Lobotomizace

** 19:46 Poslední dobou mam pocit, že mi někdo usiluje o mozek. Všichni se chovaj jak idioti a jak kdyby nikdy nepoužívali mozek.

Dneska ráno jsem se třeba strašně nasral hned dvakrát nad debilitou lidí. První byla jedna ukrajinka, co přišla ke mě ke stolu a začala mi hejbat papírama k potvrzení a dělat mrdník na stole, aby si měla kam položit svoje pojebaný kafe. Dostala hroznej diktát. Vypíčoval jsem jí, že kafe patří na jídelnu a že má vypadnout ze stolu a nehrabat mi na papíry, že ten stůl je můj (moje pracoviště) a ona má stůl na jídelně. Sebrala si kafe a uražená šla do hajzlu. Byl jsem vytočenej ještě hodinu po tom, protože každý ráno, než vůbec můžu začít pracovat, tak si musim celej stůl uklidit a uspořádat, protože jim je to jedno a nechaj tam ten mrdník bez nějakých výčitek.

Další ukrajinka přišla asi hodinu po tejhle a normálně na hulváta mi vyškubla papíry z desek s tím, že si potřebuje napsat nějakej krám nebo co. To mě nasralo a byla další na řadě, kdo dostal ten den diktát. Seřval jsem jí, že papíry jsou pod stolem v bedně a že tam je asi první den nebo co, že to neví. Vypadlo z ní to nejdebilnější, co jsem kdy slyšel. Že to neví a že měla vždycky papíry na stole.

Další taková věc je to, že řidiči nám nějak zlenivěli a prostě nějakým záhadným způsobem ignorujou rychlovky. Prostě si nezjistí, jestli na jejich lince nějaká je nebo ne a prostě si naloží, co vidí a odjedou. Pak dostanu zjebáno, že jsem jim to neřekl! Co mam ještě kurva dělat za lidi kolem? Mam je vodit za ručičku a říkat jim, že tam maj rychlovky a že to je jejich práce naložit si celou linku i s rychlovkama nebo jako co? Do píče oni dostali za minulej rok dvakrát přidáno a ještě jsou líný dělat svojí práci.

Zejtra je pátek, bláznů svátek a já doufám, že se nestane nic extra nebo vyletim z kůže a bude hroznej mazec. To si jen tak za rámeček nedaj.

Krize v ČT 2000/2001 - StandaShow [VIDEO]

** 21:06 Hele, kámo, ten týpek StandaShow má fakt ve věcech jasno. Hlavně mi teď připoměl dost podstatnou událost v historii ČT, za kterou vlastně platíme koncesionářský poplatky ČT (někteří i nedobrovolně) a je dobře, že na to BOBO i po ~17ti letech někdo poukazuje.

Stando, nepochybně ti patří velký dík za tenhle dechberoucí souhrn toho všeho, co se kolem ČT na přelomu let 2000/2001 odehrávalo. Na video se koukněte níže, fakt to stojí za to. Na youtube (ZDE) se pod videem dozvíte více informací jak můžete Standu podpořit. Lets GO!


Nadpisy, titulky a další

** 07:23

Nebude máslo ani mléko. Včely vymírají. Denně se cpou řepkou a zase řepkou, říká Mikeš - no tak já nevim jak vy páni redaktoři, blogeři nebo co to jste za pisálky, ale někdo by vám měl dát pár facek. Spojit v jednom nadpisu krávy a včely to je fakt dobrý, navíc to zní, jako by mlíko vyráběly včely. Je vidět, že to kocour Mikeš rozumí jak koza petrželi.

Jenom takovej krátkej posměšek nad tím, jak všechno upadá.

Krátká úvaha

** 06:27 Nedávno jsem kdesi četl článek o vyjádření poklony a uznání ženám. Byly tam takový ty typický kecy o tom, jakou přináší hroznou oběť. Jak si kvůli nám mění jméno, jak se kvůli nám stěhujou, jak se kvůli nám vzdávaj koníčků a tak podobně. Pak přišla klasika ve formě těhotenství a že co pro nás musí vydržet za bolest a pak že se staraj o naše potomky, že kvůli tomu skoro ani nespí a další hovadiny.

Nikdo už ale nevidí, že ženy nás nutí do manželství. Nikdo už nevidí, že víc jak polovina žen si dítě doslova vyžebrá. Nikdo už nevidí, že to není jenom o tý ženský. Že ten chlap musí makat jako magor, aby připravil hnízdo. Že chlap se o ženskou stará, podává jí věci, protože ona se s pupkem skoro ani ke stolu neohne, že jí div že ne na rukou nosí, protože ví, že ona to prostě nezvládne, dělá domácí práce. Každej normální chlap dělá domácí práce, ale tak teď jich dělá podstatně víc, než když se dala práce rozdělit, že? Jo a když už jsme u těch povinností, co máme a co nás teprv čekaj, tak bych rád řekl, že na prvním místě je to, že vás ženský vozíme do nemocnice, jsme u porodu i když to stojí randál a pak si vás vezeme domů. Tam se nevyspíme, protože naše společný dílo neustále vříská, protože si roztahuje plíce. Každou chvíli je to naše dílo posraný, protože ho krmíte jenom mlíkem, taky bych se posral pít jenom mlíko Takže se vlastně ve finále vůbec nevyspíme do práce, protože mimino furt vříská, vrní, hejbe se, funí, prská a každá normální matka na to reaguje a jak vyletí z postele nebo sebou cukne, tak vás samozřejmě vzbudí. Takže chodíme do práce nevyspalí a vypadáme spíš jako zombíci a ještě se po nás chtěj výkony. Tohle udělej, tamto udělej, malýho přebal, malýho podej, malýho vykoupej, malýho dej spát a pak se mi věnuj, protože porodem tvýho potomka pitomče vášeň nekončí a ty se mi budeš hezky věnovat a spát si jdi kdy chceš a v práci funguj jak chceš, jsi chlap, něco vydržíš ne?!

No tak tohle byl jenom krátkej výčet jakej na to mam názor a že ne všechno je o ženský a že ne za všechno ji musíme ctít, uznávat a vyzdvihovat, co pro nás všechno neudělala. My na tom máme podobnej díl práce a jak se říká: "každá práce má to svoje". Jo, nerodíme a každej nám furt vpaluje do xichtu, jak by jsme si měli vyzkoušet porodní bolesti a takový ty kecy. Příroda to tak zařídila a rodí prostě ženy, tak držte pysk a bude všechno dobrý. Díky bohu, že nejsem žena.

Jo a děti, když tam nad tím přemýšlím asi ani nechci a nebo jako to mam nastavený teď, normální, velký, mluvící a už se o sebe starající


R.I.P. Stephen Hawking zemřel, bylo mu 76 let

Doblito

** Update 19:09 Teď jsem koukal na díl Simpsnů; myslím že teď jel poslední díl ze série 10, jak jsou v tom Japonsku. Takový debilní stereotypy o Japonsku jsem už dlouho neviděl. I když, něco na tom je, páč je to mrtě odlišná kultura a prostě se tam baví jinak, než my v Evropě a nebo třeba Simpsni v Americe. Kdo nikdy neviděl na youtube nějaký bizardní díl japonských soutěžních pořadů, ten to asi nikdy nepochopí. https://www.youtube.com/watch?v=CuRFJEBKu0Q


** 10:23 Dneska už mi bylo o poznání míň šoufl, jenže stejně jsem musel na pár hodin usednout na trůn. To mi připomíná: na záchodě nesmí být víc než dvě mouchy.

Vyblito

** 12:09 To mám z toho, že žeru polívky typu "co dům dal" - pak to ze mě ráno lítá jak prd na náledí. Člověk pak ani kolikrát nestačí ... divit se, kde te to jen všechno v něm bere. Vcelku homeoffice byla jasná volba. Naštěstí byl na supportu celkem klid, jen řeším s jedním zákošem nějaký přesuny webů, aktualizace serveru, a takový prkotiny kolem. Akorát je blbý řešit důležitý věci, když to ve mě bublá a chvílema se svíjím v křečích.

Zase další week end

** 19:48 Tak je tu zas konec dalšího víkendu. Stál za hovno. Byla to zase nuda, v pátek ožíračka, v sobotu jsem byl nějakej na hovno. Žaludek na vodě, nechutenství, nuda. Prostě a jednoduše všechno špatně. Dneska den začal docela hezky, ale pak se to zas nějak zatáhlo nebo co a člověk je pak akorát nasranej. Sice bylo teplo, ale tak furt to ještě není ono, sluníčko už hřeje a má docela sílu, ale spíše čerpám energii, než abych jí investoval do porací, který jsem měl udělat už dávno. No takže klasika chill a nasrat. Zejtra do práce a vůbec se tam netěšim, ale tak musí se tam, aby byly lowáky. Za pár dní vejplata a snad bude líp.

Konec dovolený

** 04:04 Tak dnešním dnem mi oficiálně končí moje dovolená. Né, dělam si prdel. Byl jsem marod, ale více či méně jsem využil tento čas, kdy jsem musel bejt doma k tomu, abych doma udělal spoustu věcí, na který normálně nemam čas a nebo ani chuť. Takže jsem si doma za ty 3 tejdny hezky odpočinul, zrelaxoval jsem se a teď je čas se vrátit do pracovního režimu.

Pracovní režim je jedna věc, která mě hrozně sere. Jsem takovej ten typ člověka, co normálně strašně rád lenoší a musí mě něco hodně nadchnout, abych se prostě sebral a šel z pohodlí domova někam ven nebo fakt něco dělat. Jsem volnomyšlenkář se smyslem pro pořádek a povinnosti. Blbost co? Taky si říkam, ale mam to tak. Jsem rozdvojená osobnost v tom zdravým slova smyslu. Nejsem na venek hodnej a uvnitř bestie, i když kdo vlastně ví. Myslel jsem to tak, že prostě rád lenošim, ale tenhle proodpočívanej čas dokážu zase "systému" tak nějak vrátit a dřít do padnutí. Jsem normální člověk jako každej jinej. Každej někdy nemá chuť, sílu nebo náladu vůbec něco dělat a pak jsou tu dny, kdy bych udělal všechnu práci za všechny lidi a vůbec mi to nevadí. To mi připomíná, že něco v tom smyslu mě už v pondělí čeká. Bude se makat.

No a pak jsou tu další věci, jako že se nám nevim jak ale přehoupl čas do měsíce března. Březen je vlastně měsíc, kdy si už tak nějak chystáme lehčí oblečení a všichni už jsou tak nějak jarně naladěný. Já to mam trochu složitější a pro mě je jaro někdy leden nebo únor. Složitější to mam z toho hlediska, že jak pěstuju chilli papričky, tak pro mě všechna práce, růst a starosti začínají dřív a proto mam i jaro jakoby dřív. Jsem obrovskej milovník všeho rostoucího, květoucího, vonícího a hlavně barevnýho. Zima je pro mě takovej ten čas, kdy nic nemá svojí normální barvu a všechno je tak nějak nudný, šedý, bílý a podobně. No ale jak začnu sázet, tak najednou za pár dní přijde to vyklíčení a první zelenkavá barva a vlastně novej život, kterej ve mě evokuje něco, jako bych se znovu narodil. Čerpám z těch rostlin pomyslnou energii, dělá mi to dobře na mysl, že už je čas se probudit a něco tvořit. Už se vážně nemůžu dočkat, až budou parky zelený, lesy voňavý a louky plný krásných barevných květin a bylin. Bylinky nesbírám a většinu z nich ani nepoznám, ale to mi vůbec nevadí. Jako člověku, co rád fotí a nebo jen tak někde sedí a relaxuje tohle bohatě stačí, jenom to vidět.

S tím, že už by se mělo začít oteplovat a venku by mělo bejt tak nějak příznivě, začínáme i s kolegou Lishackem uvažovat, co všechno budeme a nebudeme dělat. Minulej rok jsme se na kolech jenom rozhejbávali, i když jsme upálili pěkných pár kilometrů, ale stále to ještě nebylo úplně ono. Letos by jsme rádi i nějaký delší vejlety a někam na zajímavý místa, kde jsme třeba ještě nikdy nebyli. Jasně, nejde hned na začátku po několika letech jezdit kdo ví jak daleko, protože člověk neodhadne, co všechno si může dovolit a vejlety jak na kolech, tak pěšky by měly být o tom, že si to člověk co nejvíce užije a ne, že pak bude zbytek víkendu skuhrat, že je celej rozbitej a že má třeba svalovou horečku nebo podobně. Ale zároveň to není ani o tom obejít si tady známej okruh, ktereh má dohromady 5 km a jít zas domů. To kdybych chtěl dělat, tak bych sednul na vlak, dojel na místo, udělal si prochajdu a jel zas vlakem domů, ale to je přesně to co nechci, chci si dát do těla, chci se částečně zničit, ale příjemně a zakončit to třeba večer posezením s přáteli u pivka nebo nějak podobně. Prostě si užívat, že je (nyní spíš teprv bude) venku hezky.

Vyváženost

** 02:22 Tak jako celkem nedávno se mi začalo docela dařit. Omarodil jsem a tak jsem šel na neschopenku a užívam si ještě těch pár posledních dní pohodky, než zas vtrhnu do práce. No ale s tím, jak jsem doma, tak se mi povedlo pár věcí, o kterých se mi tu moc nechce povídat, ale tak ono se to nakonec ukáže. Co mě ale hrozně nasralo, je to, že mi prohodili směnu, takže místo toho, abych byl prostě spokojenej, tak musim na směnu s lidma, co mi vůbec nesedí a nemam si s nima vlastně co říct. Fakt jako docela u nás přemejšlí prdelí a já budu trpět jako debil za něco, za co vlastně ani nemůžu. No co, nějak se to udělá a nějak budu dál fungoval, ale tohle se mi vůbec nelíbí, že mi vlastně 3 dny před koncem marodky někdo jen tak oznámí, že jsem byl přesunut na druhou směnu. Fuck off, nebudu řešit.

Jinak jen tak mezi řečí jsem si vysadil nějaký semínka chilli papriček a docela jedou. Některý se moc netváří a jsou spíš takový divný, ale ty další už se snaží a vypadá to, že by z nich něco mohlo bejt a za ty jsem hrozně moc rád. Těším se na úrodičku a jak budu moct podarovat všechny známý, co si ulítávaj na pálivých a extra pálivých věcech.

Další taková ne moc zajímavá novinka je to, že jsem si konečně koupil nový brzdový špalíky a vyměnil si je. Kolo mi teď brzdí jak blázen a párkrát jsem se hodně lekl, protože jak jsem byl zvyklej na ty sjetý a skoro nebrzdící, tak teď stačí jenom škrtnout o páčku a stojim na fleku. Jediný, co mi ještě chybí vyřešit, tak musim dát kolo do servisu a nechat si ho kompletně seřídit, promazat a dotáhnout, co má bejt dotažený. Bude to první servis a tak jsem strašně zvědavej, na kolik mě tahleta sranda vyjde.

World of Tanks - Moje milovaná KV-2

** 17:33 Zdar. Nedávno se mi povedl celkem solidní úspěch s tankem KV-2. Hlavně jsem do chatu napsal nejdřív "warning: im a noob" a dostal jsem odpověď "we like noobs". To mě trochu nakoplo, tak jsem se fakt snažil no. Nakonec to dopadlo daleko líp, než jsem očekával. S tím co mi napsal "we like noobs" jsme teď kámoši, i když prokousat se přes jazykovou bariéru (hlavně z mojí strany) je někdy problém. Ale je to fakt pohodář, je super občas jezdit s někým koho to baví a nejezdí to jenom pro to, aby nastřílel. I když ta naše společná bitva byla v týmu TOP.

Přikládám několik screenů:

shot_541.jpg shot_543.jpg shot_545.jpg shot_546.jpg shot_547.jpg shot_548.jpg shot_549.jpg shot_550.jpg

SUPER-HERO-BOWL

** 13:54 Něco pro zasmání na pátek


Souhrn

** 12:52 Tak nějak jsem měl v hlavě, co sem zase nableju a o co všechno se podělim, ale je toho tolik, že nevim, kde začít a tak to vezmem nějak popořadě, aby v tom nebyl guláš.

V práci máme novou várku dementních ukrajinských opic, co se tváří, že všemu rozumí, ale musíš jim všechno říkat každej den znovu, protože si to dementi fakt nepamatujou a nebo ti nerozumí, ale na všechno kejvou jak ten populární pejsek na palubovce. Jinak jako docela dobrý, dělaj tak nějak každej trochu a ve výsledku je to znatelná celkem dobře odvedená práce.

Kolega, co tam u nás byl od začátku to fakt zapíchl a sere na to, takže si postupně vybírá dovolenou a tak nějak směřuje ke konci. No chybět nám nebude, protože protekční vymrdánky nemáme rádi a každej je branej podle odvedený práce a aktivního nasazení, což on teda nemá ani jedno. Někdo by mohl namítat, že nevidíme tu odvedenou práci za těch 9 let, ale na to nikdo nekouká. Každýho vždycky zajímá jenom ta daná chvíle nebo den. Co bylo minulej tejden jako by se nestalo a je to správnej přístup. Na co si vyčítat, že v pondělí někdo tahá víc, než v pátek a podobný hovna. Každej jsme nějakej a nikdo není celej tejden výkonnej na 100%, tak to prostě je, jsme jenom lidi a jsme unavený nebo zas přetejkáme energií. Na to navazuje informace o tom, že se k nám vrátil kolega, co odešel před Vánocema a už zas tahá a maká jako před tím. Navíc je s ním sranda a tak nějak celkově jsme se na něj těšili a zlepšilo nám to o hodně náladu. Dokonce nás začlo bavit tahat. Prostě a jednoduše, když je v práci pohoda, tak je všechno jednodušší a příjemnější.

No a další věc je, že jsme si s mladou objednali sluchátka Genius HS-G560 na alze a výsledek je fakt katastrofální. Moje sluchátka maj prohozený repráky nebo jak to popsat. Když testuju v systému zvuky, tak levá je prohozená s pravou. Na hudbu a poslech blbostí bych to překousnul, ale u filmů by byla dobrá schíza slyšet, že letí třeba bobardéry zleva a oni by najednou vyletěly zprava. Asi bych to málo nechápal. No ale pryč od záměny stran, to je jen u mých sluchátek, ale oboje hrajou tak potichu i když je volume vymaxovaný, že jsem se rozhodl je vrátit v době 14 dní bez udání důvodu. Udávat důvod budu, ale aby bylo jasný, že ho ze zákona udávat nemusim. Celej tejden jsem se k tomu nedostal, takže dneska asi na to vletim, aby byla nějaká prdel a budu chtít peníze zpět, za který koupim sluchátka jiný a budu doufat, že to nebude stejná mrdka a budou pořádně hrát. Jetšě jsem si koupil laserovou myš A4tech X7 a ta maká bez chyby a má dost příjemnej povrch díky kterýmu neklouže v ruce. To byl zase třeba povedenej nákup.

Zbytek v nějakým dalším souhrnu nebo tak, sem by se to už nevešlo. Čáwes.

Autorenew

** 20:57 Tak dneska jsem konečně nahodil systém automatického prodlužování služeb. Trvalo to skoro 2 měsíce, než jsem se popral s tím chaosem co po sobě zanechal předchozí vývojář webu, který navrhnul už od začátku databázi tak debilně, že čert aby se v tom vyznal. Naštěstí jsem měl koule na to, abych rozluštil to debilně-chaotický schéma databáze a vyřešil jsem tím problémy co s tím od začátku máme.

Technicky je tam ještě plno "bot" k opravě; například se musí překopat celý fakturační systém, vyčistit databáze od bordelu, podchytit všechny chyby 500 co to hází díky špatným datům v DB, kdy to nepočítá s tím, že se například změní složení služeb atd... Na první pohled jsou to probnosti, ale když jich je několik desítek, jde to špatně. Zvlášť když se ty změny vzájemě překrývají, je to peklo. Změníš jednu věc a rozesere se ti jich dalších deset.

Jak ale říká Sára Conorová: "U některých věcí jsem byl(a) jenom fyzicky."

Shit

** 16:48 Tak je to tady. Toho, čeho jsem se nejvíce obával, tak se stalo. Kolega a člověk, co náš sklad společně s vedoucím otvíral, tak podal v úterý oficiálně výpověď a končí. Když už to i ten největší tahoun vzdá, tak to o něčem vypovídá. Tahle loď se potápí zkurveně rychle a já mam pocit jako by nám vedoucí ještě dělal větší a větší díry do trupu. No nebudu to dál rozvádět, protože jsem ještě moc nasranej a nebyl bych objektivní a tenhle článek by byl plnej vulgarit a skákal bych z jednoho bodu na druhej. Tohle je prozatím vše a za nějakej ten den se zas ozvu se snad utříděnýma myšlenkama.

Jinak se nám docela oteplilo a konečně se dá jezdit do práce na kole bez drkotání zubama. Z práce jsem si to hezky mastil plnou rychlostí a konečně jsem byl zas ve svým živlu.

Další mozkovej výblitek

** 12:11 Když už jsem se tak hezky rozepsal, tak si ještě nemůžu odpustit další zmínění o pracovních podmínkách a strastích, co musim řešit skoro denně v práci.

Minulou odpolední směnu jsme toho měli tolik, že dokonce i sám zástupce řidičů nás prosil o to, aby jsme expedici dokončili kompletně, aby řidiči vyjeli včas a nemuseli tam ráno čekat na to, než se expedice dokončí ranní směnou. To už jsem byl fakt nasranej a řekl jsem na rovinu, že to nebude zadarmo a že za to něco chci, protože to je neustále dokola a je nás na expedici málo lidí a pokud chce výkony navíc, tak se musí trošku snažit nás motivovat. Dohodli jsme se, že donese flašku chlastu, protože mi nemůže započítat finanční odměnu jelikož nespadáme přímo pod něj.

Potahal jsem, donutil jsem lidi, aby tam zůstali se mnou a dodělali jsme to. Doděláno bylo a donesl i slíbenou flašku, což je od něj v pořádku a projev jasný ochoty něco udělat, ale fakt nechápu, proč by měl tyhle věci řešit vedoucí dopravy a neřeší to náš vedoucí skladu nějakou motivací. Zůstali jsme v práci o dvě hodiny déle každý den a doufám, že to bude v pásce zapsáno skutečně, jako přesčasy, protože jinak bude hrozný zle. Nic to ale nemění na tom, že už nebudu dělat šaška, když se k nám takhle chovaj a budu si plnit pouze svoje hodiny. Už ani hodinu navíc, nikdy!!!

Pak se mi lidi diví, že popravim každej víkend dvě lahve whisky, abych vypnul aspoň o víkendu mozek.