Week end & rozbitý pondělí

** 22:44 Tak je tu zase začátek tejdne a já jsem fakt rozbitej na sračky. Celej víkend tak nějak probíhal v pohodě. Pátek jsme si sedli venku asi na dvě hodinky a docela dost příjemně jsme si pokecali, sobota byla ve znamení vyčkávání, co se vyplatilo. Smažil, vařil nebo pekl jsem pstruha na másle s bylinkama a americký brambory. Povečeřeli jsme a pak jsme se věnovali odpočinku u televize. Pak jsme šli na cígo a po cígu ..... a tak dále, co vám budu povídat. Odcházel jsem něco kolem půl jedenáctý a pak jsem ještě čuměl do kompa a něco dělal, ani vlasně nevim co. Neděle byla ve znamení spánku, nic nedělání a přípravy na pracovní tejden, protože mě nebyla nikde potřeba.

V nedělní večer byla klasika ve formě hraní kamčáků a takovýho toho předspánkovýho klidu a zevlení. Lehnul jsem si kolem devátý večer, což dělam úplně klasicky, když vstávam v půl třetí ráno do práce. Normálně jsem vyspinkanej tak nějak do funkčna, ale tentokráte mi to vůbec nevyšlo a čuměl jsem do stropu jak debil. Když už jsem se uprdelil a vypadalo to, že bych konečně usnul, tak zase nic. Zavřený oči, myšlenky odsunutý do pozadí, abych mohl usnout a bylo mi to stejně hovno platný a nezabral jsem. Počápnul jsem telefon a začal jsem si prohlížet instagram a fuckbook, pak jsem si z nudy dal pár her solitairu a pak už bylo půl druhý ráno a mě se stále nechtělo spát. Zvednul jsem se z postele nasranej s uvědoměním, jak bude celej den vypadat a šel jsem si udělat pořádnej anglickej čaj s domácím medem a citronem.

Pohodka, pochutnal jsem si a pak už jsem se musel chystat do práce, tak jsem se oblíkl a pomaličku jsem vyrazil. Do báglu jsem si pro jistotu přibalil kofeinový tablety kdyby náhodou a nakonec nebyly ani potřeba, protože kolega, co byl normálně na naší směně, ale jak se vrátil na druhou, tak byl dneska na naší kvůli nějakým úřadům nebo co a tak byla sranda, bylo furt o čem kecat a tak se mi nechtělo spát. Později na mě samozřejmě krizovka dolehla, tak jsem si šel na pumpec pro shocka a byl jsem mile překvapenej, jak je ten novej bílej shock dobrej. Kdyby neobsahoval tolik cukru, tak bych to mohl lemtat po litrech a pokud se nepletu, tak ho v bezcukrový verzi nedělaj. No každopádně shock mě probral asi tak na 3 hodinky a pak jsem zas padal na hubu. Už jsem to prostě nedal a musel jsem si jít lehnout. Nařídil jsem si budíka, abych za dvě hodinky vstal, což se mi povedlo, ale jelikož po mě nikdo nic nechtěl a já jsem se mohl válet, tak jsem si zas překlopil kokot spaní a vzbudil jsem se ve 21:12, kdy je čas akorát jít spát, takže tady budu čumákovat jak debil do půlnoci a pak si na chvíli lehnu, aby se neřeklo.

Odpočatej jsem, stačí mi fakt málo a můžu zas fungovat, ale nebudu sedět u kompa, abych se furt lámal v křesle, ale určitě si srovnam záda. Není nic horšího, když je člověk unavenej psychicky a ještě rozbitej fyzicky, to pak člověka nic nebaví a nic se mu nechce.

No a to je pro dnešek všechno, myslím, že jsem se zas docela dost rozepsal.

Čtvrtek, jebal by to krtek

** 08:27 Ani dneska není ten den, kdy by se mi chtělo nějak extra vstávat a vytvářet nějaký hodnoty, ale tak co, makat se musí. Vysvětli to ale člověku, co tu práci dělá rok a půl v kuse a neustále musí řešit ty samý hovna dokola. Nic, co by člověka fakt těšilo nebo zajímalo. Prostě furt ty samý opičárny dokola a do toho stále stejná vlna vracejicích se ukrajinských opic. A to se firmou nesly kecy, že vedoucí žádný další ukrajince nechce, tak nevim no, zatím to spíš vypadá, že si zas udělal z huby sráč a ustoupil naléhající děvce, co tyhle chudáky z východu patřičně vykořisťuje, ale na tom není nic divnýho, ne? Proč by mělo bejt divný, že ukrajinci a podobná verbež tady má svoje bossy a nebo zprostředkovatele práce, kteří vlastně nedělaj vůbec nic, ale kasírujou za to lowe, že? Navíc jim ani nevyřídí pořádný víza, protože jak se kolem mihne policejní auto nebo podobná instituce, tak se ukrajinci snaží dělat, že jsou sloupy, palety, bedny nebo podlaha.. zkrátka dělaj, že tam nejsou nebo se schovávaj někde v koutě skladu jako šváby a čekaj, až kontrola skončí. Neobhajuju ty krysy, co se sem serou, ale dokud to takhle bude, tak nikdo nedonutí zaměstnavatele, aby přidal lowe, nabral čechy a měli jsme normální podmínky v práci.

Nejvíc mě sere to, že podniku není vůbec blbý zaplatit za ukrajinskou hodinu práce 150 Kč, ale českou hodinu práce si cení na ubohých 90 Kč a ještě k tomu hrubýho. To znamená, že každou hodinu jde do kapsy agentuře 60 Kč za jednoho člověka a máme jich tam cca 12, takže 12 krát 600 denně je 7200 každej zasranej den za nic. Takhle ty pojebaný agentury fungujou totiž všude a proto jsem říkal, že nikdy v životě už nebudu makat pod agenturou, protože nebudu dávat těmhle línejm mrdkám vydělat na svojí osobě.

Jinak pokračuju s hubnutím stále dál. Mam 121,6 což znamená, že mam další kilo dole za 5 dní. Tělo ty kila nechce dávat tak snadno, ale já se ho neptám, já určuju co bude, kdy bude a jak bude a já jsem řekl pravidelná strava, pohyb a kila lítaj dolů jak svině, za což jsem hodně rád, protože se člověk necejtí jak bečka píva.

Jsem se tady zase trochu vyblil, tak zas můžu pokračovat o dům dál.

Váha (pokračování)

** 10:33 Tak jsem dneska zase prováděl vážení a navážil jsem 122,7 kg. Jsem fakt nadšenej, jak ta váha hezky jde dolů. Teď už to není tak rychlý, jak bych potřeboval, ale už tak jsem se směrem dolů a ne nahoru spokojenej. Jsem víc pohyblivej a mam tak nějak z každýho novýho dne lepší pocit.

Obtížnej hmyz

** 13:51 Přesně tak si poslední dobou kurva připadám. Někdo mi píše a pak napíše, že to nepatřilo mě. Lidi na mě serou a vyhýbaj se kontaktu se mnou. Nikdo se mnou nemluví, nikdo se mnou nechce jít ven a tak podobně. Tak na to seru a prostě se zahrabu někam do země a tam prostě budu. Jen mě sere, že když lidi potřebujou, tak to se ozvou hned, ale když potřebuju já, tak nikdo nemá čas ani na pojebaný cígo. Mockrát děkuju.

Úplněk ve štíru

** 23:36 Tak za pár hodin (2.58 ráno) bude měsíc vstupovat do fáze úplňku ve znamení štíra, což je moje znamení a já jsem tím fakt nějak ovlivněnej nebo co. Nechce se mi spát, jsem čilej jak rybka a tvořil bych něco hodnotnýho. Fakt tyhle síly, kterým dávno rozumí jen někteří mě dostávaj a působí na mě víc, než kdy jindy.

Sleduju to už delší dobu, že na mě fáze měsíce má vliv. Sleduju to taky ale z několika dalších důvodů, který si nechám pro sebe, protože nemusí každej vědět úplně všechno.

Štíři, užívejte si svůj čas, svoje období plné energie a sil, který tady jsou a můžeme z nich hodně vytěžit. Je mi celkem jedno, co si o tom kdo myslí a jakej na to má názor, ale já tomu věřim. Staří lidé, co maj zkušenosti a mnoho let se řídí přírodou a jejími úkazy hovoří jasně. Jsme součástí přírody a měli by jsme s ní splynout a ne proti ní bojovat, protože to stejně nejde.

natura non facit saltus - příroda nedělá skoků (dá se to volně přeložit, že příroda nepřeskakuje, ale dělá všechno tak, jak je to po tisíce let ověřený, funkční a nejlepší.. všechno má svůj čas a místo)

Vykurvenej pátek

** 18:14 Update Tak jsem právě dokoukal další blbej film z český dílny se jménem Špindl. Tvl to už tam nemáme nic zajímavýho? To už nedokážem natočit nějakej smysluplnej film? Herci pořád ti samí a stojí to furt za vyliž prdel. Účastníci zájezdu měli aspoň trochu vtip a nápad, ale všechno po tom už je jenom další debilní kopírka. Já se snad půjdu podívat na nějakou pohádku, tam je to ještě všechno tak nějak přirozený a normální.

** 16:55 Tak dneska je to totálně prdelí napřed. Přijdu si tak do práce a v očekávání pohodičky a prostě klasický úkolovky ve formě expedice jsem se dozvěděl, že budu místo toho řadit linky, což je práce, kterou nikdo nechce dělat a nechává se ukrajinským opicím, aby se neflákaly. Fakt pojeb na entou, tohle jsem zvládal dělat, když jsem tam byl novej dva měsíce a teď jsem se musel snížit k tomu, že budu řadit. Vole to bych se posral. Nudou jsem vyhulil krabičku cigaret jen to hvízdlo a furt jsem se neměl jak zabavit.

Dal bych si nějakej alko nátěr, abych vypláchnul hlavu, ale není kurva jako moc za co a i kdybych to odjebal nějakou levnou vodkou, tak nebudu spokojenej a mam takovou na hovno náladu, že bych maximálně udělal nějakej průser a pak bych musel dalších půl roku řešit hovna o tom, co můžu a co nesmim. Asi se naseru ještě víc a vyjedu na kole někam kurva daleko, protože jinak to dneska nedopadne vůbec dobře.

Kéž by se našel někdo, kdo by mi tu náladu zlepšil. Jedna osůbka by tu byla, ale bohužel omarodila a tak plánovanej společnej víkend padl a prej jestli to bude během víkendu lepší, tak se uvidíme v neděli, což je zas na hovno, protože jdu brzy spát, abych vstal na ranní, takže to taky není vůbec dobře vymyšlený.

Prostě, když se to sere, tak pořádně. Kurvaaaaa!!!!!

Váha

** 17:09 Tak jsem právě navážil 124,5 kg. Před víkendem jsem navážil 125,7 kg. Za mě jako hodně hustý hubnutí a to se furt cejtim jak nafouklej nebo něco. Počkej až se vys... to budu průhlednej

Víkend na dvě věci

** 21:53 Tak mám za sebou další víkend a nejsem z něho vůbec nadšenej. Všechno bylo tak nějak prdelí napřed. Neustále nějaký stresy a podobný nesmysly, co člověku značně komplikujou život. Nechápu, že se to všechno musí sejít zrovna v dny, kdy má člověk odpočívat a má si užívat volna. Navíc jsem včera zapomněl popřát k svátku, což mě sere asi ze všeho nejvíc. Za to bych si dal fakt pěstí.

Furt se nudim, furt je něco špatně, furt mi nevychází věci, co bych potřeboval, aby se konečně nějak uzavřely. Je jedno, jestli se uzavřou špatně nebo dobře, ale prostě uzavřený bejt musí, protože když nejsou, tak se k nim člověk musí neustále vracet a nemá klid na posun dopředu, ale spíše couvá.

Potřeboval bych na pár dní vypnout hlavu a zmizet ze světa, abych se nějak zregeneroval a promyslel si všechno, co musim ještě udělat. Naplánovat si ty věci tak nějak po sobě podle priority, aby to konečně dostalo spád a začlo to mít nějakej pořádek.

Dlouho už jsem neměl v hlavě takovej bordel. Zase začínam zabředávat do klasických stereotypů, kdy člověk řeší jenom práci, peníze a jak si odpočinout, chci z toho kurva ven a bejt zas ten veselej normální člověk.

Planeta vopic

** 16:05 Prej že... planeta vopic. Tak jó, no...

2018-04-21_planeta-opic.jpg

Půl roku práce konečně online

** update 20:43 Jedna z věcí, co mi nedala spát posledního cca půl roku, je konečně na světě. I když to sice není dotažený úplně do finále, hodně věcí (odhadem tak 95%) je na tom webu tak, jak to má být. Nebo tedy alespoň podle prvo-plánu (a pozdějších přepisů, jak se říká).

Jestli to bude mít úspěch, bude to jedině dobře. Jestli ne, tak asi nastane situace #sorryjako, nebo něco podobnýho. Formulace některých textů se mi zdá přinejmejším trochu kostrbatá. Ve snaze tlačit co nejvíc "srozumitelné" informace zákazníkům za každou cenu, se z toho pak spíš stává propletenec nesmyslů a protislov. Tento stav pak vrcholí v bodě, kdy si i nejlepší jurdři a lingvisté raději hodí mašli, než aby se snažili to jakkoliv rozlousknout, nebo pochopit.

Každopádně jsem odvedl kus práce; to snad nikdo nepopře. Hodně věcí jsem naprogramoval na pozadí; udělal jsem mezi tím mnoho systémů což celý projekt podpořilo. To ale na první pohled vidět není. Hlavně to pak nevidí ti lidé, co mi za mojí práci mají zaplatit. Je to bohužel tak, že když něco funguje, vidí jenom front-end (ksicht), takový to "klikací". To, že za tím stojí desítky a stovky hodin práce, protože aby to fungovalo, je třeba tomu udělat back-end (záda), to už je prostě nezajímá, protože to oni nevidí.

Zkrátka, je to složitá věc a doufám že se web bude lidem líbit.

** 14:46 Dneska to bylo energický...

2018-04-18_motivacni-kocka.jpg

Bezpečnostní chyby techologií Intel / AMD

** 19:05 Já už nevím co si o tom vlastně mám myslet. :-/

https://www.cnews.cz/chyba-procesory-cipsety-intel-poskozeni-firmware

Podle mě se Intel a AMD přestřeluje v tom, kdo najde u konkurence víc slabých míst. Možná je to ale dobře, třeba padnou ceny, třeba to pomůže vývoji obou značek... Ale kdo ví?

Co když je tu nějaká konspirace obou společností, aby se o nich víc psalo? Pochop: Obě ty firmy mají v podstatě duo-pol (monopol dvou firem? Něco jako Severní pól a Jižní pól?) na vývoj CPU pro osobní počítače, notebooky, tablety občas... Možná (dle mého názoru - udělejte si svůj vlastní) s rozvojem mobilních technologií začínají cítit jistý tlak v podobě úbytku obratu, prodeje, atd...

Na povrch se s raketovým nárůstem prodejů derou jiné značky, které poslední dobou tlačí ARM procesory hodně za hranu. Ať už jde o Qualcomm, Mali, nVidia nebo klasiku - Texas Instruments a Motorola.

Nečas

** 19:31 Jak je vidět, poslední dobou na nic nemám čas. Občas nemám čas ani sám na sebe, což se pak obrací v sníženou psychickou kondici. Zase se děje to co před X lety, kdy jsem se uzavíral do sebe a všem jsem se vyhýbal. Doufám že to zas nedojde do stádia depresí a podobnejch sraček; to bych fakt nerad zažil znova, protože je to pěknej hnus. Občas jsem na nervy i z dost banálních věcí a naopak před tím co může být vážný problém raději zavírám oči; nebo se snažím vyhnout konfrontaci.

Ale abych zas nepsal jenom depresivní plky a fekální toky mých myšlenek; otočme list. Asi poslední 2 měsíce jsem (ve svým volným čase) dělal na stránkách pro World of Tanks tým PZBT1 jednoho kamaráda. Díky tomu se pak podařilo získat licenci na TS3, což rozšířilo možnosti jeho využití a otevřelo to mnoho dalších "dvěří". Ale zpět k webu. Je tam hotovo asi tak sotva 20% toho co tam být má / mělo. Práce jde celkem rychle, když si vezmu že se tomu věnuju max. tak 1 ~ 2 hodiny za den.

Ještě si osahám ty OpenID loginy, to se mi bude hodit i do práce a tak... V podstatě na tom PZBT webu trénuju psaní webů a docela už mi to jde. Ono na tom zas tak moc složitých věcí není. Nejtěžší je teď pro mě udělat k webům nějakej ksicht, protože ty záda jdou naprogramovat relativně rychle. Piplačka s každým prvkem na stránce a její kompatibilitou v ostatních prohlížečích (a mobilních zařízeních) je fakt horor. Ale časem to půjde všechno hladce.

Hlavní je nezůstat stát na místě a jít stále dál, jinak člověk zakrní a pak se na ten vlak už jen těžko naskakuje zpět.

Mazec

** 20:26 Dneska jsem si po dlouhý době zažil totální vypnutí. Přesazoval jsem kytky do truhlíků a seděl jsem si v dřepu a pak jsem se od toho zvednul, opřel jsem se o zeď a najednou se mi zatmělo před očima, nic jsem ani neslyšel a najednou jsem se probral klečící na zemi. Hodně hustej mazec. Mam dva tipy na to, co se stalo. Buď mi klesnul cukr a udělalo se mi blbě nebo se mi zvedl tlak. Bylo to ale pěkně nechutný. Pak jsem se najedl, napil a bylo to dobrý, ale myslel jsem, že chcípnu.

No a pak mam další docela radostnou zprávu. Sice je radostná jenom pro mě, ale nevadí. Za tejden jsem sundal váhu z 130 kg na 125,7 kg, takže jsem fakt spokojenej. Ještě chvilku to takhle bude pokračovat a budu na požadovaných 120 kg a pak to začnu dřít v posilce, aby se někde ztráta těch špeků zúročila.

Kolo, zase

** 19:51 Tak jsem dneska při cestě z práce zjistil, že se mi zase jebe kolo ze strany na stranu a že tam je zase vůle. Takže hned jak se tak nějak dostanu k tomu, abych si na to našel čas, tak se na to mrknu, aby to bylo zas v pohodě. Už mě to ale brutálně sere. Furt jenom nějaký problémy. Už aby byly prachy na pořádný kolo. Bylo mi navrženo, abych si koupil kolo za 24 tisíc, na což nemam, ale postaram se o to, abych na něj měl. Pak to všechno snad skončí a já budu moct jezdit normálně bez toho, aby se mi tam neustále něco rozesíralo.

konec hlášení.

Pohodová neděle a defekt

** 21:12 Dneska byl od odpoledne tak nádhernej den. Vyrazili jsme na kola a ujeli jsme docela krásnej kus cesty. Všichni spokojený a příjemně unavený jsme zastavili u jezu na řece Berounce, kterej je obklopenej nádhernou tichou přírodou, kde tě vyruší občas jen projíždějící vlak, kterej je hned pryč, ale jinak je tam božský ticho a slyšet je jen šum vody. Posadili jsme se, napili, dali jsme si cigárko, pokecali, zrelaxovali se. Prošli jsme si tam okolí a pak po nějaký chvíli jsme se vraceli zpátky domů.

Do týhle doby bylo všechno ideální a v pohodě, ale vyjeli jsme kopec a já jsem najednou měl problémy se šlapáním. Přišlo mi, že to jde nějak ztěžka a že mi plave prdel. No jasně, slezu, zkontroluju a zjistil jsem, že mam napůl vypuštěný kolo. Nasranej jak hovado, vytahl jsem pumpičku a dofoukl. Chvíli to drželo, ale za nějakých 300 metrů jsem měl opět půlku vzduchu, takže jsem zas doufoukl, ale nebylo to moc platný. No takže jsme se zastavili a domluvili jsme se, že se sejdeme doma, až to nějak vyřešim. Chvilku jsem táhnul kolo vedle sebe, ale pak jsem si říkal, že jsem ještě dost daleko od baráku a tak bude vhodnější vytočit servisáka na telefonu (bratra). Dotlačil jsem kolo někam na místo, kde mohl zaparkovat.

Původně jsme mysleli, že to najdem, zalepíme a pojedu po zaschnutí dál domů. No nakonec jsme se domluvili, že kolo jebnem do auta a odveze mě domů. Zbytek cykloposádky na mě čekal před barákem a já jsem si potupně vytáhl kolo, hodil ho na rameno a šel s ním domů. Tam jsem ho jebnul na svoje místo a šel jsem ještě ven pokecat a dát si uklidňovací cígo. Pak jsme šli domů a cca hodinu jsem se sral s výměnou duše. Copa o to, to by mě nesralo, ale měl jsem za to, že je závada někde jinde a on to byl znovu a opakovaně pojebanej trn z akátu. Doprdele s takovýma stromama a podobnýma píčovinama.

Ono nestačí, že jsem si nedávno musel nechat znovu měnit středovou osu v náboji, ale teď ještě píchnu kurva kolo o takovou jebku. Kdyby nebylo tohohle, tak bych měl tak krásnou neděli, jako už dlouho ne. Za mě celkem spokojenost a můžu jít poklidně spát.