsem ale kluk šikovnej a poradil jsem si, ale ještě by to trochu chtělo a hlavně za 34.000 Kč jsem čekal trošku lepší servis od prodejce


pokračování v dalším díle..

Výměna ministrů? Kolikrát ještě?

** 06:14 Dneska se to zase bude střídat. Oni to tam střídaj jako fusekle, vždyť to už neni možný. To snad není jeden měsíc, kdy by se nešachovalo s ministrama. Já fakt nevim co tam za pohanku dokouřili, ale to musel bejt vážně silnej matroš. A taky zas ten Babiš - jak jen kope kolem sebe. Nojo, tonoucí se stébla chytá, ale tenhle by potřeboval celej seník. Nebo ty větve co má na čapím hnízdě. Ach jo, česká politika je prostě špína.

Jinak dneska asi zajdu na nějaký to pivko když je zítra ten day off, tak nakonec proč ne.

2019-04-30_zeman-pohanku.jpg

** Update 17:07 Tyvole, to je gól... "Plachta, která nyní pařížský chrám chrání před rozmary počasí, je provizorní. Do letošního léta by ji měla nahradit nová konstrukce, na které bude podle listu Le Monde fotografie staré olověné střechy, již zničil požár." Odkaz >>

Oni budou vyhazovat prachy za plachtu s fotkou starý střechy? To jako proč? To chtějí aby to zezhora nevypadalo blbě? Tohle já fakt nechápu, taková kravina...

Pátkosobota

** 11:35 Včera vstávačka do práce, což je na pátek normál. Kouknu z okna a tam lehkej deštík, tak jsem říkal to je dobrý, to dám. Omyl vole. Vyjel jsem a sotva 200 metrů od baráku jsem dostal takovej nářez od krup, že jsem nevěřil vlastním očím. Když tahle pětiminutová smršť přestala a vzpamatoval jsem se z tohohle útoku na mou osobu, tak se to opakovalo a dostal jsem další nářez od krup. Do práce jsem přijel totálně prochcanej, ale fakt tak moc, že jsem hadry na sobě mohl skutečně ždímat a vody to kurva nebylo vůbec málo.

Když jsem se konečně převlíkl do suchýho, co jsem si duchaplně zabalil do batohu, tak jsem mohl jít makat. To jsem ale netušil, že nám budou 3 lidi chybět a že se sedřeme jak koně. Skončili jsme v 18 hodin totálně rozjebaný na hadry a všichni už mleli z posledního. Úplně bylo na těch lidech vidět, že je pátek a že už to nedávaj. Ani já jsem to nedával a když jsem se doma chtěl ohnout k rozvázání bot, tak jsem si přišel, jako nějakej důchodce. No ale za odměnu jsem to prolil Tullamorkou s novou Pepsi wild cherry a jako musim konstatovat, že to je kurevská dobrota.

O půlnoci jsem si šel lehnout, protože jsem na kompa skoro ani neviděl. Sobota, čili dnešek je docela zajímavej den, protože jsem se probudil v půl šestý a byl jsem celkem odpočatej. No a když je člověk odpočatej, tak není nic lepšího, než aby začal makat na něčem, co už dlouho odkládal. Proto jsem se hned bez průtahů pustil do přesazování chilli papriček a pak jsem ještě zvládl vyčistit nejbližší okolí stolu od bordelu, kterej už tady fakt zabíral dost místa. Odbordelizace bude ještě pokračovat, ale dal jsem si pauzu na kávičku a cigárko, bez který si dost dobře nedokážu představit začátek dne. Dneska jsem to jen trochu posunul, protože jsem ještě čekal na donášku koblih k snídani.

Po snídani jsem se zasekl na nějakých těch klasických administrativních úkonech, co nikdo nikdy nechce dělat, ale jednou za čas se to prostě musí. No a to je asi z dnešního dne všechno, protože se mi nikam nechce a ani počasí to dost dobře neumožňuje. Ono totiž od chvíle, co jsem rozlepil oči, tak jenom prší, prší a zas prší. Na zejtra nám slibujou 18°C a místy i 20, ale nějak nechápu, ke to chtěj vzít. Ono jak furt jenom chčije a chčije, tak bych to viděl na mizerných 14°C a tím skončíme.

No a to je pro dnešek asi zase všechno a jdeme se mrknout na nějaký ty zprávy.


Garmin MARQ - Tak tyhle hodinky vypadají hodně dobře, ale ruku na srdce, kdo z normálních lidí si kurva koupí tak drahý hodinky? Proč všechno, co je nějak dobrý a spíš by to prospělo k užitku střední vrstvě je určeno jenom pro zbohatlíky?! Ano, můžu si našetřit, ale za 41 nebo 68 tisíc si představuju trošku jiný věci, než jen jedny hezký a šikovný hodinky.

Radioaktivita z Černobylu nás zabíjí ještě dnes - No a ještě dlouho nás zabíjet bude. Jako co lidi čekaj od takový monstrózní katastrofy?! Někdy mi přijde, že se furt divíme zjevným věcem jak malý Jardové. Není pak divu, že se na nás čecháčky furt pohlíží jako na opice, co před tejdnem slezly ze stromu.

Itálie zakázala neočkovaným dětem chodit do jeslí a školek - Správně!!! Každej normální člověk byl kurva očkovanej a nikdo se ho na nic neptal. I já jsem očkovanej a jsem naprosto v pořádku a nemám nějaké zdravotní následky, jak to dneska všichni ezodementi a sluníčkáři zveličujou a všechny kolem sebe varujou. Vůbec se úřadům nedivim, protože aby nějaká sluníčková píča se svým vetřelcem ohrožovala zdraví dětí kolem, se mi taky nelíbí.

Demence nepolevuje!

** 22:42 Ano, demence nepolevuje a asi nikdy nepoleví úplně, protože to, co se mi děje v posledních dnech hraničí s normálností.

Včera si tak poklidně jedu na kole z práce a kousek od baráku, kde normálně jezdim fakt svižně jsem málem sestřelil malou holčičku. Pozor, chyba nebyla na mojí straně. Jezdim jak hovado a riskuju, ale vždy pouze svoje zdraví a velmi dbám na to, abych nikomu nezpůsobil zranění a když už není zbytí, tak jen sobě. No ale aby jsme se dostali k tomu, co se stalo. Jedu po silnici, která navazuje na parkoviště a volně přechází v cyklo-pěší stezku a v dálce vidim vpravo na chodníku matku a vlevo u plotu vidím malou holčičku, jak čumí kamsi do zahrady nebo co to tam je. Instinktivně přibržďuju a sunu se co nejvíc k pravý straně vozovky, abych měl prostor pro případný manévrování. Už jak se blížim, tak vidim a slyším, jak matka volá na svojí dceru, která je od ní celý 3 metry, při čemž se holčička automaticky otáčí a bez rozhlídnutí běží za hlasem matky, která ještě všechno vylepšila protipříkazem STŮJ. Jasně, že nezastavila! Hrklo ve mě a s brzdama strhávam kolo vlevo, odkud holčička běží za matkou a když jsem úspěšně neohrozil ani sebe ani dítě, tak jsem radši dupl do pedálu a s kroucením hlavy pokračoval dál v cestě a zahulákal jsem si až za rohem.

Nechápu to, ale začínám v tom mít vcelku jasno. Matky napříč generacema a místem pobytu po porodu prostě zdebilní a maj v palici totálně vymrdáno! Jediná inteligentní buňka, co měli do tý doby v těle byla opravdu spermie a pokud to jejich ratolest přežije, tak možná to byla ta druhá! Kurva do píči, když nemám dítě po ruce a nebo ho dokonce za tu ruku nedržím, tak na něj dohlížím a nenechám ho volně pohybovat po vozovce!!! Kurva je to silnice a i když je to v zástavbě, tak tam jezdí auta, motorky, cyklisti a další hejblátka, co vám debilním matkám rozjebou to vaše ňuňátko na sračku během vteřiny!!! Když je dítě zabraný NIKDY NA NĚJ NEVOLEJTE !!! Nevolá se na děti, protože automaticky běží za hlasem a stejně tak se vy tupý krávy nevolá na psa, když vběhne do silnice!!! Naučte se to doprdele už konečně!!!

No a celý tohle drama dneska vyšperkoval KOKOT PROFESIONÁL v popelářským voze, kterej stál těsně za zatáčkou celej v protisměru. Píčo jak já byl nasranej! Dostal takových jmen a vynadal jsem mu do zkundyxichtů a podobných nadpřirozených přirození. Když jsem si dal mezi nadávkama přestávku na nadechnutí, tak na mě uhodil otázkou: "a co mám dělat, když tu vyvážim popelnice?". To už jsem vážně vybouchl a ukázal jsem mu na záliv jako kráva a se slovy, že je to zkurvenej debilní céčkař s profesákem a stojí jak zmrd v protisměru, že by se měl probrat a vrátit papíry, že je nebezpečnej všem kolem. Blábolil cosi o tom, že jsem nějakej chytrej, tak jsem ho poslal do píči s radou do života, aby se naučil předpisy a jel jsem dál do práce, protože bych jinak dojel pozdě a to se mi nechtělo.

Takže i tak může vypadat dva dny po sobě jdoucí drama. Cyklisti to maj prostě s lidma kolem těžký. Škoda, že nemam kameru, hned by byl na tubě i s tou píčou.


Dáte letos přednost vlastním paprikám? - Jako každej rok jsem nasadil semena paprik a těším se, co mi z nich vyleze. Jediný, co mě sere je to, jak tenhle článek pojednává o výsevu a další informace jsou taky matoucí či zavádějící. Nejlepší je prostě vzít Jiffy tablety a vysévat do nich po jednom kuse a pak dávat do kelímků od piva a až je prorostlej pořádným kořenovým systémem, tak do finálního květináče nebo do země a dál pokračovat normálně. Není na tom nic složitýho. Navíc autor článku je vypatlanec, když si dovolí tvrdit, že doba klíčení je ovlivněná pouze teplotou okolí. Doba klíčení má mnoho proměnných a jednou z nich je třeba i druh papriky (annuum, pubescens, chinense, ...) každej totiž klíčí jinak dlouho a dalším faktorem je třeba i stáří a způsob uskladnění semen.

Počasí se zbláznilo!

** 04:25 Jak je zřejmý z nadpisu, tak se nám brutálně zbláznilo počasí. Nejen, že nám furt fouká šílenej vítr a tahá s sebou všechny sračky, co se ve vzduchu jenom můžou vyskytovat, ale ještě poškozuje stromy, domy a další majetek. Včera jsem jako normálně vstal a chystal se do práce. Než odcházim, tak se obvykle kouknu z okna, abych měl představu do čeho jdu a jak se případně dooblíct. Když jsem viděl že chčije, tak jsem říkal, že dneska to na kolo nevidim a s nasraným výrazem na tváři a pochmurnou náladou jsem hodil batoh na záda a vyběhl na tak strašně nenáviděný MHD.

Venku psycho a apokaliptický počasí. Černý nebe, vítr táhl mraky rychlostí, co se jen tak nevidí a do toho jak fučelo, tak chcalo a sotva jsem odešel od baráku tak začalo i sněžit! Než jsem došel na zastávku, tak jsem byl komplet mokrej a připadal jsem si jak zmoklej pes. Říkal jsem si dobrý vole máš náhradní mikinu v batohu, tak se převlečeš a zas bude fajn. Uklidněnej vlastní vybaveností a připraveností na to, že u nás může nejen chcát, ale i srát jsem pokračoval směr rachota. Dojel jsem a dával jsem si svoje pravidelný cigárko, kdy se počasí jak naschvál vyjasnilo a svítilo sluníčko. Stále za doprovodu větru, ale už se nic moc nedělo, ani nepršelo ani nesněžilo. Tak jsem byl nasranej a říkal jsem si, že si ze mě počasí dělá prdel a dalo mi školení. Ono kdybych půl hodinky počkal, tak bych pohodlně mohl jet na kole a už bych pak nemusel po práci zase na to zasraný a nenáviděný MHD.

Jinak se nic moc zajímavýho nestalo a tak se zas vrhnem na nějakou tu kritiku informací z domova i ze světa.

Bez proudu zůstává 13 tisíc domácností - Jako neříkam nic, byl to mazec a ještě podle mě bude. Energetici přislíbili rychlé opravy, ale víme, jak to v minulosti bylo. Necháme se překvapit, jestli se kvalita práce změnila a budou zas všichni v pohodě pod proudem - za zmíňku stojí, že výpadky elektriky jsou pro dnešní dobu elektronickou smrtelný i já jsem pocítil úzkost z toho, že nejde net a nemůžu si nabít telefon.

Lesy ČR sčítají škody po orkánu Eberhard - Jasně, dalo se to čekat, že po takovým fičáku bude hodně polomů a dalších škod. Doufám, že lesáci a majitelé soukromých lesů se na to zase a jako obvykle nevyserou a nenechaj to tam ležet. Část dřeva a kusy polomů, co nepůjdou použít na nábytek a další dřevěný věci by měli za odvoz a zpracování nabídnout lidem. Stejně nechápu, na co dělaj normálně prořezy a pak to nechaj půl roku válet u cesty a hnít. Doufám také, že do turistické a cyklistické sezóny bude vše uklizený a nebudem muset přeskakovat padlý stromy a nebo se brodit větvičkama.

Nemocnice není vězení - Jasně, víme o co se jedná a nebudeme to rozpatlávat. Jen chci říct, že stejně jako řidičáky, tak i zbrojáky by neměli mít lidé starší určitýho věku a další neschopní se racionálně, rychle a bezpečně rozhodovat o tom, co je ještě normální a co už ne. Nemocnice není vězení, ale jatka taky ne!!! To se maj rodinný příslušníci pacientů, sestřiček, bratrů a doktorů bát nějakýho jebnutýho dementa, že je tam postřílí, protože se mu zrovna chce nebo za to, že nedostane péči, jakou si on zrovna představuje?! Vole proberte se! Rámy do vstupu a ochranku k nim. Svět je nebezpečný místo a ozbrojenej je každej druhej. Zbraně do nemocnice prostě nepatří, tam se chodí lidi léčit a tečka, ŽÁDNEJ PROSTOR K DISKUZI.

Veledíla brutalismu - Nejsem znalec umění a ani jeho směrů, ale některý věci by se měly zakázat. Zaujala mě budova "Mäusebunker" - jsem chvíli myslel, že vylovili a zasadili do krajiny bitevní křižník Bismarck.


No a to by pro dnešk asi stačilo zase, ne?

Jaro?

** 23:14 Update https://plzen.rozhlas.cz/co-znamena-neprodlene-oznacit-jizdenku-o-se-pre-studentka-s-plzenskou-mhd-7771092 - Vole zase se mi chce blejt kurva!!! Zmrdi zasraný. Užil jsem si s revizorama svoje, zaplatil řádově něco přes 100 tisíc korun na pokutách, který byly oprávněný, protože jsem jel skutečně bez jízdenky, ale proč, když se někdo prodírá davama lidí a jízdenku si označí, je hned považovanej za černýho pasažera?! Nechápu to, to mam jako nastoupit a mávat lístkem nad hlavou a hulákat, že si nemůžu štípnout, aby bylo všem jasný, že chci, ale fakt to kurva nejde?! Lidi jsou dementní, neuhnou, maj sluchátka v uších a neslyší naše slušné "s dovolením", rád bych si štípnul. Pro dementy, my z Plzně štípeme lístky, neoznačujeme jízenky! Doufám, že to holčina vyhraje a všechny soudní výlohy a náhradu škody za vzniklé potíže a vyřizování zaplatí dotyčnej ochablej čůrák s mindrákem schovaným za pocitem moci z kousku mosazi.

Další důvod, proč nevyužívat služeb PMDP a jejich MHD. Proto radši jezdim na kole a mam klid! Kdyby se radši zabejvali vyhazováním bezďáků smrdících přes celej vagon tramvaje, než studentkou, která si ŠTÍPLA LÍSTEK o pár sekund později!!!

-----

** 22:29 Tak se nám poslední dobou docela vylepšilo počasí, až na dnešní ráno, kdy byly jen 2°C a tak jsem dooblíkl pro jistotu druhou kůži. Druhou kůží myslím mikinu, kterých není nikdy dost a kord, když se teplota zas blíží k nule. Unesl jsem jí a odpoledne už zas vyplňovala batoh, protože bylo krásných 12°C. Každej už asi ví, že jezdim do práce a z práce na kole, tak k tomu jen ve zkratce zmíním, že stále jezdím ať je mínus nebo hodně plus. Uvolnila se mi brzdová soustava, tak ještě ráno před výjezdem proběhl servis.

Ptáci řvou, kytky smrdí a je i o dost dřív vidět nehledě na to, že je déle světlo a tak se nám den zas protahuje a člověk je tak nějak aktivnější a má dost času na svoje aktivity. Jenže na mě nějak dolehla asi jarní únava a tak jsem rozbitej víc, než je zdrávo. K tomu jsem si stačil v práci při tahání beden skřípnout sval pod lopatkou a tak jsem lehce indisponován, ale tak co, nějak to přežiju a na víkend už snad bude zase dobře. Pokud by tomu tak nebylo, tak to vidim na marodku, ale nebudeme předbíhat. V tuhle chvíli to bolí, ale není to nic, co by se nějak nedalo zvládnout.

homo cykliens - člověk z doby šlapací - Dneska v novinách jsem objevil tohle a docela jsem se musel zasmát i když spíš jenom poušklíbnout. Ano, jako projekt na měsíc květen dobrý, ale já jezdim do práce na kole celej rok, každej den a to i když mrzne, sněží, prší nebo je vedro na padnutí. Nad tím by se měl člověk zamyslet, jestli není opravdu lepší jezdit i jindy, než jen v květnu, nebo když nás k tomu někdo vybízí a nabízí za to nějakou výhru.

To mě ještě k tomu článku napadlo, že jsem to ukazoval hned ráno vedoucímu a že přemejšlim, že bych se jen tak pro srandu zaregistroval. Bylo mi sděleno, že na tohle dostanu firemní razítko a že se pod to klidně podepíše, protože on sám nejlíp ví, že každej jeden den jsem přijel do práce na kole.


sportu zdar a cyklistice obzvlášť