Den v týdnu druhej

** 14:15 Dneska ráno jsem si vstal jak pán vyspinkanej do růžova. Pohodka, klasika cígo do koutku a relax, než je čas se oblíct a mazat do práce. Dokouřeno a jdu si udělat pití, najednou čumim a na teploměru -7°C. Promnul jsem si oči, jestli dobře vidim a ono se nic nezměnilo, tak jsem se šel oblíct a přihodil jsem na sebe i čepici a palestinu na hubu. Sotva jsem vyjel, tak jsem se proklínal, že jsem vůbec vylejzal z postele, protože taková kosa je na kole ještě jednou taková a fakt mi nebylo vůbec do zpěvu.

Dojel jsem do práce a dávam si venku cígo, když v tom se objeví vedoucí a hlásí mi, že jeden kolega, co se s ním nebavim za to, jakej je zmrd, tak že psal v půl desátý večer, že jde ráno k doktoru, že je marod. Zajímavý, že je někdo jeden den naprosto v pohodě, nepopotahuje, nekašle ani nic a najednou je smrtelně nemocnej, že nemůže dojít do práce. Zmrdečkovi se jenom nechce tahat, protože se tam s ním nikdo nebaví a tak se tam nudí a podporuje to jeho nechucus pracus, kterej u něj poslední dobou přerůstá v něco, co odsuzuje i ten největší lempl a netáhlo u nás.

Mě je to jedno, protože i když jsme na jedný směně, tak na mojí práci to nemá žádnej dopad. Já si dělam svoje a jeho si nevšímam a vzhledem k tomu, že mam k ruce dobrýho kolegu, kterej tahá jak buldozer, tak jsme došli k tomu, že jak toho zmrda, co si furt něco vymejšlí, tak i toho druhýho lempla, kterej dneska jen tak mimochodem byl u doktora, nepotřebujeme a vystačíme si společně naprosto v pohodě. Udělali jsme, co jsme museli a ještě nám v klidu zbylo dost času na to, aby jsme si dali kávu a zakouřili si. Jo to je tak, když se lidi uměj domluvit a zorganizovat si práci včetně proložení zábavou.

Pohoda se proměnila s desátou hodinou zase v práci a tak jsme šli makat a neřešili jsme žádný sračky. Mam z dneška dobrej pocit a jsem dokonce schopnej a ochotnej říct, že mě to bavilo víc, než jindy s těma dvouma dementama na šichtě. Cesta domů byla zase ledová jak svině a přijel jsem lehce ztuhlej. Udělal jsem si višňovej čaj a teď už se budu jen válet u ETS 2 a čekat na večer, než bude čas jít spát.

Asi deprese

** 19:19 Včera a dneska na mě dolehlo cosi. Nevim, jestli už jsem moc starej nebo moc unavenej životem a všema těma sračkama kolem sebe nebo co, ale něco na mě padá. Stresy, deprese, nálady na hovno a výbuchy vzteku. Ano, částečně za to můžou lidi kolem mě, ale taky jsem se přistihl, že když se nudim a moc přemejšlim, tak si tyhle stavy navozuju uměle sám. No asi se mozek nudí a chce něco dělat, tak vymejšlí kraviny.

Je mi celkem jasný, že za to všechno taky může to zkurvený počasí. Furt je zima, furt prší nebo padá ta bílá píčovina, klouže to nebo je zataženo a sluníčko není vidět, jak je tejden dlouhej. Teď sice bylo dva dny po sobě krásně sluníčko, ale do toho mrzlo a ještě byl nějakej sníh a klouzalo to, tak to bylo takový na nervíky. Nehlědě na to, že mi to sluníčko ale docela pěkně zvedlo náladu, jak vylezlo. Hned mi bylo tak nějak líp.

Mimo to všechno máme zítra v 6:15 ráno úplněk, takže proto jsem taky tak nervní a furt se mi něco nezdá. Uvidíme ráno, až pojedu do háku jak to bude vypadat a jestli mě nebudou muset z kola odsekávat.

Pátek jakej nechceš

** 21:26 Dnešní šichta na skladě byla víc, než k nasrání. Většina lidí nepřišla nebo odešla v průběhu šichty a tak nás z nějakých 12 lidí zůstala půlka a v tomhle hodně malým počtu jsme dělali expedici. Fakt luxus. Místo toho, aby jsme šli domů ve dvě nebo ve tři jsme tam smrděli do půl šestý. Náš velkovezír Venca (vedoucí) si stále myslí, že nás je tam tři prdele a že se to v pohodě zvládá. Jasně vole, když nebudeš píčo ve 12 na cestě domů a na odpolední s náma jednou zůstaneš, tak budeš vidět, jak to krásně vypadá. Zmrd píčo já bych ho pleskl na tu jeho alkotlamu, že by se posral. No nebudu se dál rozčilovat a jdu se věnovat večerní zábavě a ježdění ETS2.

Nervově labilní kolega a další

** 19:51 Tak jsem si včera dovolil jít z práce dřív a jeden z kolegů aniž by se ho to týkalo, protože je na proti směně, se zase silácky projevil a prej kopal do šatní skříňky. Nechápu, co to má za smysl a jak moc musí bejt člověk dementní, aby se takhle projevoval, ale děje se to. Ničeho tím logicky nedosáhl nebo vlastně jo - ztrapnil se a ukázal se znovu jako slaboduchej jedinec s nervama v prdeli. Nevim, jestli jsem takovej salámista nebo už jsem tak otupělej vším tím děním ve všech těch pracích, ale tyhle věci mě nijak netankujou a je mi to šumák. Nic si z toho nedělam a jedu si svoje.

Jinak včera jsem si vyzvedl kolo ze servisu a byl jsem docela spokojenej. To ovšem do doby, než se mi na zadním kole opět udělala vůle VOLE!!! Kurva nevim, co jsem komu udělal, ale tyhle věci už mě docela jebou. Vyplázl jsem 2500 a furt není dořešeno. Jako neříkam, že si to nedokážu vyřešit sám, ale nechci se v tom hned vrtat, což je snad pochopitelný. Jinak jako dostal jsem svýho oře brutálně vypucovanýho a skoro jsem ho nepoznal. Leštěnka je asi v ceně. No takže ještě, než si otevřu svoje obligátní večerní pivko, tak budu muset zasednout a dotáhnout si matku dosedající na ložiska s kontra matkou. Furt mam problém si zapamatovat, jestli je ta matka kónická nebo kónusová.

No a zejtra je pátek a já vůbec nevim, co budu o víkendu dělat. Někdo hlásil cosi o tom, že má bejt mínus devět, tak asi budu zalezlej doma a budu kempit na kompu.

Nový rok a pokračování problémů s kolem

** 21:17 Tak jsem tu zas v novým roce a nic moc se nezměnilo. Jsem stále víc a víc nasranej a víc a víc věcí se řítí někam do prdele a furt ne a ne se z toho vyhrabat. V práci to stojí za hovno, protože vedoucí je dement, co neumí vůbec nic vyřešit. Prachy stojej za hovno a tak bych mohl hovnovat až do konce roku. No ale, aby to nebylo jen o tom negativním, tak trošku pozitiv to má. Novej rok jsem prožil v rodinném kruhu i když jak se to vezme.

Silvestr byl super a byl jsem z toho fakt nadšenej. Další dny šly tak nějak v novým duchu a myslel jsem si, že to bude relativně ok, ale to jsem se hodně spletl. Jeden krásnej večer v pátek jsem se rozhodl, že se půjdu projet na kole, jako obvykle, abych se vyvztekal a trošku se unavil. Sotva jsem vyjel od baráku, tak se mi povedlo řetězem poskákat asi pět zubů a jak jsem sjel nohou ze šlapky, tak jsem si pěkně hluboko sedřel patu. Toho jsem si napřed vůbec nevšiml, ale čeho jsem si všimnul, bylo to, že jsem zamotal přehazovačku do drátů. Nasranej jsem se vrátil domů a zahodil jsem kolo do kouta, kde jsem zvyklej kolo nechávat.

Takhle mi kolo stálo na místě asi tejden a když jsem konečně zabral nějaký peníze, tak jsem se rozhodl, že kolo vezmu k doktorovi. U cyklo doktora jsem popsal problém a že chci, aby se mi na to podíval. Závadu jsem popsal jak se stala. Vyjel jsem, přeskočil mi řetěz a zamotal jsem přehazku do drátů, takže chci novou přehazku, zkontrolovat výplet, vyměnit řetěz, vyměnit brzdový špalíky, vyměnit na zadním kole osu, vyměnit komplet lanka, bowdeny a celý to krásně seřídit do dokonalosti.

Doktor se na mě podíval a říká dobrý no, tak to sepíšeme a domluvíme se co a jak. Sepsal diagnózu a pak vzal speciální nástroj na měření vytahanosti řetězu, kdy nemohl pořádně ani zasunout a s vytřeštěnýma očima mi sdělil, že ten řetěz je těžce v hajzlu, když tam ta měrka ani nejde nasunout. No dále mě informoval, že ta osa bude muset bejt objednaná a že jako do kdy bych si představoval návrat svého oře do stáje. Tak jsem ho to nechal spočítat a při sdělení, že mě to vyjde na 2500 kopanců českých jsem mu řekl, že déle jak do pátku čekat nehodlám.

Sepsáno, potvrzeno jsem přenechal oře doktoru a odcházím domů nasranej, ale zároveň trochu uklidněnej, že budu moct brzy zas brázdit silnice a lesní cesty na něčem, co se bude konečně zas podobat kolu. No tak na doježdění dobrý a pak půjde do světa a pořídim si svoje vysněný vozítko TREK Roscoe 8 r.v. 2019 v ceně 31.000 Kč. Mimo jiné jsem měl možnost tuhle parádu testovat a sedlat jak na silnici, tak v terénu a byl jsem fakt kurevsky nadšenej. Lepší už to bejt asi ani nemůže, ale nasypat do kola třicet papírů je takovej randál, že to budu ještě hodně dlouho pociťovat. Ale tak co, je to investice do něčeho, co mě bude vozit každej den a chci to, protože mě cyklistika začala znovu neskutečně bavit.

Jinak tohle kolo už si necham pojistit proti krádeži a označit neviditelnýma značkama, aby kdyby náhodou, tak jsem měl nějakou šanci, že se mi vrátí. To ale neznamená, že ho necham schválně jenom tak někde povalovat. Hezky si ho budu hejčkat a kdo mi na něj bez dovolení hrábne, tak ho normálně zamotam do drátů a projedu se s ním na nějakým brutálním horským trailu. To je asi blbost, ale dolámat ručně bych dotyčnýho mohl.


Zatím asi vše důležitý, co jsem zažil za těch pár dní v novým roce. Pokračování opět někdy příště.

Alzák se mě bojí? ...nebo mě trollí?

** 15:10 Zasranej zelenej kemr. Ano. I tak by se to dalo napsat a všem by to bylo hned jasný. Jenže ty hnusové zašli až za hranu toho, co ještě jako spotřebitel dokážu unést a tohle prostě musí ven. Sorry všem zaměstnancům Alzy, který tam odvádí skvělou práci.

K Vánocům jsem Pyrovi koupil 120 GB SSDčko u Alzáka, páč jsem mu chtěl udělat smajlíka na ksichtě a taky mě sralo že se mu to pomalu načítá. Ten disk byl v pohodě, tak jsem si řekl, že si koupím stejný, akorát že větší, 480 GB SSDčko. (když už, tak už...)

Teď ale nastává to jádro celého problému a v podstatě i celé této kauzy, kterou řeším už cca 14 dní. Docházelo totiž k nevysvětlitelnému přetížení mého 480GB SSD disku na 100% i v klidovém stavu a nebylo mi jasné proč se tak děje. Nakonec jsem po dlouhé době hledání podobných issues na netu našel Kingston SSD Manager, který mi vyhledal aktualizaci FirmWare a nainstaloval jí. Tahle aktualizace FW tuhle chybu na disku opravila (což i bylo v jejím popisu). Takže: "problem has been solved"? No, nevím...

Ok, opravil jsem si to sám, Alza mi o tom neřekla ani hovno - jen že disk můžu reklamovatdo nějakého 5.1.2019 a okamžitě dostanu nový. Nechápu proč mi to psal nějaký maď... totiž slovák, který mi psal něco o cenách v €urech. Takže? Hovno hovno, slavný soude! Alza tohle prostě neuchopila za správný konec a mimozemšťánek se teď nejspíš topí dost ve sračkách.

Kdyby mi ti hlupáci řekli hned ze začátku, že si mám aktualizovat FW na tom disku, tak bych tohle vůbec neřešil, udělal bych to a bylo by ticho. Jenže oni né, oni se na to prostě vysrali. To jsou odborníci, co? To jsou ale profíci, viď? Můj kolega z práce to napsal dobře: "na alze jsem ještě žádnýho specialistu nepotkal oni to jenom prodávají, stačí když se občas podíváš na ty diskuze pod produktama, nic o tom neví."

Před chvilkou mi napsali maila (je to ve screenech dole pod článkem). To má být jako co? Takže si mám dokupovat ke každé věci nějakou posranou prodlouženou záruku na okamžitý replacement zboží? Jenom protože Alza není schopná informovat spotřebitele o produktech, které prodává? Tohle je snad jenom sranda, nebo...?

Tahle kauza se asi povleče ještě nějakou dobu, protože já prostě potřebuju znát oficiální stanovisko od alza.cz a nenechám si srát na hlavu, protože takhle se to prostě nedělá. Prodali mi SHIT a já jsem z toho hovna musel udělat funkční produkt svépomocí (chápej - aktualizací FW). O výsledcích budu průběžně informovat.

Kingston SSD zdravi na 99 procent.png SSD-blbne-2018-12-31_A.png SSD-blbne-2018-12-31_B.png SSD-blbne-alza-odpoved-2019-01-12_A.png


AMD mě podvedlo, aneb jak funguje Kaveri A10-7850K

** 03:32 Fajn, jsem docela nasranej. Proč? Protože jsem si v květnu 2015 koupil APU (tj. CPU ve kterým je taky GPU - grafika; takhle tomu říkají v AMD) a psali že to má 4 jádra CPU + 8 jader GPU (Radeon R7, už ale nepíšou jaký GPU to přesně obsahuje). Takže se chlubí tím, že to má 12 compute (výpočetních) jader. Ale! Ve skutečnosti jsou tam CPU jádra jenom 2 (jo, ale úžasný 4 vlákna - ha ha ha) a GPU jáder 8 (pokud tomu můžeme tedy věřit). Takže jsem ve skutečnosti koupil předraženou i5 od Intelu? Jak to mám chápat? Takže 4.500,- CZK jsou nenávratně v prdeli?

Dobře, okay... Ty dnešní CPU od AMD jsou jinde a už tedy asi pochopili, že obsírat zákazníky není dobrá volba. Ty jejich Ryzeny a Threadrippery jsou celkem fajn. I když u těch jejich threadripperů to je už dost na hraně.

Co mě sere na AMDčku dál je to, že grafickým čipům BEZ OZNÁMENÍ snížili výkon asi o třetinu. Mám RX 560, která je tedy teď předražená (asi 4.200,- CZK), protože se její výkon dá srovnat s výkonem modelů o 2 třídy níž. Tohle hodně smrdí. Podle mě už výkonem nemůžou nijak oslnit, tak vyrábí čipy podřadný aby prodali ty lepší (rozuměj = stejný jako měli před rokem) za větší peníze. Tomu se říká snižování nákladů a umělé zvyšování standardu.

Tohle co dělají je hnus, vůbec se mi to nelibí a jako skalní fanoušek AMD (od roku 1998) se tímto zříkám používání jakýchkoliv komponent od AMD!

small_kaveri-die-shot.jpg

Sirény za padlé horníky

** 12:05 Tak si právě sirény odhoukaly svoje na počest padlým horníkům. Mimo to hned jak dozněly sirény, tak začalo šíleně foukat, pršet a padají kroupy. Teď se i mohutně zahřmělo. Teplota 10°C.

Vánoce a tak

** 03:16 Máme tu za moment Vánoce a pro všechny kolem je to prostě čas, kdy maj jako jedinou povinnost udělat hroznej zmatek ve všem a prostě stresovat. Já to mam na salámu, prostě volno a klídek. Odpočinek, prodlouženej víkend a podobně. Vůbec si z toho nedělam hlavu.

No a jak si z toho nedělam hlavu a jsem neustále tak v chillu, tak na mě lidi divně koukaj a ptaj se, co mam v plánu na Vánoce, že se nestresuju. No a na to jim s klidem odpovídám, že budu svátky klidu a míru trávit s rodinou. Budem koukat na pohádky a já si k tomu všemu budu ucucávat horký kakao z pulitráku a těžce relaxovat, prostě všechno tak jak má bejt.

Nedávno jsem si ale vzpomněl na to, jak jsme si s bráchou v pokoji stavěli bunkry z peřin a tak podobně a tak jsem se tak zasněně pousmál nad tím, co jsme jako děcka dělali. Prostě a jednoduše, kdo nestavěl bunkry z peřin a nebyl tam zalezlej půl dne, tak neměl žádný dětství. No jo, dneska už máme svoje léta a úplně jiný starosti, ale i tak si prostě najdem čas na blbnutí a nebo jen tak pochillovat.

No a jelikož to kolega Lishack nevydržel a provařil dárek pro mě, tak ho mam rovnou v kompu. Dostal jsem 120 GB SSD disk a už parádně slouží. Tímto chci ještě jednou poděkovat. Jsem vážně hodně spoko :-) Ode mě zas dostane pumpičku na kolo (kterou věčně nemá ), světla na kolo, aby byl vidět a viděl a pokud nebude zlobit, tak ještě tacháč, aby věděl, kolik toho najezdil.

No a už mi nezbejvá nic jinýho, než vám všem popřát klidný svátky, veselý Vánoce, bohatýho ježíška v rodinném kruhu a pokud možno šťasnej Novej rok bez zranění od pyrotechniky, bez opití do němoty. Hlavně buďte s někým, koho máte rádi a buďte na sebe hodní.

Bláznivý počasí

** 03:07 Jo, je to tak. Prostě počasí je fakt bláznivý. Jeden dva dny mrzne a pak hned na to máme tři dny plusový teploty. Například předevčírem byly 3°C, včera 6°C a teď ráno čerstvě ve 3 hodiny ráno je 9°C. Nechápu to, Vánoce zas budou na blátě nebo co. No uvidíme, co nám to přinese. A co všechen ten shon kolem Vánoc? Fuck off, nohy na stůl, neuklízim, nic nedělam.


Prej Vánoce čas klidu míru a lidi na sebe maj bejt hodný a tak. Hahahaha!

Vánoční období

** 17:44 Vánoce a čas kolem nich by měl bejt čas pohody, klidu, rodinných setkání a plnění dětských přání. Místo toho mám ale pocit, že to je čas nervozity, spěchu a takových těch správných depresí z toho, kde sehnat prachy na dárky, vyřídit půjčky a pak jak se to bude splácet a tak. Nejen, že se z Vánoc stal hroznej byznys a nechutnej kýč, ale už i lidi dělaj nechutnosti. Místo toho, aby bylo všechno, jako tenkrát, že se lidi rádi viděli a donesli si nějakou malinkou pozornost, tak maj tendenci nakupovat dárky za desetitisíce, aby mohli mít pocit, že dostatečně obdařili někoho, na kom jim vlastně ani moc nezáleží.

Ani nemluvim o tom, že se dětem kupují mobilní telefony, tablety, počítače a další elektronický nesmysly. My jsme byli rádi, když jsme mohli chodit ven a zabavili jsme se prostě spolu. I ve dvaceti letech jsme stavěli sněhuláky a vytvářeli jsme si skluzavky a podobně - ano, v tu dobu jsme měli už u sebe lahev poslední záchrany s rumem, ale to nic nemění na tom, že jsme byli venku a bavili jsme se společně.

Dnešní generace se baví jenom na FB a když se mají potkat osobně, tak na sebe hledí a neví o čem by si povídali. Je to smutný, že lidi spolu neumí komunikovat a pak to podle toho vypadá i doma na svátky. Každej přijde, rychle rozbalí dárky a zas táhne dál nebo si sedne a čumí do mobilu. Já jsem asi stará škola a je mi úplně jedno, co si o tom kdo myslí. Pro mě je nejlepší si sednout k televizi, dát si horký kakao a uzobavajíc cukroví sledovat český pohádky. Později jít ven na prochajdu nebo prostě jenom tak před barák a kochat se krajinou.

Tyhle obyčejnosti a krásy svátečního období neodvratitelně mizí a každej další řeší jenom jak honem něco ještě musí. Mam to na salámu, já si nazdobim stromeček, napeču řízky a tak kolem, co se sluší a patří. Pak si dám tu prochajdu po místním okolí a budu relaxovat.

Lidi relaxujte taky, neplašte se, nic nikomu nikam ještě neuteklo a ani neuteče.


BTW.: nezapomněli jste zapálit první svíčku na věnci?

Zima přichází! (winter is... cumming)

** 17:53 Jo, zima přichází. A pěkně nás to sere. Zas ta bílá mrdka padá... Prostě šněží, nó; nedá se jezdit, nedá se chodit, mrznou ti koule a vržou klouby. Asi jako každej rok.

2018-11-30_winter-is-cumming.jpg

Počasí

** 14:38 Tak tohle už fakt nechápu. Včera a dneska mráz, že bych se posral a fakt jsem si uvědomil, že na zimu nejsem vůbec připravenej ani vybavenej. Prostě jsem takovej ten jarní a podzimní typ, kdy se dá vylézt v triku, ale sem tam je to na mikinu, ale není mráz a furt mokro. Dneska ráno mráz a v poledne prší, mrzne, padá zmrzlej déšť a všude mokro a klouže to jak svině. Kousek z našeho kraje je kalamita a auta stojej. Fakt k posrání.

To je pro dnešek vše a někdy příště si povíme, co se odehrálo a co se plánuje a tak podobně.

Google obrázky opět perlí

** 11:50 To jsem ti člověče teď hledal čemu se říká "primátorský řízek" a jak to vlastně vypadá, protože za chvíli jdu na oběd a mají ho v polední nabídce. Koukám na vygooglený obrázky a co najednou nevidím: Zabijácký řízek! Jako víš co. Nic netuše si dáš řízek, sedneš za volant a umřeš. To asi fakt nechceš.

2018-11-23_google-zabijacky-rizek.jpg

Oprava noťase 486 DX2 - Výměna konektoru COM1

** 19:20 Sehnal jsem vhodný konektor pro výměnu portu COM1! Nakonec jsem koupil v českém E-shopu ITAGE Delock Adaptér D-Sub 9 samec > svorkovnice 6 pinů, který má na sobě přesně ten úzký konektor, který jsem potřeboval. Hned jak mi to přišlo, opatrně jsem vypájel tento nový konektor z desky adaptéru. Dalo to trochu (ehm... torchu dost) práce, abych ho nepoškodil. Povedlo se mi to na první dobrou; líp bych to už asi nesvedl. Vypájený konektor je vidět na přiložených fotografiích níže.

Vraťmě se ale trochu zpět. Než jsem měl tento konektor sehnal, původní konektor jsem vypájel (je vidět pro srovnání na poslední fotce) a místo něj jsem napájel kablík s konektorem. Tím jsem si ověřil, že ten COM funguje. A skutečně fungoval. Ještě stojí za zmínku, že jsem kvůli experimentům (a kvůli místu) vypájel z desky také mikrofon, který jsem tam po instalaci nového konektoru vrátil zpět. Opět je to patrné na fotkách (bez konektoru a s konektorem, kde již mikrofon je). Mikrofon však nefunguje, ale já vlastně ani nevím jestli před tím fungoval nebo ne. Před manipulací s ním mě totiž nenapadlo ho vyzkoušet. Ale to je detail, mikrofon je zde spíš "na parádu", vzhledem k tomu, kolik vibrací a hluku do chasis noťase přenáší hard disk.

Když už jsem nakousnul téma HDD, rozhodl jsem se pro upgrade disku. Jednoduše ho vyměním na CF kartu. Existují na to redukce, které jsou k dostání zde: http://www.compuny.cz/redukce-44pin-ata.html nebo třeba tady: https://www.lan-shop.cz/redukce-pc/vystupni-porty/cf a pak tam prostě dám CF kartu. Pro tyhle MS-DOS PC doporučuji maximálně 2 GB karty, protože to je největší velikost diskového oddílu, kterou MS-DOS umí. Jde použít třeba i 4 GB nebo 8 GB karta, ale pak je třeba disk rozdělit na více logických jednotek (C, D, E, F... ale fyzicky půjde o jeden disk). Je také důležité, aby je uměl detekovat (a připojit) BIOS. U této 486 DX2 si nejsem moc jistý, ale za pokus to stojí. Kdyžtak tam dám něco menšího. Snad to bude kompatibilní.

Tak ale abych to uzavřel. Konektor jsem vyměnil, krásně tam zapadl a funguje. Konečně tedy mám normální myš a né tu "bradavici", kterou je to vybavené v základu. Stejně jsem jí v BIOSu zakázal, protože mě to štvalo. Myš funguje i v DOSu s původním ovladačem Mitsumi, který je snad ze všech ovladačů nejvíc univerzální a hlavně má jenom 14 kB, což se hodí i na bootovací diskety, které mají omezenou kapacitu 1.44 MB.

IMG_9505m.jpg IMG_9508m.jpg IMG_9511m.jpg IMG_9512m.jpg IMG_9514m.jpg IMG_9515m.jpg IMG_9516m.jpg IMG_9517m.jpg IMG_9519m.jpg IMG_9521m.jpg